Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Adventury jsou super, řekl bych, že z těch starých her stárnou jakž takž nejmíň a jsou dodneška hratelné. Takového Simona nebo Kyrandii bych se nebál zahrát ani dnes, aniž bych se nad tou grafikou nějak ošklíbal či podobně. Tam to totiž o té vizuální stránce nikdy nebylo, spíš o té atmosféře těch her. Dodneška si pamatuju, jak jsem si maloval mapu toho jeskynního bludiště v Kyrandii, jak tam byly ty svítící keříky, noční potvory, co vás občas sežraly atp. *4* Prostě mám na tyhle dvě zmińované hry krásné vzpomínky z dětství...
    • Snad jedina hra, co se da hrat i dnes (z te ery drevnich adventur), je Indiana Jones and The Fate of Atlantis (protoze je proste genialni a nadcasovy). Ale treba Simon jedna, i kdyz ma i dnes hezkou a roztomilou grafiku, humor a vsechno, nelogicnost pouzivani predmetu, bloudeni po pohadkovem svete, to nechapu, jak to dnes nekdo muze hrat. Ja jsem se zrovna nedavno o to pokousel, zahrat si ji po tech letech a dostal jsem se k trolovi na moste a musel jsem si rict, "tak a dost", tohle se uz dnes fakt neda...

      Ale kdo ma i v dnesni dobe trpelivost hrat a dohravat hry jako Simon1, ten ma muj neskonaly obdiv *3*
      • Simona i jeho druhý díl jsem s velkou chutí nedávno dohrál. A výše zmiňovanou kyrandii dohrávám prakticky každý rok - to je obzvlášť srdcovka. Joo to byly tehdy časy... ty večery strávené u adventru. I takové Quest for Glory I - IV.... to byly pecky. Tehdy jsme to hrávali společně s mojí mamkou. Ona byla mozek a já jsem klikal:-) Ale mnohdy byl i potřeba návod. Dneska jen otevře šlověk internet a má návod hned po ruce... ale tehdy jsme internet neměli a muselo se čekat na nové vydání Levelu nebo score jestli tam návod náhodou nebude.... a mwzitím sme na to třeba přišli... no byly to super časy. V podstatě přestávám moderní hry hrát, už to nemá kouzlo.
  • Tak má první adventura, kterou jsem kdy hrál byla textová "Indiana Jones" na Didaktiku. Bylo mi tak 6 roků a ikdyž v té době byla grafika tabu, tak to bylo moc super.
  • a jedna lechtiva adventura vydana Sierrou, co ma na obale Robertu Williams nahu vo virivke :) http://yois.if-legends.org/vault.php?id=207
  • Je to jak film spatky do praveku a diky moc za to... i kdyz sem na adventury nikdy nebyl, prvni textovky snad hrali vsichni stari pardi a to nemluvim o Larrym ktery byl neco jako tajna hra na kompu s moznosti rychleho skryti v pripade prichodu BOSSa/rodicu/atd. :)
  • ta sbirka nerozbalenych her,to je poklad
  • Velmi prijemna exkurzia do historie. Z tychto som par vyskusal, ale a aj ked som sa adventuram nikdy poriadne nevenoval, prichadzame k takym perlam ako Legend of Kyrandia, Maniac Mansion, ale najma Indiana Jones and the Fate of Atlantis. Potesilo by ma, keby to prerobili napriklad na iPad :)
  • Ja bych doplnil jen
    http://www.youtube.com/watch?v=G8JgHGaiKDM
    • MrSanta
      Jo, to byly časy. Někdo to tehdá přitáhnul do školy a za chvíli to hrála půlka kluků. Na tu jeskyni jsem si vlastnoručně nakreslil mapku, abych věděl kudy kam. Pak si jí každej chtěl půjčit. A ty telefonáty typu "jsem tam a tam a nemůžu dál, co mám dělat? Nevím, já tam ještě nejsem." *1*
      • Ja pamatuju ze to hrala i moje mama :o)
        • smejki
          a já pamatuju, že jsem to hrál bez zvuku *1*
    • Zdravím. Kyrandie byla úžasná a v Česku děsně populární, ale v tomhle seriálu o ní bohužel řeč nebude (nezapadla do struktury přednášky). Takže díky za její připomenutí alespoň v diskuzi.
  • Black_Hand
    tak tady jsem se ucil prvni slova anglicky :). sierra tvori velkou cast meho detstvi. space quest je moje srdcovka, kterou jsem odehral nespocetne krat.

    hodne zajimavy je todle interview se scottem murphym: http://www.adventureclassicgaming.com/index.php/site/interviews/234/ . on je jedna pulka "two guys from andromeda", jak se rikalo hlavnim dvema vyvojarum za space questy. ta historka v interview z vyvoje black cauldron je naprosto genialni :P.

    priste budou lucasovky?
    • S tou angličtinou naprostý souhlas... Jestli se někdy debatuje nad tím, zda jsou hry (krom toho, že poskytují člověku zábavu) něčím užitečné, tak u adventur to byl stopro ten cizí jazyk (pokud samozřejmě nehrajete v češtině), že člověk sem tam něco pochytil, a taky ho to nutilo přemýšlet nad řešením těch questů.
      • Black_Hand
        i kdyz to co jsem se naucil bylo obcas trochu pochybny :). ty textovy interpretery byvaly hodne tolerantni.
    • Ano, příště budou Lucasovky :-)
      • Black_Hand
        to jsem rad :), ty taky tvori valnou cast myho detstvi. indyho jsem dohral ani nevim kolikrat.
  • Adventury od Sierry mam radi pres neustalou smrt v jejich hrach. V poslednich 3 letech jsem dohral prvni 4 dily KQ a docela si liboval. I po tech letech se to da hrat :)
  • Vsimli ste si? Na konci: Thank you for playing HI-RES adventure... *1*
    • Mystery house.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit