Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chidlink
    Jo to byli časy, byl to můj první počítač a první hra co jsem na něm hrál. Mimochodem byla to i moje první hra v životě *1* Pamatuju si jak jsem přišel ze školy (maturitní ročník) byl pátek a měl na stole balíček od xzone a v něm Gothic 2 i s datadiskem. Tenkrát mě tu hru doporučili spolužáci, tak jsem jí koupil. Najedl jsem se a hru nainstaloval, spustil a hrál až do rána *1*
    • Ty jsi měl první počítač nebo jsi hrál první hru teprve na střední v posledním ročníku? *15*
      • Chidlink
        Když nepočítám tetris, prehistorick a takovýhle hry no, co jsem hrál pár minut ve škole, než začalo vyučování na kompech a já to musel vypnout. Prostě první normální hra.
        A ano měl jsem počítač až takhle dlouho, představte si, že tehdy jsme se bavili tak, že jsme místo hraní na počítači chodili s kamarády ven *12*
        • C-BEAM
          to je mi líto, takhle minout zlaté období her je fakt něco strašného.
      • Já jsem také začal hrát až na střední, v roce 91.
    • C-BEAM
      myslíš první hra v životě kterou sis koupil nebo první hra v životě vůbec?
  • Krescz
    8 správně....no co mám radši risen :D
  • Plny pocet, ale upresnil bych otazku na mrchozrouta, protoze pocet xp je v 1 a 2 odlisny.
  • Ach, tých pátračov som strašne nenávidel :D A teda aj by som zabudol ako skončila 2ka s tým drakom...díky za pripomenutie :D
  • Dnes to dá hrát naštěstí skvěle díky modifikaci pro obě hry Gothic ½ — SystemPack
    Na w10 OK a podporuje to snad všechny rozlišení.
    • Zir074
      Pokud jde o modifikace stojí za zmíňku Návraty.
    • Lukyz
      Ještě nezapomeň na D3D11-Renderer, který hru po grafické stránce posouvá zase o kus dál *14*

      D3D11-Renderer

      Original
  • Tož chtělo by to už konečně ten Gamesplay Gothic 2.
    • ale museli by dojet alespoň do Khorinisu a tam teprve začít nahrávat
  • Lukyz
    3 chyby, věřil jsem si teda víc *2*
    Škoda, že se PB vydali tou pirátskou tématikou v Risen 2 / 3, nikdy jsem se je proto nedonutil dohrát.
    Každopádně Risen IV: The Rise of Patty pobavilo *1* A jsem zvědav, s čím přijde Elex.

    Jinak Miloši fakt díky, tímhle jsi mě donutil opět nainstalovat G2 *15*
  • série Gothic je úžasná, a prestože sám sebe považuju za velkého fandu, tak kvíz jsem moc nezvládl. Prostě už si spoustu věcí nepamatuju. Jak mám vědět jakou klávesou se mění na zvíře nebo kolik XP je za kterou potvoru. To bych to musel hrát letos, a ne před deseti lety.
  • Tak gothic bol vždy taký nostalgický. U mňa to bola prvotina už dávno.

    Čo ma trošku zarazilo je tá obdoba Gothica 3 a Zaklínača 3 oproti ti prvotným dielom sérii.
    I keď ja mám už po čase aj ten gothic 3 veľmi rád, tiež oproti prvým dielom niečo stratil a vsadil na megalomániu ako tretí Wiedzmin . Podotknúť treba že grafika Gothicu 3 bola naozaj prelomová, a ešte aj teraz pohledná, enviromentalistický povedané, zrovnateľná s cry enginom, aspoň čo sa týka len vegetácie samotnej. U mňa skutočne prvá hra kde som si uvedomil silu a podstatu vizuálu. Škoda že oproti prvým dvom dielom stratil trošku čo do atmosféry a príbehu. Tak to je aj u mňa trošku aj so dnešným Zaklínačom, i keď samozrejme je na tom o niekoľko tried lepšie.
    • Sám bych to líp nenapsal, jendička a dvojka jsou pro mě nejlepší hry, nečekám, že někdo s něčím lepším přijde, ta éra už je pryč. A teď jsem zase hrál trojku, a musím říct, že sem ji začal mít rád taky až časem, hlavně díky srovnání se hrama co vychází v současnosti..to ji člověk teprv docení. a co se týče vegetace, a i geomorfologie, celkově mají tu mapu fakt zmáknutou, vypadá to parádně, hlavně mají super vyladěnej render distance, tak nějak šikovně, že člověk vidí fakt daleko, pozná co kde je, ale přesto to není čistý..vypadá to jako obrazy z dunajské školy, vlastně celej gothic mi připomíná práci Albrechta Altdorfera... třeba tohle
      http://www.wikiart.org/en/albrecht-altdorfer/danube-landscape-near-regensburg-with-the-scarecrow-hill?utm_source=returned&utm_medium=referral&utm_campaign=referral

      mají skvělou paletu barev, nutí je pracovat s detailem, protože těch barev není tolik.

      Jestli někdo srovnává TES s Gothicem, tak asi Gothic nehrál. Já mám TES fakt rád, hrál sem všechno od Daggerfallu dopředu, ale u mě to Gothicu nesahá ani po kotníky.
    • největší problém trojky byl, že se vzdali toho úžasného souubojového systému z prvního a druhého dílu. Lamy to nedávaly a stěžovaly si, že hra je moc těžká (ano, a proto byla dobrá, a dokázat ovládnout ten soubojový systém toho bylo součástí), a ten systém bojů ve trojce prostě už bylo jen máchání mečem, tj. žádné přesné časování utoků, komba atd. A taky byl problém trojky, že v době vydání byla hrozně zabugovaná, což jí pokazilo reputaci. Jinak si ale mysllím, že Gothic 3 >> Witcher 3
      • G1 jsem svého času prošel máchaje mečem zleva doprava jak největší tydýt. Zas tak těžké to myslím nebylo, to až dvojka s NotR přitvrdila :o)
      • KrPa
        Gothic 3 <<<< Witcher 3 < Gothic 3 + 1,5 GB komunitni patch
      • Soubojak v jednicce byl designovanej na gamepad, pac Gothic byl puvodne zamyslen ze vyjde na playstation, takze je paradoxni ze si PC hraci vrni blahem jak to bylo super, pritom to ma konzoloidni zaklad :)

        pro stouraly...myslim ze ve slozce s naistalovanou hrou lze jeste najit ikony pro playstation tlacitka:)
        • Vakek
          Chyba. Původní Gothic byl designovaný jen a pouze na klávesnici. S přidáním podpory myši přispěchali až nedlouho před vydáním, proto se to ovládá tak jak se to ovládá.
          Každopádně ve své době to mělo své kouzlo a koho neodradilo právě krkolomné ovládání ten si užil parádní zážitek :)
          • Chyba. Puvodni Gothic byl designovany pro playstation :) O mysi se tu nikdo nebavi:)
            • kdo to chce vedet? ja nebo ty? navic pochybuju ze to nekde najdes, leda bys nasel nekde vytisk staryho herniho casopisu kde o tom psali, nekdy v roce 1999-2000 a mam dojem ze o tom mluvil i nekdo od piranha bytes kdyz mel vyjit gothic 3. Navic, muzes si to snadno overit, nainstaluj gothic a projed si soubory v instalaci, mel bys najit tlacitka pro playstation, aspon ve verzi co tady vydal kdysi CD PROJECT to bylo. Takze ano ja jsem zdroj..nevim co chces vic, to ze si myslis ze jsem placajici neadrtalec je tvuj problem. *1*
            • Zdroj možná seš, nicméně dokud neodkážeš na faktický zdroj, tak si pouze zdroj plku na fóru. To jsou základní pravidla debaty. Pokud něco tvrdíš a biješ se za to, tak bys to měl být schopný taky dokázat, jinak si jen pro smích. Jakékoliv uhýbání typu "najdi si to" je pak ještě víc trapnější. Zapamatuj si to a vyhni se tomu, působí to pak, že jen plácáš z cesty...
            • Na co oboji??
              Me staci Xeon s 980Ti,nepotrebuju ohrivace nohou *1* .
            • Ti chytrejsi maji doma oboji, ti hloupejsi chodi na jedno z toho nadavat na fora:)
            • No a???
              Kdyz te zajimaji tolik,konzole , vis na cem vznikaji hry na konzole???Prece na PC *4* .
              Timpadem nejlepsi konzole je PC , konzole = pc pro socky *1* .
            • ja jsem zdroj, jestli ti nestaci tak hledej, google mas ne?
            • Zdroj?
        • To je sice pravda, ale tady jde o to, ze to proste prineslo vetsi obtiznost, protoze jsi musel presne nacasovat utok a kryti. Je proto celkem jedno jestli to bylo zamysleno pro gamepad.
          • Jo jenze to tak vubec nemysleli, cela logika souboju je delana na gamepad, kde by se to ovladalo daleko lip nez na klavesnici. kazdy vi ze ty souboje byly na zacatku peknej oser a celou dobu se dost pitome ovladaly.
            • Ovládání v jedničce byl fakt mazec, držet u všeho CTRL :-), jinak ve dvojce v kombinaci s myší bylo náhodou geniální.
            • *na klávesnici a myši příjde jako špatně udělaný ovládání, modří pochopili
            • Není, jednička je dělaná na ovládání na klávesnici bez použití myši, Honza Olejník o tom mluví v jednom retrogamesplayi, teprv až byli upozorněný na to, že doba doom 2 už je dávno pryč, tak přidělaly ovládání, proto je to ovládání tak strašný, ale některým exotům jako je drizzt to příjde skvělý a nedaj na to dopustit a všichni co jim to na klávesnici a myši příjdou jak strašný jsou noobové a casualové... Gothic 3 má sice arkádové ovládání, ale apoň je použitelné, já chci hry hrát, ne se u nich cítit jako "hardcore" pařan protože se peru s nepřátelským ovládáním, pro informaci dvojku jsem dohrál hodněkrát, jinak je to dobrá hra ale ovládání má strašný a protože se ho do trojky nenaučili pořádně, tak tam radši dali arkádové ovládání a je to to nejlepší co mohli udělat
  • Zir074
    Doufám, že se brzy dočkáme dalšího Retra v podobě druhého dílu. I když je to oproti ostatním hrám z výběru poměrně mladý kousek :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit