Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proč proboha hrát starý škaredý šity, když dnes vycházejí tuny libovejch pařbiček
    • Přes 20 naštvaných odpovědí? Successful troll is successful. *1*
    • Možná to bude tím že ty moderní hry jsou jen slabí odvar těch starých
      • Nesmysl
        • Zkus to vyvratit deseti schopnymi argumenty a pak prehodnotim tve tvrzeni driv ne
          • Tak deset ti nedám ale třebas vizuální a hudební zážitek, menší náročnost. Zase si nemyslim, že si musíš hrát za každou cenu na hipstera a mít rád jenom old school
            • walltar
              No tak hudební asi určitě, ten vizuální je hodně subjektivní .. viz třeba Diablo 3, které imho vypadá mnohem hůř než diablo 2 když se hraje ve vysokém rozlyšení. Menší náročnost beru i když hodně lidí, kteří jsou dobří hráči nemají díky ní co hrát. Já třeba nejsem a nikdy nebudu ten novodobý hráč co hraje hodinku na pohovce ... já když sednu ke hře tak se do ní zažeru klidně na 6-8hodin a potřebuju k tomu pořádný monitor, myš, klávesnici a svoje pohodlné křeslo. Když nebudu mít na tohle čas tak přestávám s hraním. A bohužel dnešní hry už mě takové hraní dost často neumožnují protože sou dělané pro příležitostné gaučaře.
    • až budeš starej dědek, tvoji fagani se ti zase budou smát, že se vracíš k takovým vykopávkám jako Portal, Skyrim nebo Zaklínač... mysli
      • Proč by se k nim měl vracet? Jakože za 10 let nebude nic lepšího? Já se taky nevracim k age of empires a co já vim ještě.
        • Este by som to hadam prirovnal ku kniham. Napriek tomu ze rocne precitam minimalne desiatky knih, tak vzdy aspon raz rocne si precitam napr. trilogiu Pana Prstenov + Silmarilion + Hobit, alebo stoparovho sprievodcu. Proste si chcem zopakovat ten pocit z uzasneho diela, pretoze vacsina novych knih mi ten pocit neda. Tak isto je to aj s hrami.
        • Pretoze kazdy sa rad vrati k niecomu, co v nom zanechalo nezanedbatelnu stopu. Portal, Zaklinac a napriklad prvy Dragon Age ci Far Cry 2 su hry ku ktorym sa vraciam uz teraz a vracat sa k nim budem aj o 20 rokov ak mi to hardware umozni. Multyplayerove hry hravam sice najviac, ale tam mi v pamati ostanu spomienky na ludi s ktorymi to hram a nie na hru samotnu. A single nejakeho CoD mi vyfuci z hlavy 5 minut po odohrati.
        • třeba proto, že za deset let už člověka nebude hraní her tak bavit... mě z dnešní produkce zaujme jen máloco, ale staré hry, které jsem hrával dřív si vždy jednou za pár let všechny postupně vždy střihnu
          • Robotron3
            A hraješ ty hry jakože fakt od začátku do konce? Mě taky občas chytne nostalgie a hodim si do dosboxu nějakou starou pařbu, ale většinou mi to vydrží tak na půl hoďky pro připomenutí si. A teď už sem tak línej, že už si jen pustim video z hraní na youtube :)
            • Ladislav_Loukota
              Což mi připomíná, že v brzké době se kriticky mrkneme i na ty Let's Play videa na Tubě :-)
            • hraju je jen tehdy, když mám chuť si je zopakovat a né proto, že zrovna nemám co hrát a potřebuju nějak zabít čas, to potom nebudu instalovat staré Fallouty ale radši spustím na půl hodiny nějakou kokotinu ve flash playeru na internetu
            • walltar
              Jo mám to podobně ... zapnu hru a ta hra se mě vybaví a vybaví se mě ty stovky hodim co sem s ní trávíl, a vzpomenu si na prakticky všechno o té hře ... takže půlk potěšení z hraní je pryč. Ale semtam si něco zahraju i od začátku do konce.
    • přesně
      • Mozna proto ze toho nabizeji vice nebo alespon stejne jako ty dnesni hry kterym jde o to jen dobre prodat... bohuzel (cest vyjimkam) musite kazit kazdou diskuzi? Budte vy dva radi ze jste se narodili nedavno protoze nevim co byste tehdy hrali...
        • Sakra, kde jsi přišel na to že kazím diskuzi a nemyslím to vážně? Já bych si třeba ani to vykopávkový ufo nezahrál a to i takový CoD mi nabídne víc zábavy.
          • walltar
            Kazíš diskuzi protože se vyjadřuješ jak kdybys neměl mozek ... A to ještě urážím všechny lidi tady bez mozku.

            Aha sorry až teď sem si přečetl kdo to psal ... já sem myslel, že GGG.

            Ale jinak nechci nic říkat, ale crusader kings se taky nějak nehonosí grafikou ... Co teda čekáš u nové hry co ta staará nemá?
            • walltar
              Problém, je že většina těch co se "snaží jít proti proudu" jak říkáš nepřináší žádné argumenty se kterýma by někam šli. Max jak tady třeba GGG, cody a jim podobní trollí.
            • Tak to že se ve zdejších diskuzích nesmí jít proti proudu jsem si zvyknul, takže mě to asi nemělo překvapit.
          • Ne nezahral spis nedohral .... asi se citis jako kral kdyz hrajes hry podobneho razeni preji ti aby ti Buddha nadelil do pristiho zivota do foroty lepsi vkus
            • A kde jsi přišel na to, že tvůj vkus je ten správný, pro mě je dobrá hra ta která mě dokáže zabavit což hry podobného ražení dokážou. Takže normálně takové hry hraji a na dlouhé zimní večery tu mám crusader kings 2. Fakt nemám náladu koukat na hru z roku raz dva tři.
  • eeeee
    No tak zrovna xcom enemy unknown je priklad, kdy bych dal prednost hd remake s tim aby nikdo nesahal na hratelnost, ktera byla vynikajici. Misto toho jsme dostali cosi, co sice vyhovuje mase dnesnich konzumnich hracu, ale z vybrane lahudky se staly pomeje.
    • Pravda, novej XCOM je tragédie.
    • a to je to bohužel jeden z těch lepších remaků...
      • walltar
        Tohle když čtu tam mě přechází hrůzou zima po zádech ... když už něco takového je jeden z lepších remaků tak, to s herní scénou je hodně špatné.
        • kapalka
          Podle mě je chybné se dívat na nový xcom jako na remake. Já ji berou jako novou hru a nesrovnávám ji s 17+ let starým prvním dílem série, který měl taky své obrovské bugy a některé mise byly pekelně odfláknuté a jiné se opakovaly. Nový Xcom je bezvadná hra, která zvlášť na vysokou obtížnost a Ironman mod je i dostatečně těžká, aby mě donutila přemýšlet více do hloubky. Ale není to pro mě remake...

          Stejně jako Syndicate. Pokud by to byla extra výborná střílečka, tak by mi bylo jedno, že se jmenuje, tak jak se jmenuje. Bohužel to byla srágora a spíše jméno jako takové poškodila. Ovšem to není případ Xcomu.
          • Nový XCOM možno nie je zlá hra, ale je v súlade s moderným trendom. Výskum a vývoj plytký, nezaujímavý. Na isté veci v originále bolo treba zajať isté hodnosti alebo konkrétny druh alienov. Nutnosť používať svetlice koli osvetleniu priestoru inak vojak nevidel nič. Priestor, kde boli alieni rozlezení do okolia - nie úzky pruh vedúci k UFO. Mentálne útoky boli devastujúce a stačilo aby vojaka videl hocijaký alien a kto nemal dostatočné hodnoty odolnosti, pobehoval veselo po mape za tim aliens, alebo strielal po vlastných. Dá sa tolerovať aj grafika, ktorá je prispôsobená na konzoly ale nie užívateľský interface.
            Ak bolo treba niečo prerobiť/vylepšiť v originále, je to samozrejme grafika, AI, vylepšiť interface, spestriť misie o nejaké udalosti, aby to nebolo len vystrieľaj všetko. A samozrejme, netýrať hráča hľadaním posledného EMZáka zamknutého v poslednom rohu v skrinke. :)
            • kapalka
              Nad timto jsem taky premyslel, ale myslim si, ze neplanuji vydat jen jeden dil, takze tyto a dalsi moznosti prijdou s nejakym pokracovanim.
    • nastesti se pry pracuje na iso remaku *1*
    • walltar
      Přesně tak. Je to další hra, která člověku maximálně zničí chuť hrát remaky.
  • fotka z opetttd je hodne stara takhle uz nevypada ..novinka ma 32 bit grafiku a je uplne jina clanek je sit horkou jehlou z neznalosti her
    • zde video https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2PTgkZmfWPo ta grafika je i ve verzi win http://translate.google.cz/translate?sl=auto&tl=cs&js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.openttd.org%2Fen%2F&act=url
  • 13_11
    Super remake má Wizball, a to nejen hudebně.

    původní C64, verze z roku 2007, odkaz na hru
  • Ten remake není UFO: Enemy Unknown, ale XCOM: Enemy Unknown.
    • Ten remake je hlavne totalni ostuda, stejně jako třeba jagged alliance back in action
      • kapalka
        Ostuda? Mě naopak to přijde jako kvalitní nástupce úžasné staré hry, který sice musel projít jistou očesávací metodou, jelikož se herní branže posunula, tam kam se posunula, ale pořád je to bezvadná hra. Letos jsem nehrál lepší (Dishonored mám teprve v plánu).
        • Možná to je tím, že nemáš s čím porovnávat. Letošní XCOM nebyl nic moc a taky jsem ho hrát vydržel dva až tři dny. Pak už jenom repetetivnost, mechanizmy taktického boje založené na ruletě. Ale to už jsem psal přímo do komentů v XCOMu.
      • To je sice možný, ale i tak to byla jedna z tich těžších her co sem za poslední dobu hrál. Například Mass Effect 3 na nejtěžší obtížnost sem si dával v pohodě a to by člověk s mým skillem neměl *1*
  • Stale si chrochtam u Restoration Project neni to sice klasicka forma remaku ale je to vytribena vyborna hratelnost a pritom jak je to jednuduche vlozit veci ktere se nestihly do puvodni hry :)
  • Gordar
    Nejlepší remake je podle mě Resident Evil Remake na GameCube. Docela mě překvapilo že nebyl zmíněn v článku. Ultimátní přepracování, takhle by mě remake vypadat. Ne jako ty trapný HD kolekce.
    • souhlas! nedávno jsem ho hrál. *4* skvělá hororová atmosféra se starou dobrou statickou kamerou. Je překvapením ,že RE Remake je ještě těžší v hratelnosti. Nikdy si v té hře nezvyknul na momenty, když mě zombíci pronásledují skrz lokace. O to víc jsem byl vyjevený, když jsem se z náhodné poznámky dozvěděl, o nutnosti podpalovat jejich rozstřílená těla, aby znovu nevstali. Byli mohem rychlejší a agresivější *1* Prostě srdcovka *4*
      • Já se k vám připojím, taky jsem si remake RE užil, stejná atmosféra, stejná hratelnost, parádní grafika a pokud si dobře pamatuju nějakej boss ve sklepě a celá venkovní lokace se strašidelnou chajdou oproti originálu navíc. Právě před pár dny jsem dohrál i podobný RE Zero, pokud jste nehráli rozhodně doporučuju *3*
        • Jo, jo, nic lepšího v žánru není. Hraju teď na Dolphinu, ale i na Kostce :)
  • Muj nejoblibenejsi a nejpovedenejsi remake je OpenTTD. Pri kazdym pusteni si vzpomenu na moji 486ku s Transport Tycoonem. Nikdy me tahle hra neomrzela
    • walltar
      Jo open TTD si dodneška rád zahraju ... je to jedna z her, která prostě nikde nemá konkurenci která by se jí mohla postavit, třeba jako Dwarf fortress ... obě dvě ty hry bych strasně chtěl předělané do lepší grafiky.
      • Uplně to vidím. Cartoon grafika a milin barviček *11*
        • walltar
          Taky hned myslet na nejhorší ... *1*
  • walltar
    No tak nevím, proč Xcom: enemy unknown vybízi k nějakému optimizmu ... ta hra je prostě hrozná a díky tomu že ji osekali a udělali víc "akční" je šíleně repetivní a nudná. A taky bych k Syndicate připojil Fallout 3 ... ten mě vždycky přišel jako kopanec do břicha lidem co měli rádi původní fallout.

    Já bych byl strašně rád, kdyby se dělalo víc remaků, kde se udělají nové modely, nové textury a zvuky a herní mechanizmy se nechají prakticky stejné ... ale to by dnešní generace hráčů, která potřebuje "vypnout mozek" asi nepřenesla přes srdce.
    • Při vší úctě s tímhle nesouhlasím, jak co se týče XCOM: EU, tak co se týče Falloutu 3 (o tom trochu v příštím Ztraceno v p.). Zvláště poté, co jsem si ke komparaci dal znovu české UFO mi příjde, že Firaxis vypíchl ducha předlohy aniž by to byla nuda, a za tímtéž si stojím ci o se týče Falloutu 3 (a píšu to jako svého času člen falloutovské komunity).

      O co jsem se snažil v tomhle textu je tvrzení, že není nutné předělávat úplně všechny původní mechanismy. Fallouty jsem hrál, protože S.P.E.C.I.A.L. při boji a protože možnost být bastard. FO3 nabízí totéž v novém triku, a navrch hutnější postapo atmosféru než třeba FO2 (který je zase bližší New Vegas svou stylizací do obrozeného světa). XCOM: EU je pro mě stejný příklad - není to real-time, ergo je v tom dost taktiky. Ale zároveň už není třeba počítat na kalkulačce akční body, přitom hutná atmosféra boje proti emzákům zůstává. Krásným příkladem ke srovnání může být i série Civilization, což jsou vlastně po sobě jdoucí přímé remaky. I tam se zdráhám Civ5 označit za hovadinu jenom proto, že je proti čtverce jednodušší. Složitost není nutně úměrná zábavnosti, a opět, to píšu jako někdo, pro koho je Beyond the Sword asi nejoblíbenější hra vůbec.

      Jasně, nemusíš se mnou souhlasit - každý pes, jiná ves. Nicméně ve srovnání starého a nového Syndicate, vyznívá jak Fallout tak i XCOM: EU jako výrazně věrnější snaha o remake.
      • walltar
        No je to možná věrnější než cz ufo, já píšu z vlastní zkušenosti z hraní ... odstranění AP, neexistence inventáře, a taková celková zjednodušenost pro mě byl dost problém ... hru sem hrál asi 3dny a potom už mě nebavila dál. navíc, když sem dal vyšší obtížnost tak mě připadalo, že hra proti mě začala cheatovat jako nikdy. Já třeba, když sem hrával apocalypse, tak mě trvalo hodně dlouho, než sem se do té hry vůbec dostal. Já osobně mám rád složité hry, u kterých člověk hraje s wiki a excelem na druhém okně, takže jeakékoliv zjednodušení je pro mě bolestivou ranou.

        U fallouta mě vadilo, že to už nebyla tahová hra, u které člověk rozmýšlel co udělá dál, ale vlastně další RPG ... a to sem miloval oblivion.

        Civiliztation mám rád všechny díly co sem hrál ale nejradši mám rád původní kolonizaci, i když byla osekaná oproti civilizaci a novou kolonizaci sem si taky olíbil. Civ 5 sem ještě nehrál takže tady nevím.
        • Ladislav_Loukota
          To je možná tím, že pro tebe prostě XCOM: EU dělaný není. Tobě by nejspíše plně stačilo hrát původní UFO: EU, maximálně by asi potěšila novější grafika. Nicméně o tom by IMO remaky být rozhodně neměly, protože pak by se neměnily herní mechaniky - a to by byla stagnace. Byl by PacMan na Unreal 3 Enginu i dnes hitem? Určitě ne - pokud by markantně nedoplnil hratelnost o novinky. Vypíchl to i Petr Poláček v té doomovské parodii CoDu - tvrdit, že herní mechanismy se časem nemění, je nesmysl. Ať už vlivem změny publika nebo evolucí herní estetiky je přirozené, že starší principy se vyvíjejí v novější. Nemusí se nám to líbit, ale nic s tím neuděláme.

          Je určitě pravda, že v remaku se ztratí kus původní atmosféry, ale jsou tituly, jež se to snaží minimalizovat, a pak jsou tituly, jež se o to cíleně nesnaží (Syndicate). Právě proto považuju XCOM: EU za dobrý signál, a to byť subjektivně na něho můžeš mít jiný názor - jenže 'subjektivně' jsou i lidé, co třeba kritizují bondovku Skyfall, což 'objektivně' nic neříká o kvalitách díla. U každého dobrého díla se najdou recipienti, kterým něco brutálně nesedne.

          Pro hardcorové nadšece skutečně nejsou remaky jakkoliv potřeba, oni si už původní hru nějak naemulují, stejně jako cinofilové masturbačně koukají na Nosferatu a milovníci literatury stále ujíždějí na Austenové - nic proti nim, leč jsou v menšině. A právě pro nové publikum považuji za prospěšný každý remake, který úplně nekálí na silné stránky předlohy (nebo alespoň na většinu z nich, viz Fallout 3, který sice zabil tahovost, ale furt akcentoval postapo a zachoval možnost být bastard). Když nic jiného, přiměje to třeba pár mlíčňáků zamilovat si původní UFO, a pár vývojářů by sukces XCOM: EU zase mohl popohnat k uplatňování prvků tahových strategií.

          PS: sry za chyby, píšu ve spěchu.
    • rancor1223
      Souhlas s tím XCOMem, hrozná hra. A to jsem v jednu chvíli opravdu věřil, že se to povede.
      Jakožto nezasažený 1. ani 2. Falloutem jsem si Fallout 3 skvěle užil a ještě mnohem víc New Vegas (jedna z nejlepších her co jsem hrál). Ale lidi co staré Fallouty milovali to asi nepotěšilo...

      A k těm remakům; já ani nechci aby vylepšovali (= měnili) grafiku, natož zvuky. Já jen chci aby mi hra běžela na moderních systémech (a HW), nic víc, nic míň. Jak dlouho potrvá než si DOSboxovou verzi Enemy Unknown nezahraji? Takový Theme Hospital už má pár problémů na Win7. Případně nějaké tabletové porty, ale se zachováním všech funkcí. No, neříkejte, že by UFO EU nebylo na tabletu skvělé i při stávajícím designu?! *1*
      • walltar
        Já bych to u některých her celkem chtěl ... pro mě byla vrcholem 2D grafiky American conqest a já miluju realistickou grafiku a strašně bych chtěl třeba open TTD s takovou grafikou. A třeba Sui Generis mě pomalu začíná vracet víru ve 3D grafiku ... je to prostě nádhera http://cdn3.baremettle.com/SGScrn06_1080.jpg ty barevná paleta je parádní a nikde nejsou ty šílenosti posledních let.
    • smejki
      Fallout 3 není remake. kopanec nerozporuju
      • walltar
        No to je asi pravda, že to je pokračování, ale když se na to podívám ve světle toho syndicate tak by se to tam dalo zařadit.
        • Bethesda zachránila umírající sérii skvělou hrou, ale někteří pořád nedokážou překousnout, že to byl trochu jiný přístup. Navíc díky tomu vyšlo ještě lepší New Vegas, které vrátilo černý humor a nekonečné možnosti rozhodování. Kdyby to zůstalo na Interplay, měl bys teď tak akorát betu Van Buren.
          • walltar
            Mě osobně nebavilo ani jedno ... prostě to méno na té hře mě celou tu hru zhnusilo ... Já sem miloval původní fallout a byla to jedna z prvních her co mě opravdu chytla a dohrál sem ji mockrát. Pokud by se fallotu 3 menoval jakkoliv jinak tak bych nikdy nic neřekl, ale prostě to co sem dostal nebyl fallout a new vegas tomu nepomohlo.
            • přesně tak, k čemu mi bylo, že jsem si jako v původních falloutech nacpal při tvorbě postavy body do inteligence, vědy a jednoručních zbraní, když pak přijde jeden z prvních questů a v real time na mě naběhne deset geckonů a já mám v ruce pušku, co se nabíjí po jednom výstřelu... na tahy bych to možná zvládnul, v real time ani náhodou :(((( (ano, scéna z New Vegas) to se pak člověk může na takový věci vykašlat, vyrobit postavu pro střílečku, ale to NENÍ fallout...
            • walltar
              No gameplayem ne ... byla to výborná hra, a její gameplay byl taky dobrý, ale fallout, kde se bojovalo na tahy to prostě nebyl. Já bych radši 3D pohled zvrchu a ovládání postavy jako zastara ... WASD do fallouta nepatří.

              Dost mě to do dneška mrzí, že sem si tu hru nemohl vychutnat jenom kvůli jménu ... ale prostě sem to nedokázal.
            • smejki
              to je škoda, protože New Vegas byl Fallout.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit