Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímal by mě názor i na Might and Magic VI nebo Albion, jak by si vedly z dnešního pohledu.

    • Na Albion jsem u téhle diskuze hodně vzpomínal, je to moje neoblíbenější RPG. Tuším, že při zpětném pohledu bude dost naivní, ale současně to uněřitelné objevování Iskarijské kultury, na to nikdy nezapomenu, stejně jako na ten šok při objevení lidí.

    • Za mě je Albion super, jen se na něj pořád zapomíná. Ohledně statistik je dost jednoduchý (což v zásadě vítám, ale spousta lidí ráda šrotuje čísla na ideální build), boje jsou zvláštní, ale co mě zajímá nejvíc, tedy příběh, atmosféra, prostředí a postavy, to je paráda. Řadil bych těsně pod Planescape: Torment a určitě nad Pillars of Ethernity.

      • ales.smutny

        Albion jsme tam nedávali, protože nespadá do té naší kolonky cRPG, ten systém je hodně hybridní (topdown, first person).

        Ale že je to úplná klasika, pořád dobře hratelná, je IMO bez debat :) Asi uděláme někdy "týmovky" a la Wizardry, Realms of Arkania, Might and Magic... jen je dnes zoufale málo následovníků, není tam ta renesance jako u "infinity engine" titulů :(

        • Proč tam Albion není, chápu. Navíc je to i mix sci-fi a fantasy. Jen bych opravil, že za cRPG se nepovažují jen infinity-like tituly, o kterých je aktuální žebříček, ale v podstatě všechny počítačové RPG. Většinou včetně hraničních jako Diablo na jedné a Jagged Alliance (2) na druhé straně.

    • Podle mě jako Baldury. Shodou okolností jsem asi 14 dní nazpět rozjel po letech MM VI a ze začátku dobrý, pohltilo mě to. Jenže po čase mě to zase rychle pustilo. Už to není ono a s novějšími RPG se to moc srovnávat nedá... ale hratelné je to pořád, to zase jo.

  • Pěkná diskuse a hezký exkurs do minulosti. Klidně více takových videí, třeba Solasta mě z nějakého důvodu úplně unikla. Jinak souhlas se starými peckami, já to taky zkoušel po milionu let a už to není prostě ono.

  • Murlock

    Video jsem zatím neviděl, takže nevim jestli to kluci zmiňovali, ale datadisk Mask of the Betrayer k NWN2 je absolutní S materiál a naprostá povinnost pro každého fanouška Planescapu. Kdo nehrál, okamžitě napravit.  

    • Mask of Betrayer byl naprosto super, ALE ten dobrý a pozitivní konec, kde všechno dobře dopadlo, dost pokazil celý dojem z temného příběhu :/ 

      Navíc mi ten datadisk rozhodil celé nastavení kamery a nějak mi to nešlo vrátit zpět :D 


      • Murlock

        Ta hra má ale více konců. Evil ending doporučuji zkouknout alespoň na Youtube, protože je vskutku pořádně evil jaksepatří.

        • Tak ten vypadá dobře, jen můj první dojem byl pokažen tím cukrkandlovým koncem :) A jak se toho špatného konce dosáhne? 

  • První Dragon age výborně přeneslo CRPG do třetí osoby - za mě lepší, než izometrický pohled, takže bych se nebál ho hodit do S.

    A jsem jediný člověk, který se nedokáže u Baldurs Gate přenést přes smysl DaD a přes tu hroznou grafiku? Třeba u Planescape Torment mi to ani tolik nevadilo ale u BG strašně.......neustále vznikají remaky/remastery relativně nových her, přitom u BG by to opravdu bylo potřeba :) 

    • Gulivera84

      Treba to pak nekdo prevrati do enginu 3 😇

    • 0011

      Grafika je dost subjektivní, jediné co mi vadí je málo modelů zbraní a brnění i když do enhanced edice u některých artefaktů předělali unikátní modely, třeba staff of mages je nádherná. Co se týče přenést přes smysl D&D nerozumím otázce, jako že proč použili tenhle systém, nebo proč ho zjednodušili, že se tam nemusí jíst a neřeší se světlo a životnost pochodně nebo jak?

  • Hidden

    Rozhodne bych jeste vypichl Divine Divinity od Larianu (slusne C dle meho, i kdyz hodnoceni uz muze byt znacne pokriveno casem). Ve sve dobe i pomerne malo znama hra, ale velice chytlava a zabavna i pres ponekud nezvykly isometricky pohled. ;)

    • ravux

      "Slusne C" - co to znamena? To je jako hodnoceni na skale A-F jako na vysce? Nebo je to "zkratka" z CRPG? Takze misto FPS napises "slusne F," namisto RTS napises jen "slusna R," atd.? 

      • Hidden

        Slusne C podle hodnoceni/zebricku, co je ve videu redakce. ;)

        • ravux

          Video jsem nevidel, nebudu jim davat view, ale dik za vysvetleni :)

          • Gulivera84

            To maji jiste vic, kdyz kliknes natyto reklamou a vselijaka vyskoc reklamami prospikovane stranky, nez nejake youtube view....jen nahlas premyslim..😇

            (Rozumim proc to tady tak je, nekritizuji, jentak brblu)

            • Gulivera84

              Porad mam trauma z minutove reklamy na HBO, u kazdyho videa z minulych prazdnin....😬

              Cartoon network me doted strasi v nocnich murach🙂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit