Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Oni nemajú poňatie čo je to služba. Respektíve to vnímajú ako príležitosť vyciciavať peniaze. 

    To že k hre vyjdú veľké datadisky, alebo menšie DLC sme zvyknutí. Ale tento ich prístup je debilný. Pýtajú si za kozmetické prvky viac ako za celú hru, čo nie je v poriadku, keď si človek kúpi super gold ultra edition  za 100 € a oni ešte chcú ďalších 100 € za obleky a kože stiahnuté z koní a pár zbraní - ale unikátnych zbraní, lebo všetky zbrane a brnenia v hre sú tie isté, len prefarbené a so zmenenými štatistikami. 

    Služba môže byť pri on line hre, nie pri takýchto hrách. Celé skúšky bohov v AC: Origins bola tak extra nuda. Bolo to stále to isté a odmeny boli opäť tie isté, len prefarebené. Načo? Kto potrebuje takéto somariny do hry? Hra ma má motivovať objavovaním sama o sebe. Chcem odhaliť každú jaskyňu v Skyrime, či každý otáznik u Zaklínača, tak tam strávim 100 hodín. Ale venovať sa hlúpym súťažiam a nezmyselným výzvam v podobe likvidácie žoldnierov, či epických lodí, ktoré nemajú príbeh a pre hru ani zmysel a nie sú ani originálne (vizážou, či bojom, alebo čímkoľvek) - to normálny hráč nemá záujem. Ak ma hra baví, strávim pri nej mesiac, dva, či tri. Ale potom ide každý ďalej a nebude sa vracať len pre nového žoldniera, či 450tu skúšku bohov (hoci je to stále jedna z tých istých troch). 

    Pri single player hrách je služba ako pri Zaklínačovi. 16 bezplatných DLC, ktoré upravia hru, pridajú sa spolu s patchmi a aktualizáciami a vypočujú žiadosti hráčov (ako zmena inventáru, či vlastná truhlica a podobne). Dolaďujú hru nejaký čas, aby bola naozaj skvelá, dajú hráčom čo chcú a áno, potom si vypýtajú peniaze za Krv a víno, ktoré však poskytne X ďalších hodín hracičho času, sveta a nové predmety a zbroje a nepriateľov za čo si nepýtajú osobitne peniaze (čo by samo o sebe malo spoločnosť pochovať, keby hráči vedeli uvažovať, alebo si vážiť peniaze). 

    Je to prezentované úplne zle, hra ako služba. Ani služby nie sú nekonečné. Čo si zaplatíte, to dostanete, masáž, umytie auta, projekt domu, dovolenku. A áno, ak si zaplatíte dovolenku aj s DLC, tak máte v tom  nejaký program, bohatšiu stravu, alebo aj výlet. No tá služba tiež končí a nenúti vás vracať sa do hotela na každú udalosť osobitne. 

    Je samozrejmé, že chcú peniaze a som ochotný za dobrú hru zaplatiť. Ale toto je len pokus ryžovať na hráčoch, spraviť nejakú nedodelok a potom tam pridávať nezmysli a pýtať peniaze a dúfať, že budú mať v malom to čo veľké spoločnosti pri populárnych online hrách, ako je WoW. Štve ma, keď takto robia z hráčov idiotov a ešte viac ma štve, keď hráči so seba tých idiotov dobrovoľne robia (ako na Steame v diskusii k mikrotranzakicám mi oponovali, že "veď aj vývojári musia z niečoho žiť". To je buď dieťa, alebo platený troll, lebo keď predajú milióny kópií, tak zarobia bohato. A keď niekto ponúkne komplet mesto so všetkým, ako GTA5 za 60 € a niekto ponúkne 6 odevov pre koňa, 6 brnení a 10 zbraní za 60€, tak je očividné, že je to podraz a nevyvážená cena. Zvlášť keď vidíme, že omnoho lepšie veci spravia modderi zadarmo. Keby za to pýtali symbolicky 40 centov, alebo podobne, tak to ešte človek prehliadne, ale to  čo pýtajú doslova za nič, je otras)

    A CD projekt a Rockstar nám ukazujú, že to ide aj inak. Do hier dajú toľko originality, toľko detailov, toľko kvality, neodfláknu ovládanie medzi konzolou a PC, nevydajú hru plnú bugov, ponúknu kvalitu a za rozumnú cenu. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit