Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • surlyss

    PS. Jinak Peace Walker byl vydán po MGS IV a tam ho daboval David.

  • surlyss

    jenže v MGS IV je Big Boss je starec před hrobem(doslova), asi by znělo blbě, kdyby ho daboval čtyřicátník. 

    Nebudu se hádat, co je kánon na obličej a hlas, tak takový expert na MGS nejsem, ale Nakeda daboval David ve třech hrách, takže on je jeho hlas, ale pokud hraješ za medika, tak z logiky věci by ho neměl dabovat David, tahle teorie se mi rozbíjí  v tom, že prolog a konec není nadabován Davidem, imho je to egem Davida nebo nějakými konflikty s Kojimou. Za mě byl záměr Venoma odlišit od Nakeda. Těch hintů během hry je tam nekolik a tohle je jeden z nich. 

  • Jo i ne. JIný dabér je samozřejmě i v MGS4, Takže změna hlasu Big Bosse je canon ještě před MGS GZ/V.


    A to platí i pro obličej, MGSV má mnohem blíže MGS4 jak MGS3, tedy logicky i ten hlas by měl být blíže.

  • surlyss

    Autor by se nad tím měl trošku zamyslet:

    Za prvé je potřeba si přiznat, že David Hayter dost přehrával, navíc to, že to dabuje jiný dabér, dává smysl, jelikož že nehrajeme za Big Bosse. 

    Kiefer byl skvělý lepší než David a já jsem do teďka naštván, že neměl více  dialogů, monologů čehokoliv.

    Nikdy asi nezjistíme, jestli Davidovi byl nabídnout dabing pouze pro Ground Zeroes a jeho ego to nevzalo, jelikož by dávalo smysl, že by daboval prolog, jelikož tam hrajeme za Big Bosse. 

    Jinak ve Phantom Pain Kojima používá pro spousty věci neoriginály záměrně, aby hráči dal nápovědy, že nehrajeme za Big Bosse. Např. pro hlavní song The Man Who Sold The World nepoužije Bowieho ale Midge Uru. S Kieferem to bude imho stejný záměr, jen to není dotažený tím, že v prologu a v úplném konci to nedabuje David 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit