Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ach, kde jsou ty časy starého dobrého JA2. Toto pokračování mě bohužel nenadchlo, hodně mi to připomíná The Fall LoG, ale od původního JA to má celkem daleko. Jak už tu někdo napsal, touto hrou vyloženě moc nepokazili, ale zkrátka očekávání bylo veliké. A bohužel se tu vždy bude srovnávat s Jagged Aliance 2. Podle mě, jakožto hráče původních JA by maximální hodnocení bylo průměř, tudíž 5. Je to škoda. *7*
    • JO! FOG OF WAR PLS! Pane bože, tu hru tak kurvi ze to tam neni. Doufam ze to bude co nejdriv. Vzdyt bez FOW po par hodinach uz nemaj cim prekvapit. A kdyby nekdo udelal multi ve stylu Frozen Synapse, to bych byl v raji.
      • Vyjde JA Online, ale to bude bohuzel/bohudik turn-based, tak, jako JA2.
  • Vitekb
    "Na první pohled je Back in Action z roku 2012 naprosto totožná s Jagged Alliance 2 z roku 1999. Když zavřete oči, abyste neviděli novou trojrozměrnou grafiku, uslyšíte: Praha, Arulco, Deidranna, Meduna… Jako by se před třinácti lety zastavil čas, vyloupnul se ze starého enginu a přenesl do současnosti. "

    Takže se vzala stará klasika, změnila se grafika (dle mého k horšímu), obrázky a hlášky postav (také k horšímu), taktické souboje (k horšímu - hloupé plánování a AI a žádná fog of war),. Proč tedy něco takového vůbec vzniká?
  • vydrzal som tu picovinu hrat 20min nevermore :D
    • Ja asi 30. Nejsem fanda dvojky, i kdyz jsem ji dohral dvakrat. Ale tohle je dost patvar.
    • Gratuluji, ted hajdy zpet k MW3.
      • dost pathetic ako kazdy lowbrain odkazuje na cod to som hral teraz cez free weekend 50min no a bavilo ma to asi tak ako tvoj comment
        • kostejnesmrtelny
          Myslíš máš pocit, že ta tvoje poloangličtina z tebe dělá chytřejšího člověka? *1*
  • Proč se zde zase diskutuje o práci recenzenta? Vždycky si přeci můžete napsat svou.
  • no pan recenzent to zobral hodne v skatke a hodnotenie dal dost vysoke. Ta hra si nezasluzi viacej ako 4/10, a ako fanusik JA2 ani 3.
    Tento titul si nezasluzi nosit nazov Jagged Alliance, v podstate okrem mapy a postav s tou hrou nema nic spolocneho. Vsetko co bolo perfektne v JA2 zobrali a naservirovali odpad.
    To planovanie neberiem ako velku chybu, alebo to ze vojak striela do mrtvoly. Ale zobrat IMP, fog of war, hernu ekonomiku (ako aby mi dol zarabal 1200USD to je smiesne, najat zoldaka na celu hernu dobu...) proste tych minusov je tolko ze to je snad na 2x A4. JA:BIA je len velmi slaby odvar, ktory by som cakal od studia ktory nema predlohu a snazi sa spravit nejaku novu hru, ale tu bol podklad a napadov tolko ze toto musela byt pecka, toto mala byt hra roku.
    • Ale podme k obtiaznosti o ktorej autor pisal ze je tazka. No ja neviem co hral autor ale ak JA:BIA mu pride tazke, tak doporucujem JA2 s official updatom 1.13 a pochopi co je tazka hra. Ale postupne: v hre uz nie je fog of war. Nechapem ako toto nebolo za jeden z hlavnych nedostatkov hry. Tym ze nie je FOW tak strategicky prvok skoro stratil zmysel, tym ze viem kde sa nepriatel nachadza, kde sa prave pozera (kde rpave kadi s prepacenim), neexistuje moment prekvapenia. Nepriatel ma nema sancu nikdy prekvapit, nikdy sa mi nestane ze vybehnem z rohu a tam na mna caka banda typkov s nabitim kverom a spravia zo mna reseto. Ale OK, snad nejaky patch alebo fun mod to poriesi. Podme k dalsiemu aspektu obtiaznosti. Liecenie. Uplna, ale uplna zbytocnost v hre. Jedine co vam sataci je mat medik na 20 aby ste mohli pouzit inekcie v pripade ze mate zdravie na kritickom minimi a vas vojak sa ledva hybe. Inac je to zbytocne. Zdravie v podstate nijak zvlast neovplivni hru. Je fuk ci mate 100% alebo 20%. Ked sa skonci boj tak vojdem na mapu, dam zrychlit cas a za 2/3 hodky som ready ako by sa nic nestalo. Bez lekarniciek alebo osetrenia. Ale v jednom okamihu som myslel ze ten medik predsa len dava zmysel. Neviem akou nahodu som zacal po strelbe krvacat. A kedze som nemal so sebou medika ktory by ma osetril tak som stale krvacal. Inekcia mi krvacanie nezastavilo. Uz som myslel ze je po mne. Ale v tom prisla realita. Vosiel som na hlavnu mapu, zrychlil cas a skoro som padol zo stolicky. Moj vojak prestal krvacat, zacal sa uzdravovat a po 3 hodinach pol zas ready *8* To som skoro spadol zo stolicky. Akoze to co ma znamenat. Vysvetlujem si to tak ze budto: tvorcovia sa moc divali na ramba ako si hoji rany rozpalenym nozom, alebo sa nahulili a nevedia co sposobili.
      Zbrane a vybava k zbraniam NO COMMENT. Nevadi mi az tak ze v podstate od zaciatku hry si mozete nakupit top kver, ale to bolo super na JA2 a to modifikacia zbrani (pametate si ako ste si spojili trbku s pruzinou a zbran mala rychslejsiu kadenciu.....) tak tu mozete obsadit len 1 prvok. Nikdy neskombinujete na M4 tlmic + agog, mozete dat iba jednu variantu. Ale tak zas som si povedal ze to srpavi budto patch alebo mod. No a dalsai bodka do obtiaznosti je to ze po dobiti letiska (co som dokazal na 30 vystrelenych nabojov) dostanete ako bonus 4 assault rifles a 4 ks taktickeho oblecenia. Toto uz bolo na mna moc, pre koho tu hru srpavili? pre deti co hraju ferda mravca? Kde je nejaka moznost obtiaznosti? Nikde. A na koniec obtiaznosti som si este nehal AI. Tak to je klinec do rakvi. Vacsiu imbecilitu som snad este v hre nevidel. Stado ovci by sa chovalo prirodzenejsie a rozumnejsie ako NPC. Nekomentuje tych chudakov so sekerou alebo macetou, ktory sa prot vam proste rozbehnu, ale ono sa proti vam rozbehnu aj ty co maju zbrane v ruke. Staci dobre zakempit a len ich strielat. Oni pridu sami. Pripadne ak zostrelite jeho kolegu co je vzdialeny o kusok dalej tak si vas NPC ani nebude vsimat. No proste tragedia. Hentoto by som cakal od nejakeho beckoveho studia.
      Dalsi prvok co uplne stratil zmysel je ekonomika v hre. O tom uz ale nejdem ani pisat, skoda slov. Ano o tom ze zmane hlasky postav uplne zmizli, ani o odflaknutych miliciach a tak dalej ...
      Zhrniem to asi takto: po 13 rokoch cakania sa na trh dostatl titul co by sa ani nemal priznat ze vychadzal z Jagged alliance. Hra je len tupa strielacka, kde za 24 hodin som vymlatil snad 1/5 mapy bez problemov. Vhre uplne zmizla veskera strategia, jednak priamo akcna tak aj ekonomicka. V podstate ta hra ide s dnesnim trendom hier, jednoduchost. Ale jednoduchost je tak obrovska, ze to snad otravi aj toho jednoducheho hraca.
      Zopakujem to znova, nebol by som tak sklamany keby ta hra bola nejaka prvotina tych studii co to robili (lebo je to fakt ako prvotina) ale ako predlohu mali velmi kvalitne poriesenu hru JA2 + obrovske mnozstvo modov ktore vylepsovali JA2 + este vacsiu zakladnu hracov, proste mali vsetko k tomu aby mohli spravit TOP hru v tomto segmente ale oni si z toho nic nezobrali a vydali tento prepradak ktory predbehne aj tak stara hra ako je UFO:enemy unknown. Jednoducho ak to hodnotim ze studia vychadzali z predlohy a zo zakladov JA2, tak sa im podarilo tuto hru riadne potopit a vydat prepadak roka. Keby som to hodnotil ze nemali tu predlohu a robili novu hru tak dam o bod viacej, ze na prvu hru to nie je az take zle.
      Ale aby som nebo len kroticky (ked je to tazke) hra ma aj tak slusny zaklad. Treba dotiahnut niekolko klucoviych mechanizmov ktore robia strategiu strategiou a to hodnotenie moze byt podstatne inde. Ja sosobne by som studiam doporucil vzdat sa prav na tuto hru, vydat zdrojovy kod moderom a do pol roka tu mame hru roka.
      • no vidim ze jsi hral warez verzi, protoze v origosce dostanes ty zbrane pouze pokud si je prikoupis.... *12*
      • souhlasim, ale vypadá to, že bez nějakého patche nebo modu to ani nemá cenu hrát co?:D
        • ale ma to cenu hrat, jen kdyz si nikdy v zivote nezavadil o JA2 1.13

          byl sem fakt rad, ze sem po maturacich nemel prachy a stahnul si to, todle si koupit, tak nvm jaka zoufalost by nastala.nejvic zabita hra roku.
      • miker17
        Tl;Dr
        • V kostce píše "minirecenzi" z poněkud jiného úhlu pohledu než oficiální recenzent serveru Games.
        • Zkracena verze: Na hrace s prezdivkou Hell mel JA tak silny dopad, ze se po jeho dohrani stal zoldakem v africe, tudiz jakekoli pokracovani JA uz bude pro nej pohodicka...
      • PS: sorry za tie chyby ale nechcelo sa mi to pravovat *1*
  • po shlédnutí prvního screenu mě napadlo říct jediné.. co to ku-- je
  • Dobré zpracování, žel bohu zůstává tu potenciál, který měl být naplněn, takhle to zůstává na MODerech. Každopádně 1.03 se hraje dobře, jen za to zmrvení systému doplňků na zbraně ( PROČ JEN JEDEN,KDYŽ JA2 UMOŽNOVALA 4!!!! ) a přeci jen trochu zvoraný ne až tak přehledný real-time systém, který mohli přitom v klidu okopírovat třeba od Altaru z UFA, by zasložili programátorky za uši a programátoři kopanec víte kam.....už aby vyšel build 1.13 i na toto.. *1* *1*
  • no nevim. Ale vic nez dost RTS melo tohle planovani uz pred lety. Sam bych tomu dal tak 4/10
  • 7/10 až moc dobrá známka
    • Myslím, že ortodoxní vyznavači jagged alliance 2 a 1.13 si hodnocení ještě o bod dva sníží. Považuju se za celkem zkušeného hráče JA2 a všech modů okolo a z JA:BiA nejsem zrovna unešený. Ale zase upřímně mužu říct, že se hoši snažili a za svou práci se nemusí vůbec stydět.
    • Tak nějak. JABiA mi bude na Steamu ještě dlouho čekat na pořádné modifikace.
      • Zadna modifikace, pokud to nebude pridani stareho dobreho tahoveho boje, tomu nepomuze.
        Priste muzou udelat treba realtime sachy, kdyz je ten tahovy boj tak nudny a prekonany *7*
        • myslím že když si zapneš autopausu v nastavení tak se to hraje fajn a ani ti nic nebrání si to stopnout sám mezerníkem
          • Vitekb
            Já nevím, mě ani ta autopauza nesvědčila. Hrál jsem tedy demo, ale přišlo mi to takové chaotické a hektické, ale zároveň po zadání rozkazů není nic moc co dělat. Jen se člověk někde zašije a nepřátelé už přijdou, zdaáš střelbu, odmáčkneš pětkrát pauzu poté, co každý voják spatří nepřítele, počkáš až padne a čekáš na dalšího, atd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit