Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak se naladit? No tak rok před tím nehrát žádnou ubisoftí open world hru, aby se člověku tenhle typ hratelnosti nezajedl? :-D

• Maxianimal

Ámen. Ale prostě Asasína z Japonska si dlouho fanoušci open-worldího repetitivního grindu přáli, takže... jim budiž přáno.

• proč mám pocit že ve tvých oblíbených hrách je ten grind taky jen v jiné formě :)

• Maxianimal

Teď hraju Battlefleet Gothic Armada, Crash Bandicoot N.Sane Trilogy a TLOU2. Tam se grinduje jako krá*a hele :)

• No grind tam je, jen ho při té vší omáčce okolo tak nevnímáš. Ale okey, beru to :)

• Sem na to opravdu zvědavý. Vypadá to velmi dobře i soundtrack je fajn a tomu prý věnovali dost velkou pozornost 👍 ostatně jako každé exkluzivitě :) bude to taková hezká tečka za stávající generací :)

• Já zase nedávno dokoukal Samurai champloo. Za mě fakt super, dost se i zasmějete a přitom není nouze i o pořádnou rubačku a nějaký ten epický moment. Neprohloupíte.

• Sierra117

Rap jde úplně mimo mě, ale nikdy bych neřekl, že mi do tohohle prostredi bude tak sedět jako v tomhle 😅

• uaxpk

Z nějakého důvodu mi taky rap\beat sedí do prostředí samurajů, potažmo feudálního Japonska a jejich zvyků. Viz. Ghost Dog nebo Afro Samurai (u obou měl zodpovědnost RZA).

• Rap mám taky dávno za sebou, ale třeba ta scéna s beat boxem anebo těma maníkama jak nesou to dřevo je prostě neskutečná.

• uaxpk

Já bych přidal  Twilight Samurai (https://www.imdb.com/title/tt0351817/). Je to sice z jiné doby a pomalejší snímek, ale co se týče filosofie a japonské "umírající" kultury, je to výborná podívaná.  

• JohnnyLegend

Pokud se chcete opravdu naladit, tak si pustte Samuraje od Takesi Kitana, pripadne si kupte Yakuzu 6, ktera byla ted za hubicku na PS Store a Takesi Kitano tam shodou okolnosti hraje vyraznou roli ve spickovem pribehu. V pribehu, ktery by jiny Japonec, nepravem oznacovany za designerskeho genia, mohl jen zavidet. V pribehu, ktery neni jak dort od pejska a kocicky, kam se strci uplne vsechna klise ze spionskych filmu, pripadne nudny zivot futuristickeho pizza delivery guye.

• uher

Jen bych rád doplnil, že hrát to bez znalosti předchzích dílů (kdy s postavama prožiješ doslova půl života) je tak 20% zážitek...

• J.V.Stalin

Možná i míň. Naskočit do takové série posledním dílem, to je jako se podívat na poslední epizodu seriálu, kterej neznáš 😀

• u těch někonečných to většinou ani nevadí a tak nějak se počítá s tím, že jsi jich třeba 100 neviděl.

• J.V.Stalin

Hezký, ale to nemá s tímto nic společného 😀

• Morlang

Prectete si Vagabond

• ales.smutny

Yup, ten jsem přemýšlel, že tam dám také, ale nakonec jeden Musaši stačil :)

• Morlang

Jako navnadil jsi me na tu knizku no :) diky bohu za e-knihy :)

• ales.smutny

Jojo, přesně :) Taikó jsem sháněl po antikvariátech v celé republice a stejně to jde číst jen doma :))

• ja_nic_nevim

Pochopím, že taková literatura zaujme dospívajícího kluka... stejně jako treba Sienkiewicz. Ve své podstatě je to odpočinková nenáročná naivní literatura jako většina fantasy (nechci se sci-fi a fantasy dotknout, často nesou hlubší myšlenky). 

Když už to člověk myslí doopravdy vážně, zajímá se o problematiku a dostane už trochu rozumu, nelze než nesahnout na literaturu faktu... 

Nechci se nikoho dotknout. Dneska už bych Josikawu a jemu podobné prostě nezkousl. 

• Morlang

Literatura faktu sla odjakziva mimo me, nebavi me to. Kdyz chci fakta, prectu si clanek na internetu od nekoho, kdo dane tematice rozumi.

Utapet se v hltani informaci, kdyz je mam vsechny v kapse na dosah palce je imo zbytecne. Mnohem radsi si pri cteni ulitnu do vymysleneho sveta.

Ale samozrejme to nesmi byt prilis naivni, i naprosto ulitla fantasy musi mit radnou kauzalitu a uveritelne postavy.

• Sierra117

Takže jinak řečno, Romány jsou pro děti a literatura faktu pro dospělého člověka? To nevím teda, četl jsem s chutí Války samurajů od Romana Kodeta, ( Lit Faktu ), čtu s chutí Sienkiwicze, Remarqua, Waltariho a jiné klasické autory a Jošikawu bych si přečetl, kdyby nestál na bazaru 4000 :)

Ona totiž i ta tebou řečená odpočinková naivní literatura vznikla ( a v té době co psal třeba Sienkiewicz ) obrovským historickým výzkumem, který je pro člověka dnešní doby,  informacemi a zdroji přehlceného ze všech stran, těžko představitelný. Nehledě na to, že i ten historický román neslouží v prvém plánu k edukativním účelům jako Lit.Faktu. Naopak ve člověku může vyvolat zájem o autorem popisovanou událost/období/postavu, přičemž může sáhnout po literatuře faktu. 

Sám za sebe můžu říct. že když jsem četl Pád Cařihradu, tak jsem u toho musel mít furt nějaké články popisující dobový kontext, abych tu knihu vnímal v plném rozsahu. :) 

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Vyjadřoval jsem se k Josikawovi a Sienkiewiczovi. A jim podobným, ne romanovou literaturu obecně. 

Zrovna Sienkiewicz historii zkresluje a podává docela černobíle. A Josikawa... to už je pohádka. 

Jinak souhlasím s tebou v tom, že je to první krok začít číst lit. faktu. 

• Reakce na příspěvek:

Asi to ale jde s věkem. Mě je 40 + a čtu teda brutálně od 6 ti let. Taky jsem Potopu a spol žral, četl jsem i toho Musašiho. Ale dneska bych to asi nedal. Prostě se člověk trochu posune. Třeba po přečtení Malazské knihy padlých už mě dokáže nadchnout málokteré fantasy. Jakmile má člověk načteno a navíc špičky oboru, je to průšvih.

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Přesně tak, často jsou i autoři sci-fi a fantasy vzděláním úplně někde jinde a do díla se to promítá. 

Ale i Češi mají své skvělé spisovatele. Čeká nás za dveřmi Crusader kings 3, jestli se chcete naladit na to, berte všemi prsty Kováříkovu tetralogii. Počínajíc Meč a kříž. 

• Sierra117

Reakce na příspěvek:

To jo, ale furt srovnavas beletrii s beletrii ( vycházím z jedinejch dvou knih co si zmínil) , což je proste víc pochopitelny než srovnávat odbornou / populárně naučnou literaturu s Beletrii. Znám plno lidí co se nějakým způsobem povyšují nad ostatní tím, že čtou něco hodnotnejsiho, ale ono kolikrát zpravidla i ty literatury faktu jsou částečně fabulovane nebo nemají takovou edukační hodnotu, za jakou ji její čtenáři považuji. 

Když jsem byl má střední tak u lidí v mém okolí co zajímala historie proste hodně letěl Vondruška a Kovařík. Když jsem pak sel na vejšku a u kamarádů co studují na KTF jsem se na tyhle autory ptal, ( jasně o Vondruskovi ví každej že to jsou bláboly) , tak se proste tihle autoři nedají brát nijak moc važně, jako studijní materiál absolutně nepoužitelné a míra zdrojů je prý údajně na úrovni diplomových práci. ( tohle brát asi s nadsázkou). Takže tyhle konflikty o to kdo čte hodnotnější literaturu jsou zpravidla dost mimo. 🙂

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Taiko, Mushasi, Potopu, nebo pana Wolodyjovski může zajímavě nastínit atmosféru a dobu. Ale ty jsi schopný je brát vážně? 

Třeba Sapkowski trefil atmosféru husitského konfliktu a najezdnych výprav docela dobře. Je to přitom fantasy. Ale zkus jej srovnat třeba se Sienkieczem. 

• Sierra117

Reakce na příspěvek:

A Fantasy brát vážně můžeš? Atmosféru husitského konfliktu si představuješ tak, že na Karlově univerzitě se učí magie, po lesech pobíhají vilní vlkodlaci a po kopcích létají čarodějnice na koštětech ? :) To teda nevím. Já tu trilogii mam rád a nechci na ní házet špínu, ale stějně jako Červeňák třeba, se to rozhodně nedá brát vážně a třeba Křižáky od Sienkiewicze, navzdory tomu, že to je román na pomezí romanstismu/realismu( a ano, je to pohádka plná černobílých charakterů ), mě určitě donutil se o konflikt řádu německých rytířů s polsko litevské únie zajímat víc, než husitský tažení na moravu. Nehledě na to, že nechápu jak můžeš srovnávat Sienkiewicze a Sapkowského, když je mezi nimi skoro 100 let :). To je jak srovnávat Jiráska a Vondrušku.

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Když koukám na tvůj příspěvek, tak si říkám zdali jsi vůbec četl, co jsem napsal. Nebo se prostě coolove musíš postavit do opozice a bít se za své srdcovky :) 

A s i je těžké chtít v téhle době, aby se mladý kluk na chvíli zastavil a zamyslel. 

• Sierra117

Reakce na příspěvek:

Takže, první kdo napsal v tomhle vlákně opoziční komentář si byl ty, nehledě na to, že šel tématicky úplně mimo. O tom jak arogantně a povýšenecky vyzněl asi ani není potřeba dál elaborovat :). Za žádné svoje srdcovky se neperu, v minulém komentáři jsem zmínil, že prostě srovnáváš nesrovnatelné a to, že podle tebe Sapkowski vystihl atmosféru husitských nájezdů dobře, je v kontextu toho co tady řešíme úplně mimo  :) ( nehledě na to, že to od tebe zní jako bys byl Čornej ) to se nezlob.

Asi je těžký v týhle době chtít, aby si starej pán uvědomil, že v nejlepším se má přestat :)

• Reakce na příspěvek:

Ano, s tím souhlasím. 

• Naopak, pokud se chcete naladit na hru, tak tomu anime se hlavně vyhněte velkým obloukem. Technicky to je podprůměrné a co se děje týče, tak to je hlavně kvůli stupidním postavám jedna velká tragédie. Na totožné téma bych v tomto případě raději moc nehleděl. 

• Už máš dohráno?

• Na zhodnocení zmíněného anime z minulého roku potřebuji něco hrát? :) 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit