Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Popravdě, jestli to co drží v ruce, byl její návrh, jak by měla vypadat Valve next gen konzole, tak se nedivím, že ji vyrazili. *5*
    • To má být humor nebo co?
      • ona to myslela vazne?
  • Podle mě shoří v pekle za to, že kritizovala Valve.

    Summer Steam sale kdy?
    • 11.7. začne
    • Valvedrone pls.
    • Kdy bude Steam Summer sale netuším, ale máš ještě pár hodin na greenmangaming.com, kde výprodej již skončil, ale spustili na závěr všechny slevy ještě jednou... Tam jsou také Steam klíče a například Borderlands 2 + Season Pass za 13.50$ (ještě dodatečných -10% z 15$ přes slevovej kód) je nabídka, která zaujme určitě mnoho lidí...
      • Už to asi skončilo. Nevidím tam možnosť kupit to tak za lacno.
        • Jo jo, podíval jsem pak na čas trvání na jejich stránky a končilo to v 17:00 našeho času... :/
          • ach skoda. :/
    • Summer Steam Sale bývá většinou na konci července
      • Většinou býval na konci června a ne července. Naposled to posunuli o cca 2 týdny a začínal 12. července.
  • Chcel by som vedieť ako tam funguje testing a cele kolečko od vývoja po implementáciu.
    Toto by ma fakt zaujimalo.
    • Osobne už pri dote 2 mi niektoré veci čo implementuju nesedia. A za behu to potom menia/par ludi sa napríklad k takemo mute systemu hlasne vyjadrilo a medzi nimi aj ja -> vysledok - zmena. Preto je potom hra v bete 2 roky, pretože oni spravili release a z testerov spravili hráčov. V tomto prípade možno na úžitok, ale ktovie dokedy a či to nahodou nebude niekedy skôr na škodu ako k úžitku - presne ako napr. jej prípad a skúsenosti.

      Každopádne jeden človek čo kričí hlasno skôr znamená, že system skôr funguje, ako nefunguje.
      To by ma zaujimalo, či tam robi nejaky slovák, alebo čech.
      • Tak dělat si testing víceméně zadara hráči je dneska a módní. A když se po tom ti hráči můžou dokonce utlouct? A když je za to dokonce můžeš nechat zaplatit? A když pak impletentuješ klobouky a další kosmetický blbosti na kterých dál rýžuješ? A když každej, kdo si uvědomí, že to není úplně košer, je označen za hatera milionem fanboyů? To je pak pohodička.
        • Ehm, testing zadara... v Dote to nesedi, lebo cela hra je zadara.
          Toto je len o tom ze uz mozme hrat. Kto neche nemusi.
          A ona to v podstate je uz hotova a plne funkcna hra, ale v bete bude dovtedy pokial sa nedorobia vsetci hrdinovia.
          Takze uz je to len o slovickareni a ako nahle budu vsetci, nazvu nazvu to plna verzia ale nezbadame rozdiel.
          Je to daco ako Minecraft, volali to beta a pritom sa za to zaplatilo.
          Slovickarenie, keby to nenazvu beta, nikto by nic nepovedal, boli by len patche...
          • Máš recht. Jdu si koupit nějaký skiny.
        • 1+ Presne nedavno tu byl clanek jak Valve chysta novinku ze budou hraci psat navody k hram, navod pak bude na stem webu a samozrejmne za to nic nedostanou! to ze by tam treba k navodu mohli dat svoji reklamu a mit s toho aspon neco samozrejmne nehrozi tam pobezi reklamy valve. Jen jsem politoval lidi co se takhle nechaj zneuzit a Hned jsem byl hater a idi*t *3*
          • tak optimalizacia nakladov a zvysovanie zisku je mottom skoro kazdej komercnej firmy a Valve nebude v tom rozdiel. Problem je len ako to predat zakaznikom, ze sluzbu ktoru doteraz dostavali v cene produktu si budu musiet de facto teraz robit sami a v horsom pripade este budu za to aj platit. Ostatne sa divim ze v ramci krizy nejakej hutnej hlave v Bruseli este neskrsla myslienka ze by povedzme automobilky dodavali auto ako kit, ktory si zakaznik doma zlozi sam. Take IKEA auto. Treba si uvedomit ze Valve uz davno neni nejaka ludomilna firma a celkom hutne puchne zo Steamu ktory je dost nechutne predrazeny a nebyt roznych zlavovych akcii tak sa tam uz neoplati ani nakupovat.
          • Pokud by informace vytvořené komunitou (např. ty návody) byly vytvářeny pod licencí copyleft, či CC jako Wikipedia (nebo na ten způsob), pak by bylo vše v pořádku.
  • "Ve výsledku pak je výdělečné pracovat na projektech k velkým a úspěšným hrám a nezkoušet něco nového. A jelikož neexistuje funkční management, který by přiděloval práci jako v tradičních firmách, na ambiciozní, ale riskantní projekty se logicky nikdo nehrnul, protože neslibovaly masivní odměny jako práce na již úspěšných značkách."
    Tak kde je sakra HL3? Dle toho systému na něm musí makat celé Valve :D
    • Najviac zarabajuci projekt vo Valve je Steam, takze vsetci su asi tam :)
  • Keyz
    To je logické, že tohle nemůže pořádně fungovat. Navíc většina úspěšných firem stejně dříve anebo později přešla na klasický systém kde je někdo kdo hlavně rozhoduje a někdo kdo hlavně maká. Taky to funguje. Kdyby každá kecal do všeho to by dopadlo jako tady. Pouze udržují svůj stav a nic moc nevymysleli co by se dostalo do produkce.
    Microsoft, Apple, Google všechny byli/ jsou řízeny jinak. I když v Google je taky velká svoboda, vždy tam je někdo kdo to rozhodne a jsou jasné meze. Tohle opravdu jako střední škoda, kde každý kecá do všeho a nakonec se udělá ho*no.
    Navíc je až s podivem jak si drží ten stav kdy oni jsou Valve co udělali super hry a díky steamu nemusí nic nového dělat. A někteří mají skoro záchvat, když se najde něco o HL 3.

    Přitom tohle by mohli dělat tvůrci Minecraftu který jsou více revoluční než bylo HL. Taky by se mohli tvářit jako největší borci a pouze kecat. HL bylo skvělá hra ale to je celé.
    • filias
      Trochu mě napadá paralela s demokracií. Ta taky naprosto svěle funguje v relatvině malé komunitě, kde se všichni znají.
      Jenže na rozdíl od toho, že pro státní řízení nebylo zatím "vyvynuto" nic lepšího co by se osvědčilo, tak pro společnosti co překročili práh "všichni se známe a jsme nadšenci" ano.

      Až dojdou přírodní zroje - o které se vlastně nemusíte zas tak starat a jen je trochu rozumně těžit, tak se jim to rozpadne. Možná pak si uvědomí že takhle řídit firmu je utopie...

      Ano - kde je HL3?? Všichni to chtějí a fy má zroje na to, aby to neskončilo jakou Duke. Proč to doposud nevzniklo? Protože tam by se ukázalo zda jsou skutečně schopni udělat něco velkého co nebude jen 1:1 remakem (a la Dota2). Ale něco, kde je potřeba jak onen risk, tak schopnosti.
      • No, ještě tu máme fašismus - státní (z)řízení, které je vcelku podobné řízení "velkých firem."
        • Chcei snad říci že nám sem japonci importují fašismus a stát to ještě podporuje ? ...
  • "Pokud by byla komunikace pro Valve tak důležitá, už bychom ji dávno vyvinuli“ no co je tohle za kokosa, komunikace je nejen ve vývoji her alfa i omega, fakt nechápu jak s tímhle managementem může valve fungovat
    • Snadno. Narazili na zlatou zilu (Steam) a te se drzi. Penizky se sypou aniz by skutecne museli neco kloudneho delat, nebo snad riskovat s necim novym (jak ostatne slecna rekla). Proc taky, kdyz se muzou prizivovat na tom, co delaji jini (coz ale neni chyba a problem Valve)?
      EA to pochopilo a rozhodlo se, ze se s Valve delit nebude a podivej jakej shitstorm to sveho casu mezi hraci to spustilo... Mne teda Origin taky moc nesedi, ale chapu proc ho udelali a akceptuju to. Proc taky ne, kdyz akceptuju Steam?
      S takovym pristupem Valve k praci si muzem o HL3 nechat jenom zdat...
      • Používám oboje a uživatelsky mi nevadí ani jeden, možná že origin mám radši páč můžu hrát hry i offline, což mě na steamu nemile překvapilo, že torchlight 2 šel v pohodě bez netu a po updatu jenom demo hry a to mám krabicovku, deus ex si taky bez netu nezahraju a vlastně skoro nic
        • Taky pouzivam oboje, i kdyz Origin ted vlastne nemam, protoze zrovna nehraju nic od EA, takze sel z kompu i Origin.
          Origin mi prisel pomalejsi a taky jsem s nim mel drobne problemy (hry se spustili az na druhy nebo treti pokus, jednou jsem ho musel uplne preinstalovat, protoze uz to neslo vubec), ale to jsou veci, ktere se u novych veci proste objevi. Nemohl bych ocekavat, ze by byl Origin hned na urovni zavedeneho Steamu. Ale nevim, jak je to ted. Uz je to par mesicu, co jsem ho spoustel naposled...
          Ale offline hrani je urcite mozne i u Steamu. Hral jsem offline nekolik her (ruzne Total War, GTA IV, M&B Warband) a nebyl problem. Jednou za cas (snad jednou za mesic) sice clovek musi jit online kvuli overeni nejakych veci, ale pak uz muze znovu nerusene hrat offline.
          • MrSanta
            Origin je nyní, zdá se mi, už co se rychlosti týká v pohodě. Nedávno jsem z něj instaloval a rychlost stahování byla stejná jako na Steamu. Taky už pomalu zavádí achievmenty, i když zatím jsou jenom u několika nových EA her. Dále přidali počítadlo hodin strávených v jednotlivých hrách. Jediné, co mi tam chybí, je típání obrázků z hraní. To Origin zatím nemá (nebo jsem to ještě nenašel).
            Lehce haprovalo aktivování EA her na Originu pomocí kódů z krabicovek. Někdy bylo potřeba postup opakovat, protože služba během kontroly kódu přestala fungovat. Stačilo stránku znovu načíst a kód zadat znova. Úspěšně jsem aktivoval sběratelku Dragon Age: Origins, Awakening a sběratelku Mass Effect 2.
            Klasicky nic moc je EA podpora, ale ona podpora celkově, nejen od EA, kolikrát za moc nestojí. Teď je tam celkem velký problém s aktivací DLC Stone Prisoner pro DA: Origins. Ne a ne to rozchodit. Postupů mraky, ale žádné řešení není 100%, navíc některé jsou docela uživatelsky náročná. Aspoň přidali možnost stáhnout si Stone Prisoner, Colector's Edition DLC a Red Dragon Armor do BSN, což původně nebylo.
            Celkově mezi Steamem a Originem velký rozdíl v základní funkčnosti nevidím. Steam samozřejmě pořád vede díky brutálním slevám, ale Origin už taky vystrkuje růžky. Pro mě je na Steamu ještě příjemná možnost típání obrázků a zánovní funkce Big Picture.
            EA se malými krůčky snaží stát se "normálním" molochem *1*
          • Hm tak bohužel ty hry co mám já tak offline nefachají, možná shadow warrior který byl zdarma, na originu jsem hrál naposledy mass effect trilogy, když jsem byl offline tak stačilo jen zadat heslo mohl jsem hrát
            • to já taky jen na notebooku, teď jsem vypnul wifi a deus a torchlight najednou chodí a to jsem nic nedělal, mě jde o spolehlivost, ne to že si zahraju občas když to zrovna funguje, třeba u deus ex jsem jednou neměl savy, a když jsem dal novou hru tak po chvíli spadla a hlásila že se hru nepodařilo spustit kvůli absenci internetového připojení, možná to spravili nějakým patchem, co já vím
            • Steam používám skoro nonstop offline na laptopu, pokud nějaká hra nefunguje offline, nejspíš není to vina Steamu.
    • Keyz
      Když máš zásobu peněz jde to lehce. Prostě něco děláš co je na ho*no, ale je to jedno.
      • Jestli tam mají opravdu takovéhle "odborníky" ve vedení, tak o tu zásobu peněz brzo příjdou, ale asi ne, tomu nevěřím, je jasné že když rozpočet sežere management, tak radši vyhodí vývojáře a rozpustí projekty, než aby vyhazovali ve vlastních řadách, herr Dektarjev
  • Viktor_H
    Pro mě osobně další šrám v "neposkvrněné" pověsti Valve. Ten první přišel během naprosto nesmyslného a chaotického zacházení s developery v rámci Greenlightu, resp. jeho obcházení.

    Květinové praktiky do byznysu o stovkách lidí asi opravdu nepatří...
  • Zrovna teď o víkendu jsme s kamarádem vedli diskuzi o vývoji HL3. Myslím, že právě v tom vývoji je vidět určitá nedostatečnost struktury ve Valve. HL se předělává snad už potřetí od znovu a mě přijde, že ta hra prostě už nemůže naplnit ta očekávání, která jsou do ní vkládaná - tzn. když vývoj trvá tak dlouho, tak to bude super hra. Mě třeba přijde HL1 o hodně lepší (prostředí, "příběh" , AI) než 2. A to, že 3 budou dělat 10 let, tak si myslím, že jí může víc poškodit, protože se stejně nemůžou nikdy zavděčit očekávání všech a ta mezera od 2 bude už moc velká.
    • Ty jsi blázen HL2 byl oproti prvnímu dílu veliký pokrok.
      • V grafice, fyzice jo, ale celkově mi nepřišel zdaleka tak zajímavý jako jednička. Neříkám, že je to špatná hra, i 2 jsem hrál alespoň 3x.
        • smejki
          Dvojka oproti jedničce trpí hlavně menší variabilitou nepřátel. HL1 byla jedna velká fantasie, ve dvojce může člověk snadno nabýt dojmu, že střílí jen kombajny, headcraby a zombies. Black Mesa ukazuje jak svěží jednička dokáže být v moderním kabátě.
          • Jo, to taky. "Inteligence" nepřátel v jedničce byla dost hustá - vojáci působili mnohem opravdovějc. Nevím jestli z nějaký jiný hry jsem měl u chování nepřátel tak autentický pocit. Mě na dvojce dost vadilo, jak jsem vůbec nechápal, proč jsou tam celý velký kusy hry - hlavně přejezdové úseky. Jako sami o sobě dobrý, ale působilo to na mě spíš jako slepenec různých prostředí, bez nějakého hlubšího smysluplného propojení.

            Black mesa je prima. Hrál jsem na podzim a těším se, až to dodělají.
    • promitac
      Pozri sa takto, Source engine neni len vytvoreny nato aby pohanal half-life ale ponaha veskere valve hry, a z jeho kvality tazia dodnes.

      Co myslis aky bude Source 2. Engine ktory musi byt minimalne tak dobry (lepsi) ako CE3 a UE4, pristupny ako Unity a pod, ktomu musi byt nativne multiplatformny (valve so snahami mimo win. jasne povedalo svoj nazor a smer do buducna) a dostatocne dobry a skalovatelny na dalsich mnoho rokov pretoze po novom HL zase bude nasledovat plejada hier zalozenych na nom, plus dostpune SDK pre kazdeho, pretoze mody a komunita je u valve hier samozrejmost.

      Splacat dohromady novy half-life je ten najmensi problem ktory riesia. Si myslim teda. Nazor ma kazdy svoj.
      • Myslím právě, že tady jde o HL - Gabe říkal, že už ho potřetí předělávají od začátku - myslím, že by ho už měli dodělat a vydat. Portal 2 udělali docela rychle a je to pěkná hra. Nevím jestli, když by jí dělali 3x tak dlouho, jestli by byla 3x lepší.

        Jen že nějak poslední dobou nevidím, co Valve vlastně dělá. Spíš asi tak.
        Dělají Steam, což je super, ale je škoda, že ty herní projekty nějak váznou. A jestli právě není problém v té struktuře společnosti. Že jen tak málo věcí se dodělá.

        A od Source 2 enginu bych tak vysoká očekávání neměl.
        • Bazu muzu se zeptat kde a kdy se G.N. bavil o HL3 ? Vzhledem k jeho povesti ,ze se nikdy nebavi o rozpracovanem projektu tak by me to docela dost zajimalo ... Diky za pripadnej odkaz
          • Nevím, nenechávám si všechny články, co jsem kdy četl. Jediný co jsem teď našel: http://www.develop-online.net/news/40575/Newell-opens-up-on-Half-Life-3-dev-issues a (shrnutí zde: http://games.tiscali.cz/tema/gabe-newell-proc-jsme-neoznamili-half-life-3-59213).
          • Podívám se po tom, nemůžu to teď najít. Myslím, že to byl nějaký rozhovor s ním po tom, co byly nějaké protesty ohledně toho, že to pořád není. Na steamu se hráči domluvili, že budou hrát HL2, a nějak je přinutí o HL něco říct. On o něm jinak nic samozřejmě neřekl, jen to, že to už potřetí předělávají v podstatě od znova a že to tak nějak patří k jejich filosofii. A že to bude až to bude.
    • Marczo
      Jo tak přesně tohle si myslí určitě i sám velký Gabe a proto už HL3 nikdy nevydaj...
  • podobá sa na Lukáša :D
  • Drakens
    Pěkná chytrá holka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit