Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pamatuju se na nejakou SIM recenzi v excaliburu nebo score, jak to AnaNasof glosoval tim, ze se tesi na SIM-WC...tenkrat me to dost pobavilo ;)
  • Simfarm byla pecka *14*
    • Jo presne tak! Hrozne me to bavilo, ale jen do ty doby, nez jsem zjistil, ze nejlepsi je vybodnout se na ostatni plodiny a pestovat pouze jahody. Za chvili jsem se topil v penezich a uz nebylo ve hre co delat...
  • A kde je pánové SimTower? Ten byl a i dnes je vynikající :) Nehledě na množství okopírovaných mobilních novinek.
    • Tak tak, podle me nejlepsi Sim hra.
  • "čistě explorační zážitek" ma dorazil!
    To je niečo ako krásne waterové jazero?
    • Nevím, co je na té větě špatného. Explorace = průzkum. Tedy "čistě průzkumný zážitek" - tedy zážitek z toho, že může člověk zkoumat (něco zajímavého) *7*
  • Problém je v tom, že i ten nejgeniálnější nápad se sám neuskuteční. Proč? Tak zaprvé se to musí umět a zadruhé je třeba, aby to nějak vypadalo… Osobně snesu dost, ale ne cokoliv, jakože pixel art = blitka vedle blitky. A jsme u toho, u peněz... Když se to nebude prodávat, nezůstane ani na vlastní kalhoty. Zatřetí, posouváme peníze na první místo. Nekorektní začtvrté, hloupí lidé nevyhledávají geniální hry. Au, jen jsem konstatoval, však ze smrti Maxisu nikoho neviním… Pěkný článek.
    • Ono do velké míry platí, že čím propracovanější koncept, tím horší technické zpracování a vice versa. Extrémem je třeba Dwarf Fortress v ASCII "grafice". Každopádně za tu "blitku vedle blitky" jsem ti dal mínus.
    • pravda, je to videt na Kingdom come - normalni cestou penize nesehnal. Ale naštestí tu mame KS
  • podobny zanry a experimenty zabijeji prevazne konzole a vydavatele...prumerne hloupej konzolista nema v planu premejslet na SimEarth a prumernej vydavatel nema v planu obetovat svoje penize pri reinkarnaci Spore, kdyz muze vydat 15 dil call of duty a vydelat miliardy...
    • Neházel bych to na konzole, ale obecně na zvyšující se dostupnost IT HW. Dříve byly PC rozšířené především mezi "inteligencí", postupně se dostávaly i do rodin střední třídy. Dnes je mají ve vyspělejších společnostech prakticky všichni. Z toho je jasné, že zatímco dříve uživatele oceňovali komplexnost, dnes si majorita žádá jednoduchou oddychovku. Ta "inteligence" je tu sice pořád, ale už tvoří minoritu, pro kterou nikdo jen tak peníze utrácet nebude.
      Hry byly, jsou a budou takové, jací jsou jejich konzumenti - to je zákon trhu.
      PS: Hloupost je relativní a pojem "hloupý konzolista" má stejnou váhu jako "hloupý PCkář" nebo "hloupý Appleista" atd.
  • fixcz
    Takovou HD verzi Sid Meier's SimGolf bych si nechal líbit.
    • nightborne
      Ježiš, no jo, dík, žes mi to připomněl... musím si to někde splašit =). Akorát netuším kde, GOG to nevede, Steam taky ne, brbly brbly...
      • tak legalne jedine tak ebay. Ale predpokladam, ze original krabica bude pomerne draha. Nelegalne by sa to mohlo niekde na nete povalovat.
  • Na PS3 bola genialna prirodopisna hra Afrika s nadhernou grafikou. Simulacie doplatili dost na mobilny trh, su idealne na hranie na mobile.
  • po takových hrách dneska není poptávka (alespon si to manažeri myslí), prevalcoval je herní mainstream
  • PreidaQ
    Jako vždycky od Loukoty skvělý článek, kvůli kterému se vyplatí sem chodit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit