Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JohnyTheZik

    > když trochu vypnete mozek, tenhle malý horor si užijete

    Paradoxne bych skoro rekl, ze As Above, So Below je jeden z tech chytrejsich horurku. Samozrejme ta zakladni premisa je dost basic, ale je tam hodne zajimavy symboliky predevsim v kontextu Danteho inferna. Za me prave diky tomy velky prekvapeni, ackoliv ta forma trochu pokulhava.

  • Díky za tipy :-) 

    Jak už zmínil @horus , určitě sem patří můj oblíbený film Tajemné okno (Secret Window) s Johnny Deppem. 

    Za zmínku stojí i Pytel kostí/Cesta za snem (Bag of Bones), v hlavní roli Pierce Brosnan.

  • Rozhodně sem ještě patří Tajemné okno.

    Navrch bych doporučil ještě aktuální (a skvělé) Midnight mass.

    Já začnu seriál The Dark, zdá se mi, že ten by se mohl k Wakeovi hodit.

    • Carnage666

      The Dark je výborná věc. Ale nemyslím si že se to hodí k Wakeovi.

  • Neuvěřitelně jste se mi trefili do vkusu, viděl jsem to všechno kromě Twin Peaks (jen proto že nemám rád starší kultovní věci u kterých jsem nebyl).

    Za sebe ještě doporučuju nejlepší krimi co znám - The Killing (2011-2014)

    no a asi zbytečný zmiňovat první sérii True Detective ale kdyby to náááhodou někomu uteklo :))

    • Twin Peaks jsem po dlouhém odhodlávání nakonec dal a zamiloval si ho. Opravdu umělecký dílo. škoda, že do dnes neukončené :(


      A rád vidim někoho, kdo je odvařen z The Killing. Ne všechny sezony byly top, ale teda byla to jízda snad po všech směrech.

      • 0011

        A sezónu 3  Twin Peaks čistě od Lynche (narozdíl od shared world původní série) z roku 2017 jsi viděl?

        • Ano, ta ovšem právě skončila dost otevřeně. Ale líbilo se

          • 0011

            Bohužel ve světě Twin Peaks si ani opravdový konec představit nedokážu a možná ani sám Lynch, ale je to dobré pokračování které dělá čest původní sérii.

  • Pěkný článek, díky. 

  • Hidden

    Jeste bych za sebe i klidne doporucil starsi film Insomnia s Al Pacinem. Zdanlive uplne nesouvisi, ale atmosferou a pojetim se podle me trefuje k Alan Wake docela dobre. :)

    • Gulivera84

      Jeden z mala filmu kde si Nolan nehraje s casem, ikdyz vlastne je tam za polarnim kruhem porad svetlo, takze trochu si stim casem hraje...🙂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit