Přejít na výpis diskuzí

Hororová skákačka The Nightmare From Beyond se odehrává ve světě inspirovaném Lovecraftovým dílem

3.4.2017 15:17
Aleš Smutný 15 příspěvků

Když jsem viděl první záběry ze skákačky The Nightmare from Beyond od salvadorského studia Domaginarium, přemýšlel jsem, proč hlavní postava skáče tak podivně, nepřirozeně. To, co vypadalo jako bizarní technická nedokonalost, se ale vysvětlilo během popisu děje hry. Hlavní hrdinka Sanja totiž není člověk,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • frag.ment
    Nejlepší je stejně Hellraiser od Cliva B. *3*
  • GlaDOS
    Už by se taky mohli inspirovat i jinými povídky, než je Call of Cthulhu. Lovecraft je ve skutečnosti daleko rozmanitější.
  • From Beyond a Reanimator ty povídky jsou opravdová kvalitka. Ale podle těžké, zejména u té první to provést jako film či videohru.
  • Která hororová hra není inspirovaná Lovecraftem? *1*
    • Devil inside, Omen, I have no mouth and i must scream, Resident Evil, System shock, Until Dawn, Sanitarium, Suffering, Fatal frame, F.E.A.R., Condemned... dal jsem si limit do 10, protože to můžu pokračovat tak do čísla 30 a možná dál. Takže "ne všechny horrorové hry jsou inspirovány Lovecraftem:"
  • S Lovecraftem je problém, že jeho vize nejdou moc přenést do vizuální podoby, protože psal hodně nepřímo, v náznacích, spíš budoval atmosféru, než že by popisoval napřímo. Když si namalujete Cthulhu, jak je popisovaný v povídce, tak vypadá spíš legračně. Zrovna tak chorobná geometrie, nepopsatelné barvy atd. Proto myslím všechny herní lovecraftovské pokusy většinou zajdou na úbytě.
    • V posledních letech se podle mého jeho vizím opravdu hodně přiblížil Bloodborne. Tam se sice Lovercraft vyloženě necitoval (a bylo to dobře), ale ta inspirace tam byla zjevná.
      • U mad? Rlly mad. S tvojí logikou je grapefruit neutronová hvězda.
      • Jack1947
        Dej už s tím pokoj !

Souls série není jediná kvalitní hra, jsou i jiné.
        • A co to s tím má společného?
    • nemáš pravdu, hry Call of Cthulhu, Darkness Within - In Pursuit of Loath Nolder, Shadow of the Comet, Alone in the Dark vystihly lovecraftovskou atmosféru skvěle. Stejně jako Alan Wake perfektně vystihl Kinga a Clive Barker's Undying Clive Barkera :-)

to že na lovecraftovi parazituje spousta herního braku je taky fakt. Prostě o hře prohlásí, že je lovecraftovská, aby si zvedli prodeje.
      • Alan Wake mi připadal jako poměrně nepovedený pokus o převedení Kinga. Chyběla tomu ta Kingovská představivost a troufalost, zvlášť v designu monster a charakterizaci vedlejších postav.
        • Jack1947
          Přitom to bylo hodně zajímavé téma...
  • Už začalo sucho?
    Nechci být moc negativní, ale celý tenhle článek mi přijde random af...

Prolezl jsem si stránky o hře i jejich facebook, a v podstatě jsem nepochopil čím si zrovna tenhle, silně rozpracovaný projekt, si zaslouží pozornost oproti jiným projektům, kterých je v Indie scéně hromada?
    • Jack1947
      Jn největší taháky se vyplácaj přesně v Dubnu... nojo já myslel AAA :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit