Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Jinak k tomu, že ta bitva je Grünwald... Zase je ale divné, že by se ta bitva odehrávala už v prvním aktu. Vzhledem k tomu, že proběhla až v roce 1410 bych řekl (pokud by ve hře opravdu byla), že se to bude až v nějakém dalším aktu.
    • MickeyMutant
      Psali, že všechny tři akty se budou odehrávat přibližně ve stejném čase, tak Grunwald, pokud vůbec bude, vypadá opravdu spíš až na druhý nebo třetí akt.
      • 15. stoleti je taky priblizne stejnej cas, zalezi na meritku *5*
  • Wii U nic? *9*
    • Mohlo by to byt dobre. Ovladacem sermovat jako mecem, bodat jako s dykou. Mimo boj ho pouzivat k pohybu. Skoda.
  • Tak to bude pro mne důvod koupení PS4 :) Doufám, že ten milión vyberou. Dobře udělanej pes jako společník by se mi líbil.
  • martyEF
    za milion pes :D tak to výzva Petře Poláčku, jdeš do toho ? :D
    • prodat level a julca zajistena *15*
  • Jak to bylo třeba ve Skyrimu s interiérem budov, šlo jít do každé? Právě v tom rozhovoru s p. Klímou je, že ve městech by to mohla být každá desátá (tedy mám pocit, že ta otázka byla položená takhle, nemám teď čas to hledat) a to mi nepřijde úplně šťastné.
    • Magister_Peditum
      No, hodil to jen z patra. Nicméně, vem si rozsáhlost budov a obecně sídel ve Skyrimu. Největší město mělo nějakých 15 - 20 budov a většina z nich měla jen pár místností, které se navíc opakovaly. Nevím, jaká bude variabilita interiéru v KC, ale třeba ty Rataje vypadají jako daleko větší město, než třeba Imperial City z Oblivionu, což bylo asi největší město, které se v Elder Scrolls sérii objevilo. Klíčové budovy přístupné budou kompletně, si teda myslím.
    • Lidi, mě jen zajímalo, jak se na to díváte, je tady možná diskuze?
      • ucho
        já se na to dívám tak, že se určitě pokusí o uvěřitelnější a reálnější město, než je možné vidět ve skyrimu. a to mi momentálně stačí. říká se tomu důvěra ve vývojáře, kteří si nepochybně velmi dobře rozmyslí pro a proti jednotlivých variant včetně toho, co je možné udělat a co ne.
        • Já mám důvěru ve vývojáře. Nemá to ale nic společného s tím, že uvažuji, jak by jednotlivé možnosti fungovaly.
          • ucho
            trochu mi uniká, co je na téhle věci k uvažování... to už je zajímavější téma to, jak bude fungovat minihra v bordelu...
    • Jak velká mají být ta města? Navíc na tak malém prostoru tam budou tak 2, ne? Pokud bude mít větší město 100 budov a vejít se bude dát do 10, tak to se teda moc nepřetrhnou.
      • wenceslaus
        Jak pracné totiž může být vytvořit autenticky vypadající dům z přelomu 14/15 století, že? :-)
        Čekám, že to nebudou paneláky s kamenou texturou.
      • ucho
        co takhle si počkat na výsledek?
        • Ale oni neprodavaji vysledek ale hledaji sponzory co jim zafinancujou vyrobu...
          • ucho
            výrobu už mají zafinancovanou...
            • ucho
              ano, osobní dohoda nic neznamená, ale vzhledem k tomu, že na to nějaké peníze padly a teď je vidět, že je o hru velký zájem, není moc co řešit... v současnosti by zřejmě uvrtali i nějakého vydavatele...
            • No právě,ona nějaká ústní dohoda dneska bohužel nic neznamená,ale snad je Bakala nepodrazí a zafinancuje to.
            • ucho
              už před kickstarterem měli ústní dohodu, že když vyberou těch 300k, dostanou peníze na zbytek projektu. to, co teď vyberou navíc, nejsou žádné peníze k jejich přežití. ale peníze se samozřejmě neodmítají a je fajn jich mít co nejdřív co nejvíc... až spustí tu tu kampaň i na webu, kdo ví, s jakými stretch goaly přijdou...
            • A z čeho ji mají za financovanou? Mají prašule na tak 10 měsíců vývoje z Kickstarteru A ted se musí spoléhat na to,že je Bakala nekopne někam.
        • A co takhle v diskuzi diskutovat o věcech, které nás zajímají?
          • ucho
            jak chceš diskutovat o něčem, o čem nevíš, jak to bude vypadat? chceš si tady hrát na designéra?
            • ucho
              ano, slyšel jsem jeho vyjádření a bylo to něco, co ještě nemají hotové, tedy o tom jen malinko uvažovali. ano, řekl že se nepůjde dostat do každého domu, ale to nic nevypovídá o tom, jak celé město bude řešené, protože je na to jednoduš brzy. přeci jen udělat velké město se snahou držet se reality nebude legrace a je to celkem neprobádané území...
            • Dotyčný píše, že se o tom Klímá někde vyjádřil. Zatím jediná zbytečná diskuze bez jakéhokoliv obsahu je tahle. Proč se vůbec cpeš do diskuze, která tě nezajímá a nikdo se tě na nic neptal?
    • Jenze ve skyrimu melo kazdy mesto presne tech 10 baraku.
    • walltar
      Ok ... vstaň ze židle, vyjdi na ulici, do kolika budov se dostaneš?

      Nevím, jak bude fungovat zlodějina, ale asi nebudeš umět otevírat zámky a prostě bude zamčeno.
      • Jak je tohle relevantní? Myslíš, že chodím do lesa na lov divočáků s lukem a šípy? Odřezávám lidem váčky s penězi, když se dívají na hranici? Nebo se s někým utkávám v soubojích s meči?

        Příště se snaž vymyslet trochu konstruktivní odpověď.
        • wenceslaus
          Ve středověku nebylo soukromí, protože se divočák lovil lukem. Paráda :-)
          • Nechápu, co řešíte. Ve středověku bych se možná nedostal do všech budov, ale do všech budov se objektivně dalo vejít - tj. ve všech budovách něco bylo. Stejně tak ve Skyrimu, Oblivionu a myslím i v Morrowindu. Na to byla původní otázka.
          • Asi píšu moc složitě, omlouvám se. Jak jsi z toho mého příspěvku vyvodil tento závěr, mi bude asi navždy záhadou. :)
            • Bylo to ve smyslu, že přeci od hry nečekám omezení běžného života. Činnosti, které jsem vyjmenoval = "co budu moct dělat ve hře, ale nedělám nebo ani nemůžu dělat v životě". To byla reakce na kolegu, který začal příspěvek tím, že jelikož se já nikomu nevkrádám do bytu (domu), nemám to chtít ani od hry. A nad tím jsem se pozastavil.

              Jinak se omlouvám, jak jsem na Tebe reagoval, bylo to hloupé.
            • wenceslaus
              Porovnání dnešního a tehdejšího soukromí (možnost vstoupit do jakéhokoliv domu) jsi okomentoval a zdůvodnil lovem divočáků lukem, šermem... a pod.
        • walltar
          Já tak je ilustruju to, že hra má být realistická ... realisticky se prostě do každého domu ve vesnici nedostanceš.

          Lovit do lesa divočáky s lukem by si klidně mohl, s tím odřezáváním váčku by to byl problém, protože dneska už váčky nikdo nenosí ... ale opět by to ve středověku takový problém asi nebyl.

          Samozřejmě, že tohle není důvod, ale vysvětlení ... důvodem je, že prostě nemají takový budget a nechcou aby každý barák vypadal stejně.
          • "realisticky se prostě do každého domu ve vesnici nedostanceš. "

            Tady se asi odráží různé definice slova "realisticky". Pokud to vezmu tak, že hra má být realistická = "přibližovat se realitě", možné by to snad být mělo. Ty to zřejmě myslíš ve smyslu "jsem realista", tozn. spíš něco jako nebude to možné za zadaných podmínek, ať už technických atd.?
          • Co Ti ilustruju já: ten bod "Ok ... vstaň ze židle, vyjdi na ulici, do kolika budov se dostaneš?" je naprosto nesouvisející, nerelevantní srovnání, říkáš tím, že mám obsah hry omezovat na vlastní zkušenosti, toť celé, následně jsem chtěl naznačit, že od hry nečekám to, co dělám nebo můžu ve svém životě, to je snad jasné.

            Chtěl jsem číst názory dalších na tento počet přístupných budov ve hře, proč píšeš tohle? Nesmysl.
            • Nerozumíme si, zase mi přijde, že se nevyjadřuješ k tomu, co jsem napsal. A mám jiné věci na práci, takže zatím.
            • walltar
              Ok ... Tak vstaň ze židle, vejdi do svého stoje času, přenes se do roku 1403 a zkus do kolika budov se dostaneš. *1*
          • Lukem zabijeli jen bezcenaci. Borci skakali s kopim ze stromu, jako Rambo!
            • walltar
              Jo kopí na kance je slušná věcička .... se mě na něm líbí ty dvě křidýlka. Aby si ten kanec nevyšplhal k tomu co ho loví. Doufám, že něco podobnýho potkáme v KC.
          • davidBray
            já myslel, že hlavní problém bude v tom, že dneska se už lidi nedívají na hranici jak někoho upalují a ty píšeš o měšcích :D :D
            • walltar
              Ono už se dneska neupaluje? .... Hups *1*
  • Ach, proboha hlavně ať nějak neomr*** ovládání, aby se to dalo hrát i konzolích. Zní to sice zvláštně, ale mám radši, když je boj komplikovanější než jen mačkání pravého tlačítka myši :-/
    • V to doufam trenere. Prave tlacitko na mysi uz mi vynechava. *13*
    • Malleth
      Pro ovladač už to navrhujou dávno, stačí se podívat na videa.
  • Lawliet
    Moc hezký. Článek opačnej mi přišel dost stereotypní, ale to co napsal Roubrt o naší prácičce mě věru potěšilo. https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/13577-Kickstarter-Kingdom-Come-Deliverance
  • Tady asi nikdo nepochopil co chtěl RockStar napsat. Je jasné, že je potřeba na hru upozornit, ale opravdu není nutné psát každý den zprávu, co se ve Warhorse stalo... tohle tu funguje už od začátku kampaně. Nový den = nová zpráva o KC. U podobné masáže okolo Watch Dogs nebo AC jste nadávali, ale jakmile je to hra, na které dělají češi, je to naprosto v pořádku.

    Děkuju za mínusy. *13*
    • ano, je to nutne. a je to v poriadku lebo to robia česi. :P
      • Magister_Peditum
        Divné, že? Na českém serveru. *15*
    • wenceslaus
      Nebo vy nechápete ostatní, popřípadě tu nejsou jen dva pohledy.
      To, že to dělaj Češi, je naprosto relevantní důvod o tom psát častěji. Navíc, na rozdíl od toho AC, přináší něco opravdu originálního a to hned v několika úrovních.
      Důvodů proč psát tak často o KC je hodně, důvodů proč nepsat jen málo.
    • Tohle je problem tve psychiky. Lidi, kteri si pripadaji nevyznamni a chteji, aby se o ne nekdo zajimal, maji potrebu upozornovat na neco, co jim nikdo nenuti zpusobem, jako by jim to nekdo vnucoval. Si myslim....
    • neni tezky pochopit,ze ty clanky vychazi i proto,ze maji vysokou ctenost ne?
      proste to lidi zajima...nehlede na to,ze ke konci kampane je tech infomaci mraky a je stale o cem psat...

      kazdopadne je na to jednoduchy navod...staci to necist :)
    • ucho
      teď finišuje projekt na kickstarteru. tyhle dva dny jsou pro něj celkem důležité, protože se během nich dá vybrat celkem dost velká suma peněz... večer se ještě můžeme těšit na hratelnou ukázku ze hry. jen je otázka, jestli už Češi nejsou "vytěžení", ale kdo ví.
    • walltar
      Já nenadával ... já ty články prostě nečetl. *7*

      Stejně jak dneska už sem nečetl článek o: The Order: 1886, Metal Gear Solid 5 a do večera jich určitě pár dalších nepřečtu.
    • Keyz
      Já bych řekl, že to je dobře. Není přece špatné být trochu patriot i když pouze u hokeje a pod.
      Lepší než opak. Na tam se snad najde shoda.

      Nic extra bych v tom nehledal. Je to hype jako *12* a hotovo. Lidi ten hype chtějí a tak není co řešit. Debata o nějakém falešném patriotizmu jsem nepatří. Nebo nemá smysl, protože se to stejně nevyřeší.

      - Navíc tohle je hodně mírný patriotizmus. Značka Made in USA přitahuje větší fanatiky.
      • Samozřejmě se shodnem. Já to klukům přeju a jsem rád, že tu je další česká hra, která má světové parametry a ambice. Jenom mě zaráží ten rozdíl v příjmání toho hypu. Ale co, když vás to zajímá, tak to čtěte, jenom jsem to tu chtěl napsat.
        • Taky bych to tu napsal ale je jasne ze je to marne zitra zase vyjde novy clanek o deliverance :(
    • Je to v pořádku, protože to prostě zajímá skoro každého, vás pár to prostě musí překousnout.
    • Jn, tak běž nadávat na ČT Sport, že informují hlavně o českejch medajlistech ty mrdožroute.
      • Wow, tys mi to teda natřel, asi zalezu strachy pod postel *13*
        • Spíš běž někomu zase nastavit tu svoji sladkou prdelku.
          • Jestli se mě snažíš nějak urazit, tak už to ani nezkoušej. Takový chudáček, co se neumí ani slušně vyjadřovat, to nikdy nedokáže.
            • No jo, tak si dej hlavně pozor ať to kafe není od Žida *16*
    • A aby bylo jasno, hra mě taky zajímá a ačkoli se o RPG jinak vůbec nezajímám, s největší pravděpodobností si ji zahraju taky, ale opravdu nemusím být ze všech stran bombardován o každém uprdnutí ohledně KC.
  • KronosDeret
    Tohle bude stejná díra do světa jako byla Mafie :) Kéž na tom warhorse vydelají balík a dělají dál takhle skvělé hry :) Příště hardcore scifi a pan Vavra u mě bude buh :)
  • A máme to tu zase, neuběhne snad den bez zprávy o Kingdom... Jen doufám, že to bude dobrý, páč tohle je overhype:) Vždycky se brečelo u Mafií, že jim kdo co nedovolil, že kdyby je nechali udělat všechno co chtěli, tak to bude ještě o 100% lepší. Tak jsem zvědavej tady, když nemá Vávra tak "svázaný" ruce. Jak to dopadne:)

    Sem sem s mínusama.
    • To je tak těžký to nečíst, když tě ten "overhype" tak pohoršuje?
    • Zayl
      Hrůza! Stránka o hrách přináší, SHOCK, novinky o hrách. *7*

      Bůh nás ochraňuj aby vyšla další hra která se přidá po bok, Original War, Spellcrossu, Mafie, Vietcongu, H&D .....

      Seriózně nechápu na co si stěžuješ. Pochybuju, že situace byla novinka o tomhle NEBO novinka o něčem jiném, takže si o nic nepřišel.
      • Já jsem dneska viděl KC i na facebooku o castingu ve filmu...://// A to už mi přijde hodně smutný...

        Každopádně Original War miluju do dneška:)
    • Pokud se ten overhype tyka slibne hry v pocatecnim vyvojovym stadiu, kdy jeji osud stoji na vysledku Kickstarteru, pak je to myslim v poradku. *3*
      I kdyz video o rozbalovani baliku je uz trochu za hranou, byt se jedna o finis. Ale treba zrovna toto nejakou dalsi libru pritahne. Znas to, hlavne ze se o tom mluvi. *15*
      • No v týhle hře už je tolik peněz, že si skoro ani nemůžou dovolit nějaký průs*r... Proto ta sázka na jistotu.

        No slibným (ne AAA) hrám v počátcích vývoje se nikdo nevěnuje. Že by nápad na pravidelnou rubriku?
    • Blue.Shark
      On taky neuběhne den, aby se někdo neozval. Je každopádně tak těžké vžít se do situace redakce? Můžou pomoci známému zveřejněním krátkého článku...taky bych to udělal a určitě bych se za to nestyděl.
      • Myslím, že pomoc známému je tady na vedlejší koleji. Když to lidi čtou víc než jiné články, tak to prostě budou vydávat. Jsem přesvědčený, že tyhle články jsou čtenější než 4 z 5 článků vycházejících v ten den.
      • davidBray
        jenže tady v čr se úspěch a podpora úspěchu nenosí :)
        • Typický čecháčkovství:)
          • pak kdo je pokrytec.

            Takže než začneš něco kázat zamést před vlastním prahem. Dík.
    • walltar
      Za dva dny kampaň skončí a konečně budeš mít od KC pokoj ... *7*
      • frag.ment
        Obávám se, že tomu tak nebude a s KC nás tu budou masírovat i nádále. Hlavně proto, že na tom pracuje "jejich člověk".
      • Jsem rád, že si to pamatuješ:) Víš, mně prostě vždy vadí to neuvěřitelný šílenství. Je to český, tak se všichni můžou zbláznit. Stejný jak s hokejem, nikdo nefandí a ani nekouká na hokej, ale jakmile jsou naši v semifinále, tak se z ČR stane hokejová země. Tohle je prostě akorát pokrytectví.

        Jako tady mě zřejmě každej chápe jako hatera KC, ale to není pravda. Já tu hru sleduju od začátku, pamatuju si videa, kde vysvětlovali, že CryEngine nenatáčí postavám nohy, aby to vypadalo, že stojí na kopci. Crytek jim řekl, že ve střílečce to nepotřebovali. Tak Warhorse to museli udělat sami. Pamatuju si jak Warhorse lákalo další zaměstnance:)

        Já jen chci, aby se na to každý díval klidně. V pohodě a nechal se tím hypem nějak pohltit. To je celé. Na EG vyšel článek, jak Warhorse parádně zvládli marketing na kickstarteru. To je jasný, páč do toho muselo jí taky hodně peněz. Podle mě to jede celý tak nějak na jistotu. Přeju Vávrovi ať dokáže, že je dobrej designér. To on psal články, kde kritizoval to a to na konkrétních hrách. Teď se může ukázat. Chci aby to bylo dobrý a chci aby to mělo úspěch. Velde v Polsku dělaj neuvěřitelnýho Witchera. My by jsme tady taky mohli mít svojí silnou značku. (Mafia se trošku propadla.)
        • Mozna by jsi si napred mohl zjistit co to pokrytectvi vubec znamena
        • No a co.. Komu to vadí? Kromě teda tebe a podobných individuí. Snad jsme na webu o hrách a čím více nových informací respektive článků tím lépe.. Nikdo tě to číst s pistolí u hlavy nenutí.
        • Keyz
          Stejné "šílenství" působí známí tvůrci s novou hrou ve své zemi, kde jsou hráči.
          • martin.mares.984
            Ja myslim, ze on spise poukazuje na rozdil v tom, ze v jinych zemich se vsechny dev diary, teasery, trailery a jina videa ohledne vyvoje hry berou jako hype a nikdo se netvari ze tomu tak neni, kdezto v pripade Kingdom Come se cast lidi snazi navodit dojem, ze to neni hype, ale jen neutralni report z tvorby hry. Osobne je mi to jedno, je prirozeny, ze kdyz jim jde navic primo presvedcit lidi o tom aby jim prispeli penize, tak si budou delat reklamu/hype...
            • wenceslaus
              Možná je to tím, že v jiných zemích to často působí jako Teleshoping s Horstem.
              To ale není chyba Warhorse, jako těch ostatních, co dělaj kampaň ala Romeo.
              Tolik zodpovězených otázek jsem u jiný hry nezažil, ani jako betatester. Navíc spolu s tím, že dělají něco opravdu novýho je možný, že jde o zasloužený nadšení.
            • Děkuju

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit