Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A nejsou nakonec všechny hry šidítko, kde se hráči tváří jako závodníci, nezdolní reci zachraňující denně svět či neporazitelní generálové vedoucí nekonečné armády? Proč nikoho nenapadne si stěžovat v recenzi na F1, že mačkání pár čudlíků a páček na gamepadu má se skutečným řízením F1 společné maximálně to slovo formule v názvu, zatímco hraní si na hraní na hudební nástroj ve spoustě lidech mylně vyvolává pocit, že se automaticky musí jednat o hyper-realistický simulátor a pokud ne, tak je to šidítko pro hloupoučký lamky, co si drze chtějí hrát na hudebníky?
  • Nezapomeňte na to, že Rock Band 3 přinese pro mod a nové nástrojé, na kterých se bude moct hrát "reálná hudba". Samožrejmě v uvozovkách, ale bude to už opravdu blízko. O tom se, lae tenhle článek nezmiňuje a je podle mě zbytečný dokud nevyjde rock band 3
  • sleepless
    Diky, opraveno.
  • Za jediné splněné přání roku 2008 tak můžeme považovat vzájemno kompatibilitu nástrojů, která dala zákazníkům alespoň náznak pocitu, že se z nich herní firmy nesnaží vytáhnout další a další peníze a zavalit obývák hromadou plastu.

    Opravte si tu větu, konkrétně tam má být ,,vzájemnou´´.
  • "Nejde o žádné hraní na nástroj, jen mačkání čudlíků"

    A není hraní her všeobecně o mačkání čudlíků? Rytmické hry vyžadují větší zapojení (používá se paměť, je třeba víc koordinace pohybů) než většina "skutečných" her a přesto se najde spousta chytráků, kterým jsou k smíchu.
  • Ja bych dopuručil Rock Band. Nástroje se mi zdají robustnější a odolnější + má podle větší nabídku skladeb pro stažení za celkem dobré ceny na PSN.
    Ale je to jen můj názor
  • *zeptal mi tam vypadlo... *3*
  • Zdravím, rád bych se účastníků diskuze, popř. redaktorů tiscali, kterou hudební hru by mi doporučili. Vlastním PC a PS3 (předpokládám, že hudební hru bych raději měl na PS3, ale PC taky nevylučuju) a chtěl bych si koupit nějakou hudební hru (Rock Band, Guitar Hero...). Chtěl bych se zeptat, kterou byste mi doporučili za předpokladu, že si chci stahovat (klidně i fanouškovské) vlastní písničky; chci také, aby byla kytara více reálného rázu (alespoň velikostí by mohla připomínat reálnou kytaru, vím, že první hry Guitar Hero měly přibalenou takovou mini-kytárku, snad v GH 4 se to napravilo, jde mi o to protože hraju na reálnou elektrickou kytaru a nechci mít v ruce miniaturku;) a samozřejmě aby byly přibaleny i další nástroje. Díky. *11*
  • Tyhle Guitar, DJ, Band Hero a spol. mi byly vždycky celkem k smíchu. Nejde o žádné hraní na nástroj, jen mačkání čudlíků, čučení na obrazovku a poslouchání hotové hudby. Nejen, že nejde o tvorbu hudby, to ani autoři netvrdili (pokud vím), ale neviděl jsem žádné pořádně inovace. Takový Audiosurf sice také nebyl úplně super inovativní, ale alespoň byl dostatečně komplexní a zajímavý - nehledě na možnost hrát si své skladby. Koncept ala Guitar Hero s mačkáním čudlíků, které jedou na pásu, je prostě strašně jednoduchý, okoukaný a pro mnohé nepříliš zábavný. Hudební hra musí být inovativní, originální. A napadá mě několik možných konceptů, které nikdo tuším ještě nezpracoval. Například generovat z hudby celý okolní 3D svět a události v něm. Plastická neustále se měnící abstraktní či abstrahovaná jízda by byla skvělá. Tuc tuc tuc jsou stromy podél cesty. Táhlé akordy kopce a louky...a tak dále. V hudebních hrách je dost potenciálu, ale ne v případě, že se budou herní studia držet několika ohraných konceptů jako je běžící pás, mačkání čudlíků nebo top-view střílečky.
  • Moj problem s hudobnymi hrami je vyber z playlistu, za kazdy 1 hit je tam dalsich 3-4 shit pesniciek alebo takych ktore sa nikoho nebavia hrat - bud to nikto nepozna, su moc dlhe, alebo je to dokola ta ista melodia. Samozrejme ze kazdy novy titul prinesie nieco nove, ale preco by som si kupoval napr. Beatles RockBand ked od Beatles sa mi pacia 3-4 pesnicky? Potom je to casual hra, ktoru staci hrat raz zacas, ked uz mam doma 2 gitary, bubny a mikrofon, tak dalsie urcite nepotrebujem.
  • Nojo, to by mě zajímalo, kolik vydělal takový Audiosurf. A kolik stálo vymyslet ten algoritmus na 'výrobu' tratě. Nebo třeba 'osu!' a to je dokonce freeware, i když tam si člověk musí udělat všecko sám...
  • Hře na reálnou kytaru se to nevyrovná.

    Jinak tohle mělo úspěch páč to bylo něco nového něco svěžího. Ale ta cena? Jakej blázen by to koupil (viděl jsem, že mnoho - prodejní úspěchy a tak). Pamatuju si na starší rytmický hry na PS2 a byla to pohoda. Na co mít něco jako je ta umělá kytara která nejenže vypadá strašně a ještě zabírá další místo. ZAhrajete si to jenom ze zvědavosti a pak když doma máte kalbu a jste ožralý. Nic víc...
  • Asi je hlavni problem v rozdilu "hrat" a "hrat". Nic proti hudebnim hram. Ale je to takove siditko kdy se hrac tvari ze hraje, muze se prevtelit do rockove hvezdy, mozna to pomuze jeho pocitu na nakej cas.
    Jenomze muzika je o tvoreni, sdeleni a take exhibicionismu. Balit holku poskakujic s umelohmotnym siditkem pred obrazovkou asi nejni to pravy orechovy, ze? *1*
  • Tohle jsou hry, které stačí mít v podstatě jen jednou. Takže zaplnili trh a není důvod upgradovat (pokud nepočítám nové písně). Je to totéž, co čekám i u party her - taky stačí jedna, max dvě a dál není důvod kupovat další. I proto nechápu, že je zkouší hlavně na Wii skoro každý, místo toho, aby se připravoval na chvíli, kdy tohle ty "casual" hráče omrzí a budou chtít něco "víc".
  • No kdyby na pc vydali víc než 3 díly (ktere se ještě opravdu špatně shánějí), tak by toho možná prodali víc =)
  • sleepless
    Neni to pravda, vzajemna kompatibilita (prestoze ne stoprocentni s ohledem na specialni prvky v nekterych hrach) v ramci platformy porad funguje - zrovna hraju posledni Guitar Hero kytarou z Rock Bandu. Prehlednou interaktivni tabulku, kde lze snadno zjistit, ktery nastroj funguje s kterou hrou stopro najdete zde: http://www.rockband.com/compatibility
  • Mna tiez velmi bavilo Guitar Hero 3: Legends of Rock...Ale gitara nevydrazla, jednoducho tlacitka prestavaju dobre reagovat po zhruba 3-6mesiacoch hrania a to nehovorim, ze som nehraval nejako extremne casto...Proste nekvalitna gitara je u mna kamenom urazu, potom som si kupil este diel "World Tour" tiez s gitarou, udajne novsou a lepsou, ale opak bol pravdou, hned po kupe vrzgala a hrozne mi to vadilo, no proste katastrofa...ked vyriesia kvalitu gitary a nezvysia zaroven nejako markantne cenu, tak som ochtony sa k tomuto druhu zabavy este vratit, ale zatial to nehrozi, kupovat gitaru od Logitech za cca. 200eur nehodlam...ZDAR
  • Nevím, kde jste přišli na tu vzájemnou kompatibilitu nástrojů. To je právě největší kámen úrazu. Zpočátku fungovala, ale teď už musíte mít prokaždou hru nástroje od jejího výrobce.
  • Já hraju kvůli zábavě a né abych platil za nějaké vykopávky a 150 díl toho samého. Navíc každá nová hra má čím dál tím víc "sterilní" obsah a je horší a kratší než díl předcházející.
    Když člověk čte kolik ty nové počiny stojí tak mám pocit že vývojáři nevyužívají pracovní dobu ani na 10%.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit