Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Millennium_Copyright_Act


    It also criminalizes the act of circumventing an access control, whether or not there is actual infringement of copyright itself.
    • smejki
      ninjad!
  • Uprimne povedane... vdaka tomu ze geohot vydal tento kluc, zacinam vazne uvazovat ze si PS3 zakupim (ako linuxovu stanicu +/- obcaj nejaka hra) lebo s tym co spravili ked zakazali alt OS by som sa ako majitel konzole nezmieril a pozadoval by som odskodne. (dost zasnem ze to tolko ludi strpelo)
  • No já bych dodal jenom: 1984 *9*
  • ad pravo na „svobodu slova a počítačovou svobodu“: tenhle argument jsem tedy od geohota ještě neslyšel (existuje nějaká citace když už jste novináři? *3*) ... hlavní argument který jsem od nich slyšel byl: když si to zařízení koupím tak je moje a můžu si s ním dělat co chci ... to je jako by VW vyrobil auto a zakázal mi abych si ho doma opravil/rozebral, geohot říká že PSN nepoužíval a na žádnou EULU nepřistupoval

    jsem zklamaný z přístupu že za vše může geohot, faktem je že zabezpečení v PS3 je na příšerné úrovni a nikdy by se to nestalo kdyby v Sony dodržovali základní zásady které by měl znát každý bakalář informatiky

    Microsoft sice byl obejitý dřív ... ale ne takovýmhle způsobem, tam zřejmě ovládají základy asymetrické kryptografie a soukromý klíč je pořád bezpečně v trezoru, i Sony si tou bezpečností bylo natolik jisté že jsou klíče v konzoli natvrdo hardwarově a žádnou aktualizací je nemůžou přepsat

    kdyby někdo hacknul systém banky a ukradl by vám peníze ... budete víc nadávat hackerovi nebo bance že má dementní zabezpečení? ... banku přece za to zabezpečení platíte

    žádné výmluvy pro sony tady neberu, na stejných principech (algoritmech) jsou zabezpečené banky, https, datové schránky ... kdyby to každý druhý naimplementoval tak lajdácky jako Sony tak by internet vypadal úplně jinak než ho dnes známe
    co se detekce warezu týče tak ano, stávající cracklé verze her nejspíš detekovat lze, ale díky prolomeným klíčům půjde cracknout firmware PS3 tak jako se crackují hry na PC ... a když ten crack bude dobře udělaný tak zjistit nepůjde
    • "...kdyby to každý druhý naimplementoval tak lajdácky jako Sony..."

      Nezapomeň, že odolala nejdéle.
      • Jenom protoze spoustu let mela funkci OtherOS, takze lidi co jim nejde o warez, ale jsou mistri v hackovani, se PS3 vpodstate hacknout nepokouseli (jen par pokusu o ziskani pristupu ke GPU z OtherOS, ale nic, co by umoznilo warez).
        • No, nechce se mi věřit, že se o to nikdo nepokoušel. Všude se hackeři předhánějí kdo bude první (každý HW je výzva) a tady neměli zájem do doby než zmizla možnost OS? Blbost. Tomu prohlášení nevěřím.
    • To co říkáš je jenom půlka pravdy. Nemůžeš přirovnávat auto ke konzoli. Máš pravdu, že si s tím můžeš dělat, co chceš. Můžeš PS3 vyhodit z okna, rozmlátit ji nebo pomalovat fixami. Ale když ji hackneš a dáš to na internet, tak umožňuješ tím ostatním uživatelům, aby toho využili a místo koupě hry, si ji jednoduše stáhli. Pro Sony to může znamenat i konec exkluzivity u některých vývojářů. Má to dalekosáhlejší následky. Když už mluvíš o těch autech, tak je to stejné jako kdyby sis koupil VW s nejmodernějším zabezpečením. Pak by jsi přišel na to, jak ho odemknout a nastartovat bez kličku, a pak to vyvěsil na internet "Jak správně ukrást VW." V tom případě by tě žalovali taky.
      • je třeba brát že je to banda vysokoškoláků a geeků a fakt to nejsou warezáci, pro ně je to velká rubikova kostka kterou se jim podařilo vyřešit ... kdyby to byli warezáci tak by vystupovali v nějaké té skupině jako RaZoR 1911 a nikdy by nebyli tak pitomí aby zveřejňovali svoje jména a pořádali v německu konference ... a věřím jim že by to nikdy neudělali kdyby Sony nezakázala Linux v PS3 (skutečně se na tu konzoli zaměřili až poté)

        a k tomu porovnání ... před časem byla na Nově reportáž kde ukazovali jak vybrat peníze z bankomatu tak aby na to bankomat nepřišel ... nevzpomínám si že by banky Novu žalovali. Nebo když na netu najdeš návody jak odemčít zámky a nebo vyrobit atomovou bombu.

        Jinak jediné co oni udělali je zveřejnění postupu jak na PS3 spustit vlastní kód, dokonce ani nezveřejnili klíč pro podepisování samotných her ... jenom klíč pro spouštění operačního systému v PS3. To že takhle půjdou spouštět i hry stažené z netu je pro ně pouze nežádoucí vedlejší efekt.

        A nakonec, návodů jak ukrást auto (např. Fabii) je na youtube až až, chtěl jsem sem hodit link ale nakonec mi budete muset věřit :)
        • Tak vubec, pokud jim jde o to, prekonat ochranu, co je nuti to prezentovat na netu. A vubec prezentovat master key? To mi nerikej, ze je to jen proto, ze to chteli dokazat. Tomu neverim.

          Co se tyce Novy, ta ten zpusob prezentovala az potom, co si banka bankomaty zabezpecila, sami to v reportazi rikali.
  • No ono to tím povinným připojení nakonec stejně skončí...
    • u her od ubisoftu na pc to tak uz nejakou dobu funguje a pravdepodobne je jen otazkou casu kdy to prijde i na konzole.A osobne si myslim,ze tim ztrati konzole jednu ze svych vyhod oproti pc-tedy zadne otravne protipiratske ochrany.
      • plně souhlasím ,zase to odnesou poctivy hrači
  • To je teda něco. Vývoj konzole stojí miliony dolarů, stejně jako vývoj her. Pak to někdo naruší a prohlásí: „svoboda slova a počítačová svoboda“. Kdyby to zacvakal ze své vlastní kapsy, tak by ho ta svoboda přešla.
    • Ach boze, ty si koupis neco kuli nake funkci, kterou po case zrusi. A je jim jedno ze ty si si zaplatil za produkt od ktereho ocekavas danou funkci.
      lidi si jen vzali spet to co jim ukradli
      Dobre jim tak.

      A miliony dolaru stoji i ty hovadske "protipiratske ochrany" ktere sou pak stejne nanic.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit