Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jediny co by umela inteligence udelala s atomovkama je ze by k nim zamezila pristup lidstvu kdyby je chtela odpalit byla by stejne blba jako my :D
  • Sranda bude až si umělá inteligence začne hrát s atomovými bombami a bude si myslet že je to hra.Mám takový dojem, že na toto téma byl natočen i film.
    • Umela inteligancia ak bude skutocne inteligentna, nebude taka sprosta ako ludsky druh. Ak pouzije bomby tak len na nevyhnutny ucel. Podla toho ako sa nasa civilizacia sprava tymto ucelom zrejme bude nase vyhladenie.
      • Umělá inteligence : proč mají pořád takový pocit, že pod tímto označením se skrývá stroj s vyšším IQ než má člověk. Ono to totiž vůbec neznamená že je stroj inteligentnější. Ono stroj může klidně mít IQ 20 a pořád se bude označovat jako inteligentní a opravdu to nemusí poznat co je realita a co ne.
        • Clovek je jediny druh ktory si sere tam kde spi a jedava.
          • opravdu? co by ti na to řekl takový hovnivál ( výkalník přepečlivý )
            • Mimochodem pokud by si odmítl toto přirovnání, že hovnivál není inteligentní tak mám pro tebe ještě jeden příklad. Vem si například sloní mláďata. Ty nejsou schopna stravovat tuhou potravu tak pojídají výkaly starších slonů kde už je tato strava dosti natrávená.
    • byl a menoval se valecny hry,,,,,,,,docela dobrej filmek:c))) *8* ,,,program co nepochopil piškvorky a malem kvůli tomu rozpoutal termonukleární mezikontinentální válku,,,:c)))
      • naopak, protoze pochopil tic-tac-toe, pochopil i studenou valku *5*
  • Tilwaen
    Pokud by to někoho zajímalo a má trochu času, zde je velmi zajímavý dvojčlánek o umělé super-inteligenci a jejích možných dopadech na vše, co známe. Čte se jedním dechem.
    • je tam moc čísel a grafu, nesnaž se predstirat žes to pochopila
  • No tak snad mi blizzars jednoho dne nezrusi ucet jen proto ze battlenet launchwr detekuje ze mam b compu nainstalovane neco od googlu.... Imho prvni si to koupi cinsti farmari ci spise jejich zamestnavatele
  • KronosDeret
    Úžasné a zároveň děsivé je to, že oni neprogramovali AI na konkrétní hry ale systém schopný se jakoukoliv jednodušší hru sám naučit podle skóre. Další krok jak sami autoři říkají je paměť, tedy nevyvijeli inteligenci po generacích (jako u hmyzu) ale v rámci jedné generace, případně techniky spojit tedy vyvíjet neuronové sítě schopné pracovat lépe s pamětí a která by byla schopná měnit svoji vlastní strukturu, jak to dělají evolučně vyšší mozky. To je samozřejmě řádově těžší úkol, ale vsadil bych boty, že nebude dlouho trvat a budem sledovat "agenta" co se naučí starcraft, civku, counter strike a nakonec i mass effekt. A jaký problém by pro takový "program" bylo třeba vést střední firmu nebo organizovat stomatologickou kliniku.
    • pravda, nejake jednodušší pc tituly by to mohlo zvlándou ale pochybuju že se to naučí komplexni gameplay nejake AAA hry, treba the order. to jsou totiž pribehove hry a ne nejaka klikačka jako stracraft, to by ten program nepochopil
      • jj, na qte by si vylamala zuby jakakoliv inteligence, nejen umela *5*
    • GlaDOS
      Neuronové sítě teď zažívají boom, takže jsem zvědav, jestli se začnou uplatňovat víc i v herním průmyslu. Zatím bych na to ale své boty nevsadil. Je to náročné a zatím se směřuje na multiplayer, zvláště asynchronní.
  • Fajn. A kdo konecne vymysli umelou inteligenci pro postavy do her, aby se nechovaly jak totalni retardi a nebo aby nehraly jenom role naskriptovanych komparzistu s jednou danou roli? *7*
    • KronosDeret
      Pak je samozřejmě otázka, jestli bys chtěl vitruálně vraždit sebeuvědomující se inteligentní bytosti :)
      • No, chtěl jsem napsat, že toto už se normálně dělá v MP, ale pak jsem si znovu přečetl slovo "inteligentní" a vzpomněl jsem si, že to bych toho od MP chtěl moc.
    • To jsem zvědav, jak se bude ta obtížnost jmenovat. "Realismu"? *4*
  • thanes
    To mi připomíná jak na Matfyzu udělali teďka UI, která sama dohraje NetHack :)
    http://www.matfyz.cz/clanky/237-nethack-vyresen
  • A jak dlouho jí bude trvat než si uvědomí sama sebe? http://www.iprima.cz/sites/default/files/image_crops/image_620x349/f/42989_terminator-2-den-zuctovani_image_620x349.jpg
    • Na závěr už snad jen obligátní poznámka: někdo by mohl založit a následně prodat Googlu firmu s názvem Cyberdyne Systems...
  • s.hih
    pro spokojenost lidstva doufám, že nedělají umělou inteligenci podle mých cookies *15*
  • Mě to nepřijde jako umělá inteligence, ale jako evoluční algoritmus. Čili jen jako jeden z prvků případné umělé inteligence.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit