Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • takhle debi1ní a rozporuplnou recenzi jsem dlouho nečetl. Vzdyt si autor sam odporuje a neda se to číst, jak rozumet tomu že ze hry se v druhé polovine (wtf) stava strilecka a je to proto že mapy jsou otevrenejsí? *8* prece otevrene mapy byli v hitmanovi vzdycky
    • a ty jsi to hrál, nebo jenom trapně kecáš? a soudíš podle recenze - fakt nechápu omezence co soudí něco co ani nehráli..
      • lol takže ja jsem omezenec když soudím podle recenze? Vždyť na to recenze jsou abychom si podle nich udělali obraz a rozhodli se jestli hru koupíme nebo ne. A mimochodem ja nesoudím hru jen recenzi a jen jsem se ptal.
        • Já jsem tedy zrovna k tomuhle v recenzi vysvětlení viděl - svádí to víc ke střílení, protože jsou mapy otevřenější a člověk tak má daleko větší možnosti, jak bojovat s velkou skupinou pronásledovatelů. Kdežto na malé mapě nebo dokonce v úzkém koridoru tě pár policistů hned sejme, protože Hitman toho moc nevydrží. Alespoň tak jsem to pochopil z textu já....
  • jesusek
    Měl bych dotaz na recenzenta. Jak je hra optimalizovaná a jak se chová framerate, když se na obrazovce objevují ty zmíněné obrovské davy postav.
  • Mother_of_god
    Neviem sa tejto hry dočkať. Ale už pár recenzií ma zaráža ten istý fakt, kde sa stratili odstavce o HW nárokoch ? Nebolo by odveci sa pozrieť i po tejto stránke na vec :)
    • načo ked sa na PC predá 100 kusov:D
      • Pokud se na PC proda 100 kusu, pak na konzole 1000. Pak by myslim bylo uplne zbytecne vubec nejakou recenzi psat. :-)
      • drž hubu a krok zmrde !
        • Ya man,thuglife 4ever!
  • mne osobne se forma recenze vubec nelibila, ani obsahem jsem se zas tak moc nedozvedel. Dal nechapu, proc si autor bere takhle do ust AI z Dishonored, dohral jsem jej na nejtezsi obtiznost a to, co hra predvedla s AI jsem nezazil od Far Cry. Podle toho, co jsem se v recenzi docetl nechapu tech 8/10
  • Almost every mission was an absurdly rich playground of deadly possibilities. You were usually free to roam them undisguised, watching patrol routes, tracking targets, studying the environment, and planning the perfect murder. The plot was sidelined in order to avoid interfering with the business of killing, the levels were large, and your tools were versatile and intricately customisable. The fans adored it, and it’s one of my favourite games of all time.

    Hitman: Absolution goes… in a different direction.
    • Napsat vlastní názor bylo nad tvé síly? :-D
    • hahaha...az na to ze vacsina prispievatelov na games.cz nevie po anglicky
      • USER47
        Tím bych si tak jistej nebyl...
  • Dal som si námahu a pozrel skoro hodinovú recenziu na ktorú sem dal link eqas. Tak v prvom rade nejde o recenziu ale o prvé dojmy, ten človek ani nehral tú hru celú a v zásade sa zhoduje s tým čo bolo napísané v recenzii na pc gamer. Čo ma mrzí je, že musím chodiť inde aby som sa o hre niečo dozvedel. Prosím recenzenta aby sa pozrel na tie linky čo sú tu aby videl ako má vyzerať rozbor hry. Aký zmysel má potom chodiť na tiscali? Ak budete písať takéto povrchné recenzie prídete o čitateľov.
    Aby som to skrátil obe "recenzie" sa zhodujú v tom, že ide síce o skvelú stealth hru, ale leveldizajnom to už nie je starý Hitman.
    • Zayl
      No, kvůli diskuzím přeci! A to myslím naprosto vážně. Jakákoliv novinka je tady o x hodin později než na světových serverech tak nebo tak.
  • Keyz
    Proč sakra nezapracují na AI.U podobných her by to bylo skvělé.Hlavně když další obtížnost pouze vypne nápovědu anebo přidá zdraví jako v FPS.

    To že se protivníkovi je jedno,že mu zmizeli všechny stáže to je tak zoufalé.Hlavně když tohle bylo již ve hrách řešeno.
    • Otázkou je, jak by to bylo hratelné či zábavné. Stealth hry bohužel potřebují jistý kompromis, protože dokonalá AI by tam nedělala až takovou dobrotu. Pokdu by se nepřátelé chovali reálně a reagovali jako ve skutečnosti, tak by jsi prostě neměl šanci hru splnit tiše... což je jaksi pro mnohé cílem. Pokud by stráže začali řešit nábojnice, krvavé fleky, chybějící kamarády a při hledání se chovali důkladně a inteligentně, tak neprojdeš první misi. To že ti dají určitou šanci a něčeho si nevšimnou jaksi patří k žánru. Přijde mi, že je to jako vytýkat akčním hrám, že tam uneseš moc zbraní. A RPGčům, že splněním questu jsi získal expy a za ty koupil instatně sílu a že to nedává smysl.
      • To, o čem mluvíš a co popisuješ již bylo v Thief Deadly shadows, našla-li NPC na podlaze krev, nebo zmizeli-li nějaké předměty, zburcovala stráž na hodně dlouhou dobu poplach. Krev šla odstranit vodou a některé kradené předměty šlo zaměnit za atrapy. Proč to tedy nelze udělat i v mnohem novějších hrách a na strojích, které jsou dnes cca 10-krát výkonnější než v době vydání zmiňovaného Thiefa? Hitmana jsen doposud nehrál ale poslední díl mně docela zaujal.
        • protože hráči reší hlavne cool cutsceny a hlavne tu hezkou holku
      • Argument extrémem, čekal jsem to ^_^.

        Ne, opravdu nikdo nepotřebuje, aby při zpozorování pomačkané záclonky hned A.I. tasilo zbraň a přivolávalo ozbrojené komando. Ale to co předvádí zde Hitman je druhý extrém - hodím předmětem, to vytvoří trigger volume (neviditelnou kouli) a ke středu tohoto trigger volume se jako tupí oslíci natočí všechna A.I. v jeho dosahu, žádná z jednotek nedostane příkaz k provádění search behavior, tedy aby se začala po daný časový úsek náhodně otáčet, náhodně chodit a jakože "hledala příčinu hluku".

        A přitom toto chování A.I. v Hitmanovi umí, ale vykazuje ho jenom když Hitmana odhalí a ten následně zmizí z dohledu. Proč? Stačilo by skloubit dvě exitující featury enginu a výsledek by byl mnohem stravitelnější.
    • Prečo? Pretože to jaksi nie je ako lusknúť prstami, vieš? *4*
      • Dodělat alespoň přes skripty, že když se někdo s někým domlouvá přes vysílačku že jde zkontrolovat podezřelý zvuk, tak se za půl minutky po něm jeho kolega začne shánět, to zas takový problém není.

        Přidat neviditelné zvukové kolizní koule nejenom krokům agenta 47, ale třeba i obětem, které padají a řvou jako na lesy taky není problém.

        Rozšířit zorný úhel taky není problém. Přidat periferní vidění už by problém byl, ale pomohlo by to taky.
        • eeeee
          Hele, zkus se nekdy nekam realne proplizit do strezeneho prostoru. Realne zpracovana hra by prestala byt zabavna.
          • trolo
            takze ostaneme radsej u AI hojdacieho konika...good logic.
          • Další argument extrémem ^_^

            Tak znovu: předpokládám, že přemnoho hráčů (a já taky) opravdu nepotřebuje, aby A.I. při zpozorování podezřelého stínu v rohu začala pobíhat a šílet jako vyplašená srnka.

            Na druhou stranu, postavy s audiovizuální podobou odpovídající roku 2012, které vykazují plus mínus míru umělé inteligence A.I. jako ve hře Tenchu (platforma PSX, rok 1998) opravdu nejsou to, co bych očekával v "polostelath" hře v roce 2012.

            A na dotaz "jak to chceš udělat" - celkem jednoduše. Když bude A.I. reagovat na širokou škálu logických podnětů a bude mít ty reakce alespoň tři různé a nejlépe náhodným číslem promíchané dohromady, tak celek bude hned vypadat líp. A klidně přitom může zůstat míra "pohotovosti" (schopnost dát si dvě a dvě dohormady a identifikovat hráče v prostoru) na stejně nízké úrovni jako zde u Hitmana, možná pro casuláky v takovém případě ještě nižší. Pointa je v tom, že A.I. bude vypadat věrohodněji, protože bude reagovat, nebude ignorovat.
        • A šlo by se tam potom ještě nepozorovaně plížit?
          • trolo
            pre zmenu by mozno bolo treba sa zacat plizit a nie len behat z krytu do krytu a straze so zornym uhlom 10stupnov nic. s lepsou AI by trebalo samozrejme aj iny level design(ovela ovela, ovela otvorenejsi level aby bolo ako obchadzat atd).

            ale deti dneska nechcu lepsiu AI, chcu sa citit ako bohovia ktori vystrelali cely gang alebo su uber cool stealt ked prebehuju a vsade im lietaju sipky, suspicious, instinkty wallhacky atd.
      • Keyz
        Ale lze to.
  • Recenze je pekna a ve vetsine veci se s ni shodnu. Chybi mi vsak jedna informace, ktera by pro vahajici hrace mohla byt dost dulezita — to, ze hra pribehove navazuje na Morrowind.
    • Na The Elder Scrolls? *1*
  • zajimalo by me, kolik z tech minusujicich lidi zazilo slavu prvnich dvou dilu a hlavne ty recenze, co se tenkrat psaly.
    • Pro me je porad nejlepsi díl dvojka... Chtěl jsem si Absolution koupit na pristi vikend, ale po nekolika recenzich na to prdim...
      • Na tohle jsou zrovna torenty dobrý :) Žádná krádež,nikomu přece nic chybět nebude,pokud to splní požadavky tak se začně přemejšlet o koupi.. No co když nevydávají demoverze..
        • eeeee
          Je to kradez, chybi odmena.
          • Menttor
            Zalez Veskoslave! *2*
        • Njn, ja i kdybych chtel torrenty nevyuziju. Nemam na to notas a hraju na PS3...takze pro me je "demo" takovy ze hru koupim a dystak na Aukru prodam a vyjde me to na 2 kilka...
  • Jsem za pulkou hry a prvotni nadseni vyprchava. Hitman (alespon ten 10 let stary) byl sice tichy, ale zabijak. V teto reinkarnaci jsme tisi, ale nesmime nikoho zabit. Kdyz uz, tak snad z 95% strunou. Trosku nudne a stereotypni... Typicky priklad chyby vyvojaru - v puvodnim Hitmanovi nekoho v koutku sejmout a chytre se za nej prevlect, to byl kumst a zaklad uspechu. V novem Hitmanovi ovsem okamzite mraky -bodu za vrazdu civilisty. At si to kazdy prebere podle sebe - jedna vec je neprostrilet se primo k cili (to jiste najemny vrah nedela i kdyby by to treba dokazal), druha vec je sejmout nekde nepozorovane udrzbare, jehoz mrtvolu mozna nekdo najde par dni po uspesne likvidaci hlavniho cile. Ach jo, tohle mi proste kazi zabavu, fakt dneska musime byt v kazde hre v podstate za kladasy?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit