Přejít na výpis diskuzí

Gwent: The Witcher Card Game – dojmy z uzavřené bety

16.11.2016 19:33
Adam Homola 17 příspěvků

Oznámení Gwentu coby samostatné hry vlastně nikoho nepřekvapil, protože to dávalo smysl. Vytvořili jste úspěšnou hru ve hře, karetní hry momentálně frčí, všechno je jasné. Tak minihru vezmete, uděláte ji větší, hezčí, lépe vybalancovanou, zajistíte dlouhotrvající hratelnost, přidáte příběhovou kampaň...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hele, proč tomu všude říkají Gwent, když je to Gwint? V překladu knížek určitě a snad i v českých titulkách, co si teď vybavuju. Hnidopich out.
    • kostejnesmrtelny
      Páč to je v anglickým překladu. Mně to třeba pije krev daleko míň než Triss Merigold (PL,EN) vs. Triss Ranuncul (CZ) případně Jaskier (PL) vs Dandelion (EN) vs Marigold (CZ). Snažil jsem se v tom kdysi udělat pořádek, ale nedá se - pro zajímavost třeba Jaskier je polský název pro kytku u nás známou jako pryskyřník, s latinským názvem Ranunculus (ha!)

Překladatel Komárek, WFT? *8*
      • Vybavuji si, že to bylo tak že Marigold se objevil v knihách dříve než Triss. Komárek udělal z Jaskiera Marigolda (už si nevybavím jak a proč přesně, Marigold je taky kytka) a když se pak objevila Triss měl problém s tím že to zní podobně (Merigold/Marigold) a tak se prostě Triss stala Triss Jaskier - Ranunculus...
        • Tohle jsem taky nechápal a na anglické wiki získávat informace o hře, co hraju v polském znění s českými titulky, bylo chvílemi matoucí *4*. Popsané, i když jen v několika větách, jsem to našel na straně 28 v téhle bakalářské práci.
          https://theses.cz/id/ra34v6/Iva_Zurkova_-_Bakalarska_prace.pdf

To, že se Marigold objevil dřív než Triss, tam uvedené není, ale asi je to pravda. Dobrý postřeh *3*
        • kostejnesmrtelny
          Dík.
          Vůbec by mi nepřekvapilo, kdyby mu (Komárkovi) to udělal Sapek naschvál *1*
  • Arcomage byl vejvar u kterýho jsem ztratil dost času. I když v podstatě jednoduchá hra. A ten blbej lizard si me někdy hned dal na Sooustrový dýky... :D A prakticky univerzální universum..Dokonce mam i neoficiální appku v mobilu. Škoda, že už se o ní někdo nestará.
  • Nevíte, jestli bude CD Projekt ještě posílat nějaký klíče? Registroval jsem se cca před tejdnem a od tý doby nic. Chápu, že se nedostane na každýho, kdo si řekne, ale jenom mě zajímá, jak dlouho beta poběží.
    • Veny
      Já ani nevim kdy jsem se regnul, a klíč jsem dostal v pondělí 14.11.
    • Beta pobeží až do marca budúceho roka.
  • doufejme že to nebude mít trapný príbeh a hrdiny
  • Veny
    Herní principy jsou totálně překopané a narozdíl od původního Gwentu jsou, dle mého, karty a jejich kombinace silně nevyvážené. Uděat si kartu se silou dvacet, "pozlatit" ji, či nechat ji přežít do dalšího kola, to mi přijde moc.

Dle mého hra moc trpí svojí samostatností - mikrotransakce a přílišná snaha ve výsledku dost škodí. No, snad bude aspoň kampaň dobrá - PvP zatím není nic moc. Což o to, hra baví, ale získávání karet je práce na měsíce.
  • zaklínač universum je mi nesympaticke, ale jestli pamatujete karetní hru ze hry Rage, tak to mne bavilo a to bych bral jako osobitnou mobilní aplikaci
  • KrPa
    Ty obrazky v clanku jsou tak pul roku stare, nemuzete si udelat ve hre nove?
    • Mě třeba obrázky vůbec nezajímají..ale chápu to
    • To oni nemůžou - víš kolik by to dalo práce?
    • tomocz
      Tož taky jsem si říkal, že to vypadá nějak jinak, než co mám já o.O
  • těšim *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit