Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • co sa tyka nejakeho hoaxu (ty dvaja typci a tablet) tak ak nieco vypustim na net a viem ze to je hoax (kedze to robim) tak nutne nemusim na to hned hladat financie. Tym chcem povedat ze ked je to uz na kickstartri tak to je mensia pravdepodobnost ze je to hoax (ale samozrejme stale to byt moze :-)). Co sa tyka HW a jeho designu tak s redaktorom nesuhlasim. Cela konzola je postavena oklo Tegra 3 chipsetu (v podstate je to soc + pamet) a tam naozaj neni moc co vytvarat. Dokonca by ma ani moc neprekvapilo keby to bola mozno nejaka dev doska pre Tegru 3 alebo nejaky cinsky board vyrabany/vykuchany pre ine zariadenia s Tegrou3. V takom pripade vidim skor problem v objednani dostatocneho poctu kusov. Narocnejsie bude skor vytvorenie sw a ovladacov. Ale celkovo Ouye tiez moc neverim aj ked kto vie.
  • GlaDOS
    Zase tak skeptický bych nebyl. To, že v autorském týmu není žádná ultra známá hvězda z Mrkvosoftu neznamená, že tam není nějaký šikovný elektronik, co dokáže navrhnout funkční elektroniku. Ten jejich tým už má v podstatě vyšlapanou cestičku. Funkční systém mají, stejně tak jako potenciální zásobu her. Když to bude mít ještě připojení k netu a možnost přehrávat multimédia, za rozumnou cenu bych si to koupil i já, a to jinak žádné "velké" konzole nemám a ani nechci.
  • dalsší šmejd zvaný konzole.Proboha je rok 2012 podle toho maji hry a HW vypadat..
    • Trol.diskuzni
      Je pravda, že hardwarová specifikace by mohla mít trochu větší šťávu... Ale stejně jsem rád, že je tady první reálná vlaštovka konzole s otevřeným konceptem.
  • Jako vždycky sme měl redaktory games za rozumný lidi. Ale tenhle článek sem opravdu nečekal .... čekal bych tohle od někoho z blesku ale tady ? .... totalně bez nadledu, spousta doměnek a podobně ... palec dolu
    • mirekdusinojc
      Jo mě ty domněnky přijdou celkem logicky vyvozené. Tohle je názor který se netváří jako zaručená pravda, jenom si spojuje věci dohromady. Ani se nesnaží o senzaci.
    • Trol.diskuzni
      Je pravda, že z něj mám vcelku rozporuplné dojmy... Ale pokud odhlédnu od svých sympatií, je ten článek napsaný zajímavě. Především propojuje informace z více zdrojů, je zkrátka obsahově bohatý a nevaří jen z vody, což je zde bohužel případ většiny denních článků (jinde to je ještě horší).

      Obecně je pan Bach můj nejoblíbenější autor Games, jeho články pro mě vždy něčím vyčnívají...
      • Ja nejsem zadnej ouya fanda ani sem jim neposlal penize ... a celkove to tak neprozivam jako vsichni ocividne ... ale clanek mi proste pride jenom jako zapskly (ceska klasika) kecy kde je fakt malo informaci co maj hodnotu nakou ... ok kdyz pominu ty konspirace v clanku ze vlastne nic nemaj a prejdu k tomu jak odsoudil konzoli k neuspechu ... tak mi pride ze vubec nebral v potaz realny fakty a jenom prevzal nanazorjinyho zapsklyho cloveka kterymu se jeho konzole nepovedla ... divim se ze mel vubec neco takovydleho zapotrebi ... myslim si ze je tu dost duvodu proc by se konzole mohla uspet co ostatnim zminovanym co vyhoreli chybelo ... v prvni rade se na to neda koukat jako konkurenta konzoli soucasnejch ... uz jen to ze ma mit 8gb pameti a tegra 3ku jasne naznacuje jakym smerem to ma jit... nebudou tam vychazet zadny AAA tituly a minimum toho co vychazi na ostatnich ... nicmene ios a android otevrel brany spoustu malejm tymum a studiim se dostat na trh ... tzn je to pro tyhle vyvojare pro ktery portace uz na to bude jednoducha aby to vydavali sem. Cena konzole vubec neni nerealna .. tegra3 neni jen procesor ale maj tim vyresenej pomerne celej problem s hw grafickej chip uz je soucasti tegry napr. a to cely stoji 21dolaru ... mam tegra 3 tablet takze vim ze to zvladne slusne pracovat a pokud pridaj naky chlazeny coz tabletum chybi bude to monzny nataktovat vysoko ... s vykonem nebude problem. A konzole nebude pro normalni hrace. Ale spis pro nekoho kdo si obcas zahraje nakou oddechovku ... ja uz taky nemam cas na to parit tolik a rozhodne bych dal raci 150kc za nakou hopsacku typu meat boy nez 1200 za maria kterej vyjde na wiiu a to sem jako pomerne fanousek nintenda ... taky dneska je tech indie vyvojaru tolik ze se nebojim o prisun her. ..... Kazdopadne clanek mi pride spis jako neco co patri jit resit do diskuze nes to vyjadrit clankem ... k tomu je tu x desitek nactiletejch blbu co od kluku z games prejimaj jakejchkoliv nazor co reknou .... proto me ten clanek tak vadi protoze tu bude zas o x vic dementu ... jako by tu nestacili vsichni ty xbox je nejlepsi ... neee PC je nejlepsi ... neee PS3 je nejlepsi ... jak mentalove furt dokola kecy na hov...
  • nedopadne to dobře
  • mirekdusinojc
    Ve světě, kdy velké konzole pomalu umírají a vše se řítí do cloudu a streamovacích služeb je projekt Ouya, i bez naivního myšlení jejích tvůrců, odsouzen k zániku. Pokud vím, tak většina mobilů běžících na androidu, které dokáží utáhnou pěkně vypadající hru, má i HDMi výstup a není nic jednoduššího, než si pořídit jeden z gamepadů, které se už teď mohou s androidem spojit. Exkluzivita a lunch tituly, to nejsou jen tak prázdné fráze. To jsou mnohdy zásadní věci, které konzoli prodají. A nikdo nebude chtít vyvíjet kvalitní lunchovní titul za desítky milionů pro nějakou vysněnou konzoli, která sice získala spoustu fans na kickstarteru, ale pravděpodobně je to i její strop. Takže konzole pokud vyjde, tak vyjde s pár hrami od Gameloftu či Madfinger games, které už však existovaly na mobilní platformě před tím a jedinou výhodou bude ono pohodlí při hraní. Na druhou stranu hry třeba právě od Madfinger games jsou designované speciálně pro mobilní platformy a specifickou formu hraní na mobilních zařízeních a i když po stránce technické vypadají úchvatně, ve své podstatě jsou velice primitivní a já bych si kvůli nim ke konzoli nesedal. Tím nechci nijak urazit tvůrce, to je prostě fakt gamedesignu. Člověk, co chce hrát něco na mobilu / tabletu má nižší požadavky na komplexnost než člověk, co si sedne ke konzoli / PC a chce si něco zahrát.
  • Doufam, ze ta a anketa o hrach byla jen pro zjisteni zastoupeni tech, co na tomu budou chtip opravdu nezavysle hry.
    • nezávislé probůh
      • ty už prosím tě nic neopravuj....vidíme všichni nahoře, že ti to moc nejde...
        • rád se nechám poučit, povídej :)
          • Ty jsi co? Nějaký zanedbaný buzíček? Get a life ffs!
      • Trol.diskuzni
        Je to náročný džob, chápu... Budu se snažit psát co nejspisovněji, abych ti to trochu ulehčil. *4*
        • ale už se vcelku lepšíte, holomci, aspoň si to po sobě většina přečte a editne... :) jen ty čárky, ty kdybych měl opravovat, to bych vážně nedělal už nic jinýho...
          • Ono se to po sobe blbe cte kdyz clovek pise z tabletu a v tom prtavim okynku poradne nevidi ani celou vetu, natoz vetsi cast textu. Tot ma obhajoba.
            • Jo toho jem si vsiml, az jsem to odeslal. Mobilni verze ma formularovy okno kam se vlezou 4 radky a tak 30 znaku na sirku.

              Ne vsichni jsme nadani na vsechno. Ja zase trpim kdyz spousta lidi neni schopna vypocitat jednoduchej priklad jako treba
              1+2+0x3+6=? spravne.
            • obhajoba, ve který napíšeš "prtavim"? :D řekl bych, že i na tý nejzběsilejší klávesnici je "i" a "y" dost daleko, než aby to mohl bejt překlep.
          • GlaDOS
            Ale je začátek věty. Kde máš velké A?
            • Trol.diskuzni
              Já tě nestírám... Jen opravuj, je to dobrá věc.
            • ale líbí se mi, jak je najednou každej chytrej, klidně si mě stírejte, hlavně když nebudete psát jak prasátka...
            • Trol.diskuzni
              Je fakt, že velké písmeno na začátku je gramatickým základem každé věty... To bys rozhodně neměl zanedbávat. *3*
            • jde mi jen hrubky, šťouravá zrzko, styl je věc jiná... nemusí to tu být jak v románu, ale například každý by měl vědět, že "nezávyslé" je na zabití.
          • Trol.diskuzni
            To je fakt, s čárkami mám též občas problém... Na to bych potřeboval nějaký rychlokurz. *4*
            • Trol.diskuzni
              Celých devět let (u mě to bylo naštěstí jen pět) pro pár konkrétních mezer? Myslím si, že v porovnání s drtivou většinou zdejších přispěvatelů je moje psaná úroveň ještě velmi dobrá... *4* Ale s těmi čárkami určité mezery mám a vím o tom.
            • třeba základku :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
  • Co se tyka her tak zase na android uz jich jsou mraky a u tech co pouzivaji virtualni ovladace nebude portace slozita. Pokud navic nebudou blokovat google play tak maji zadarmo pristup ke spouste softwaru.
    Obchod se urcite v nejake pocatecni verzi zbastlit za pul roku da. Hlavne kdyz se do toho zbytecne nemontuje neschopnej management.

    Podle me co je ted nejdulezitejsi je aby sehnali dost velkou install base, aby se vyvojarum portace vyplatila.
    Pro takovouhle konzoli na trhu urcite misto je, hlavne kdy vyvojari nebudou muset podstupovat moc otravny schvalovaci rizeni co je u xbox arcade a psn.
    No a pokud se to podela a hry nebudou tak se to porad bude dat pouzit jako mediaplayer s podporou hd, za 99 babek to j porat dobra koupne
  • Potencial pro selhani tam je ale zas tak cerne bych to nevidel.

    Podle me v tom videu prototyp byl, ale jen jako tistak s naletovanejma svabama ne jako konecna krabice.

    Cena je myslim dostatecna na vyrobu (ta se rozbehne tak po vanocich a pokud na Tajwanu nebude zemetreseni tak ceny komponent co tam maji jeste klesnou), ale urcite tam nebude moc velka marze, spis zadna.

    Co se tyka softwaru tak android uz na tegru 3 portovanej je, jen bude potreba dodelat ovladace pro gamepad, ale jelikoz je v androidu linuxovy jadro tak podpora gamepadu uz v nem je a bude jen potreba to doladit.
    Co se tyka vyvojovyho prostredi tak uz ted existuji minimalne 2. Primo od googlu pro android a potom od nvidie pro tegru. U obou je dobra dokumentace. Takze musi jen dodefinonat nejaka svoje api pro obchod a nejaky jejich launcher co tam ukazovali.
    .
  • Přijde mi vtipný jak hloupé iluze někteří podporovatelé o tomto telefonu bez telefonování mají. Podívejte se třeba na Youtube, kde o Ouye dělá video každej druhej. A pak jsou ty komentáře fakt k zasmání, když na tom někteří vidí Battlefield 3 nebo Skyrim s modama. Stejně tak je k smíchu ta anketa o tom, jaké hry by tam lidi chtěli.

    Jo a viděli jste Android verzi Minecraftu? Ahahaha, ta nemá s PC verzí nic společnýho.

    Hmm, a teď ještě oznámili, že se poohlíží po investorech jinde atd. atd.. Celej Kickstarter je stejně jen o rychlým nahypování lidí, kteří nacpou prachy dřív než někdo celou nabídku pořádně promyslí.

    V podstatě tam operovali s tím, že "nelíbí se vám současný stav? Ouya je změna" atd. Hmm, spoustě lidem se nelíbí současný stav, to jde vidět jasně... i ve zdejších diskuzích se na každou AAA hru jen brečí a rádoby old school gameři brečí po "starých časech". No a tak Ouya je změna a je jedno jaká, je to změna a tím pádem je dobrá!!!! Tak sypte prachy! *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit