Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Tohle mě taky celkem překvapilo ale holt to chápu ne to že by nebyl čas to číst ( Kdo rád čte čas si vždy najde) ale těch 8 i když dvojnásobnejch čísel. Co bych to byl ale za člověk a hlavně fanouška kdyby mě to odradilo od přispívání na něco neskutečného na papír který se snad bude číst i další generace, ... a další a další... 😎

  • JirkaK

    Tak je to jasné jako facka. Cena přestává pokrývat náklady a práci spojenou s vydáváním. Sice se to asi zaplatí, ale nebude to žádný rito.  Tak semusí  zdražit. A aby všichni neremcali tak se to zdražení rozdělilo na dvě části (přímý zdražení o 50 a snížení počtu čísel).  Vymyšleno celkem šikovně, pár stránek dostanete navíc (to se třeba zplatí i z nějaké inzerce na nich) takže za mě OK. Level bych si koupil i kdyby stál 200 (to už je pak taková trošku psychologická hranice).   Takže proč všichni tak frflaj moc nechápu.  Možná na ty argumenty jak to okecat ... no možná se to mohlo podat na férovku, čitatelé snad už nejsou malé děti co si na Level spoří z kapesného že.       

    Co je pravdou je rozestup 2 týdny mezi 293 a 294 jak výše někdo uvedl je blbě.

    A druhá pravda - klidně jít do hloubky - Level si kupuji proto že je to takový jiný magazín o herním světě - něco zajímavého a vážnějšího/serioznějšího než dětské Score s hrami zdarma (na ty sere pes, dnes je toho mraky). A pokud hra zdarma tak něco zajímavého co stojí za zkouknutí a co bych třeba jinak úplně minul.

  • risa2000

    Já asi patřím mezi ty, co to nestíhají číst, protože z posledního čísla jsem přečetl asi jen jeden (zásadní) příspěvek a to rozhovor s Janem Ilavským a pak Vávrovu Jámu. Většina ostatního obsahu mne nezaujala natolik, abych se do toho začetl. Může to být únavou (mého) materiálu, navíc, nikdy jsem Level nečetl od první do poslední stránky, ale u posledního čísla jsem si už říkal, že další si nekoupím.

    Důvod nejspíš je, jak tady už někdo zmínil, že články, které nejsou recenze, a které se tváří jako studie, nebo rozbory, sklouzávají do výčtu faktů, a málokdy se zabývají podstatou, tedy nejenom, co, kdy, kde, kdo udělal, řekl, koupil, prodal, ale hlavně proč (co byla motivace nebo potřeba), a jaký to mělo následně dopad, a v závěru, co z toho všeho plyne.

    Někdy to lpění na faktografii skoro vypadá, jako by autor buď nechtěl, nebo nedovedl zaujmout nějaké stanovisko, mít názor a dojít k nějakému závěru.

  • uher

    Jako obhájit si menší počet čísel tím, že je prý někdo nestíhá číst... To snad nemyslíte vážně? 😂 Buďte aspoň fér a nemažte nám nesmysly kolem huby a napište ty pravý důvody na férovku. Myslím, že čtenáři by to vzali mnohem líp, když z nich nebudete dělat blbce.


    Vyšší cenu beru, ale chci ji teda i za cenu lepšího obsahu, protože ruku na srdce, to jak to fungovalo do teď je prostě hodně slabé. Většina vašich článků je strašně obecná a vůbec nejde do hloubky a mám pocit jakoby je tam někdo dal jen aby zaplnily stránky - např. článek o sérii Bttlefield, to byla prostě jen pouhá rekapitulace série a nedozvěděl sem se z něj vůbec nic nového a to i přesto, že se o pozadí vývoje vůbec nezajímám - proč se tam třeba nezmínilo nic o kontroverzi, která (hlavně teď v posledním díle) kolem těchto her tak obecně hýbe žlučí? Nebo proč se studio rozhodlo aby se ten či onen díl odehrává v jakém období, nebo detaily o využití fyziky a Frosbite enginu obecně - prostě chci vidět, že je za článkem opravdu kus práce a ne, že mi tam někdo opíše data, kdy který díl vyšel a halabala je odseknuté kde se asi odehrával a zdar... I blbý obal od krabičky by mi poskytl stejné informace. Přitom jde o téma, které by se dalo rozvést opravdu hodně. 

    Prostě a jednoduše už nechci žádné odfláklé dvoustrany, ze kterých se dozvím buď to, co už dávno vím (bez ohledu jestli se o dané téma vůbec zajímám) nebo je to zredukované až na kost - např v čísle 291 mi článek "Rekonstrukce a novostavby" přijde jako nějaký stručný úvod, ale jaksi bez pokračování... Nezlobte se na mě, ale něco takového bych vám sesmolil i já.

    Nesnažte se v každém čísle za každou cenu pokrýt kvanta témat, když to děláte sotva polovičatě. Zaměřte se spíš na kvalitu. Pak vám ty peníze (přestože je navýšení ceny zcela v nepoměru k počtu stran) za časopis dám rád.

    Největší problém ale vidím v tom, že tady je spousta názorů, ale žádné reakce, tak vlastně ani nevím jestli si to tady z redakce vůbec někdo čte a jestli vás zajímá i názor lidí, kteří vám nepůjdou na ruku. Popravdě to je snad poprvé, kdy slyším, že by nějaký časopis snížil frekvenci vydávání, protože ho někdo nestíhá číst 😐

    • raisen

      Vidím to dost podobně. Kolikrát si u článku říkám, že to téma je dost zajímavé, ale samotné zpracování by mohlo být lepší a více do hloubky. Často mi přijde, že ten článek skončí dřív, než bych si představovala. Je to opravdu dost obecné a jde často třeba jen o výčet věcí, kde se popisovaná skutečnost nachází s pouhým náznakem proč. 

      • raisen

        Váhám, jestli v předplatném pokračovat. Sice roční vyjde na stejné peníze, ale dostanu osm čísel a vzhledem k vaší pracovní vytíženosti, jak píšete, se asi nedají očekávat detailnější články, spíše jen více toho samého. 

        • Jack1947

          bezesporu ano 🙂

  • dworkin

    Vydělává časopis dost peněz, aby se ho vyplatilo vydávat?

    Vyjde LEVEL i v roce 2020?

    Na obě otázky je stejná odpověď a tak nějak asi všichni tušíme jaká.



    • omiklon

      Poslední číslo roku 2019 bude kulatá třístovka, takže zadní vrátka pro "stylové" rozloučení jsou přichystána..

      • taky to tak vidim, ja ale stejne mel v planu s kupovanim po cislu 300 prestat

        • uher

          A důvod?

  • Lezov

    To že bude stát o pade víc mi nijak nevadí, ale snížení počtu vydání na 8 mě docela nakrklo.

    115 stran, včetně hromady obrázků, starého LVL by za měsíc stihla přečíst i moje 6letá dcera, která do školy chodí 4měsíce. Osobně jsem měl LVL přečtený za necelý týden. Řekl bych, že to je jen alibismus.

  • Santo01

    Ta nová cena se mi zdá trochu přestřelená - bral bych takových 129,- Kč.

  • KamilZm

    Vyšší cena mi nevadí (max. cena by pro mě byla tak 200 Kč, pořád je to čtení na několik hodin a podstatně trvanlivější, než třeba návštěva kina), ale točí mrzí mě to seřezání na 8 čísel. To je škoda, byť se přidá 20 stran navíc.

    Neberu argument "Neustále nám například píšete a říkáte, že vlastně LEVEL nestíháte číst.". Ti, co nestíhali Level přečíst, to nebudou stíhat stále, na tom se nic nezmění. Kolik % lidí to říkalo, aby tím redakce vůbec mohla argumentovat? Pochybuji, že to byly více desítky čtenářů z celkového počtu.

  • Urcite je spravne, ze cisla 293 a 294 od sebe dělí méně než 2 týdny?

  • Pěkně zdražujete. Ale proč to napsat přímo, že? 😠  ...Teď má level 116 stran. A stojí 99 Kč.

    Po novém bude mít 136 stran (Navýšení o necelých 20 %), ale stát bude o 50% víc.  A ještě bude vycházet méně čísel.  Takže logicky bude vše ještě víc neaktuální. No nic, nedá se nic dělat, vypadá to, že s Levelem končím.   A to jsem si ho kupoval už v době, co kdysi dávno začal vycházet.... .

    • Jestli chces prodat stará čísla, koupím :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit