Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No ne asi konečně to řekl někdo nahlas za všechno může dota !
  • Pro ty méně v tomto ohledu vzdělané:
    studená válka= bipolární konflik = země prvního světa (tržní ekonomika a supervelmoc USA) vs. země druhého světa (plánované hospodářství a supervelmoc USSR/ Russia) (viz. teorie mezinárodního systému a rovnováha moci).
    Dnešní systém= od hegemonie USA 90. let až do dnešního multipolárního systému 20??-součastnost.

    Tzn. že studená válka není v součastnosti jak byla, (už konflikt nemá globální dosah bipolárního systému s ozbrojenými střety na periferiích dvou impérií a země druhého světa prakticky neexistují). Tzn., že se nejedná o studenou válku v rámci jejího předchozího chápání (př. Primakovova doktrína i za Putina). Dnes nejsou dva tábory s vedoucí supervelmocí a můžeš se přidat, nebo zůstat neutrální. Dnes jednoznačně jsme svědky multipolárního paradigmatu. Tzn., že se jedná ze strany Ruska o revizionismus výsledku studené války.
    Pro zjednodušení novináři začali opět tento pojem "cold war" uplatňovat, ale nejedná se o válku ideologií a ekonomických systému jako dříve, ale o pouhou revizi výsledku bipolárního konfliktu.
  • Jsem citlivka a tak ve mě zmínka o World In Conflict vždy způsobí svírání srdce, a vhání slzičky do očí...za mě rozhodně nejlepší adaptace "západ X východ" respektive USA x SSSR, na strategii úžasný příběh, s Soviet Assault, ho ještě vylepšil, když Sověty ukazoval též jako vojáky, a nikoliv jako běsnící zfanatizovaný zrůdy nosící v jedný kapse srp, ve druhý kladivo a spodky v rudý barvě aby byli vždy připraveni zrobit provizorní sovětský prapor, návykovej rychlej MP (rip), úžasná grafika a optimalizace, tuny taktický podpory...pokud nějaký strategie hrající člověk minul v době kdy se hrála, tak přišel fakt o mnoho.

    Tehdy jsem věřil, že takový styl MP mohl oživit umírajcí RTS žánr...bohužel se cesta vydala směrem retarovaných DOTA
  • 2. díl neni alternativní druhá světová, to je první a tušim třetí...ale druhej se odehrává v alternativní realitě doby vydání RA2
  • Paulcz
    A není to právě ten problém? Pokud se nikdo o nic nestará, nahrává to těm, kteří nějakou činnost vyvíjejí. Přesně takhle funguje naše politická scéna.
  • Velvyslanectvi zeme, ktera sebe sama rada poklada za vzor demokracie (ted neresim, jak moc jsou odtrzeni od reality) sponzoruje neziskove organizace ohanejici se demokracii, lidskymi pravy a podobne?
    OMG, z toho jako mam byt v soku, nebo co...? *7*
  • Jen pro ty neinformované:
    Studená válka = informační válka
    Takže od té doby kdy začala, tak ještě neskončila a stále trvá
  • solomon.short
    a jeste Dr. Strangelove :)
  • solomon.short
    ano, taky klasika. Tarkovskeho skola...
  • jamar28
    Využívají to všichni, to samé dělají i USA.
  • CIA je vyuziva a bude vyuzivat stejne jako je vyuziva a bude vyuzivat Rusko. Nic z toho me ale nepresvedci abych veril ze je dobry napad vratit se do naruce naruce noveho Putinova sovetskeho svazu.
  • Navic mel WiC jeden z nejlepsich multiplayeru co jsem hral. Fakt pecka!
  • Když už se to tu proměňuje v diskuzi na csfd, *1* tak nemůžu nepřihodit dokument "Trinity and Beyond - The Atomic Bomb Movie". Za mne, právě s "Threads", nejlepší film na podobné téma.
  • Paulcz
    Docela haluž je i tenhle ruskej film: http://www.csfd.cz/film/73016-dopisy-mrtveho/komentare/
  • Paulcz
    Cool story a ukázka jak jsou naše státní média nad věcí :) Ani se pod to nikdo nepodepíše - AUTOR ČT24, zdroj: ČT24.

    Možná by mohli začít u sebe, to co se v poslední době valí z USA (John Kirby, John Kerry, Samantha Power, CNN, nebo u nás mistr Schapiro atd.) to je úplně šílený.
  • solomon.short
    a asi to ma ten nejdepresivnejsi konec co jsem kdy u filmu videl...

    Jinak trochu jine post-apo, original rusky Stalker. Pokud se prenesete pres (velice!) pomale tempo, budete odmeneni
  • Tak z Falloutu mám dobrou kapsářskou průpravu, tam jsem kradl zátky od každého, obchodníci v San Franciscu měli u sebe kolem deseti tisíc :) Abych to morálně vyvážil, kradl jsem všem také Jet, který jsem posléze schoval do bedny, aby byl ten svět o něco hezčí :)
  • Coffin.Corner
    Naopak, ještě že máme na stráži takové uvědomělé spoluobčany :)

    https://youtu.be/5fISEkobJoc?t=39
  • jamar28
    Tohle není žádná pohádka. Skrývat vlastní tajné aktivity za neziskovou organizaci (případně vhodné NO financovat) je osvědčená a stále využívaná taktika, která není cizí nikomu.

    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1749550-spojene-staty-pripravily-zakon-proti-propagande-cili-hlavne-na-rusko
  • solomon.short
    on puvodni Den Pote (z roku 1983) je taky kvalitni... Jen si to nesmite splest s tou novou srackou :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit