Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Film akcni becko ? ;) to asi ne...

    • 0011

      No v porovnání s knihou, kterou se nepříznaně "inspiroval" nejen w40k spíš céčko a nepříliš povedená parodie zdrojového materiálu, ale efekty to mělo na svojí dobu nadčasové, to jo.

      • Film jsem sotva zvládnul dokoukat právě kvůli absolutně jinému vyznění než jaké má knížka. Ale tenhle problém mám celkově se scifi: knížky skvělé nápady a zpracované tak, že to donutí k zamyšlení, zatímco film skvělý nápad odbyde ve dvou větách nebo trochu jiném vizuálu a zbytek je trochu jiný akční film... 

        PS: Ta myšlenka z knížky, že volební právo by nebylo automatické, ale muselo se nějakým způsobem zasloužit je naprosto skvělá. A škoda že něco takového neexistuje i v realitě. Místo toho máme naopak koblihovo/gulášovou "demokracii" 😬

      • tuco

        Tak nepriznane. Ta kniha na stejny nazev, respektive naopak.

        Jelikoz mne to zajimalo tak jsem se podival na wiki, posdilim pokud by to nekoho taky zajimalo:

        Development of Starship Troopers began in 1991 as a separate project called Bug Hunt at Outpost 7, written by Neumeier. Producer Jon Davison noticed many similarities between Neumeier's work and Heinlein's book and asked him to re-work the script to more closely follow the novel and gain more interest from studio executives.

        https://en.wikipedia.org/wiki/Starship_Troopers_(film)

        • 0011

          Ale já nepopírám že film není nepřiznaná adaptace, tím je warhammer 40k, který pak následně vykradl starcraft, dále Heinlein vymyslel powerarmor jehož dopad na scifi filmy, literaturu i hry je enormní. Napsal jsem to abych zdůraznil jaký dopad měla kniha vs film, který dneska znají mladší generace převážně díky memům, knihu neznají vůbec, ale její vliv je vidět všude.

          • Ghost47

            40K v čem kromě pěchoty v powered armoru ? Spousta ras je spíš převedení fantasy Warhammeru do futuristického světa a u Tyranidů těžko říct, rok před vydáním šli do kin Aliens a podobnost s xenomorfy je tam taky zatraceně velká.

            • 0011

              Tak je to takový popkulturní mix, ale jak píšeš přijde mi to jako naroubovani klasického WH na scifi s tím, že SS byla hlavní inspirace, brouci moc v knize dopodrobna popsaní nejsou, takže se nedivím, že inspirace je z Alienů, ostatně z takového starého Spacehulka ta atmosféra alienů čiší.

          • tuco

            Dik za vysvetleni, tak jsem tomu neporozumel. 

      • Tak Verhovenovo satiricke pojeti mi teda sedi o hodne vic. Nicmene to je jedno. To nesouvisi s knizkou. 

  • Derp_1337

    Hra vypadá zajímavě a zábavně. Určitě se člověk u ní na pár hodin dobře zabaví.

    Jenom je otázkou na jak dlouho ta zábava vydrží.

  • Vypadá to zajímavě. Mimochodem, ten film plytký není ani omylem. 

    • Inferius

      To neni, bohuzel v nem vetsina lidi tu satiru nevidi. Coz ma velkou vyhodu, da se u toho dobre pobavit i bez premysleni.

      • Derp_1337

        ST je to považováno za tak dobrý film díky tomu, že to má více rovin. Pro většinu lidí to znamená, že to chce aspoň 2 zhlednutí, aby mohli to  dílo skutečně docenit.

        Při prvním shlédnutí většina lidí vidí jenom tupou a jednoduchou akci pro pobavení. A až pak při druhém shlédnutí si uvědomí, že to je satira.

      • Já byl kdysi na premiéře a pamatuji jak už tehdy jsme čuměli na ty ala SS uniformy a společnost totálně vymatlanou z válečné propagandy. Ale je fakt že jsem to pobral až při dalším shlédnutí. 

        • Já si myslím, že zcela nadevše je hláška Ace Levyho poté co se Rico dozví, že si jeho koc našla někoho jiného: "Funny how they always want to be friends after they rip your guts out."

  • Hidden

    Ze se tak ptam, jak je na tom hra vykonove? Oficialni videa vypadaly docela trhane a nahodile jsem videl nejake stiznosti. Bezi obecne dobre a problemy jsou spise vyjimecne nebo je to zatim takove dalsi Klendathu? ;)

    • kovadlinka

      No moje sestava se občas zapotí a FPS klesají ke 40, z původních 90-100 (Ryzen 9 7950X, 16GB DDR5, RTX 3070 Ti)...

      • Hidden

        Diky za informaci. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit