Přejít na výpis diskuzí

Heroes of the Storm dospívá, Blizzard převelel část vývojářů na nové hry

14.12.2018 12:42
Adam Homola 14 příspěvků

Blizzard se (opět) dostal do fáze, kdy je potřeba sebrat pár vývojářů z jednoho týmu a přeřadit je na jiné projekty. Proces, kterým si prošla téměř každá blizzardí hra, se tentokrát týká Heroes of the Storm. Vedení firmy převelelo část vývojářů z Heroes na nejmenované projekty, nicméně blizzardí MOBA...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Hots hraju od vydání a sledování HGC (což je jejich dotovaný e-sport) mě velmi bavilo. Mnohokrát mě, ale napadlo kolik peněz na tom tratí, protože sledovanost byla podle všeho bědná. Což je škoda, ta hra podle mě potenciál má. 


  Jinak si dovolím poznamenak, že ta úvaha je úplně mimo, ve skutečnosti to znamená, že Blizz definitivně háže flintu do žita. Hra v žádném případě není schopná svým feature setem, natož skladbou hrdinů, konkurovat LoL a Dotě. Problémů má taky nepočítaně např. bídný matchmaker. Jak říkám, já jsem fanboy, ale je třeba se na to podívat objektivně, tohle je v podstatě konec, ikdyž servery pojedou nejspíše ještě řadu let. Z ekonomického hlediska to asi smysl dává, ta hra podle mě nemohla vydělávat. Nakonec stačí se podívat na reddit, jak´ý je tam pláč :)

  • Hots sem hrál jen párkrát, ale napadá mě otázka zda si myslíš, že by případné vydání několika dalších hrdinů dorovnalo zmiňovanou nabídku a možnosti ve srovnání s konkurencí. Což se stát může i s menším počtem vývojářů, však dota je na nové hrdiny taky hodně zkoupá ( ikdyž je asi i dle tvého příspěvku více kompletní ) .

 • DarkWanderer

  zajimava dedukce že hra vlastne dospela, spíš bych rekl že konečne dali hru k ledu (kam patrila už od začátku) a začnou delat na nove špatne a pastelkove hre pro všechny, jak už je u nich zvykem 😯

  • Bobrkola

   Mě hra bavila... Minimálně se ji snažili někam posunout a přidali do MOBA žánru dost nových mechanik. Nevím, proč jim lidé nadávají že mají cartoonový styl hry... Ten byl s výjimkou Diablo 1 u všech jejich her, ale lidi na to musí neustále poukazovat :).

   Spíš než pastelkovost mi vadí, že Blizz jde poslední 2 roky opravdu z kopce... Ohlášení DI + následný shitstorm + následné množství leaků, jak to ve firmě vypadá dává dost jasný obrázek... Který se mi vůbec nelíbí.

   • i586

    S vyjímkou Diabla 1, Diabla 2 a Starcraftu 1. -Fixed.

   • Coffin.Corner

    A jak to ve firmě vypadá? Moc to nesleduju, tak by mě to zajimalo.

    • Bobrkola

     Ve zkratce:

     id Software poslalo do Blizzardu své lidi, aby v Blizzardu začali šetřit a neutrácely se zbytečně peníze. Zároveň  jde (HotS, D3) vidět, že "cutují náklady" a zaměřují se hlavně na zvýšení krátkodobých zisků (EA way).  Společně s šetřením zrušili zaměstnancům 13. platy, které byly počítané dle prodejů her na kterých zaměstnanci dělali) a nyní mají jen regulérní 13. plat započítaný v kvartálních odměnách. Tady u toho poukazoval jeden ze zakladatelů Blizzardu (bohužel jméno si nepamatuji), že v Blizzardu nebyly nikdy příliš velké platy, ale třeba až polovina ročních příjmů byla na odměnách. Touhle změnou se příjem dost podstatně sníží, lidé v Blizzardu budou tedy brát o 10-30% méně než je v oboru zvykem -> dříve nebo později schopní lidé utečou.

     No a do toho se přidávají super zprávy jako zaměřujeme se na mobily, atd atd... Jsem dost zvědavý, čím nás Blizzard překvapí v příštích pár letech. Osobně odhaduji že se transformuje v EA v 2.0 (pro nezasvěcené tak se (loot 2.0) jmenoval velký patch, který odstranil z D3 RMAH a opravil loot předmětů - a zároveň tím defakto zpečetil osud D3.

    • Stará garda bere roha :)

     • Stará garda už roha dávno vzala :)

 • Bobrkola

  A teď to přeložíme do normální řeči: Blizzard zhodnotil, že investované peníze/lidské zdroje nejsou ideální a jinde by vydělali více. HoTS tedy čeká to, co potkalo D3: Minimalizace investic do nového obsahu/marketingu (= zrušení esport ligy) a zaměření se především na tvorbu nových skinů postav (=zisků) s tím, že jednou za kvartál přidají novou postavu/jednou za rok novou mapu (aby lidi moc nedržkovali) a brawly budou jen recyklace těch již vydaných...


  Ale zase na druhou stranu se těším jakou další super hru na mobil oznámí na Blizzconu 2019. Přeci jen musíme mobily respektovat (EA slogan) a zároveň je máme všichni ne? :)

  • To co popisuješ funguje v Dotě už několik let, takže bych na to tak pesimisticky zas nekoukal.

  • axell1990

   Tak nějak už delší dobu se šušká že HOTS si nevede ani zdaleka tak jak si od toho blizzard sliboval. Takže nejspíš prostě přecházejí do stavu vymlať z toho co jde dokuď to někdo hraje.

 • KrPa

  copak 😀 snad nerusi moby a nedelaji na br hre

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit