Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Recenzujete REMASTER, ne puvodni hru. Proc to do haje dostalo 8 jen proto ze puvodni hra byla super a zas tak moc toho nemenili?!
    • Problém je v tom, že nikdo nestanovil směrnice, jak by se měli hodnotit remastery a remaky. Někdo hodnotí hlavně "to nové", někdo jiný zhodnotí "celou hru".

      Proto spousta lidí zdůrazňuje nepřesnost číselného hodnocení, vždycky je potřeba přečíst si zbytek textu, aby člověk měl představu, co recenzent hodnotil.
      • Jenže hodnotit 6 let starou hru podle toho jak vypadá? *11* Nikdo sice nestanovil směrnice, ale recenze remasteru má být recenze remasteru. Pokud ne, tak by ta hra měla dostat 10 z 10 minimálně, protože je to velmi kvalitní a unikátní hra. Z recenze vlastně není poznat co vlastně hodnotil.
  • hra měla ve své době dvě vady. 1) nudné přejezdy mezi lokacema. jízda s autem mě tam nikdy nebavila. 2) přestože animace obličeje byla super, přecejen se tak nějak všichni tvářili, jako by si zrovna nadělali do kalhot. ale jinak výborná retro hra, která se vyrovná i první mafii.
    • Jestli te nebavilo jezdit autem tak stalio podrzet E a ridil tvuj partak. Tim se ten prejezd automaticky preskocil
    • Přejezdy mi nevadily, ale vadilo mi, že jsem nemohl víc ovládat auto a/nebo omezit rychlost tak, abych nejel rychleji než okolo jedoucí vozidla. Nějaký to manuální řazení atd. by bylo určitě ke prospěchu věci a člověk by si to ježdění víc vychutnal.
      • Na to ale bohate staci jakykoliv ovladac s analogovym plynem.
    • Přejezdy jdou přeskočit
      • no právě. v mafii nebo gta je fajn se projet, objevovat město, poslouchat soundtrack... ale la noire je to jen jakási nutnost a vlastně zbytečnost
        • Ježdění bylo super. Bylo to díky tomu víc policejní. Když se někde něco dělo, tak si vzal vysílačku, zapnul maják a jel. Horší bylo když tam byl dialog, jet a sledovat titulky moc nešlo.
        • Jsou to tak dva roky, co jsem hrál naposled první Mafii a ty zajížďky byly po čase taky pěknej vopruz.
          • Mart9
            Tak to je asi o vkusu. V Mafii si člověk díky výbornému jízdnímu modelu může tu cestu vychutnat. V LA Noire byla skutečně na obtíž. A podobně to měl i první Godfather podle mě. Mafia je v tomhle výjimečná. I druhý díl Mafie měl dobrý jízdní model.
            • Mart9
              K bodu 2: Mafii jsem asi posedmé dohrál přibližně před dvěma lety. Uznávám, že doba se změnila a desítky hodin bych v jízdě už netaxikařil, jako před 15 lety *4* Ale v rámci příběhu mě ježdění opravdu nijak neobtěžovalo. Hra, která jako jedna z mála umožňuje jezdit podle silničních pravidel, má zkrátka své kouzlo.
            • To porovnání jízdních modelů možná zbytečné bylo... ale co říkáte na bod 2 ? Fakt to nebylo moc zábavné a jen díky odstupu času na tu nudu většina lidí zapomněla.
            • Mart9
              Pan Derp: Pokud se snažíte jízdní model Mafie porovnávat s jízdním modelem jakékoliv závodní hry, tak chápu, že netušíte, o čem tady píšu.
            • Za 1.)
              Já bych jízdní model Mafie vůbec neoznačil za "dobrý" LOL
              Pokud jste ale nikdy pořádně nehrál závodní hry, tak chápu, že nevíte, jak má vypadat dobrý jízdní model.

              Za 2.)
              I kdyby ten jízdní model byl tak dobrý jak říkate, tak rozhodně bych neřekl, že se ta nekonečně otravná jízda autem po městě dá označit za "tu cestu si můžete vychutnat".
              Pokud si to myslíte, tak je to jenom protože jste Mafii strašně dlouho nehrál a mysl přirozeně časem vytěsňuje nepříjemné vzpomínky, a tak si už nevzpomínáte, jak časem ta jízda přišla lidem otravná.
            • PreidaQ
              V první Mafii jsou možná dnes už ty přejezdy občas zdlouhavé, ale je pravda, že tvoří právě tu hezkou gangsterskou autenticitu a do té hry skvěle sedí. Dvojka měla sice taky dobrý jízdní model, ale tam už mě ty přejezdy docela prudily a přišly mi tam na rozdíl od jedničky zbytečné. A Godfather, ačkoli mě ta hra docela bavila a mám na ní dobré vzpomínky, tak byla bohužel učiněný automobilový hnus.
    • Mart9
      Vážně retro hra? Srovnatelná s Mafií? První Mafia vyšla o 9 let dřív, to je podle mě hodně.
      • myslel jsem retro ve smyslu, že se odehrává v polovině dvacátých let
        • Mart9
          Promiň, ale pokud si na to vzpomínám, příběh se točil okolo nějakého poválečného případu. Ale rozumím, jak to myslíš.
          • ok musel jsem si to pro tebe vyhledat přesně: rok 1947. to je podle mě polovina dvacátého století.
            • už vidím, co jsem napsal předtím za blbost. polovina dvacátého století jsem myslel...
  • Výborná hra. Ze začátku mi oproti GTA nebo Mafii přišla trochu mimo, ale nakonec si mě získala a doporučuju dohrát příběh až do konce. Hodně se mi líbil. Na některé věci vzpomínám dodnes, na rozdíl třeba od Red Dead Redemption, které jsem v podstatě beze zbytku zapomněl.
    • Mart9
      Mně naopak ze začátku přišla dobrá, takový simulátor detektiva. Spíš ke konci už to bylo víc akční, což mě štvalo. No a ten úplnej konec jsem si taky představoval jinak.

      Bohužel je to hra, kde je člověk o hodně ochuzen, pokud nemá výbornou angličtinu.
      • Lukass
        Na pc je hra davno v cestine, a v cestine sem ju i odehral.
        • Mart9
          Ta amatérská čeština tam byla ale pěkně zprzněná.
  • Bohužel v té době NPC dost přehrávaly svoje akce a výpovědi a to vypadalo komicky. Prý aby hráč lépe poznal lži.... Naopak to bylo. Tak trapně přehrávané scény, si člověk říkal wtf a ona to měla být pravda?

    Prostě supr nápad ale špatné provedení. Hra na kterou netřeba vzpomínat. Zlatý Gothic nebo Mafia 1.
    • Sice taky nechápu proč sem tahat jiné hry, ale jinak má naprostou pravdu. Ty herecké výkony prostě hru kazí.
    • CRYPT
      Toto je opravdy vyplod cloveka, ktery se citil, ze proste neco musi vypotit. Srovnavat Mafii a Gothic a L.A. Noire, no priste nez neco postnes si bez radeji zahrat bulanky. to je fakt tragikomedie ten tvuj vyplach
      • Chlapci nekrmte trolla *1*
    • TheGGG
      co sem sakra taháš nějakej de*ilní gothic...? To jako nějak má žánrově souviset... nikoho gothic nezajímá... a mafie z tý jsou pobláznění jen tady v čechákově, jinak je každýmu buřt
      • A protože je každému buřt, tak udělali ještě další 2 díly *1*
        • Nesmíš se na GGG zlobit, ono ho prostě sere, že je tady každýmu úplně buřt. Bude hodný sedne si do kouta a zahraje si COD, u toho si zachrochtá blahem a bude čekat na další díl.
  • RDR, Bully a LA Noire sú pravidelne v zľavách na Xbox Live za smiešne sumy (okolo 3€). Hriech to nekúpiť.
  • Je to jedna z mála her, na kterou nikdy nezapomenu. Škoda dost arkádové fyziky aut, autoři ale naštěstí nenutí hráče řídit a jízdy z bodu A do bodu B jdou přeskočit.
  • Včera jsem to dohral na PC ve 4K s widerscreen fixerem.

    - animace obličejů jsou v porovnání s některými dnešními aaa tituly stále na špičce
    - perfektní příběh, kde každý má svoji temnou stránku
    - hra, která svými mechanikami vůbec nezestarla
  • Hru jsem hrál na pc když vyšla v CZ. Jelikož už hrají jen na konzoli tak bych si to zahrál znovu. Ale bohužel moje angličtina není zas tak dokonalá že bych se mohl pustit do vyslíchání podezřelých. Bylo by fajn kdyby vyšel třeba nějaký update s CZ titulkama:) na Ps4

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit