Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • viděl jsem tam samuraje se štíty? Ti by z hanby spáchali sebevraždu ještě dřív, než by vstoupili na bitevní pole :-D
  • Magister_Peditum
   Já tam žádného samuraje se štítem neviděl. A i kdyby, tak samurajové štíty taky používali. Většinou ale šlo jen o obdobu našich pavéz při obraně.
  • Napřed něco málo naštudovat, teprve potom psát... Japonsko není jako v Last samurai nebo jak se ta 3,14ovina jmenovala.
   • Jestli se nepletu, tak štíty moc nepoužívali kvůli tomu, že většinu zbraní měly obouruč, kopí, luk i katana se dala držet obouruč, podle toho byly i bojové styly, takže štít byl na obtíž. Takže čest nebyla problém ale praktičnost.
    • Ona v pozdějších fázích byla těžká zbroj samuraje pro lučešníky neproniknutelná, protože se skládala z vícero vrstev, které dřevěný šíp nepronikl. Takže nebyl důvod nosit štít. - některé úplně HEAVY zbroje samurajů, dokonce nosili na zádech cca 20kilový kyrys, připomínající štít, aby se mohli koncentrovat pouze na boj vepředu.
     Hlavně ve starém Japonsku byli právě samurajové, kdo ovládal pokročilou výrobu luku a železného hrotu šípu. Takže neměli v tomhle soupeře (na ostrově), když budem brát všechny rodiny a rody dohromady.
     A proč není tak obvyklé vidět samuraje jinak, než ve zbroji (lehká, řemínková, těžká) - protože boj byl tradice pro ně, i zasahující do víry. Takže se jedná pro ně o tradiční svátost, kdy ten bojovník musel vypadat co nejlépe. A meč samuraje byla jeho duší - takže každý takový bojovník když umíral, musel mít u sebe svůj meč, nebo katanu.
     Spíše co je zde viděno - "japonský voják se štítem", tak se jedná o vojáka nějaké rodiny, prípadně klanů (Fujiwara, nebo Taira),
     Protože jak víme samurajové se zodpovídali pouze tradicím a shogúnovi/císařovi - kde většinou tvořili zdravé a loajální jádro, které doprovázeli na "tažení" rodiny z japonska /klany
 • Škoda, že to není v první osobě, to bych si i nejspíš koupil.
 • Zrzzek
  Ten přízvuk producenta je strašně srandovní. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit