Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • michaliuz18
    vavru nemam rad ,sice dokazal v hernom priemysle dost, ale len v minulom desatroci ked tie hry este mali nejaky uspech , teraz co bohemia a ine cesko slovenske studia vyvyjaju je na smiech jak cela arma a carier comand po tie zastarale simulatory jak technicky tak celkovo, jasne niesu peniaze na kvalitny vyvoj ,to berem
    taktiez ma nahneval ked robil rozhovor o mafii 2 predtym nez hra vysla, jak o nej basnil ako hra vyzerala vtedy, a ako nakoniec dopadlo finalne dielo ... hra ako tak sa dá hrat no je hodne nevyuzita a dalo sa z nej omnoho viac vytazit, uz vtedy bolo vidno ako ta herna kvalita upadá a furt sa vsetko len preraba a na zaver to dopadne o poznanie horsie
    (duke nukem forever je tiez toho dokazom , ze 10 rocny vyvoj ma svoje muchy)
    - my cecho slovaci a teda aj ja sa spolieham na stare klasicke hry , ktore si vzdy radsej zahram nez tieto nove slabe odvary ... alebo sa aj spoliehat na adventury, tie nam isli vzdy lepsie uz od cias poldy po machinarium
    samozrejme mi dajte sto minusov ako keby to nebola pravda co som napisal
    • http://fuuka.warosu.org/data/tg/img/0257/43/1372661388341.jpg
    • A jeje další intergalaktickej herní designer s jeho 100% pravdou a opovaž se tvrdit opak! Arma je totální bulšit a Mafii 2 celou dělal Vávra sám až do úplného konce včetně vlastoručního vypalování na DVDčka! K dokonalosti chyběla narážka na Vávrův vzhled.
      • michaliuz18
        arma neni totalny bulšit , je to len slaba hra
        z mafie 2 je zas citit trosku moc ameriky, hru vydalo aj 2K games, mozno sa na tom trochu podielali neviem ale ma to nadych ako keby to robil niekto iny a ne cesi
        mozem mu len odporucit nech sa nestara v hre len o grafiku , lebo arma sa neda hrat ani na low , ale nech sa viac stara o hratelnost tak ako to bolo kedysi
        kde sme MY boli IN v tom ze sme mali vietcong ,kopa amerikancov si zobrala od nas priklad, vietnamska vojna v hrach bola prva vo vietcongu
        • Ty jsi fakt dobře mimo, nejsi joe? 1. Vávra nebyl u vývoje Mafie2 až do konce a říkal a hra ve výsledku nebyla úplně dle jeho představ. 2. to, že ti Arma3 nejede ani na low je tvůj problém. 3. Vietcong ani náhodou nebyla první hra z vietnamské války. Pak se člověk nemůže divit, že jsou tu Slováci tak neoblíbení - ještě jsem od nich neviděl jediný příspěvek, který by nebyl úplně dementní
          • To se tu opravdu bude o*anovat nad ARMOU jen proto, ze tu hru delali Cesi? Operation Flashpoint byl mozna fajn, ARMA uz je fail. Cely ten fenomen kolem Vavry mi taky prijde jen jako samohana nad tim, ze nejaky Cech neco dela a rika - ovsem bez objektivniho posouzeni, zda to, co rika, dava smysl (kritizovat kazdou druhou hru dokaze kazdy, absurdni argumenty typu chybejici kadiboudy jsou ve vysledku spise k pousmani a nikomu nic neprinaseji). No, nechme se prekvapit, co Vavra vytvori, ale ten kult kolem nej je fakt udivujici.
            P. S.: Vskutku uzasne diskutovani - nepovolena slova jako "o*anie" nebo "pru*er" (chybejici pismenka si doplnte) - asi aby se mistni 12leti diskuteri moc nezkazili. :/
          • michaliuz18
            klasika zas sa to tu zvrtlo na čecha egomastiča ktory si pride pourazat slovensko lebo cesko je lepsie, a dostane za to same plusy lebo je vtipny, boze tento detinsky a primitivny games.cz dajte mi uz ban nech mam pokoj od debilkov
            ja som tu nikoho neurazal vravim len ako to dnes chodi v hernom priemysle, to ze mas mini mozocek a vysvetlujes mi to tym ze slovaci su neoblubeni je fajn, hlavne ze vy ste majstri sveta vzdy to uz je lepsie

            je jedno ze vietcong nebola prva alebo patri medzi prve vietnamske hry od ktorej si ptm amici brali inspiracie na ich hry

            to ze mi arma ide na low nieje moj problem ale problem hry ze je zle optimalizovana ,zbytocne extremny engine ktory je cely zabugovany a zastaraly

            ale vlastne na co sa tu bavim s detmi povedal som si co som chcel, dajte mi ban a kez by raz tato stranka skrachovala :D najhorsia stranka na hry kde su len same hejtujuce a placuce deticky a kde hodnotenia hier stoja za velke H
            • http://tinyurl.com/om49eet
            • ucho
              troufám si tvrdit, že s tou Armou kecáš. zkoušel jsem alfu Army 3, nemám žádné dělo, ale šlapalo to dobře na poměrně vysoké nastavení. řekl bych, že tam s optimalizací mákli slušně. ano, engine je trochu zabugovaný, ale myslím, že postačuje. fanouškům žánru nabízí vše potřebné (mě hra nijak neoslovila).
          • mužeš napsat konkretne co dementního jsem napsal a proč to je dementne?
            • takže zase nic konkretniho
            • ty nemůžeš být Slovák. Oni tak blbí nejsou.
          • česká vyjebana pyča, ty jsi stelesneni inteligence ty vole


        • Hotovo a nashledanou, chteš-li búcsú.
  • celoush
    Jak to tak poslouchám, tak ideální pro herní game designery je si projít nějakou tvorbou a řízením dobrodružství pro DrD a podobné tabletop-RPG systémy. Hodně dostupných dobrodružství, které člověk může najít, mají podobně řešené záplatky, různá řešení, osoby.... jen si člověk musí vyjasnit jistá omezení či požadavky, která přináší tvorba PC/konzolových her.
  • Pan Vavra zatim jen vymyslel, to co vymyslelo spousta lidi pred nim, lec zatim nikdo nezrealizoval. Proc? To uz se nepta. On si totiz mysli, ze je prukopnik. Tak drzim palce.
    • Nikde o sobě neříkal, že je průkopník, jen prezentoval to, jak by quest udělal on. To, jestli to už někdo předním vymyslel nebo ne, nehraje roli.
      • "To, jestli to už někdo předním vymyslel nebo ne, nehraje roli."
        - praveze hraje. Kdyz deset projektu neuspeje, nebudu rvat do sveta, ze to umim lepe nez ostatni a uspeji. Jeho clanky v levelu popravde o nicem jinem nejsou a to co psal nedavno o free2play... ten clovek je solidne mimo a razi si jen to sve. Aspon podle toho, co jsem pochytil ja ze sveho okoli z herni branze. ;) Kdyz se podivam na fungovani cizi firmy, ve ktere delam a na par ceskych firem... O jeho pusobeni v 2k nemluve. To co pise na blogu, to jsou popravde clanky dost nezkuseneho, ktery si jen hraje na velkeho.
        • A nechceš nám sdělit své jméno a firmu ve které děláš, anonyme? Nebo jen hniješ v nějakém neplaceném indie studiu, kde děláš na něčem, co nikdy nevýjde a myslíš si, že jsi sežral všechnu moudrost světa?
        • Jenže to on neřve a řekl bych, že oproti zahraničním firmám se vyjadřuje dost skromě.
          V branži nedělám, takže nemůžu soudit profesionalitu. Tohle mi, ale trochu připomnělo takovou tu nevraživost k lidem, co moc vyčnívají.
          Ze si razi to sve? To je snad jen dobře, ne? Jak jinak by vznikala různorodost? Mimochodem, sám právě vykřikuješ, že to umíš lépe...
          Jestli je solidně mimo, jak píšeš, uvidíme po vydání (ale doufám, že ne).
          • Nepisi, ze to umim lepe. Jen rikam, ze zkuseny clovek vi, ze se muze stale ucit a nesnazi se odsuzovat veci, ktere nechape.
            O jeho prednaskach nejen na gds... ty maji byt o predani zkusenosti budoucim/zacinajicim developerum, ne selfpublishing.
            Stejne tak si razim nazor, ze osoba/firma, ktera s sebou tahne hejno fanatiku, jak predvadi on, nebo BIS, nemaji co nabidnout nove prichozim, proto vznika tak uzavrena komunita.
            Tak se tu mejte.
            • No tak ses tu vyblil a už můžeš zase z naši uzavřené komunity zmizet *1*
          • Příjde mi, že někteří jedinci nedokážou překousnout to, když někdo nejde s davem, proto tolik nevraživosti k Vávrovi a jeho názorům.
        • A kde že to teda děláš ty velký anonymní gurue? A co o Vávrovi v 2K víš?
  • Jeden muj kamarad mel trefnou poznámku k Vavrove přednášce. Vsimli jste si jak opatrne krouzi kolem Skyrimu najednou? Po jeho vyjiti mel clanek o tom jak je Skyrim spatnej a sil do nej hlava nehlava, ale ted nejak vymeknul..jestli to nebude tim ze az ted poznava při tvorbe podobne hry ze to není takova sranda jak si myslel. Ja kazdopadne jsem na jeho hru moc zvedavej, a obvzlast si pak dam zalezet na tom baych porovnal věci co dela Bethesda a co udelal on. Není to tak ze nechci aby jeho husiti byly spatna hra, byl bych rad aby byla super a klidne i lepsi nez TES..ale jsem na nej zvedavej..teda:)
    • Daniel Vavra
      13 prosinec v okolí místa Prague
      Tak jsem si po ...ani nevím jak dlouhé době... zahrál zase Skyrim. Stačilo půl hoďky a mám chuť zase napsat ten slavný článek... Brrr... nejenže je to pořád stejně blbý, ale ta Enya hudba mi začala lízt na nervy po minutě a grafika vypadá po dvou letech naprosto obludně (Xbox). Jak se tohle proboha mohlo někomu někdy líbít? Vypadá to jako nějaký čínský MMO na ipadu.
      • Prvni co jsem s PC verzi udelal, kdyz sem ji koupil v akci na steamu bylo nahozeni asi 4GB HD textur, lepsich efektu, lepsiho editor postav (DA:O delalo proti Skyrimu krasny postavy) a dalsich drobnosti.

        Kdyz si vezmu jak jsme svoji dobou padali na hubu z grafiky Oblivionu a jak decimoval slabsi sestavy tim strane prepalenym bloomem *1* *1* *13*
    • nekromant33
      V tom článku (myslím i přímo v něm) ale i mimo něj zmiňoval, že by tý hře i přes ty chyby dal tak 7/10. Vadilo mu spíš to, že to všichni považujou za dokonalou hru, než že by říkal vyloženě jaká je to sra*ka. Taky říkal, a což je i celkem pravda, že podobně otevřenejch RPGček zase tolik není, takže udávat to jako příklad jednak kvůli tomu, že je pořád v mysli hráčů/vydavatelů, a hlavně protože je profláklá, je na místě. Když tu hru většina hráčský obce hrála nebo zná, tak si ten příměr aspoň dokáže představit. Kvalita s tím nemá moc společnýho.
    • Asi potřeboval uvést nějaký aktuální příklad a zároveň nechtěl ztrácet čas vykládánim o tom, že je Skyrim kravina
    • lepší hru jak skyrim dokáže udelat i nalitej šimpanz
      • Tak to je načase, aby ses předvedl. *6*
    • oprava: ne nechci ale chci..
  • Pokud někdo píše, že hra má být hlavně o zábavě, tak by se měl zamyslet, co to pro každýho znamená. Neustálý grinding v honbě za lepším mečem? Achievements? Pro mě rozhodně ne. A ani sandbox mě tak moc nebere.
    Rozhodně ale raději půjdu ve hře vyšetřovat vraždu služky, než zabíjet tucty draků (což je pro mě, co do zábavnosti, ekvivalent AZ-kvízu - v lepším případě bourání věže z kostek).

    Hrál tu někdo The Secret World? V mnoha investigativních questech si zapisuju poznámky na papír, googlím informace (hra má web browser s odfiltrováním obsahu o ní) a někdy se i na docela dlouhou dobu zaseknu.

    O to větší je pak ale uspokojení ze splnění. S dones/zabij/přines se to nedá vůbec srovnat (kterých je, samozřejmě, stále většina).
    • Ty urazis AZ kviz? To odvolas, nebo si te najdu.
    • tohle nikdo nespochybnuje, jen nekteri vyjadrili pochybnosti jestli dokaží pro ty questy vymyslet zajimavejsi namety a zapletky než tu béčkovou zapletku, kterou Vavra prezentoval v prednasce.
    • To co popisuješ by 90% hracu nebavilo, radsi by sli na ty draky..
      • To ze 90% hracu jsou demen…ti je celkem pochopitelny ... ovsem je tu znacny pocet lidi, kteri hrajou pro zabavu a tudiz chodit po 50ty stejnej dung, aby mi pad prsten +1 .... na to se muzou vys...
      • S temi procenty bych si nebyl uplne jisty, ale i to se da vyresit sipkou - proste ve hre by melo byt mozne zvolit obtiznost v jinych oblastech nez souboje, a podle ni generovat mnozstvi dialogu, mit sipku ukazujici na dalsi misto v questu, omezeni nosnosti, koeficient na kraceni cen, vypinani nekterych puzzlu, nutnost hledani klicu, pocet indicii, ktere musi byt k usvedceni vraha, mnozstvi skillu (napr. jako Drakensang) atd. Domnivam se, ze by to nebylo zas az tak narocne a je to spise o tom chteni.
        • kvalitní blábol
          • Od Vas je to treba brat jako kompliment, Vy jste proste jiny. A vlastne to nema co delat s tim, ze jste Slovak, slabomyslni jedinci se vyskytuji v kazde populaci, mate muj soucit. *5*
            • joe: to je název tvé nové hry?
            • vyjebana česka pyča
  • dekuji za vecnou diskuzi, ukazali jste se jak skutečni primitivove jako vždycky. tady se človek nemuže slušne na neco zeptat?
    • Po tvém příspěvku "vyjebana česka pyča" nás ty budeš označovat za primitivy? *7*
    • nekromant33
      Když se tu prezentuješ jako zaseknutá deska, tak si jiný zacházení nezasloužíš.
      • P.S.
        ja v tehle diskuzi končím nema smysl ztrácet čas s idiotama jako jseš ty a ostatní tady co melou porad dokola ty samy sr4čky
        • nekromant33
          a ty budeš někomu nadávat do primitivů... no tak se teda měj
          • táhni do pyči a chcípni pyčo
      • zaseknutá deska? sry že jsem na 5 diskuznich strankach asi 2-3 krát (když nepočítam par nevinnej vtipku) prezentoval stejnou myšlenku, z toho polovina byla reakce na tvoje hloupe scestne prispevky. a bavime se porad o tom stejnem tak co je na tom že se lidi budou opakovat.
        taky bych mohl po nekom vyjet, kdo napíše že ten quest je dobrej, že je blbec, protože opakuje to co už pred ním nekdo napsal 2 stranky dozadu
    • Clovek muze
  • Kdy bude další část ? Nemůžu se dočkat. *4*
    • Pilgrim66
      Až přidaj do Skyrimu záchody
    • až naprší a uschne
  • Taky ještě někdo zkoušel vymyslet ten quest po svém?
  • seprah
    nevím, jestli to sem už někdo psal, ale Dan má fakt styl, toho si člověk fakt nesplete *1*
  • Trieska
    Dobrá zpráva je, že NPC pujdou zabíjet. Já takhle dohrála Fallout 1 i 2 protože na nějaké vykecávání v hrách moc nejsem a ani detektivky mi moc nejdou. Takže držím palce a ať už to vyjde.
    • nekromant33
      "Trisska": {
      "username" : "Trieska",
      "avatar" : "1329648_1_med.jpg"
      },
      přidáno do detroller_games.js, kthxbye

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit