Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • exoslav

    Může mi někdo vysvětlit, jakým právem se do toho může SONY montovat? Tohle je klasický přeprodej. Firma nakoupila PS5, nabarvila a přeprodává dále. To je stejném, jako když bych koupil octávku, nabarvil ji a prodával jako bazarovou. Tohle by snad u soudu SONY vyhrát nemohl ne?

    • Dobrý den, rozdíl může být v tom, že černá oktávka není exkluzivní zboží a tedy firmě škoda nedochází k žádné škodě. Pokud Sony plánuje udělat vlastní černou edici (což jistě ano), tak jí ke škodě nepochybně dojde. Pokud chcete udělat škodu v oranžové, tak firmě škoda ke škodě nedojde, protože oranžovou verzi nechystá. pokud by chystala a chtěla ji mít jako exkluzivní edici, tak by ji jistě vadilo, že ji HROMADNĚ takto upravujete a nabízíte. Pokud by šlo o jeden kus, tak vás nikdo nenapadne. Já být Sony, tak mi hlavně vadí cena, za kterou to poté prodávají. Neznalý zákazník bude mít pocit, že to má předražené samotná Sony. Takže ano, prodejte si jednu černou PS5, ale dělat to ve velkém nepřijde férové ani mě.  

    • Thanquol

      Právem, že Sony do značky PS5 investovala miliardy do vývoje, výroby, marketingu, kreditability výrobku a má se značkou a svým produktem svoje plány, včetně specialních edicí v certifikovanych barvách. - u ferrari se taky nevydaváš za dealera a nezasahuješ do vnější fasády. uděla si to ferrari samo v limitovných edicích a pokud budeš hodnej, tak dostaneš možnost takovou mašinku nabízet. 

      Jakým právem se nějakej parazit odvažil zneužít právo dealera a zasahovat do těchto plánu duševního vlastnictví někoho jiného? že je napadlo výše přeskočit a využít času, než to udělá oficialně Sony? normální parazit.

      Být to na mě, tak jim do domu pošlu Samuraie V a dám ji na výběr. Skončit s vnější kebabovou úpravou, nebo se na to vysrat. 

      • exoslav

        S tím Ferrari to je špatný příměr, přeci jen to je prémiová značka.

        Jak jsem již psal, je to stejné jako s bazarovým prodejem aut. Prostě jsou to klasičtí překupníci, v dnešní době normální věc (kolik lidí přeprodává výrobky z Číny...). SONY by na ně žádnou páku mít nemělo - pokud ano, rád bych tedy věděl jakými právními kroky by jim mohli hrozit. Ta firmička jenom využila díry na trhu.

        • Ilusiveman

          Je to správný příměr, jen jsi o něco pomalejší. Se vzhledem PS5 se to má úplně stejně, jako kdybys jako dealer aut vzal ferrari a fejkoval jeho barevné edice a prodával je. 

          V podstatě to co dělají, je zasahování do duševního vlastnictví a majetku Sony. Kam patří rovněž plány pro "speciální verze". stejně jako si nemůžeš legálně upravovat harware uvnitr - nechat PS "očipovat" k přehrávání pálenek, tak nemůžeš vystupovat jako dealer "černých verzí PS5". 

          Se zákony jak to mají netuším - to si nastuduj sám. idealně asi rovnou kontaktuj právníka co se vyzná ve federálním právu a zeptej se ho rovnou jak to mají s duševním vlastictvím, jestli ti vysvětlení mechanismu nestačí. Já až tak moc federální právo znát nepotřebuji a určitě bych se neptal v diskuzi na webu o hrách. 

          Co jsi chtěl říct tím, že Ferrari je "premiová značka"? Určitě jsi chtěl říct něco erudovaného, ale skončil jsi s "přeci jen"..tak to prosimtě dokonči a rozepiš se. Rád si přečtu něco o tvých mozkových pochodech. 

          • exoslav

            Tím, že jsi mi odepsal takovým tónem, jsi se akorát sám znemožnil.

            • Ilusiveman

              Čistě obráceně to ty jsi udělal v mých očích v každém komentáři včetně toho posledního. 

              Myslím, že se neutralně shodneme na tom, že by jednomu z nás praskla z toho druhého na společném pivu hlava a tudíž bude nejlpepší, když se budeme od ted až do konce života ignorovat. 

    • Jack1947

      Jestli jim vyhrožovali smrtí tak to taky vypovídá od SONY -.- I kdyby si to nepřibarvili je to tak... nicméně ten předprodej je svinstvo a boti taky.

    • Maxianimal

      Tak ono je něco jiného když to uděláš Frantovi odvedle a když si z toho uděláš regulérní byznys. Přeprodej jako takovej  je svinstvo (viz PS5 na aukru za 50k a podobně).

      • exoslav

        Ano, je to svinstvo... ale nic nelegálního na tom snad není ne? Po právní stránce by se ta firma snad ubránila.

        • Maxianimal

          Samozřejmě netuším, jak je to právně. Morálně je to špatně. Nevím, jestli je legální nakoupit v předprodeji 100 PS5, a pak je prodávat za dvakrát tolik. Minimálně množství  prodaného zboží by mělo ovlivňovat, zda je to veskrze "bazarový" prodej, nebo už byznys. Existuje něco jako "příležitostný prodej" a pak prodej za účelem výdělku (na ten už je potřeba ŽL). Ale detaily se přiznám neznám.

  • KIMCID

    svět se podělal a ještě je naruby

  • Jack1947

    To je dětinské...

    • Thanquol

      Nope. To je zabíjení parazitů.

      • Jack1947

        Yep a jestli to dělalo Sony tak o to více už se pomalu začíná přibližovat despotickému NINTENDU🤮😈

        • Thanquol

          šikanuje tě Nintento? Ty jeden malej chudáčku. Copak ti nedovolili od nich krást? Nutí tě za věci platit? :( bylo by mi tě líto být menecenej soudruh slovan, ale nejsem.

          Rozpovídej se jak ti ubližují - aspon se zasměju. 8)

  • Kosac

    ToxicStation5.. víc není co..

    • Thanquol

      Docela Toxic komentář.. 

    • Derp_1337

      S největší pravděpodobností se jednalo o "výhružky" nákladných právních sporů od Sony. Prostě normální business.

      Sony a i Microsoft rýžují nemalé prachy na prodeji "speciálních" barevných edicí konzolí. Určitě nechcou, ať jim ten trh vyžere nějaká nezávislá firma.

  • dworkin

    Smrdí to jako býkovo kakání, jak by řekli naši zahraniční přátelé.

    Aneb jak najít kreativní výmluvu, když jim Sony zatrhla prodej. "Prý za to Sony nemůže" - tak určitě...

  • Jarisko84

    Mne ta biela nevadi skor ten lacny leskly plast medzi...

    • Thanquol

      Se divím, že řešíš vzhled.  

      • Jarisko84

        No ked to mam mat na skirnke alebo policke v obyvacke kde to kazdy uvidi tak hej riesim to... 

        • Thanquol

          hej? to ti tolik lidí chodí domu a říká "brácho! teda ta PS5 s tím lesklým plastem uprostřed, to ti fakt nejde k nehtům! jak jsi to mohl umístit na tu skřínku.?!..."? 

          kdyby jsi měl na Audi prot tvé vůli ružovou metalízu, tak to nějak chápu... ale

          • Jarisko84

            Mne sa celkovo ten dizajn ps5 nepaci ... co uz mam smolu hravam na psku... keby bola trosku mensia....

  • na aliexpressu barevné bočnice za 20$, barevný polep 10$

    • Thanquol

      Jojo čínský parazity podporovat. Genialní. 

  • To tam nemají policii? I když, Amerika, možná opravdu nemají.

    • Derp_1337

      Řekl bych, že to byly "výhružky" nákladných právních sporů od Sony (nebo jejich lokálních právních zástupců).

      Přece jenom Sony a i Microsoft získávají nemalé peníze na tom, že prodávají různé "speciální" barevné edice konzolí. Určitě nechcou, ať jim ten trh vyžere nějaká nezávislá firma.

      Kdyby to byl jenom nějaký anonymní šašek, tak by si na něj došlápla policie. Nebylo by nutné úplně rušit vše.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit