Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PLuto.petr
    Ač jsem fanda adventur od Sierry, King's Quest mě míjel, asi mi pohádkové prostředí nepřipadlo tak lákavé. Přesto jsem se odhodlal porušit své předsevzetí, že nebudu hrát jednotlivé díly epizodických adventur, dokud nebude kompletní celá série a pustil se do nově vytvořeného pokračování. Chtěl jsem totiž vědět, zda tvůrci dokážou skutečně vytvořit adventuru a nebo z toho vznikne plošinovkový paskvil, jak naznačovaly videa před vydáním...

    A jaká je skutečnost? Začátek je skutečně děsivý - bez jakéhokoliv intra či uvedení do příběhu je hráč hozen do neznámého prostředí, které se většinou odehrává v jeskyni a působí přesně jako má očekávaná noční můra - plytká, nezajímavá plošinovka doplněná o příšerné QTE akce. Po zrhuba první půlhodině jsem měl chuť se na celou hru vykašlat, smazat ji a nahrát si nějakou adventuru. Naštěstí jsem to neudělal. Poté se ze hry vytváři adventura klasického ražení, s volným procházením po lokacích, řešením logických (i nelogických) úkolů. To vše v nádherně zpracované grafice, která navazuje na styl předchozích dílů King's Quest. Chováním postavy, prostředím i náplní první kapitoly jsem si častokrát vzpomněl na Simona the Sorcerera...

    Příběh je podáván prostřednictvím starého Krále Grahama, který vypráví svojí vnučce příběhy ze svého mládí. Ve hře pak ovládáme mile střeštěného Grahama na začátku jeho rytířské kariéry. Zápletka první kapitoly je hodně primitivní, kouzlo celé hry však spočívá v detailech i zábavných (někdy více, někdy méně) kreacích.

    Celkově musím řict, že jsem se hrou vcelku spokojený. Po katastrofálním začátku je to ta správná adventura, jen těch akčních vložek by mohlo být méně. Ovládání je bohužel přizpůsobeno konzolím, takže při procházení je potřeba držet klávesy/gamepad, klasické kliknutí myší a chod samotné postavy by byl určitě lepší. V souladu s trendem současného epizodického hraní je i v KQ několik větvení příběhu, kde hráč může zvolit, kterou cestou se vydá. A vzhledem k tomu, že je ve hře zabudován automatický ukládací systém, jsou tato rozhodnutí nevratná. A přestože se k cíli epizody všechny cesty sejdou, hráčovy činy určují, co si o hlavním hrdinovi budou myslet obyvatelé království. Uvidíme, zda to bude mít nějaký vliv i v dalších kapitolách.
  • Nový Quest for Glory bych taky ocenil. Shadows of darkness je dodnes moje nejoblíbenější adventura a občas si ji švihnu jen tak - kvůli tréninku *4*
  • Jack1947
    8/10? takto je v suchu. *4*
  • deathfish
    Dělají se na adventury české dabingy nebo jsou jen u českých adventur?
    • Inquisitor
      Ale jo dělají, mrkni sem http://www.fenixprodabing.cz/hry
      • Thorar
        Koukám že udělali dabing Broken Sword 2.5, to už mě i navnadilo zkusit si zahrát.
    • Obcas delaji, vetsinou jen titulky.
    • Ano *7*
  • x_ander
    Vypadá to dobře, půjdu do toho, ale až budou venku všechny epizody. Jinak kdo nezná a má rád adventury, určitě doporučuju původní sérii. Původní verze jsou sice pro dnešního hráče dost hardcore (jsou na Gogu), ale enhanced edice jsou parádní. A navíc volně ke stažení

    http://www.agdinteractive.com/games/games.html

    Zvlášť dvojka si své místo mezi nej adventurama určitě zaslouží.
    • Já měl úplně nejradši čtyřku, která mi tehdy přišla hrozně velká a taková pestrá...a šestka byla docela dobrá, na té hodně dělala Jane Jensen (na jejíž tragický Moebius jsem už naštěstí skoro zapomněl). Hodně jsem hrál trojku (tehdejší, ne-enhanced verzi), ale kvůli tomu časovému čachrování s kouzelníkem jsem toho moc nebyl schopen..
  • Thorar
    5-6 hodin je hodně slušný. Asi ale radši počkám až to vyjde celé, na ty epizody si nikdy nezvyknu.
    • Taky počkám na komplet, do příště bych vypadl z děje.
      Nicméně ten "pofidérní 3D hybrid" jsem si tehdy užil a nic moc grafika na tom nic nezměnila. Tuším že jako plná hra v Levelu to taky bylo.
  • Já bych teda pořád raději viděl nové qust fot glory.
  • vonTossis
    Navnazen dokonale. Velmi dobrá recenze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit