Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavý názor na bazarovky: http://www.youtube.com/watch?v=03wHNUvsk7M (2. dotaz, anglicky, by Cynical Brit).
    • Dobrý link. Docela s ním souhlasím. Nejsmutnější ale je, že Gamestop bude hru prodávat s kódy, které odkoupili od WB, což smysl celé věci shazuje. Jak tohle mohli WB dopustit?! Myslel jsem, že tak zoufalý krok s kódy vznikl právě kvůli Gamestopu.
  • Jazz
    Jojo, za to vy si všechny programy, filmy a mp3-ky poctivě kupujete, že ? *6*
  • dr.gonzo
    výrobci si za bazarový prodej můžou sami kdyby dělali kvalinější hry toto by nemuseli řešit.já osobně pokud je hra dobrá,má vysokou znovuratelnost tak si hru rád koupím v obchodě i za 1500kč například ted uncharted 3 o té hře vím že mně bude zdobit moji zbírku her a že si ji za čas rád znovu zahraju,že je vymečná tak si ji koupím v obchodě.na druhou stranu hry jako call of duty si kupuju zásadně jen v bazaru,protože tyto hry nejsou ničím výmečné a jsou dělány jen a pouze pro peníze a znovu zahrát si ji taky nebudu chtít,protože takových her vychází 10 za rok.
    takže kdyby si vývojáři na svých hrách dávali opravdu záležet nemuseli by se tolik bát bazaru.
    • Meleš blbosti, zlodeji budú kradnúť, aj keby tie hry boli dokonalé *7*
      • dr.gonzo
        no jo,ale já jsem nepsal o pirátech,ale o bazarovém prodeji.
  • To jsem fakt sam (podle minusek) komu pripadaji podobny oplachetkovany batmani a suprmani a a best of americamani trapny?
    • asi jo
    • MidnighT91
      Mínusky ale namaš proto že se ti nelíbí batman ale proto že si to napasal jako debílek...
      • to bych chapal, ale bojim se, ze ty minusy jsou hlavne za to, ze se obouvam do skvelyho spidermana a batmana..*1* (ale snad spravne rozumim tomu, ze to jsou postavy pro deti? jako krtek pro 3 lety, harry hotter pro desetilety a superman, spiderman a batman pro 12 lety (ale i dnes fakt? ) )
        • Dlaha
          Vyděl jsi někdy novýho batmana od Nolana? Nebo verzi od Tima Burtona? Mám pocit, že vůbec...
        • MidnighT91
          Jak jsi ale došel k tomu že batman je pro děti??? Já když jako malej sledoval batmana na vhskach tak jsem byl připosranej, hlavně u dílu s tučňákem... I komiksovej batman je docela slušnej horror a je to záležitost hlavně dospělého publika... Komiksy od mrvelu nikdy nebyli dělané pro děti a navíc, nejsou to komiksy ale grafické novely...
          • Škoda slov. To stvoření beztak chcalo do plínek, když vyšel Návrat temného rytíře od Millera (pro ty co neví, je to ten chlápek, co stojí za Sin City)
  • a tak co, je to jenom batman... to je to samy jako superman, pepek namornik, nebo osklivka betty *2*

    tyhle postavicky nepovazuji za cool uz ani 12 lety deti ...
    • pockej az dospejes uvidis to jinak
      • a je prosim pane dospelaku lepsi batman anebo spiderman anebo superman? rofl
        • MidnighT91
          Vůbec nevíš chlapče...
          • lol zato ty vis, ze batman je nejvic cool chlapek, leta 2x rychleji nez suprman a je mnohem latexovejsi nez capitan of america, ma catwoman... je proste nejlepsi a urcite by me prepral *2*
            • aspon nikomu nenadavam?
            • GlaDOS
              no nevim jestli by tě přepral ale co vim určitě je to, že se tu chováš jako id*ot.
            • to nevim, ma batman pikacu? ted jsem zkouknul video a jak mu ta plachekta hezky vlaje pri boji, uz vidim jak takovou postavicku prohani na monitoru 30 letej chlapek a neciti se pred svou manzelkou trapne lol
            • MidnighT91
              Kdo je víc cool podle tebe ??? Justínek bobrovic nebo Hanna Fontána...
      • lol to jako fakt ? ze by nekdo ve 20 touzil po batmobilu? lol , batman zabav pro dospelaky *2*
        • Jestli je ti dvacet a do kazdeho sveho prispevku musis napsat aspon dvakrat "lol" a placat takovy nesmysly tak do dospelosti mas jeste daleko a je fakt zbytecne ti neco vysvetlovat. A moc nechapu proc chodis na herni stranky kdyz ti hry prijdou pro deti. By mne zajimalo co hrajes za kraviny ty sam :D
        • Až budeš každý den vstávat a chodit spát ve stejnou hodinu, každý den zdravit ty samé obličeje, až budeš dostávat peníze za něco a smysl života bude v tom, že svůj čas, život i sílu věnuješ pro jiný, až před spaním budeš stejnou procedurou líbat přítelkyni na dobrou noc a každá z tvých vrásek i šedin bude mít svůj vlastní příběh..začneš se vyžívat v naivitě černobílých superhrdinů taky. *15*
          • dik za vysvetleni
  • MidnighT91
    Nebo si ji prostě stáhnete *2*
    • spousta hracu ji spis bude chtit stahnout z toho neoprenu nebo co to je :D
    • pokud je nekdo zlodej tak ano
      • Ach už je to zas tu : Zloděj a poctivec? *2* Řeknu to asi takto - Pokud je něco pro někoho dosti nevýhodné tak do toho nejde a nebo využije jiný výhodnější způsob... kapišto?

        Takže jednu hratelnou postavičku si snad raději člověk, který dokáže logicky myslet stáhne, místo aby za ní platil 10 dollarů. Nebo snad NE? *4*
        • to je vskutku detska logika, kdyz je to pro mne nevyhodne tak to otocim :D jezisi nejsme civilizovany narod ale porad banda zlodeju kteri prekrucuji fakta aby mohli vesele krast
          • MidnighT91
            Já už si ale kočičí ženu koupil s plnou hrou... Ona už tam je stejně jako všechny ostatní dlc jen ji nemůžu používat dokud si za ni nepřiplatím, jakou má tohle logiku???
          • Prosímtě... Dneska by tě ty lidi uplně vyždímali, chtějí peníze úplně za všechno co si jen můžeš představit a ty se ještě divíš že stále více lidí nechce za věechno platit?
      • MidnighT91
        Zlodějina je chtít prachy za něco co už je dávno ve hře...
        • montatatana
          A oni za to chteji prachy? Cetl jsi tu novinku?
          • MidnighT91
            Ano na konci je jasně napsáno že v případě hry z bazaru catwoman dostaneš za 800 MS bodů nebo 10 dolarů...
            • A? Kopil si "opotřebenou" hru a takhle ti jen nabízí restaurování do původního stavu, tak kde je problém :) //Sarkasmus

              Jop, éra digitálních technologií má své úskalí.
  • Tohle už je podle mě sprostý. Nemám nic proti DLC, které vznikají po dodělání hry (nesnáším ty, která měla být součástí hry, ale vastřihnou se jen kvůli prachům). S hraní za Catwoman se ale počítá už pěkně dlouho. Tento boj s bazary (které používám na ps3 často, protože origoše jsou fakt drahý) je stupidní. Dělá se to jen kvůli tomu, že díky online službám distributoři přesně vědí, kolik se hrálo a mohou porovnávat čísla s prodejem, což je asi "šokuje".

    Představte si ale, že by se z knih vytrhávalo 10% obsahu po prvním použití, ale lidé z antikvariátu by nesměli naříkat, protože by kniha dávala smysl i bez pečlivě vybraných deseti procent a bylo to tak od začátku zamýšleno. Tohle je prostě nešvar herního průmyslu. Bazar existuje všude a herní vývojáři by s bazarovým prodejem měli v kalkulacích počítat, nikoli proti němu bojovat. Fuj!
    • kdyz na to nemas tak na to holt nemas, taky bych chtel pekne bawo v zaruce ale musel jsem si koupit oktavku ;)
      nevidim v tom problem, pracovalo na tom hodne lidi, nekdo do toho investoval tak je treba jim zaplatit... taky nechodis zadarmo do prace
      • No jo, jenže v tom je velký rozdíl. Dejme tomu že si to drahé auto chtěl, tak jsi šel do prodejny té značky, sedl si do něj a prostě si odjel bez zaplacení, tak v prodejně bude scházet jedno auto = krádež. Když si stáhneš hru nebo film, hudbu tak ten soubor, který sis stáhl z (např. Rapidshare) tam pořád bude - hra nikde nebude scházet. Pirátství je nepoctivé, nemorální a neúctivé k herním vývojářům, ale alespoň nabídne zajímavé věci těm, kteří by si je za peníze nikdy nekoupili, protože jsou "chudí" a nebo jsou to děti, kterým rodiče nekoupí všechny hry co se jim líbí. *2*

        (Možná si říkáte, že se zastávam herního pirátství, ale mám ve své skřínce mnoho originálek koupenýách za plné ceny (cca. kolem 40-50) , jenže poslední dobou vychází čím dál více her na které bych se rád podíval a všechny si koupit? + ještě DLC která už by měla být ve hře atd? No dnes už ne...
      • Podle mě je problém v tom, že tohle oktávka z bazaru je opotřebovaná normálka a počítáš s tím. Mám hodně originálek, ale dříve by mě nikdy nenapadlo, že když nějaké hry koupím z bazaru nebudou úplné. Copak musím dnes u všech her kontrolovat, jestli bazarovou koupí nepřijdu o podstatnou část hry? Také když kupuji, mám rád vše pěkně na disku a nechci být závislý na nějakých kódech). 10% je navíc podle mě fakt dost. Mimochodem srovnání s knihami a filmy podle mě není až tak mimo. Nakladatelé také přichází bazarovými prodeji a půjčováním o ohromné zisky.
        • uplne mozna nebudou, ale doplatis si ten rozdil a budes ji mit plnou ;) aspon necim prispejes tvurcum
        • Souhlasím, že je dobré za hry platit a podporovat tvůrce. Nesouhlasím ale, že je dobré nesmyslně bojovat s bazarovým prodejem.
      • Přesně...Holt děti jsou děti
    • Prosím, neporovnávat knihy, auta a podobné věci s hrami. Hry jsou naprosto něco jiného (je tu mnoho důvodů, jejich vyjmenování a odůvodnění by zabralo docela dost místa).

      Bazarový prodej není zlá věc, jenže výrobce hry z takového prodeje neuvidí ani cent. Chce to změnit způsob prodeje bazarových her (odvádět "daň" výrobci - třeba tento ne zrovna ideální VIP Pass).

      I když popravdě tohle není hlavní kámen úrazu. Nejvíc škodí velké herní řetězce (jmenovitě třeba Gamestop), které na férovku lidem vnucují bazarové kopie i jen o dolar/euro/libru levněji, než je originál. A vnucují je i lidem, kteří si plánují koupit originál. A to pěkně prosím už od zahájení prodeje a zrovna u konzolových her jsou první dva měsíce nejkritičtější (u PC s online distribucí to není tak vyhraněné). U nás se tak neděje (malý trh), ale v US, UK a prý trochu i v GE je to problém.
      • Odvádět jistou daň výrobci? Četl jsi to po sobě vůbec? Ty mi říkáš, že když si koupím hru v původní ceně 980 Kč (např.) a za půl roku mě přestane bavit a já jí prodám na aukru, aby se mi vrátily ty peníze, tak z toho mám něco dát vývojářům, kteří už moje peníze obdrželi? - To je akorát další způsob jak z lidí tahat peníze. Pak se lidi nedivte, že se na PC, konzolích tolik pirátí a že se ve světě tolik krade, když chtěj lidi peníze i za to, za co by neměli *7* ...
        • To je samo sebou pitomost. A prodej na Aukru taky nikoho netrápí. Když ale velký řetězec začne upřednostňovat bazarový prodej před klasikou... Mno, je to legální a je to obchod, jen mi to prostě nepřijde morálně správné. Ale třeba to je tím, že já rád podporuji vývojáře, což koupí bazarovek rozhodně nejde (stejně jako koupí her ve výprodeji a tak podobně).
          • Tohle si nevymysleli vývojáři, s touhle pitomostí přišel nenažraný distributor.
      • to je jedno s cim se to srovnava, jde o to ze ten kdo na tom delal uz pak nema nic z toho...taky bys to videl jinak kdybys byl vlastnikem prav na neco a ostatni misto aby ti pomohli zaslouzene vydelat si to jen nekde kopcili z druhe ruky
        • Ale jistě, na tom se shodneme *3*. Já osobně nevlastním ani jednu bazarovou hru (OK, kromě jinak nesehnatelných klasik na PSX a PS2, za ně jsem ale vyplázl víc než za originál) a na tom nehodlám nic měnit.
          • *1* jop je až směšný kolik tu zaplatíš za hry na p2 a psx nedávno sem si chtěl koupit shadow of colosus a hle 990 kč :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit