Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pete.palis
    mě teda nejvíc zaujaly ty hrající buchty *5*
  • http://mod.diablo1.eu.org/ diablo jednička v rozlišení 1920 1080 fakt hustý
    Alien
    jen ukázka ale..ty lidi nejsou viděšení ono to ani nejde když víte že stačí někam se schovat..strach a leknout se něčeho není totéž. jen strach ze smrti vás donutí se bát a to je rozdíl mezi filmem a hrama...jinak souhlas iquisitorem přímo božská komedie.ING jsou jen lehké děvy herního průmyslu takže čekejte 9.
  • GlaDOS
    Zarazilo mě pár věcí. Nejvíc asi ta, kdy se hráč krčí pod stolem a má přímou viditelnost na Vetřelce. To by pak on na hráče měl ještě lepší viditelnost a jen tak by ho neignoroval. A už mě pěkně štve, jak v každé hororovce musí být přinejmenším pět laciných lekaček. Bohužel mám takový špatný pocit, že i některá střetnutí s Vetřelcem ve hře budou tvrdě naskriptovaná, i když bych se rád nechal přesvědčit opakem. Ale zatím se pořád těším, už jen kvůli té atmosféře.
    • Ja mám z celej tej predvádzacej akcie pocit, že bola od začiatku až do konca naskriptovaná. Nielen niektoré stretnutia. Až na koniec sa všetci dostávali do rovnakých situácii a miest.
      Ale promo si robia, to je pravda.
    • Proti pár skriptům nic nemám, spíš se bojim, že ty neskriptovaný naháněcí sekvence budou v relativně uzavřeným prostoru, tím pádem nebude moc místa k manévrování. Ale video vypadá jako z nějakého úvodního levelu a hra se snad postupem času otevře.
  • wenceslaus
    Je to ta zeď!
    • pane, toto je klasická ukázka přepjaté paranoidní reakce a JE TO TEN MONITOR!
      • Navrhuju vlítnout na něj a sejmout ho!
        • Co jste tak podělaný? Dáme mu přes držku! Hezky kolenem do koulí a zhebne jako nikdo jinej!
        • Navrhuju vletět do vesmíru a sejmout se!!
  • MrSanta
    Tradiční debata jak by se měl správně xenomorph chovat, příspěji svou troškou *1*
    Neměl by juniorku spíš chtít chytit živou, než probodnout / rozcupovat obličej? Potřebuje přece živý organismus, aby měl do čeho vkládat zárodek? Chápu, že při boji s větší skupinou může zvolit raději zabití a tím oslabit nepřátele, ale tady hopsá jedna vykulená ženská.
    • Rozumím, reaguješ na Gigerův nevyužitej koncept rozmnožování xenomorphů bez královny, a teoreticky je možná i využitej a funkční, protože pokud má vetřelec čas, nejspíše naklade vajíčko s královnou tak či onak, nic jiného mu nezbývá. Možná to bude prvek hry?
    • Veskoslav
      Tak klasický ani tak moc ne, ten to má jako potravu ne? A pokud tam není hnízdo, tak není důvod živých zajatců, ne?:) Aspoň podle mě:-D
      • MrSanta
        S potravou si nejsem vůbec jistej. Vlastně mám pocit, že potravu (tj zbaštit člobrdu) snad ani nepotřebuje. A jestli se nepletu, tak vždy, když není královna, tak se xenomorph sám změní v královnu. Takže živý zajatec-inkubátor by měl smysl mít... Je to zapeklité *1*
        • Z původního Aliena je vystřihnutá scéna kdy Ripley najde udájně mrtvou posádku připravenou pro facehuggery. Takže je to docela možné.
          • Coffin.Corner
            Ti dva co tam Riplejka najde, nejsou nachystaní pro facehuggery, ale sami se mění ve vajíčka, resp. slouží jako výživa, hezky za živa... *3*

            https://www.youtube.com/watch?v=dS5MtzrW1vU
            • No fuj.
            • Ok, sorry pamatoval jsem si to jinak. Příště jsi to ověřim než tu začnu plácat. *4*
  • Keyz
    Snad ten vetřelec nebude podvádět jako nepřátele v Outlastu. Tam se vždy pohybovali v okolí hráče. Jakmile přešel, přešel i protivník.
  • Veskoslav
    Mě přijde, že většina má aliena zafixovaného jako šílenou bestii, co lítá po zdech závratnou rychlostí, zabíjí predátory na potkání a jiné srandy. Doporučuji se podívat na první film s Vetřelcem....Možná pak nebudete mít takové zkreslené představy o šíleném Vetřelci, co dokáže prakticky všechno. Navíc beze zbraní, nebyla to vojenská loď jako ve 2. díle, ale pouze civilní.
    • C-BEAM
      V 1979-ke nemohol byť zobrazený inak, nedovolovali to vtedajšie trikové možnosti, až s nástupom lepších špeciálnych efektov sa dotváral obraz Aliena do podoby v akej ho poznáme dnes - ako nepredvídatelného predátora, rýchleho lovca so širokým spektrom pohybov, čo je samozrejme celkom logické, keďže ľudia by sa ho asi nesnažili získať ako zbraň keby bol schopný iba pochodovať chodbami a sem tam zrýchliť krok.

      Alien 1979 je podľa mňa najlepší diel ale to neznamená, že ukázal plný potenciál tejto kreatúry !
      • on celý ten plán Weyland Yuatni získat aliena jako zbraň má drobné trhlinky *1*
        • C-BEAM
          ako všetko.
      • Veskoslav
        Každý ho může vidět jinak. I komixy vyobrazují jednotlivé hrdiny jinak a v průběhu let se mění jak jejich schopnosti, tak jejich vzhled atd. U Vetřelce je to samé. Běh po zdech a lezení po stropu je spíše z hlediska efektu než účelnosti.
        • to bych neřekl, viz AvP hry, kde na lezení a skákání byla postavena aliení gameplay a zvlášť v MP to skýtalo skvělé momenty, když jsi se mohl ke kamarádovi proplížit po stropě, skočit mu za krk a sledovat jak se po*ral (ale bylo to i praktické) *1*
        • C-BEAM
          "Běh po zdech a lezení po stropu je spíše z hlediska efektu než účelnosti. "

          to predsa nemôžeš myslieť vážne *7*
          • Veskoslav
            Ale jistě, že to myslím vážně. Stěny a stropy mají různé výstupky, hrany, nesourodé povrchy. Když to podlaha má nejlepší možný typ povrchu pro pohyb. Navíc v žádném filmu či ve hře není vysvětleno, jak se na povrchu udrží.
            • proč myslíš že je slepý? je několik teorií jak alieni vidí, ať už je to celkem standartní vidění jako bylo ve trojce u záběrů z pohledu aliena nebo v AvP, echolokace jako mají netopýři či orientace podle elektrických impulzů jako používají žraloci (to by ale asi nepřehlédnul mladou Ripley schovanou pod stolem) nebo něco zcela cizího co ještě neznáme, ale s teorií že by byli úplně slepí jsem se tedy ještě nesetkal
            • Veskoslav
              Děkuji, ale nemusíš hned nadávat jak největší hlupák. Diskutovat se dá i slušně, což ti asi dělá problém...Taky ti nenadávám do čobolů a podobných debilovin jenom proto, že máš jiný názor.

              Majku: K čemu je ti rozhlédnutí, když v případě vetřelce jsi "slepý"?
            • ještě jedna věc, pokud jsi ve stresové situaci a pumpuje do tebe adrenalin (což pokud budeš na lodi s vetřelcem jistě nastane) zintenzivňuje se člověku efekt tunelového vidění, mozek se zkrátka musí na 100% soustředit na nebezpečnou situaci co se děje přímo před tebou, takže omezuje periferní vidění jak to jen jde, pak máš ještě větší šanci, že toho vetřelce na stropě přehlédneš
            • taktická výhoda je třeba lepší rozhled, když se rozhlédneš od stropu haly či hangáru, můžeš líp zmapovat chování obětí a vybrat si vhodný čas a místo kdy zaútočit a konkrétního jednice co to odnese (většinou ten co se loudá pozadu), aniž by o tobě věděli, další věc je únik, když se ti akce nepovede, máš mnohem větší šanci pronásledovatelům zmizet když se můžeš pohybovat i ve vertikální ose
            • C-BEAM
              Výhody pohybu po stenách a stropoch:
              - alien sa dostane na miesta kde by inak nemal prístup. Už tu by som mohol skončiť ale môžem pokračovať:
              - miestnosti sú obvykle plné "zbytočnosťí" ktorým sa hovorí nábytok, stropy okrem svetiel zvyknú byť prázdné.
              - moment prekvapenia, keď ti zo stropu skočí na krk
              - ťažšie zameranie ciela pri útoku, stačí si spustiť AvP 1999 a trochu si ho zahrať, ešte dnes mám nočné mory z toho ako som mal problém trafiť aliena na pár metrov ktorý k pohybu využíval všetky 4 steny.
              - neobmedzený pohyb v otvorenom teréne, žiaden plot, stena, bariéra, budova nie je prekážkou.
              - prehlad o situácii je akosi lepší zhora ako zo zeme
              - stropy zvyknú byť podstatne horšie osvetlené ako podlahy na ktoré priamo dopadá svetlo zo svietidiel, preto sú to práve stropy ktoré umožňujú utajenejší pohyb.

              Snažil som sa ti to vysvetliť ako retardovanému dieťaťu, dúfam, že ti to stačí, pretože viac času s tebou nezabijem.
            • Veskoslav
              Ale rád se poučím a přiznám i chybu. Ale kromě momentu překvapení to nemá absolutně žádnou taktickou výhodu. Co se týče rychlosti je lepší útok po klasické zemi. Navíc při pohybu po zdech musíš vyrovnávat nerovnosti způsobené zdmi nebo mezerami, které tvoří chodby.
            • C-BEAM
              skutočne sa s tebou nebudem bavit o tom aké taktické vyhody umožnuje pohyb bol kolmých stenách a stropoch, pretože to je ako niekomu vysvetlovať prečo je lepšie mať koleso v tvare kruhu a nie v tvare obdĺžnika *7*
    • v Aliens už běhali a v Alien ³ skákal a běhal po zdech ke konci ještě víc, holt s vetřelci to máš jako se zombíky, postupně se zrychlují *4*
  • Díky za hezkou reklamní upoutávku na Alien:Isolation.
    Je zarážející, že všichni účinkující prošli plus mínus stejným zážitkem a stejnými situacemi, i když se okolo této hry psalo, že skriptované sekvence bude využívány jenom omezeně. Z této reklamy je ale díky předvedenému opakovanému hraní vidět, že jsou skripty a korigování postupu naopak hráče doprovází téměř na každém kroku.

    Tedy pokud jsem něco nepochopil a nyní, v roce 2014, neznamená "minimum skriptů" skutečnost, že v dané lokaci (uzavřené ze všech stran skripty) mohu dokonce s avatarem libovolně rotovat ve 3D prostoru a dle svého uvážení se v lokaci libovolně pohybovat, pochopitelně než opět narazím na skript.

    Vcelku smutné, když zažívám větší napětí při sledování (a následném hraní) silně okrajového a obsukrního poloamatérského projektu "Garden of Grotesque", než při sledování záběrů z AAA hry. I když, možná je rozdíl způsoben zvoleným formátem prezentace AAA hry.
    • nezapomeň se pak natočit a hodit to na youtube, až to budeš hrát sám ve tmě *3*
      • Jelikož mám reakce běžného nepřehrávajícího Evropana, tak nevím co by bylo záživné na desetiminutovém záznamu standardního herního "poker face" pohledu do monitoru, kde by se maximálně měnil výraz očí a síla stisku rtů.

        Pokud máš na mysli předskriptované šokové momenty s prudkým přechodem od ticha k maximální hygienicky povolené hlukové hranici - ano, trhnul bych s sebou, poprvé. Pak bych šel do nastavení zvuku a stáhnul hlasitost efektů na přijatelnou úroveň, abych si neničil uši.
        • no, spíš mám na mysli to, že dělat za slunečného odpoledne machra při tom že se nebojíš u krátkého teaseru na horovou hru nevypovídá nic o strašidelnosti hry ani o tvé statečnosti *4*
          • Nejedná se o krátký teaser, jedná se o desetiminutový reklamní spot s přehrávajícími účinkujícími. Je to celkem používaný styl reklamy pro dospívající populaci ve Spojených Státech, co jsem měl tu čest poznat. Předváděný produkt není super - je mega extra incredibly awesomely super. A přesně takové přehnané reakce vykazují účinkující v reklamě na Alien:Isolation.

            O atmosféře hry vypovídají uvolněné materiály celkem dost, řekl bych. A nevidím nic, co by nazančovalo, že se jedná o to vytoužené správné uchopení tématiky Alien, jak tvrdí zveřejňované materiály. Vidím jenom křečovitou snahu vnutit se, že tentokrát je to jiné (předchozí hry byly spíše střílečky, pravda) a protože je to jiné, tak je to určitě dobré.
            • Hochu, ty mas dost.
            • jinými slovy, viš leda tak kulový a dosazuješ si do toho to co chceš sám vidět, aby to pasovalo do tvého názoru, který sis už na hru stejně předem vytvořil, aniž by si jí vůbec hrál, nebo aspoň viděl nějakou nearanžovanou gameplay
  • Inquisitor
    To je komedie :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit