Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • dworkin

  Za 1600, twl. A pět kosmetických vylepšení za další tři stovky.

  Ještě mám pořád nějakou sebeúctu a bez problémů počkám, až to půjde do slevy.

  • ALHAZRED

   Vono, je to spíš pro novši generaci, co púvodní díl nehráli, tak proč ne, kto ti to nutí ??

   Kto to nehrál a myslím, že je jich dost, ať si koupí novou verzi,  vypadá fakt skvěle.

   A ty, co to hráli, a chtej votočit z nostalgie, si počkají na slevičku 😛

   Jinak, ve vyspělý europě, fakt 60 babek neřeší😂

   Spíš je smutný, že i když je to remake, dnes moc konkurence nemá, takže se podle mě, bude dobře prodávat...

   • dworkin

    "Kdo ti to nutí" je univerzální argument na zdražování čehokoliv kromě základncíh životních potřeb. Je to ovšem argument špatnej. Nenutí mi to samozřejmě nikdo, ale business funguje tak, že dokud jsou zákazníci citliví na zdražování, tak se zdražuje málo a pomalu. Jakmile jejich citlivost otupíš, třeba i po malých troškách, najednou všichni platíme jak mourovatý. Smysl remaku za 1 600 Kč je udělat další novou hru za 3 200 Kč.

    • ALHAZRED

     ..."ovšem argument špatnej"...ovšem, že špatnej, protože to pravě tobě nevyhovuje...😂

     Hele, Babiš by ti řekl: Nevyhovuje ti cena ? Musiš holt vydělavat víc...

     PROTOžE Já NA TO MáM...

     Ja te chapu, všechno zdražuje, nebude na topeni, nebude co žrat a ješte aby nebylo co pařit, tak to by byl už vrchol...😀

     Takle, mě se taky nelibi ceny novinek, ale ty sou nastaveny pro západní evropu...co my EHM...nejsme, takovy rusove je maj třeba za 15 e, takže problém musíš hledat někde jinde.

     Ale, tady de vo to, esli tenhle remake, má hodnotu nový hry, a podle mě JO...😛

     • Derp_1337

      Některé tvé argumenty jsou dost mimo. Pravděpodobně nic nevíš o marketingu a o určování cen na trhu.

      Ceny se neurčujou "podle západní evropy", ale dle ochoty lidí za něco zaplatit. (platí pro všechny střední podniky a větší)

      Takže třeba v Rakousku či Německu mají silnější trh, lidé mají větší platy v poměru s čechy, ale za BigMac v McDonaldu zaplatíš více v Česku. Proč? Protože čeští ohnouti jsou zvyklí mlčet a kupovat, co jim předhodí. Němci by "protestovali" svými peněženkami a chodili jinam. Proto je to u němců levnější a u čechů dražší.

      Podobně je to prakticky se vším. Když přijdeš do IKEA, tak ze zemí ve střední Evropě v Česku zaplatíš za nábytek nejvíc. Opět stejný problém: němci či poláci by ten laciný bazmek prostě nekupovali, kdyby byl drahý. Zatímco čeští ohnouti mlčí a kupují.


      U her je to trošku komplikovanější, protože v eshopech najdeš všude stejné ceny v jednom regionu (např. západní evropa). Kdyby to tak nebylo, tak lidi nakupují z jiných zemí, kde to bude zrovna levnější. Ale když dojdeš do kamenné prodejny někde v německu, tak tam často mají nižší cenu než kolik najdeš na eshopech.

      • ALHAZRED

       Teď nevim, kterymu argumentu si nerozuměl...😎

       Když se chceme bavit o ekonomicky problematice počitačovych her v čechach, tak musime zmiňit, že jsme malej trh, a je velkej rozíl, když ňakou hru bojkotujeme, kvuli řekněme cene, my a např. němci, nebo francouzi...

       Jestli to udelá větši stát, tak se nad tím zamyslí, povolaj kockatý hlavy, analitiky a zjistí, že musej zlevnit...

       No ale, když to udelaj češi, řeknou si, malej trh, neni zajem a stejne se pirati, kašlem na to, příšte neudelame češtinu, nevyplatí se to... 😬😂😛

       PS: Nemysli si, že ja kupuju novinky za 60 babek :-D

       • Derp_1337

        Reakce na příspěvek:

        Jedna věc je (neu)dělat češtinu, protože ta se vskutku nemusí vyplatit, protože jsme malý trh.

        Ale cenová politika je něco jiného. Distribuce na našem trhu je nestojí (skoro) nic navíc. Prodají nám to tady v angličtině. Pro velké firmy je podstatný rozdíl prodat tady 200 tisíc kopií a nebo třeba 400 tisíc kopií.

        I kdyby to prodali za nižší cenu, tak větší počet prodaných kopií znamená větší potencionální tržby v budoucnosti. Ať už třeba za mikrotransakce a nebo ochota lidí si koupit další díl herní série.

        Jenže jak jsem dřív řekl. U nás se neprotestuje. U nás ohnouti mlčí a nakupují. A když se náhodou ozve někdo nespokojený člověk, tak se vždycky ozve nějaký "chytrák", který poradí, že lidi mají ohnout hřbet a nestěžovat si 😉

        • ALHAZRED

         Reakce na příspěvek:

         Jako, jo, dem protestovat. !!

         Sejdem se na hradčanech, ja donesu transparent a budem řvát z celych plic, že chcem levnejši hry... :-D

         Ale važne, kdybych vědel co s tim, klidne bych to podpořl...

         Že nakupuju ve slevě a na jinych obchodech jako steam asi nestači...😉

         Taky si myslim, že kdyby tady byli hry za polovic, prodalo by se jich mnohem víc, suma sumárum větši zisky, žádný straty, ptž

         čiselnych kódú múžou vygenerovat milón pět...

         Jenomže to musejí ti kravaťáci konečne pochopit !!

      • ALHAZRED

       Tak, tys mě teda poučil, kolik stojí BigMac v čechach, ptž já nevím, já to nežeru...😍

       • Derp_1337

        Reakce na příspěvek:

        Jestli nevíš, kolik stojí BigMac to znamená, že nemáš rodinu (či děti). Díky za zbytečnou informaci.


        PS: Když chceš děcka vychovávat k pozitivnímu vztahu ke zdravé stravě, tak se přesto nevyhneš občasné návštěvě McDonaldu nebo podobných věcí.

        • ALHAZRED

         Reakce na příspěvek:

         Nene, deti mam dvě, teda, deti neee ale holky, 12 a 15, skutečne do mekaaače nechodíme...ne, že bych byl krkoun, ale...tvl, viš že mě to ani nenapadlo ?? 😍😬

    • Taronyu

     Zisti si prosím ťa čo je to remake, ako vzniká, čo všetko sa pri takom remakeu musí robiť a hlavne si to zahraj a prestaň tu už fňukať 😉

     • dworkin

      Díky za účast v diskusi, tady máš  klíčenku a pozdravuj doma.

  • na druhou stranu pokud z toho EA vydělá hodně peněz, tak je téměř jisté, že sága bude pokračovat, tj bude Dead Space 4 - ten je nejspíš už ve vývoji. A fakt bych rád znal pokračování toho příběhu. Dead Space Awakened končil dost děsivě.

   • dworkin

    Třeba ten příběh zkrátka skončil špatně. :) Ale jo, taky bych si čtyřku dal.

   • Joshua

    Myslim, ze ne. Nejdriv nas ceka remake 2 a 3

    • J.V.Stalin

     Trojka by hlavně potřebovala z gruntu předělat a vyházet jakýkoliv náznak co-opu už v základu.

     • x_ander

      Na trojku se sice s tímhle dost nadává, ale já ji hrál poprvé predloni a hodně mě bavila. A rozhodně jsem neměl pocit, že by singl byl coopem nějak nabourany. A imho to bylo lepší, než hypovana dvojka. 

      • J.V.Stalin

       Trojka byla katastrofa z mnoha důvodů. Nejen kvůli coopu (hlavně jak tam jsou v různých situacích násilně tlačené ostatní postavy, stejně jako jejich mizení ze scény je často až komický a to ani nepočítám jak jsou všichni do jednoho otravný a co tam vypouštěj z huby, to bylo k zblití), ale taky kvůli tomu, že už je to prostě prachsprostá bezduchá střílečka. Tím nechci říct, že jednička a dvojka nebyly, ale aspoň tam byl náznak nějaké snahy to ozvláštnit a přecejen se tam i pracovalo s atmosférou. Tady jak dojde na Tau Volantis, tak by člověk čekal že bude aspoň mít pocit, že je na nějaký planetě, ale ne. Zase je to jen místnost/vrata/místnost/vrata, to už sem si říkal, že si ze mě asi někdo dělá srandu. První dva díly si tenhle přístup aspoň obhájily zasazením, ale tady je jakákoliv snaha nulová. Prostě je to zase stísněné jako kdyby jsi pořád běhal ve vesmírné lodi a ne po planetě.

       A ten příběh... to bylo něco strašnýho. Ani předchozí díly nebyly nějaký veledíla, ale aspoň v rámci možností a mantinelech žánru nepůsobily úplně vymaštěně. Tohle je doslova přemaštěšný. Celá atmosféra předchozích dílů byla pryč. Hra je až primitivně snadná. Pokud si poskládáš zbraň určitého typu, tak jsi natolik OP že tě vlastně nemůže nic ohrozit.

       Prostě ne, ne a ne, určitě to není lepší jak dvojka

  • Souhlas. Cena neodpovídá.

  • Taronyu

   Je to remake, takže cena je úplne v pohode. A je to vynikajúca hra k tomu.

   • dworkin

    Pokud si rád hraješ na borůvkovej keřík, tak rozhodně.

    • twicer

     Hele za remaster bych plnou cenu taky nedal, ale tady ti z původní hry zůstala jen zápletka a stylistika. Nové audio všeho, lepší chování a ořezávání nepřátel, řežisér náhodných událostí, nové hrané cutscény, rozšířené levely, nově vytvořený boj a pohyb ve vakuu, přehlednější mapa, bonusový obsah pro new game+, a dalo by se pokračovat. 

     Možná by tomu sedělo rozpětí spíš 40-50 ojro, ale po těch pár hodinách můžu s klidem říct, že to tu hodnotu prostě má. To zvyšování cen za stejné množství obsahu se mi taky ani trochu nelíbí, ale tady máš v podstatě nově vytvořenou hru za standartních 60e, nějak tam nevidím ten odklon a dekadenci

  • kostejnesmrtelny

   Asi tak. 

   Když je řeč o cenách těchlech remaků/remasterů, Mass Effect LE je aktuálně za 15€, což mi přijde docela přijatelný.

   • yeniczek

    Remake/remaster.... Hodinky/holinky....

   • dworkin

    Tak jsem se zaradoval, ale na PS5 stále za plnou palbu. :(

  • OsamaBinBowlin

   1400 na steamu, a já to klidně dám, Dead Space sem miloval, a spraví mi to divnou pachuť po Callisto Protokolu.

 • Isaac Clarke se nemusí bát nekromorfů, nekromorfové se musí bát Isaaca Clarka a jeho plazmové řezačky, jak je bude krájet na kousky končetinu po končetině. V době kdy to vyšlo to byla pecka. Jen Alien Isolation tu hru od té doby překonal v rámci vesmírných survival hororů

  • 0tecFura

   Za mě obě tebou zmíněné hry překonává Soma.

   • J.V.Stalin

    Soma v první ředě není moc horor. Vlastně skoro vůbec...

   • Soma je skvělá, ale je to úplně jiný žánr. DS je dost akční, AI méně, spíš survival, ale zastřílíš si. No a Soma ti nedá do ruky žádnou zbraň, jen utíkáš a schováváš se před relativně malým počtem nepřátel. Podle mě vede v atmosféře a filozoficko-psychologickém přesahu, ale to se s akcí nebo survival hororem hrozně špatně srovnává.

   • Inquisitor

    Soma je skvělá, tu jsem si hodně užil.

    • ALHAZRED

     Jojo SOMA byla neskutečná, ale žanrově, je težké ji zařadit, trochu adventura, trochu stealth, hlavne SCIFI horror, chodíš a řešíš hádanky, celkem originální, a vúbec nevíš, vo co tady de, a jak dopadneš...

     Dneska vycházi hafo rádoby horrorú, ale SOMA je prostě někde JINDE

     ...i když tam toho "hraní" moc neni, rád ji ještě jednou votočím...

  • uher

   No to je teda dost z cesty zrovna tyhle dvě hry porovnávat. Každá ten žánr využívá úplně jiným způsobem.

   • tak jistě, Dead Space je akční FPS a Alien Isolation je spíš stealth survival hra (jako Amnesia nebo Outlast). AI je taky o dost horovější, zvlášť ve VR. Šlo mi spíš o ten setting vesmírného hororu. Těchto her prostě moc není, a tak se počítá každá. Dead Space, System Shock, Alien Isolation, Prey, a částečně Amnesia a Soma, možná Subnautica. Pokud znáš nějaké další, rád si je zahraju.

    • uher

     Z novějších Calisto Protocol. Pak mě napadá asi jen Syndrome, pak by se tam dal zařadit i Returnal, nebo i Solarix.

     • 0tecFura

      Pak např ještě Observer a hlavně už výše zmíněná Soma. Ta je po příběhové stránce geniální. Fakt mi sedla a osobně ji mám jako top hororovku ever.

     • díky, z těch jsem nehrál ani jednu a znal jsem jen 2 (Returnal a Callisto Protocol). Syndrome vypadá zajímavě. Ještě by se sem dal zařadit Scorn, Pollen, Deliver Us the Moon, We Went Back. Ale z těch jsem taky ani jednu nehrál.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit