Přejít na výpis diskuzí

Kingdom Come: Delivarance – Band of Bastards – recenze

19.2.2019 20:18
Šárka Tmějová 52 příspěvků

V dodatečném obsahu Kingdom Come už jste s Jindrou mohli pomoct se znovuvýstavbou Přibyslavic a námluvami milé dívky pro pana Ptáčka. Zatímco předchozí přídavky šlo řešit čistě mírumilovnou cestou, v Band of Bastards už se bez řinčení zbraní neobejdete. Posázaví obsadila loupeživá banda vedená rivalským...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • risa2000

Docela mne tohle DLC zklamalo. Hlavní hru jsem si užil (cca 150h), Přibyslavice jsem v tom sice měl, ale jako kdyby tam nebyly. Do příběhu se nějak neprolnuly a když jsem se k nim v rámci hlavního příběhu dostal, tak už jsem měl v podstatě dost peněz na to, abych je postavil z fleku. Na druhou stranu to při hraní nerušilo.

Ptáčka jsem vynechal, protože mě úplně nelákal hlavní motiv. Na BoB jsem se těšil, ale těch pár hodin mi přijde málo. A tím ani nemyslím vůči ceně, byť třeba v prvním DLC k třetímu Zaklínači, jsem strávil asi 20 hodin a ve druhém možná 40, ale proto, že si nedovedu představit, že bych se za tak krátkou dobu mohl do světa a příběhu dostatečně ponořit.

V podstatě v tomhle Warhorse vlastně nechápu. Udělají hru s parádním příběhem, na 100+ hodin, kterou člověk může vychutnávat svým tempem, a pak vydají DLCčka jako Přibyslavice, nebo tohle, kde není ani šance si něco vychutnat. Jako by to byly přídavky k nějaké úplně jiné hře.

• Jack1947

Ptáček má ale docela zajímavé rytířské souboje ale jinak přiběh až na šarlataána docela o ničem navíc nic moc to nedopadlo.

• KronosDeret

Tuhle herní tragedii je i škoda krást...

• Lezov

dlc band of bastards - bavilo mě nejvíc, ale bohužel nejkratší /2-3h s postavou na boj lvl max/

dlc Přibyslavice - nechápu proč jsem nucen vybrat zda postavím stáje nebo "kasárna", místa je tam dost. proč si nemůžu mít platnéře i zbrojíře, atd.... hrál jsem po dohrání všech questů a měl našetřeno 400tis grošů, tak jsem to měl dohrané za cca 2h

dlc ptáček - tak trochu pro puberťáky, ale dalo se /kvůli bugu, kdy hra vynechala půl dlc jsem hrál 2x/ celkem cca 6h

Spíš by mě ale zajímalo: Pokud si dobře vybavuji, tak KCD mělo vyjít na 3 akty, ale rozhodli se, že akt 1 a 2 spojí do jedné hry a třetí vydají někdy v budoucnu, ale zatím ticho po pěšině. Nebo si to špatně pamatuji?

• Cvicme_v_rytme

S těmi akty je to komplikované, tam byla původní idea jiná a celé se to změnilo. Druhý díl je určitě v přípravě, co jiného by taky teď mohli dělat. Ta DLC je neuživí.

• Jose13

Nerozmyslali vo Warhorse urobit rovno 2jku namiesto kratkych DLC? Engine mate ten je vysoko postacujuci na dnesnu dobu, staci dobrat ludi a vytvorit nieco minimalne velke ako jednotku. Myslim, ze kazdy kto hral jednotku by siel aj do dvojky takze +- by ste vedeli kolko sa vam vrati na predajoch. Teda ja urcite by som do toho isiel.

• Mart9

Část týmu dělá DLC a část týmu již pracuje na druhém díle, který naváže na první díl. Dělají například na psovi. Ale zdaleka ještě není hotový scénář a questy.

• ja_nic_nevim

Jasně, za rok úplně zbastlis herní prostor, scénář, upraví gamedesign, odladis.... 

• Cvicme_v_rytme

Popravdě takto to v normálních firmách funguje. Je to prostě dělba práce. Scénář nepotřebuješ psát ve chvíli, kdy se dodělá první díl. Po vydání prvního dílu už může být klidně napsaný. To samé herní prostor. Ve firmě nepotřebuješ všechny u finalizace projektu. Část lidí už mohla naplno makat na novém prostředí.

Dva roky po vydání prvního dílu už mohl být klidně druhý díl ve skoro hotové fázi. Říká se tomu efektivita práce.

• BohumilCisar

Já si myslím, že ve WH uznali, že KCD byla po technické stránce dost děravá hra a druhý díl poběží buď na značně předělané platformě nebo rovnou na úplně nové. Dělat novou hru na stejném enginu, který se ukázal být velmi špatnou volbou, by byla hloupost. Taky si myslím, že do Actu 3 se počítalo s nějakou tou obrovskou bitvou a ta je na současné platformě nejspíš nerealizovatelná, proto to nevýjde jako DLC, ale jako nová hra... Jsou to jen mé domněnky, které jsem si vydedukoval ze všech možných rozhovorů s autory, ale třeba jsem mimo

• Cvicme_v_rytme

To, že volba enginu byla špatná volba, ještě určitě veřejně neuznali, i když pár indicií tam je. S UE by zřejmě udělali víc parády a měli by méně problémů. Předělat to ale nemusí být taková časová tragédie. Plus by se tím otevřel prostor na KCD Remaster nebo GOTY verzi :)

Jinak za mě druhý díl na stejném enginu by určitě špatná volba nebyla, jen to měli podchytit hned na začátku, což se zjevně kvůli problémům při vývoji a po něm nepodařilo. Podle mě v tomto případě promarnili šanci na snadný výdělek. Ale tak je to jejich boj. Takhle bude nový díl zjevně až na nové generace konzolí.

• ja_nic_nevim

Z tebe bude buď velký manager, nebo děd Vseved. 

• Cvicme_v_rytme

Od každého trochu.

Ale tak ono se stačí podívat jinam, kde to funguje, popřípadě přemýšlet. Ona ta problematika zase tak složitá není. Ve firmě máš x lidí a všechny lidi nepotřebuješ po celou dobu vývoje stejně, postupně se to mění. A je nesmysl ty lidi nevyužít a platit si je jen tak, je potřeba je pořád zaměstnávat, aby tvořili. A když teď dělají DLC, opravdu není potřeba mít vše nastavené stejně jako při vývoji hry. Není jich málo na to, aby nemohli pracovat efektivně.

• Jack1947

Neřeš fanboj Vávry 🙂

• Jose13

za rok nie ale za 2-3 ak zisk investujes do timu sa da zvladnut...

• DLC bylo skutečně krátké a v podstatě skončí v momentě, kdy začne opravdu bavit. S chabou odměnou jsem problém neměl - na konci jsem se skoro komplet převlékl do brnění toho šlechtice 😎
    • Jack1947

Takže já bud měl chybu nebo se musela pobít celá armáda :? mám jen ten štít a ten je naprd( pobil jsem je ale stejně jsem brnění nedostal spíše dostal na papulu:(

Mohli by jste něco udělat se spojlery tohle není dobré.  Předtím to bylo mnohem lepší.

• maros.goc

KC je teraz game as a service? :D :D

• ja_nic_nevim

50% Příspěvků od Jacka, kde je teď cenzor? Jacku, tebe pustili z léčebny? 

• Meow

Právě proto si tady Jacka musí udržovat, nebo by zmizela ta polovina příspěvků odevšad. :-D Ale já ho mám rád! 

• Jack1947

Díky, je vidětže to jde i slušně jak řikám jde to i neslušně ale kterej web to bude trpět.

• Jack1947

Tos vypočítal sám ? Jinak myslíš že když budeš urážet že tu dlouho budeš( jedna z mála věcí co se tady dodržuje z pravidel ;)

• ja_nic_nevim

Když je každý druhý přispět tvůj, tak je to 50%, to je vyšší matematika, víš? :-D

• Jojo ty si ten pravý co by měl začínat něco o pravidlech :)

• Jack1947
          NEURÁŽEJTE

Příspěvky v diskusích samozřejmě nesmějí porušovat zákony ČR.
          Nepřijatelná je hlavně propagace národnostní, rasové, náboženské či jiné
          nesnášenlivosti. Vulgarismy, urážky nebo pomluvy směřující k ostatním
          uživatelům nebo redaktorům našich webů nemůžeme tolerovat.

RESPEKTUJTE

Respektujte ostatní diskutující i všechny, kdo budou vaše příspěvky
          číst. Vyhněte se publikování textů, které mají za cíl jen vyprovokovat
          emotivní reakci ostatních. Snažte se srozumitelně a rozumně vysvětlit
          svůj názor a respektovat fakt, že ostatní si mohou myslet něco jiného.

Nz. 😎

• NEDBOČUJTE

Držte se tématu daného článkem nebo tématem diskuse. Nezveřejňujte nesouvisející odkazy, komentáře nebo obrázky.

PŘEMÝŠLEJTE

Ještě než odešlete svůj příspěvek, zamyslete se nad tím, jestli přináší do diskuse něco nového. Zjistěte si, jestli váš názor nebo připomínku nenapsal už někdo před vámi. A ověřte si, že váš příspěvek není motivován jen snahou o provokaci názorových oponentů.

Nz. 😎

• Jack1947

To je jen popichování od tebe ale chápu, myslíš že každý je stejný... není.

Jinak nechápu o čemtočíš WOE...

Jinak přesně tak PROVOKACE

• Reakce na příspěvek:

Tak sem rád že si to pochopil :) Ale jinak se pleteš, nemyslím si že každý je stejný, naopak. Sám si důkazem že každý je unikát.

Je super jak sis vytáhl jen tuhle část která sedí spíše na mě, ono bys to jinak totiž splňoval do puntíku. 

• Dobry napad na DLC, zial, musim suhlasit s recenziou. Za 2-3h sa moc s postavami nevzijete. Vyvojar z Warhorse sa vyjadril, ze bolo omnoho logickejsie vytvorit nove postavy na odlahlejsom mieste a teda zamezit pripadnym bugom spolu so sucasnymi postavami.

Prve DLC som hral az po dohrani zakladnej hry, takze som dedinu vystaval za 20min, druhe som tiez rychlo sfukol no a tretie max 3h... Troska sklamanie. Vraj vytvorenie Questu trva aj cele miesiace a na tychto pridavkoch sa pracovalo uz pocas vyvoja hry, kedze mali byt povodne v zakladnej hre... Asi by bolo dobre zvysit tempo vyvoja alebo nabrat ludi....

• smejki

Ne, na tomhle se nepracovalo během vývoje hry. Během vývoje hry akorát vznikl nějaký původní koncept a pár assetů (např. vypálené baráky), ale nestihlo se to zrealizovat. Jakože vůbec. Ani napsaný to nebylo. Po vydání KCD jsme koncept oprášili (a dost překopali).

• Cvicme_v_rytme

Vznikl koncept, ale napsaný to nebylo. To, co nikde napsaný nebylo, se nestihlo zrealizovat, a to, co nikde napsaný nebylo, jste dost překopali. Jasně 😂

• smejki

Co je těžkýho pochopit na tom, že obsah existoval pouze v koncepční fázi, tento koncept se později vzal, upravil tak, aby lépe seděl do finálního produktu (vymyslely se nové postavy, lokace a zasazení), a konečně pořádně zrealizoval? Že "je něco napsaný", neznamená, že je někde sesumírováno na jedné stránce, o čem to zhruba bude, ale že je do detailu popsán veškerý design a jsou napsané dialogy. To jsou klidně dva měsíce práce pro jednoho člověka a už je to nějaká první fáze realizace. A tam jsme se předtím opravdu nedostali.

• Cvicme_v_rytme

Plácáš nesmysly.

• smejki

Sakra a já si myslel, že s tebou bude aspoň sranda. Tohle je fakt nuda. Chce to novej account a zkusit jinou formulku.

• Vojtzech

Jasně, Smejki sice dělá ve Warhorse, ale ty víš nejlíp, jak to bylo 😁

• Jack1947

Aneb probuzení do tvrdé reality 😉😛

• Jack1947

Sice nejlepší ale stejně se člověk neubrání pocitu že to je uspěchané a sfouklé horkjou jehlou trochu více 😬

• StarejKokos

Probiha jeste nejaka optimalizace nebo jen novy obsah?

• smejki

Ano, v každém patchi je nějaká nová optimalizace

• StarejKokos

Diky smejki

• Cvicme_v_rytme

Která každému vždy nefunguje jako optimalizace. A jako bonus pokaždé i nějaký ten nový bug, ať se v komunitě udržuje živá diskuze.

• Tomor36

Optimalizaci si může každý nastavit dle své sestavy v configu, pomoc od vývojářů už bych zde nečekal, ale pokud to opravdu upravíte tak, aby hra byla schopná vymačkat ze sestavy co nejvíc to jde, běží to krásně :)  

• StarejKokos

..a souhlas hra se da krasne prizpusobit dane konfiguraci. Jsem spokojen i na mem fx8300 gtx970 8gb ram a ssd.

• Jack1947

Je to dobrý CPu?... pak jedině AMD FX8320 aler to je na mě poněkud drahé.

• StarejKokos

Ja mam to fx8300 uz snad 5 let.... stalo me 3000,- pretaktovany na 4.1ghz na vsech jadrech. Hele staci to na bsechny hry pokud hrajes na 60fps. Trosku problem byl s novym tombraiderem v ty hlavni vesnici, tam to slo na 40fps. Ale zase hraju dx11 bo win7... na dx12 by ty cpu bound scenare sly lip. Urco bych to CPU mekupoval ted :) ted pouze Ryzen 

• Jack1947

Já zase určitě ano, co jsem koukal na třeba 8320e což je lepší to je docela pálka chtěl jsem původně 8370 ale to až moc peněz a potřebuji verzi e protože moje deska víc neuchladí.

RYzen ne páč je to drahé a DDR3 ramky tam už nenacpu, proto je pro mě vhodnější alternativa tohle. No nevím asi popřemýšlím o 8320e které je trochu lepší

Mě SOTR jelo dobře až na drobné záseky a to mám prehistorický Phenom 960t X4 3,06ghz ( radši nebudu psát jak dlouho) co jsem koukal tak zdá se že poslední AAA hra která mi tam pojede je METRO.

• StarejKokos

Optimalizace a nastaveni jsou 2 ruzne veci. Optimalizace pri zachovani stejneho nastaveni zlepsi beh hry. At uz FPS, streaming, vyuziti pameti atd...

• Jack1947

Jaká optimilizace? Já se spíše divím žeto jede na staré plečce co mám já tak suprově 😀

• StarejKokos

Dekuji za hodnotnou odpoved, žoku...

• Jack1947

Mě se to jak již jsem psal líbilo, docela i bavilo. Ten konec mě zklamal ale to jen proto že chtějí pokračovat v budoucnu( takže už máme 2otevřené cesty ).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit