Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Můžeme koupit herní PC za 15k nebo můžeme koupit herní PC za 25k. Taky můžeme pořídit herní PC za 30k nebo za 50k. Za celý život jsem vyhodil z okna tolik peněz za herní PC, že bych za to dnes měl nový Hyundai I30. Nikdy více! Člověk z toho jednou holt vyroste. 

  • WetBandit
    Na to moje domácí žvýkání musi stačit neco do 30k
  • Skvělý díl. Jinak ale pokud je člověk lmitován právě těma 15 litry, má starší počítač, který mu dostačuje na všechno mimo hraní a prakticky nehraje typicky PC ánry, tak bych spíše sáhl po Xbox One X. Alespoň svému kámošovi jsem toto doporučil., protože pro jeho potřeby mu XOX na hry a starší PC/mobil na zbytek stačí bohatě.

    Samozřejmě záleží na vašich potřebách, ale pro část lidí to je za ty peníze výborná alternativa.
    • Derp_1337
      ^ Člověka, který k hraní doporučí Xbox One (X) se nedá brát vážně!

      Když už si člověk má koupit nějakou konzoli, tak nejdůležitějším faktorem je množství  vynikajících her (tzv. exluzivit) !!!
      U poslední generace konzolí je jasným vítězem PS4 (Pro).
  • KrPa
    jaky je rozdil mezi hernim a gaming pocitacem? ja myslel ze je to totez, jen preklad
    • Herní počítač je skládaný s ohledem na výkon užitečný pro hraní her. Gaming PC je svítící/blikající obluda. ;)
  • Hanzales

    Myslím, že pro takového toho "běžného smrtelníka" je těch 50k už spíše strop a bude pořád koukat kolik jaká komponenta stojí (poměr cena výkon-užitek). Do těch 100k asi ještě taky. Ale lidi co dají za komp +100k už asi prachy podle mně spíše moc neřeší.

    Kdybych jó jen byl v takové t´é cenové kategorii (100-200k, to je jedno, mám milióny), tak už tam rvu rovnou 128GB RAM, 2TB nvme SSD, aspoň 2x 1080Ti + pořádné custom vodní chlazení na všechno a celé to narvu aspoň do Enthoo ELITE :)  

    Ještě ale bude pravda spíše typ lidí, co jsou extrémní nadšenci, mají slušnější job a těch 50-80k si na to nastřádají. To zase věřím, že by komponenty vybírali pečlivě a těm se určitě vaše tipy budou velmi hodit.

    Já skládal ještě 286ky, to bylo peklo :) Nicméně sledovat vaše HW podcasty je čiré potěšení! Už třeba nemám moc času podrobně sledovat aktuální stav a "velmi občasným" poskládáním nějakého herního PC kámošce, nebo PC účetním moc přehledu a zkušeností taky nezískám. Jde ale vidět, že vy ten přehled máte a to přímo ukázkový!

    Se všemi doporučeními nelze jinak než souhlasit. Je to patrné už třeba z výběru zdrojů a komentáře k účinnosti (lepší 450W Seasonic/Corsair, než 800W CoolerMaster/Fortron). To samé třeba CPU. já zarytý Intelář bych volil I5 i do Low-Mid. U vás jde ale vidět, že volíte rozumem/zkušenostmi a né osobními preferencemi. Taky z těch několika podcastů jsem se i jako člověk HW a SW celkem sečtělý dozvěděl dost nových informací. Jste fajn dvojka (ve čtyřce), správní chlopi na správném místě a zavést tento podcast byl velmi povedený tah! A taky že díky za to!

    PS: Tuhle např. jsem dávněji koupil skvělý Crucial M4 128 SSD a po roce si myslel, že předchozí zkušenost nezklame a dal do košíku 256 (novější generaci). Jaké bylo překvapení, že je menší výrobní proces pomalejší a že výrobce ledniček je na tom se svými EVO daleko daleko lépe. Ještě že jsem tehdy něco před odesláním objednávky početl :) K věci, jak už se tím člověk neživí, vaše podcasty mu přijdou velmi velmi vhod :)

    • Jack1947
      Proč jenom 2tb ssd proč ne rovnou alespon 5 a co k tomu přidat třeba ještě nějaký ten klasický aspon 15-25tb hd žádné troskaření chceto aspon 4 titány. 256gb ramku cpu nějaké osmijádro od intelu.
      • Hanzales
        Ty by jsi zaplnil i 10TB a hrál to všechno najednou, to je něco jiného 😛

        A 4 Titány, to už využiješ snad jen na zkoroprofi-profi zpracovávání tuny videí v 8k, nebo designu chirurgického náčiní, nebo v pár hrách podporujících dobře quad-sli na 8k televizi 😬 Nemluvě o tom, že už by jsi je musel krmit krapet něčím jiným a hodně dobře taktovaným ;) (vodítko, při 4 Titanech už cenu procesoru neřešíš)

        • KrPa
          tak ja mam 2TB serialu a filmu (a to ani ne v 720p) a na 5 ext discich 😬
        • Jack1947
          Aha a co je špatné na 10tb ? určitě by to pár měsíců trvalo zaplnit. O titánech jsem tohle netušil myslel jsem že quad sli je možné.
        • Hanzales
          S drobností, která mi ještě došla že 4 Titány vlastně nedáš do Sli, takže 1080ti, pěkně vodou (ticho) chlazené.
          • Desitkova rada uz podporuje jen 2-way SLI, takze maximalne to a pokud by byl clovek masochista, muze si poridit 3. kartu pro PhysX ^^
            • Jack1947
              Proboha proč Physx myslíš ageiu ? vždyt ta umřela už před vydáním.
              • Draken69CZ

                Reakce na příspěvek:

                Ne ta umřela když ji zkriplila nVidia.
                • Jack1947

                  Reakce na příspěvek:

                  Vždyt s nimi neměla nic společného naopak Nvidia přišla se svou vlastní levnější a lepší alternativou.
                  • Draken69CZ

                    Reakce na příspěvek:

                    nVidia ji v roce 2008 koupila, ale proč ti to vůbec píšu...
                    • Jack1947

                      Reakce na příspěvek:

                      <div>T ojo ale bylo to zbytečné, prostě předraženej krám kterej šel poté s normální kartou a lépe... ale jo ty hry vypadali zajímavě.</div><div>
                      </div>
                      • Draken69CZ

                        Reakce na příspěvek:

                        Ne zbytečný, nefunkční a předražený krám z toho udělala až nVidia.
                        • Jack1947

                          Reakce na příspěvek:

                          To říct můžeš ale bez důkazů nemáš žádný pádný argument podpořený, tak co něco hodíš nebo nic...  Jinak to beru jako hejt Nvidia s čím si známí, osoatně jako ostatní rudoši tady. Pokud ano už nic nepiš.
                          • Draken69CZ

                            Reakce na příspěvek:

                            Ti snad nic nebrání si o tom najít něco sám, ale můžeš začít třeba zde


                            jinak si pleteš pojmy, tohle není hate 😉

                            • Jack1947

                              Reakce na příspěvek:

                              Že není ale být mohl protože ty si tím znám.
                              • Draken69CZ

                                Reakce na příspěvek:

                                Aha takže když někdo říká pravdu která se ti nelíbí a ty si ji nejsi schopný ověřit tak je to hate tak to je dobrý 😂
                                • Jack1947

                                  Reakce na příspěvek:

                                  Nevím a někdo kdo rád dlouhá vlákna kde se s někým dohaduje bez argumentů, tak to není to jsem neveděl ale že něco plácneš to je věc druhá navíc to v roce 2007/08 vyšlo. No ok -https://www.trustedreviews.com/news/ageia-physx-bought-by-nvidia-2734182 sice ses spletl o 3 roky ale budiž. Nicméně to se dalo čekat když poté začala mít v nastavení. To s tím Gameworks to neberu páč ten web jak by LV cituji " nazval rudofanbojácký a spíš blogísek?" Tohle je smůla AMD že si to neumí nějak zoptimilizovat ale jak řákám mě je fuk at si hraje někdo na chytré klakulačce jsem poslední člověk co by hejtoval kvůli tomu.
                                • Jack1947

                                  Reakce na příspěvek:

                                  Nevím a někdo kdo rád dlouhá vlákna kde se s někým dohaduje bez argumentů, tak to není to jsem neveděl ale že něco plácneš to je věc druhá navíc to v roce 2007/08 vyšlo. No ok -https://www.trustedreviews.com/news/ageia-physx-bought-by-nvidia-2734182 sice ses spletl o 3 roky ale budiž. Nicméně to se dalo čekat když poté začala mít v nastavení. To s tím Gameworks to neberu páč ten web jak by LV cituji " nazval rudofanbojácký a spíš blogísek?" Tohle je smůla AMD že si to neumí nějak zoptimilizovat ale jak řákám mě je fuk at si hraje někdo na chytré klakulačce jsem poslední člověk co by hejtoval kvůli tomu.  Koukni se cos provedl kvůli tobě se tu stal double post 😈 tímto bych to uzavřel už opravdu není co dále říct. Nechci přidělávat redakci nebo modům více práce. Prostě už své provianty nedostaneš. Ani kdyby ses na hlavu stavěl.
                                  • Draken69CZ

                                    Reakce na příspěvek:

                                    Ano už nemá cenu nic psát píšeš dokola blbosti.
                                    • Jack1947

                                      Reakce na příspěvek:

                                      No jasně blbosti, ale jak řikám moudřejší ustoupí 😉
                                      • Draken69CZ

                                        Reakce na příspěvek:

                                        Kdyby se lidem jako jsi ty pořád ustupovalo jak by to na tom světě asi tak vypadalo 😂
                                        • Jack1947

                                          Reakce na příspěvek:

                                          Přesně proto je to remíza, aby sis nemyslel že si vyhrál 😉
                                          • Skeleth

                                            Reakce na příspěvek:

                                            Tohle vlakno si vytisknu a necham zaramovat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit