Hry, které nejlépe oslavují svobodu
-
Co třeba Homefront? :-)
-
V tomhle ohledu rad vzpominam na Freedom Fighters, vcetne skveleho soundtracku od Jesper Kyda, a porad doufam, ze se konecne rozhoupou k druhemu dilu.
-
Half-Life 2 docela dobře zobrazoval totalitu a boj za svobodu. Pak mě ještě napadá C&C Red Alert
-
Podle skutečných událostí 1979 Revolution: Black Friday, taky tu nikdo nezmínil dystopický Orwell.
-
GLORY TO ARSTOTZKA!
-
Jsem levicově zaměřený člověk.
-
-
To Apolena taky ne? Můžete si spolu zajuchat na Národní ;-)
-
"nahlásit"😉
-
-
Why you dont like noam chomsky and bernie sanders?
-
-
Chomsky je možná největší kapacita na lingvistiku co kdy žila, což si musím připomínat vždycky když otevře ústa a vyjadřuje se k politice, protože pak působí jako by mu IQ kleslo o 100 bodů.
-
-
-
-
Tak to já to vezmu z jiného konce, pro mě je taková hra o boji za svobodu Assassins Creed: Unity. Svoboda a útlak byli a jsou hnacími motory nejedné revoluce a ikdyž se herci a jeviště mění, scénář je často velmi podobný. Francouzská revoluce je ale navíc "okořeněná" obdobím čistého terroru, který následovala prakticky ihned po jejím úspěšném konci, završený nástupem ještě absolutnějšího diktátora.
Je poučná hlavně v tom, že na rozdíl od Bolševické revoluce, byla od počátku skutečně ryzí ve svých ideálech, ukončit absurditu aristokracie a nastolit utopii rovnosti, svobody a bratrství a v té hře je ten étos / duch doby skutenčně nádherně vykreslen.
-
-
tak on napoleon nebyl horsi nez ty feudalni degenerati pred nim
nektery prvky republiky siril i do jinych zemi, proto se proti francii cela evropa spikla (a to jeste pred jeho nastupem) a anglani to cely financovali, aby se nahodou kolo dejin neotocilo prilis, a aby jim francouzi nestrkali nos do namorni a kolonialni hegemonie -
-
Žádná Evropa se proti Francii nespikla ale když chceš 3x celou Evropu obsadit tak to pár lidí naštve, mimo jiné z těch zemi který chceš obsadit...z tvého vyjádření to vypadá že bys pod stejným argumentem dokázal obhajovat nácky protoze Hitler zavedl zákony na ochranu zvířat
-
-
Hele, píšeš úplné nesmysly. Očividně jsi v hodinách dějepisu nedával moc pozor. Zaspal jsi celé století a pak se probudil někde v momentě, kdy to Napoleon vrátil evropským mocnostem.
On celý přelom 18. a 19. byl dost bouřlivý.
Řekl bych, že to začalo Americkou revolucí, kdy se kolonisti vzbouřili proti velmi přísné britské nadvládě. A španělé a francouzi chtěli srazit britskou koloniální nadvládu a tak podpořili vzbouřené kolonisty. Skončilo to vyhlášením samostatné USA, z čehož Britové nebyli zrovna nadšení.
Pak přišla na řadu Francie, kde se všichni pohádali: panovník, šlechta, církev, buržoazie (bohatí obchodníci) a rolníci - prostě všichni si šli po krku.
A na to si okolní velmoci řekli "Hele, Francie je slabá, pojďme ji dobít". A tak začala "Válka První Koalice" , kdy různé země si chtěli dobít nějakou půdu ve Francii. Jedni z nejhlasitějších byli Britové (a Rakušáci a Prusové), kteří silně volali po intervenci ve Francii. Jenže moc jim to všem nevyšlo, protože vždy když tam poslali své armády, tak francouzi se dali dohromady a porazili nepřátelé. Jenže jakmile nepřátelé zmizeli, tak se francouzi zase začali sekat mezi sebou.
Poté co se nějakou dobu ve Francii všechny třídy sekaly sebe navzájem, tak si velké zahraniční mocnosti řekli "pojďme to zkusit podruhé, tentokrát to přece musí vyjít a dobijeme Francii". No a začala "Válka Druhé Koalice", kdy různé země (převážně Britové, Rusové a Rakušáci) chtěli dobít nějaké území ve Francii. Jenže to dopadlo stejně jako předtím, francouzi se vzpamatovali a rozsekali nepřátelé. Ale pak se francouzi zase pustili do sebe.
Nakonec se to ve Francii uklidnilo poté co Napoleon porazil všechny ostatní a stal se panovníkem. Jenže spousta hranic byla ještě nejistých a některé velmoci pořád měli zálusk na některá území Francie. A Napoleon jim chtěl vrátit jejich agresi. A tak se rozpoutala další vlna bojů, tentokrát na území jiných zemí.
Nakonec Napoleon prohrál a Britové se radovali, protože se jim podařili jejich záměry. Většina velmoci (španělé, francouzi, portugalci) ztratili své zámořské državy, rozpadla se Svatá Říše Římská, a jenom britové si udrželi status super velmoci.
-
douc se historii, rusaci nejdriv tahli pres celou evropu az temer do francie, nez se koalice rozhadala a tak francie (republika) mohla otocit porazku ve vitezstvi
po dalsich valkach, kdy britanie neustale rozdmychavala konflikty na kontinentu
nakonec francii udolali, tak si mohli prepsat dejiny, ze francie byla ta zla, ale pritom to zacalo cely uplne jinak -
-
Jak Británie rozdmýchávála konflikt když Napoleon 1803 vpadnul do Hannoveru?
-
-
proc zacinat od prostredka? tos vynechal cely dve koalicni valky, ve kterych uz brtianie taky mela nenechavy prsty
-
-
-
-
Tak Napoleon byl hlavně z hlediska historie ta kladná postava.
-
-
Úplný lidumil... Teda krom asi 3.000.000 mrtvých které po jeho válkách zůstali.
-
-
No musíš to brát v kontextu historie a ne se zaměřovat na ty spíše nepodstatný věci. Přinesl reformy ve vzdělání, položil základy moderního práva, meritokracie atd...
Ano, měl svoje mouchy, ale z dlouhodobýho hlediska byl jeden z nevětších přínosů tehdejší Evropy.
-
-
Válka je tak či onak vždy přínosem protože ve zbrojení jede technologie dopředu a tím se vždy vynalezne něco co se dá využít v civilní sféře...viz atomové zbraně a jaderný elektrárny...kdyby jí ale prvně vynalezli nácci tak si nejsem úplně jistej jestli bys to považoval za přínos a proto úplně kulhá tvoje ospravedlňování korsického liliputa
-
-
Reakce na příspěvek:
Kdyby Německo vynalezlo atomovou zbraň jako první (což je sice vyloučený, ale budiž), tak už by to stejně výsledek války nezměnilo.
Navíc je to mimo téma...
-
-
Ty seš taky dobře mimo
-
Vždycky mě fascinuje jak někdo dokáže označit 3.000.000 padlých a Evropu v plamenech za "nepodstatné věci ". Ten tvůj nick asi nebude úplně náhoda, že?
-
-
Reakce na příspěvek:
Myslet si, ze kdyby nebyl Napoleon, tak by se v dane roky nevalcilo a nebyly zadne obeti, je hodne naivni az hloupe.
-
-
Reakce na příspěvek:
To máš těžké. Komunismus může za smrt více než 110 miliónů lidí na světě. A jak to spousta lidí vnímá? Někteří ten režim vychvalují a chcou se k němu vrátit.
Pozn.: Ty čísla úmrtí se různě liší, záleží na definici. Komunismus nechal přímo popravit cca 10-20 mil lidí. Ale když se k tomu připočtou úmrtí lidí v "pracovních táborech" a mnoho dalších různých úmrtí (třeba hladomory způsobené špatných centrálním řízením ekonomiky), tak se dostane na nějakých 110 až 150 mil lidí.
-
Reakce na příspěvek:
Protože nejsi schopen vidět celkový obraz. Vidíš jen ty mrtvé a k ostatnímu jsi slepý...
A ta tvoje posedlost mým nickem je už komická.
-
-
Reakce na příspěvek:
Proč posedlost? Jen jsem narážel na citát tvého jmenovce o smrti jednotlivce jako tragédie a milionech jako statistiky. Přišlo mi to příznačné k tvému hodnocení zmr. Napoleona a jemu podobným megalomanům.
-
-
Reakce na příspěvek:
ale kdo za to muze, kdyby nestrkali nos do francouzsky revoluce, nic z toho se nemuselo stat
-
-
-
-
-
-
Francouzská revoluce: Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako obvykle.
-
-
Life and suffering of sir el brante
-
Half-Life 2?
-
Ještě než jsem to rozklinul hned mě napadlo Just Cause.