Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Nojo ale ten procák bude stejně ve finále dražší jak nejlevnější Ryzen nebo ne ? *7*
  • Minulý týden jsem koupil B360 desku (konkrétně GIGABYTE B360M AORUS Gaming 3) a osadil jí i3 8100 (+ cladič SilentiumPC Fera 3), 16 GB RAM a Gigabyte 1060 3GB a jsem s výkonem velmi spokojený. Deska i dodaný software a bios hodnotim taky velmi kladně.
    • sugyn
      Slusny kancelarsky PC s naddimenzovanou grafikou. Po svych zkusenostech kdy jsem zjistil ze Gigabyte neumi vyrobit normalni chlazeni mne ta firma nesmi do domu.
  • No chvíli sem na Godota taky čekal, ale takovou trpělivost nemám. Vyhodit zbytečný prachy za top desku, u který většinu věcí nikdy nevyužiju pro mě nemá smysl. A i u těhle levnějších bude stejně trvat ještě půl roku, než tomu vyladí biosy a k něčemu to bude. Nevadí, Ryzen šlape jako hodiny..
  • Radsi bych Intelacky cpu s pajenym heatspreaderem.
    • Dnes taktování nemá takový smysl. Většinou dosáhneš o málo % navíc a při velkých nákladech na desku i chlazení.

      Doby e8400 které šlo lehce přetaktovat o hodně na běžné desce a nemuselo se to chladit vodou jsou pryč :(
      • Není pravda. Podívej se na Ryzen 1700. V základu mají všechny jádra takt 3,2 Ghz. Tím, že to přetaktuješ na reálných 3,8 - 4 Ghz, tak dostaneš 18 - 25 % nárůst výkonu.
      • Tak jednak jsem ochoten koupit odemceny cpu a desku, druhak ta pasta zbytecne omezuje i nenataktovany cpu a treti vec je ze jde o princip. Cpu za 8k a je umyslne oj*bany uz z vyroby... *16* *15*
        • "ojebany"

          i amd dava k apu pastu, nekde jsem cetl vysvetleni, ze jde o tepelnou roztaznost a je to velkej problem, pokud je tam nepouzivana integrovana grafika a cpu rozpaleny do bela

          tech par korun na pajce by intel nepolozilo
          • Jo, protoze 150 Wattova i7 za cenu 10 tisic a s priplatkem 2 tisice za to, ze pujde taktovat je presne ta sama kategorie jak nejlenejsi apu co existuje. *3*
            • Ne, mas pravdu. Pasta u taktovaci i7 za desitku je v pohode, protoze amd dalo pastu do apu za dvojku. *5*
            • urcite intel setri na pajce, tomu veri jen ctenari ddworld, ty ses jasnej dukaz
          • Draken69CZ
            A proto i Core i9 7980XE bez iGPU za 50k má pastu *7*
  • Draken69CZ
    Tohle nemá cenu kupovat, do konce roku tu bude Z470 a 8 jádro.
    • Myslis ze clovek co se chysta kupovat desku za 1500, kterou teda "nema cenu" kupovat si pocka na konec roku na Z470 a osmijadro? *15*
      • Draken69CZ
        Tak snad takovej člověk vezme rozum do hrsti a koupí si AMD.
        • S tim souhlasim, osobne bych se nedivil ani kdyby Ryzen 7 2700X byl lepsi nez to 8 jadro od Intelu. Pokud teda nebude 8 jadrovy Covfefe pajeny. *15* Protoze s tou pastou sedivkou a spotrebou Coffee Lejku je to docela brutalni topeni.
          • i5-8600k 4,9Ghz chladič za litr a jede mi to v záteži na 68°C při 1,27V na vcoru. Tohle z amdček v životě nevykřešeš milej zlatej pomatenej.
            V defaultu to v zátěži má max 50°C tomuhle ty řikáš brutální topení? A nemam tam žádnej delid nebo výměnu pasty za pájku.
            Dostaň se s jakýmkoliv ryzenem na tyhle hodnoty a pak můžeš psát takovýhle exkrementy.
          • otevri oci, ani amd nedava k apu pajku
            • Uz jsi to sem psal jednou. Argument naprosto mimo misu.
  • jen tak pro zajímavost, kdyby nekoho napadlo že čim víc linek tim víc adidas:

    https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_1080_PCI_Express_Scaling/24.html

    pokud používáte intel (16 pcie linek v procesoru + to co má základovka), tak vás nějaké pcie linky vůbec nezajímají, nebo mám malou představivost *1*

    pokud cílíte na budget full hd herní pc, naprosto vklidu sáhněte po nejlevnějším chipsetu - nepřijdete ani o 1% herního výkonu.
    • to je asi pravda, ale nejlevnější čip nemá jen míň pipeline, ale je předevšim osazený hodně starým chipem Realtek, na tom ušetřili... proto jsem vzal Bčkovou veriantu, jsou tam novější komponenty jako třeba ta zvuková karta a není to cena o tolik vyšší. Ten kdo jde po každé stokoruně ale může volit nejnižší variantu, to je jasné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit