Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Dohoda = UK, Francie, Itálie a USA.
  • Tak ono deskové hry stojí a padají na tom, jakou má člověk kumpanii. Já si na tu mou stěžovat nemůžu, akorát je to záhul uhrát proti nim cokoliv. To jsou ty typy co nemají rádi náhodu a v polovině hry už si dokážou spočítat s kolika body jsou schopni skončit. Programátoři, obchodní manažer apod.

    Tyhle hry mají to kouzlo, že pokud se člověku nedaří, tak je to jen jeho chyba a pokud vyhraje, je to mnohdy vydřené. Jen párkrát jsem nad nimi v něčem vyhrál a ten pocit ve mě zůstal hodně dlouho.

    Každopádně stolních her se prodává každý rok o 10% více. Což je jen dobře a díky tomu vznikají stále lepší a lepší kousky. A nejlepší jsou hry kde člověk žádnou figurku ani kostku nemá.

    Ale bez dobrých známých je to opruz no. Uvítal bych více herních "klubů" a věřím, že v budoucnu ještě bude booom.
  • Nijako. nemci stiahli svojich vojakov z vychodneho frontu skor ale to je vsetko..
  • Magister_Peditum
    Jak pomohlo vyřazení Ruska z války Dohodě a tedy k vítězství ve válce?
  • No ani ne, protože pokud vezmu za hlavní příklad Blood Rage, tak úvod hry začíná tak, že se rozdají karty a ty si jednu vybereš a zbylé pošleš hráči po levici, takže víš jaké karty ostatním hráčům posíláš a můžeš tomu uzpůsobit strategii, neopak tento systém je strategičtější než se může zdát.
  • TheGGG
    to už je jedno, jestli kostky, nebo člověk tahá kartičky
  • To určitě nerozporuju - vizuál. Zrovna Warhammer, ktery zmiňuješ jsem nehrál. Nemusím hry s kostkama, jelikož zde je vysoký faktor náhody, ale třeba takové Blood Rage, Scythe, Rising Sun, Settlers, a jiné kostky nevyužívají.
  • TheGGG
    no a i kdyby v tom bylo něco víc, než poměřování vzdáleností pravítkem a házení kostkou + čtení rulebooků stejně mě tam bude chybět ten epický visuál a efekty které dokáží doručit PC hry...
  • Pro theGGG: Možná, kdyby jsi si zahrál nějakou stolní hru z posledních 3 let, zjistil by jsi, že se nejedná pouze o šoupání postaviček, ale kombinaci několika mechanik.
  • TheGGG
    hrál jsem a je to všechno nuda, šoupání paňáčků po desce, to si rovnou můžu zahrát člověče nezlob se--- to je podobný
  • Nepíšu, že všchny, ale drtivá většina. Soubojový systém my taktéž nevyhovuje, ale je to tak prostě nadimenzované.
  • Doporučil bych Ti zahrát si nějakou stolní hru a rozšířit si obzory. Možná by nebylo špatné, kdyby jsi nezatracoval něco, co jsi nezkusil.
  • Díky za vtipné odpoledne.
  • TheGGG
    kdepak, žádná deskovka nemá na pořádnou PC RTS gamesu...
  • TheGGG
    převést něco na jinou platformu nebo formát není žádný kopírování, takže LuLz
  • uaxpk
    Pro Mistrblabla: Scythe hrajeme, ale nepovažoval bych to o tolik kvalitnější jak PC atp. Boj je u té hry tristní a nudný. Jinak je opravdu fajn.
  • Navíc licencované to není, jen to vychází ze stejných art worků od stejného grafika. Každopádně za originální považuji to co je pouze jednou a ne jen kopie úspěšného bratříčka.
  • Možná, kdyby jsi si zahrál origo hru Scythe, zjistil by jsi, že je kvalitnější než 90% strategií, které vyšli na PC, PS, atp. Jak píšeš LoLz.
  • TheGGG
    a nemají náhodou koupenou licenci? Navíc koho dnes zajímají stolní hry LoLz?
  • Podle screenu jsem myslel, že Vávrovi hráblo :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit