zavřít
...

IEM Katovice už zdaleka není jen o esportech

Soudě podle mojí sociální bubliny, esporty průměrného českého hráče zajímají jen tehdy, když je šance, že by se v budoucnosti objevily na olympiádě, nebo když se v pražské O2 aréně náhodou koná Road to Blizzcon. Všichni ovšem víme, že tyhle bubliny lžou, zvlášť když se jedna z největších esportovních...
 • Vendelin (anonym)
  2 souhlasí, 2 nesouhlasí
  Tohle je až k zamyšlení. Když tu zmiňujete popularitu CS:GO a SC2 tak mi připadá, že lidi začínají být strašně jednoduchý. Sledovat s úžasem, jak někdo přes půl mapy AWPčkem vypne hráče a bouřlivě tomu tleskat? Pro mě napětí který trvá 10 vteřin ani ne (Tím samozřejmě nechci shazovat hráče CSka, to ani náhodou). Na obou hrách jsem vyrůstal a stejně mi přijde SC zábavnější než jenom impulsivní střílení do naučených úhlů. To lidi už u her nechtějí přemýšlet?
  13.3. (8 dnů)

  reagovat

  • dafak (anonym)
   0 souhlasí, 0 nesouhlasí
   A co rikas na tarkov?
   13.3. (8 dnů)

   reagovat

  • Derp (anonym)
   2 souhlasí, 2 nesouhlasí
   Vám opravdu sledování Starcraftu na profesionální úrovni připadá "zábavnější" ???

   Praticky 99% času zápasu se hráči SC vůbec nestřetnou a všechen čas tráví v základně klikáním sem a tam, aby urychlili těžbu a stavbu. Navíc asi tak půlka činnosti probíhá klávesovými zkratkami, což diváci taky zrovna moc neocení. A celý zápas je pak rozhodnutý v prvním střetu - kdo ztratí víc jednotek, ten už většinou nedokáže udělat comeback.

   Není to tak, že by lidi byli "jednodušší". CSko je prostě divácky víc atraktivní. I když jeden team dostal na začátku pořádně naklepáno, tak ještě nemusí být všechno rozhodnuto a jeden hráč to dokáže situaci zvrátit (to jsou ty momenty, kdy diváci nejvíce tleskají).
   14.3. (8 dnů)

   reagovat

   • Vendelin (anonym)
    1 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Ano přijde mi zábavnější sledovat, jak někdo používá taktiku, klávesové zkratky, pohyb po mapě, výběr jednotek, to kolik APM je daný člověk ze sebe schopný vyklikat. 99% času hlavně nikdo z nich netráví v základně. Opravdu nevím jestli hodnotíte podle jednoho zápasu z bronzové ligy, nebo z eventu pro prof. scény ale tohle je velká blbost. Comeback se dá udělat v jakékoliv hře a navíc v SC se nehraje 1 mapa ale např. 3,5,7 a někdy trvají 5 minut a někdy taky půl hodiny.
    Chápu že je složité ocenit něco daleko komplexnějšího než pudové střílení. *7*
    14.3. (7 dnů)

    reagovat

 • Cajicek (anonym)
  1 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Ja byl na IEM v Ktowicich pre tremi lety... rozhodne je to skvela akce a kazdemu kdo by mel moznost se jit tam podivat bych to doporucil. My jeli hlavne kvuli HS, coz bylo na celem IEM spis jen tak bokem, ale kdyz jsme byli na finale LoLka (ktere vubec nehraju ani tomu nerozumim, vim jen ze je to "ta druha Dota :D") tak to bylo jak na Barcelone fotbal... vsichni tam fandi a tak nejak podporuji svuj tym... navic jsou tam fanousci promichani, zadni domaci a hoste :D a vsechno je uplne v klidu :) a kdyz nakonec jeden tym vyhraje a vsude litaj ty stribrny nesmysly a svetla sviti jak sileny... proste je to super zazitek, i kdyz tu hru znate jen okrajove :)
  12.3. (10 dnů)

  reagovat

 • uživatel (inkognito)
  4 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Letos jsem Katowice poprve sledoval celý. Konkrétně turnaj ve SC2 a už mi přišlo, že to má fakt slušnou uroven prezentace i diváckého zájmu. Sice se člověk pořád musí trošku pousmát, když komentátor drsným hlasem diktuje prezdivku a kamera pak najede na nějakýho nerda jak kdyby to byl zapasník UFC:) , ale když člověk zná tu hru a může posoudit v čem jsou ty hráči tak dobrý, tak je to i zábavný pozorovat a čekat s jakou strategií příjde ten nebo onen. CS:GO už mi přijde mnohem mín zábavný na koukání než CS 1.6, takze jsem zkouknul jen finale. Už tam člověk nemá ani oblíbené hráče nebo týmy.
  11.3. (10 dnů)

  reagovat

 • Pedro (anonym)
  19 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Někdy hodně rád vzpomínám, když jsem hostoval v 2.AMD lize. Tyhle časy CSka, hlavně v1.3-1.5, jsme se každý týden domlouvali s jinými klany, ať už po netu nebo i osobně, že si spolu o víkendu zapaříme přes noc, kdy jsme zavřeli inet kavárnu dříve, hodili na stůl koly, tatranky, brambůrky a po půlnoci whisku nebo domácí slivovičku a objednaly tuny pizza. Ve 4 ráno, vždy zbytek přeživších, šel postupně s prozářenýma červenýma očima z CRT monitorů pozavírat ty nejbližší knajpy, kde jsme se ještě nakonec zliskali místními patoky. Tenhle částečně bohémský život, si někteří z nás ještě užívali o to více, když si vzali volno z foroty a jeli stopem do amstru pro solidní matroš, kterým se tyhle osobní akce stali ještě více free.
  Jo, tyhle časy těsně po dvacítce byly ty nejlepší, člověk nemusel téměř nic řešit a věděl, že skoro každý druhý víkend se setká se svými kumpány, se kterými prohodí tisíce slov "zočivoči", aniž by při tom musel čumět do nějaké svítící krabičky, a také, že si s nima nakonec před soumrakem, bezvadně zapaří nějakou oblíbenou gamesu.
  11.3. (11 dnů)

  reagovat

 • Khanemis tiscali.cz
  8 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Tohle asi nikdy nepochopím, ale to bude tím, že ve mně obecně není moc toho zmiňovaného fanouškovství:) Na druhou stranu je fajn, když se tím lidi zabaví.

  Celkem by mě zajímalo, zda to někdy dospěje do fáze, kdy budou policajti stavět na náměstích kordony těžkooděnců kdykoliv se bude hrát nějaký velký zápas v CSku, zatímco budou fanoušci táhnout městem a řvát "headshot, pyčo!"
  10.3. (11 dnů)

  reagovat

  • MickeyMutant tiscali.cz
   2 souhlasí, 3 nesouhlasí
   "Měli rozkovaný řetězy, na kterejch byly na konci navařený ocelový kuličky, to většinou ti nerdové a e-sportovci, nebo jak se to říká, nosili po kapsách."
   11.3. (11 dnů)

   reagovat

 • Hudis (anonym)
  2 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Presne tak. U Starcraftu je potreba tu hru znat, mit znalosti. To uz se moc nenosi, hrat neco, co je slozitejsi...u jinych her se staci divat, jak jiny hraci umiraji...
  10.3. (11 dnů)

  reagovat

  • Anonym (anonym)
   4 souhlasí, 1 nesouhlasí
   U Starcraftu nestavi znat pravidla. Skoro kazda jednotka ma spell, takze ani komentatori nedokazou odhadnout vysledek souboje.
   Ze Starcraftu vymyzela jednoduchost a prehlednost. Proto na to nikdo nekouka.
   12.3. (10 dnů)

   reagovat

 • asdf (anonym)
  4 souhlasí, 4 nesouhlasí
  CSGO je nuda, mockrat je to jen o momentu překvapení nebo o nacvičeném fragu z kilometru přes 3 škvíry o 2pixelech mezi vratama a oknem.
  Starcraft je zas jen o pokosení co nejvíce těžících dělníků. Nehledě na to že si to prasí sami korejci tím že vyhrávají jen oni, a díky tomu ztrácí tato hra popularitu na esport scéně. Scarlett byla naprostá výjimka.
  10.3. (11 dnů)

  reagovat

 • MickeyMutant tiscali.cz
  7 souhlasí, 3 nesouhlasí
  Jedna čistě jazyková k "esportu". Nebylo by vhodnější tohle celkem nové slovo prosazovat ve formě "e-sport" podobně jako třeba "e-shop" nebo "e-mail"? Už vzhledem k výslovnosti, aby se vypíchla délka té samohlásky, případně opticky logičtěji umožnila anglická verze?
  10.3. (11 dnů)

  reagovat

  • cms.sarka-tmejova tiscali.cz
   5 souhlasí, 1 nesouhlasí
   www.espn.com/esports/...sports
   Jasně, tohle je momentálně asi dost subjektivní, vzhledem k tomu, že bude trvat tak dalších pět let, než si ÚJČ vůbec všimne existence elektronických sportů. Ale hodně lidí co znám to samo o sobě čte jako ésporty a ne ísporty, na rozdíl od ímejlů.
   10.3. (11 dnů)

   reagovat

   • Khanemis tiscali.cz
    3 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Tak dle mého názoru to celkem dává smysl vyslovovat to u nás jako ésport, protože slovo "sport" se tu píše stejně jako v angličtině a to é se dá taky brát ze slova "elektronický". Kdežto "mail" u nás žádný ekvivalent nemá, a tedy to člověk přirozeně čte anglicky.
    10.3. (11 dnů)

    reagovat

   • MickeyMutant tiscali.cz
    4 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Dík za odkaz. Je to rozhodnutí televizního kanálu ESPN, který shledal, že jeho diváci na internetu (nepřekvapivě) vyhledávají slovo "esport" 30x častěji než slovo "e-sport", tudíž ve svých článcích a infografice bude používat "esport". Což je zjednodušení, kterým se blíží svému publiku v případě, že ještě neexistuje jednoznačný jazykový úzus.

    V češtině je situace trochu komplikovanější kvůli výslovnosti. Američan v tomhle případě automaticky protáhne první samohlásku, Čech nikoliv. Takže informovaní našinci budou říkat "ésport" nebo anglicky "ísport", lidé netušící, oč běží, pak tutově "esport". Vzhledem k tomu, že text by měl sloužit srozumitelnosti mluveného jazyka, a vzhledem k tomu, že ostatní podobné již zmíněné případy jsou u nás oddělené pomlčkou (přesněji spojovníkem), viděl bych jako jednoznačně vhodnější zachovat tradičnější formu.

    Tolik z kroužku češtiny pro mírně pokročilé o sobotním večeru*4*
    11.3. (11 dnů)

    reagovat

    • cms.sarka-tmejova tiscali.cz
     2 souhlasí, 1 nesouhlasí
     Není to rozhodnutí ESPN, ale Associated Press, což je jedna z nejstarších tiskových agentur na světě a na tu jejich příručku se obrací většina anglicky píšících novinářů. V tom článku se píše i o tebou zmiňovaném e-mailu, který už píšou bez spojovníku, v češtině je to kvůli lesklýmu nátěru složitější.

     On i ten e-shop už se teď píše tak půl na půl a nikoho jsem česky neslyšela číst variantu s í. Zároveň předpokládám, zřejmě naivně, že na webu o hrách budou právě oni informovaní čtenáři:)))
     11.3. (11 dnů)

     reagovat

     • MickeyMutant tiscali.cz
      2 souhlasí, 1 nesouhlasí
      Máš pravdu, rozhodl to Associated Press, ne pouze ESPN. Pointa ale zůstává. Problém je i v tom, že v češtině vznikne celá skupina nových slov "esportovec", "esportovat", "esportovní", což je mírně děsivá představa, pokud by se to ujalo a ohýbalo v těchhle tvarech.
      11.3. (11 dnů)

      reagovat

     • Petr (anonym)
      0 souhlasí, 1 nesouhlasí
      Treba ja ctu e_shop jako esop a ne isop (sry nemam tu diakritiku)
      11.3. (11 dnů)

      reagovat

   • david (anonym)
    0 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Myslim, ze UJC funguje jinak. Ono casto proste vyckava, co se ujme pro vetsinu lidi a z toho pak udela pravidlo. Jazyk je ziva vec a uz nejsme obrozenci, abychom vymysleli slova predem do zasoby :)
    11.3. (11 dnů)

    reagovat

  • Mart9 tiscali.cz
   0 souhlasí, 4 nesouhlasí
   10.3. (11 dnů)

   reagovat

 • jamar28 tiscali.cz
  10 souhlasí, 9 nesouhlasí
  Zní to úplně stejně nudně jako sledování normálního sportu.
  10.3. (11 dnů)

  reagovat

  • wow (anonym)
   9 souhlasí, 1 nesouhlasí
   tak určitě. protože, bacha teď to bude šok, každý člověk je svůj. každého baví, zajímá, líbí se mu něco jiného. Vím převratné.
   10.3. (11 dnů)

   reagovat

   • jamar28 tiscali.cz
    3 souhlasí, 8 nesouhlasí
    Přelomový objev.
    10.3. (11 dnů)

    reagovat

    • Derp (anonym)
     11 souhlasí, 1 nesouhlasí
     Když vám to přijde tak samozřejmé, tak proč jste si tolik stěžoval, že VÁM osobně to přijde nudné??

     Vám sledování někoho jiného, jak provozuje (e)sport, přijde nudné, ale psát o vaši znuděnosti vám přijde zajímavé??? Máte opravdu divný metr.
     10.3. (11 dnů)

     reagovat

     • Blekota (anonym)
      4 souhlasí, 1 nesouhlasí
      Píše názor, že mu to přijde nudné.
      Proč tady mají všichni potřebu všechno rozebírat? :D
      Te%d čekám koment, proč píšu, že někdo něco rozebírá, když sím rozebírám, navíc nudně :D
      10.3. (11 dnů)

      reagovat

     • jamar28 tiscali.cz
      3 souhlasí, 3 nesouhlasí
      Stěžoval? *1* Jen jsem napsal názor na téma článku, který jsem si právě přečetl. Děláš, jak kdybych se tu rozčiloval, že o něčem takovém vůbec píšou a psal oficiální žádost redakci, aby o tom nepsala, protože se mi to nelíbí. *15*

      EDIT: Chápal bych tvoji reakci, kdybych se navážel do těch, co e-sport rádi a osoboval si nějaké univerzální právo rozhodnout, že je to objektivně blbost, ale to přece nedělám a ani si to nemyslím.
      10.3. (11 dnů) upraveno v 22:45

      reagovat

   • Adam-One (anonym)
    5 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Pozor! Mám tu taky jednu šokující novinku. Komentáře slouží pro vyjádření VLASTNÍHO názoru, nikoliv názoru všech... a názory se různí. Vskutku ohromující.
    10.3. (11 dnů)

    reagovat

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.81.128.172.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.