Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dworkin

    Tak jsem se zkusmo zeptal pár lidí na ulici, jestli někoho zajímá, co by si osobně Šárka představovala - a nezajímá. Shocking.

    Ale k věci. Poté, co jsem viděl Taboo, by se mi v té roli líbil Tom Hardy, ale Henry Cavill je dobrej herec a řekl bych, že na jeho výkonu to neshoří. To spíš na scénáři...

    • jindra.veliky

      jezis, miluju lidi co chtej do kazdy role Toma Hardyho a jako rezisera Nolana

      • dworkin

        Nechci do každé role Toma Hardyho a jako režiséra Nolana. I když Nolanova Lolita s Tomem Hardym jako představitelkou hlavní ženské role, to by bylo něco...

    • MickeyMutant

      Problém je v tom, že redakce Games.cz si místní novinářský pot a slzy představuje docela jinak než ty. Ty to vnímáš jako zpravodajství - raport o událostech, oni jako publicistiku - tedy zprávy/komentáře v jednom. Tuhle výtku tak můžeš psát na pokračování pod jakýkoliv místní článek.

      Je fakt, že mě to občas taky štve, jindy ale uznávám, že prostý překlad zdroje nebo tiskovky by byl moc suchý a nějaký ten názor mi minimálně nevadí.

      • dworkin

        Naštěstí většina článků tady tím ještě netrpí. Ale je to trend, který je zjevný, a dokud budu moct, tak si na něj budu stěžovat, protože na reklamy koukám jako ostatní a svoje si k tomu říct zkrátka můžu. :)

        Na zpravodajství osobně nevidím vůbec nic špatného. Chci si číst nové informace o hrách, které dál můžu zužitkovat. Nechci si číst informace o autorech článků, kteří jsou mi lhostejní a jejichž subjektivní dojmíčky jsou mi k ničemu.

        • MickeyMutant

          Ok. Čistě zpravodajských stránek ale bohužel v Čechách nejspíš moc nenajdeš. Tím pádem to budeš muset filtrovat v hlavě nebo zabrousit do světa.

          • solomon.short

            Pamatuji doby kdy jste vy dva byli vtipni. Ale kdeze ty lonske snehy jsou...

            • MickeyMutant

              Nemůžeš od každého postu čekat kabaret. Budeš nutně zklamán. Ale můžu tě ujistit, že například já jsem vtipný čím dál tím víc. Ptal jsem se a všichni mi to doma potvrdili.

            • dworkin

              A ty seš kdo?

    • Lukyz

      Když si budu vycházet z tvýho prvního sloupce, tak nechápu proč se vůbec obtěžuješ psaním, protože tvoje plky definitivně nikoho nezajímají  🤔

      • dworkin

        Jářku, vypadá to, že zajímají. To je docela blamáž, že... :)

        • JamesFaith

          Asi stejná jako to, že někoho nakonec zajímá i to, co si myslí Šárka, jářku shocking dojmíčku.

          • Coffin.Corner

            Ale no tak! Je přece naprosto zásadní aby informace o popkulturních záležitostech, které zajímají většinu obyvatelstva a stojí na nich osud světa, byly naprosto exaktní bez subjektivních dojmů autora. Protože jak dokázali američtí vědci, mozek dospělého člověka není schopný si takové informace přefiltrovat. 

        • Lukyz

          Ale no tak, tohle je přeci na úrovni základní školy 😉 Co je na tom špatného, že autor vyjádřil svůj názor? Já souhlasím s tím co napsal Mickey výše - rozhodně lepší než strohé informace, pravděpodobně 1:1 ještě se špatným překladem (zdravím BraveMana) Naopak, já jsme rád když k tomu autor vyjádří svůj názor, jinak bych sem nechodil a nekupoval Level, protože je to podle mě skoro všude, obzvlášť u "starších" autorů. Články od Pavla, Lukáše, Blixy poznám po několika větách. U mě tomu kraluje Michal "EverythingWolf" Rybka. A s autory samozřejmě můžu nesouhlasit, ale tak napíšu s čím nesouhlasím a proč, jelikož výkřik do tmy "a koho to zajímá" mi přijde padlý na hlavu. 

          • dworkin

            Je moc pěkný, že ty seš rád, ale já rád nejsem. Chci čistou informaci. Nechci se "učit" autorův vkus, nechci se učit autora "odečítat" z článku, abych se dostal zpátky k čisté informaci. Tohle má autor udělat sám dřív, než zmáčkne první klávesu. Vyměníme zpravodajství za tyhle blogísky a za chvíli budeme muset zpátky k primárním zdrojům, protože už nepůjde poznat, kde končí původní informace a začíná dojmíček, ať už přiznaný, nebo nedbale neodfiltrovaný autorem. Ono by to celé šlo zařadit do širšího kontextu toho, co se děje v informační společnosti, jak se předávají informace atd. apod.; nechám to sociologům, nemám na to čas a chuť. Ale neprotestuju proti tomuhle trendu jen tak z nějaké libůstky nebo proto, že mě baví někoho trápit. Myslím, že je to docela vážná věc.

            • Tak myslím, že pokud člověk není uplně vypatlanej, tak dokáže rozeznat, co jsou fakta a co subjektivní názor. A už vůbec se je nebude "učit", jen tím, že něco přečte. 

              Tahle stránka, ostatně jako celá herní žurnalistika, začala převážně jakožto recenze, který obecně (a obzvlášť co se týče her) jsou z velký části subjektivní, protože hra, stejně jako jakýkoliv jiný umělecké dílo, nejde vždycky dostatečně zhodnotit jen podle faktických informací a subjektivní názor a dojem autora pak hrajou důležitou roli. Jinak by se recenze na cokoliv asi naprosto shodovali, co? Nemluvě o tom, že číst suchou recenzi, které jen vyjmenuje fíčrs, který hra nabízí, herní čas a jak kvalitní je grafika, se nikomu číst nechce. Když tohle vezmu v potaz, tak mi přijde naivní sem přicházet a čekat, že přesně tyhle suchý fakta ti naservírujou, přestože to tak nikdy nedělali.


              • MickeyMutant

                Reakce na příspěvek:

                Pokud vím, tak tady nikdo nemluví o recenzích, ale o zprávách. A ty by skutečně v čisté podobě neměly obsahovat názory, ale jen fakta. Názory obsahuje komentované zpravodajství, to je jiná kategorie. Debatovat nad smyslem tohohle rozdělení a psát, že čtenář má sám rozeznat fakta od názoru, jaksi nemá smysl, neb takhle je to prostě kategorizované a každému novináři je to jasné.

                Tahle debata tedy není o tom, jak se má obecně podávat zpráva, ale o tom, jak se rozhodly Games a jiné české weby psát, komu to tak vyhovuje a komu ne.

      • MickeyMutant

        Srovnáváš nesrovnatelné.

  • Ilusiveman

    xicht na to po make-upu ma určitě uvěřitelnej a geralt taky nepatřil knejvyřečnějším, což by odpovidalo jeho ne špatné roli supermana.


    snad vědí co dělají, ale věřím, že mají šanci  zkusit a posoudit to někym z branže a nedovoli si AAA universum witchera pokazit.


  • ale jo obličej dobrej, na hlas si to bude chtít zvykat po stovkách hodin s herním Geraltem

  • Khanemis

    Zdá se, že navzdory tomu ději, který má vycházet z knih, se budou po stránce stylizace asi více přiklánět herní verzi. Ono to dává smysl, většina současného publika zná geralta stejně jen z posledních her, kde z něj CD Projekt progresivně udělal tvrďáckého hezouna (nejvěrnější knihám byl dle mého názoru v prvním dílu) a s pěknou tvářičkou (a nadto známým jménem) bude obecně marketing hned snazší.

    Je to trochu škoda, ale zase Henry Cavill není zlý herec, k sérii se staví pozitivně a když si to pojme trochu po svém, tak to třeba také nebude špatné. Jediné, co mi u toho skutečně nesedí je, že je na Geralta obecně příliš mladý (ale zase když budou vycházet z těch dřívějších knih, tak by i mohl být), ale s dobrým namaskováním se to asi zvládne.


    • Carnage666

      Tak autor knih nemá moc hry v lásce a do tohohle seriálu má dost co mluvit takže si nemyslim že pujdou směrem videohry co se stylizace týče, ale dávalo by to smysl.

  • Jack1947
    Tedy bude mladší a lepšího známého here nesehnali ? já to chápu, navíc
    není tak profláklej a začne mu teprve růst strniště... když příběh
    nebude děravý tak prosím.
  • Lima
    • spoock

      nevím co všichni mají s těma vousama, vousy měl v knize Geralt hlavně když byl v Brokilonu a léčil se, ano, pak je tu ta hra

      • Ilusiveman

        tam šlo nejspíš hlavně o pohled a oči. vousy nikdo nezminoval. to ma herec na foto

  • Lukyz

     Mě osobně tam taky moc nesedí, představoval bych si tam rozhodně někoho kdo není takovej fešák 😅 Ale např. Vigga Mortenesna jsem před LoTRrem taky považoval za hezounka a jako Aragorn byl výbornej. 

    • Zrzzek

      Na tuhle fotku stačí přidělat knír a je to Freddie Mercury 😀

  • NEkromanT

    Vzhledově to problém nebude. Maskéři se postarají o to, aby se Geraltovi aspoň podobal. S tím hlasem je to horší. Na to jaká je to hora, tak ho má jak konipásek.

    • Ilusiveman

      to jo, ale většina chlapu má také bass a velké hlasové rozpětí.

      • NEkromanT

        No Cavill se pokoušel o chraplák v Justice League a bylo to dost hrozný, pokud by podobným stylem tlačil na pilu i tady a to celou dobu, tak to nemůže dopadnout dobře. Po traileru budeme moudřejší.

  • Krescz

    Tak to už aby začal chlapec běhat a nežrat, protože Geralt má být vysoký, hubený, ošklivý a zjizvený. Žádnej superman, ze kterýho se holky pos*rou :D To je fuk, horší něž pupkatý čtyřicátník jako Dandelion z původního seroše to nebude.

    • spoock

      ošklivý určitě být nemá

      • Krescz

        podle knih určitě jo :) to však neznamená, že nepřitahuje ženy

        • Paulcz

          A ve který se píše, že je ošklivej?

          • Bylo to v knihach nekolikrat zmineno, ze rozhodne nebyl zadny krasavec.

  • Fordzy

    Cavill je ok. Ale kam sakra zmizel Tomasz Baginski? Měl přece režírovat minimálně jednu epizodu. 

    • MickeyMutant

      Myslím, že se s ním i dál počítá. Jen nejspíš na místě producenta.

    • solomon.short

      To me taky nastvalo...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit