Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ...........takže o příkladné péči vývojářů nemůže být pochyb.............No, to je fakt. Od updatu č. 6 mají všichni ve hře lagy a pánové z Turbine jen zarytě mlčí, toť jen malá ukázka té příkladné péče. Když se ve skirmishi bugne truhla a nejde lootovat nikým, ani leaderem raidu, to už se ani většinou neřeší, protože všichni vědí, jak to dopadne, když člověk pošle ticket a mohl bych pokračovat *3*
  • Ono to ještě furt běží ?? *8* Tak to gratuluji ikdyž nevím k čemu *15*
  • Veskoslav
    Jo mnohdy jsem prostě jenom nasedl na koně a projížděl pasáže z knih, jezdil Krajem, Morií atd. Na svou dobu měl LOTR nejlepší gragiku ze všech MMO.

    EDIT: Změněno Gondor na Morie, z důvodů, že Gondor není otevřený a kdo ví proč jsem napsal Gondor.
    • Hm, fakt ses projížděl Gondorem? Se divím za ty pluska, když Gondor ve hře není a ještě dlouho nebude. *4*
      • Veskoslav
        Samozřejmě, že ne Gondor, omlouvám se, nevím proč jsem to napsal, měla tam být Morie.
  • praseek
    LotRO je velmi kvalitní hra, zasloužilo by sice už trošku technicky překopat, ale pořád nabízí hodiny zábavy. A na rozdíl od některých jiných LotR her, tahle rozšiřuje ten svět za stránky knih celkem přirozeně a citlivě.
    A mimochodem - Captains ftw! *1*
  • sankuri
    Me LotRO odradilo ve chvili kdy mi jedno npc postupne zadalo za sebou 5 questu, kde napln kazdeho bylo ziskat neco z medveda, v prvnim kuzi, v druhem maso.. Z toho sameho druhu medveda samozrejme, drop rate 00 nic. Questy zcela nelogicky nesly vzit najednou aby clovek usetril cas. Po ctyrech hodinach mlaceni jednech a tech samych @#$% medvedu jsem ty questy dodelal a nasrane hru smazal.
    • Veskoslav
      Jo taky jsem si to vytrpěl. Ale vidět Morii a další země Středozemě nejenom ve filmu či ve vlastní fantazii, stálo mi to za to hraní:)Navíc potkávat známe postavy ve hře jako Toma Bombadila, Galadriel a další:)
    • jo, questy u Old Forestu. Ty znám a hnusí se mi taky. *1* Tyhle questy jsem dělal jen jednou a už nikdy více. Naštěstí jsou to spíše výjimky. Dalších podobných questů je minimum. Mimochodem, ani v LOTRO není třeba dělat všechny questy. Já třeba zásadně nedělám questy, kde se musí zabíjet srnky.
  • Já bych vyzdvihl především komunitu. Nic totiž nedokáže zkazit atmosféru víc než poskakující ***** se svým gold plz, n00b, plzzzzz *11* *11*
    • No nevím, ale komunita v LOTRO myslím patří zrovna k těm lepší (a nemusí to být ani RP server), hraji to již třetím rokem a v ignore listu mám dva lidi. Například v Riftu jsem měl po měsíci v black listu více jak stovku a v dalších F2P hrách, které jsem vyzkoušel to bylo podobné. Samozřejmě že nějaký ten spam se na nejvíce používaném kanálu GlobalLFF (je ale vytvořen hráči) také vyskytne, ale není to žádná hrůza, rozhodně tam nejsou žádní gold spameři atd.
    • Veskoslav
      Šup ignor, problém je pak omezený ignor list:-D
  • Abych to shrnul a možná tyhle informace někdo bude považovat za užitečné:

    Plusy: Svět pána prstenů, velký svět, který není instancovaný, solidní grafika bez asijských prvků, dostatek skillů - um hráče má vliv na výsledku boje, dobrý free to play model, stále aktivní komunita (dobrá zalidněnost serverů), zajímavé PVP, velké množství regionů, které se vzájemně dost odlišují, hra je často doplňována o nový obsah, fungující RP servery, solidní a obtížné instance, občas dobré epic story, hlas trpaslíků atd.

    Mínusy: Některé classy jsou v rozporu se světem Pána prstenů, grindovací deedy, někdy chybí smysl pro detail (např. více interiérů by nezaškodilo, ve vodě by měly být ryby atd.) - opět postupná změna k lepšímu, namluvení NPC (stále se opakující hlášky od levelu 5 do levelu 75), malá variabilita vzhledu NPC (na levelu 10 můžete potkat úplně stejně vypadajícího moba jako na levelu 75) - postupně se ale toto lepší, lagy v PVP, hlas elfů atd.
  • tohle neni mmo pro masy, tohle je mmo pro lidi co se chteji ztratit s prateli v obrovskem fantasy svete a jsou fanousky stredozeme, jedno z mala mmo kde funguji jakz takz rp servery aspin co si pamatuju *8*
  • Jen ať jim relativní úspěchy vydrží co nejdéle. Zaslouží si to. Už je to, že se člověk může procházat po neuvěřitelně obrovské středozemi, kterou drtivá většina lidí zná z knížek nebo filmů je úžasný zážitek. Ale navíc perfektní hratelnost, promakaný systém profesí a podprofesí a celkový crafting, který je velice chytlavý a zábavný, super souboje a zajímavé skilly. Velké množství questů, které nejsou jako přes kopírák. Dobře řešený systém vlastních baráků v sousedstvích, super komunita, a mohl bych pokračovat dále.
    Jednoznačně doporučuju každému, kdo má alespon malinko rád Pána Prstenů, ale i všem ostatním.
    Jako další jednoznačné plus považuju grafiku a stylizaci, protože těch japonských a pseudojaponských MMO, kde má každý stometrové meče, super podivné přezdobené brnění a obličeje jako panenka barbie po plastice (a to mluvím i o mužských postavách :D ) je tak 95%, a na nějaké klasičtější, trochu realističtěji ztvárněné MMO člověk jen tak nenarazí. Čest vyjímkám jako Age of Conan, Lord of the Rings Online apod.
    • Jak jsem psal, hraji již tři roky a mám LOTRO rád, ale v některých věcech to až tak slavné není. Crafting - no možná je promakaný, ale rozhodně není zábavný a chytlavý, jedna věc se vyrábí strašně dlouho a vyrábět věci ve větším množství najednou tu až na vyjímky nejde, tzn. když předeláváš např. blbé dřevo nebo kůže na lepší kvalitu a děláš 300 kusů, tak to můžeš jít na hodinu od PC (u dřeva a kůži se sice dá vyrábět po 50ks najednou, ale ne u nejvyššího tieru), tohle rozhodně zábavné není, ale on je craft opruz u většiny mmo.
      Questy jsou jak přes kopírák, jen je u každého z nich odvyprávěn nějaký malý příběh. Samozřejmě vyjímkou jsou questy bookové, ale jinak je to klasika onlinovek, přines, podej, zabij, udělej.
      Je pěkné, že můžeš vlastnit barák, ale k čemu ti to je. Máš jen o něco více úložného prostoru a můžeš si tam vystavovat trofeje z instancí, jenže kochat se jimi, to tě přestane po měsící bavit a pak už jen platíš nájem a do baráku ani nepáchneš. Co se týče grafiky, ta už je dávno za zenitem a ani podpora DX11 to nezachrání, ale jsou samozřejmě místa, která i přesto vypadají úchvatně. Charaktery sice jsou realističtější, ale např. elfí mužové vypadají jak členové 4% komunity no a např. hobiti mají naprosto nevyvážené proporce jednotlivých částí těla. Snad nejpovedenější jsou trpaslíci, kteří vypadají tak, jak mají. Variabilita u vzhledu jednotlivých částí brnění se také příliš nekoná. Myslím že hlavně to prostředí středozemě je to hlavní, co hru táhne kupředu. PvMP byla a je pouze parodie na PvP.
    • Já bych vyzdvihl grafický styl, který je umírněný a není úchylný jako v některých asijských MMO. Určitě bych vyzdvihl systém boje, který je sice v MMORPG tradiční, ale díky velkému množství skillů, které jsou vzájemně propojené, rozhodně záleží na umu hráče. Také bych ocenil obrovský a neinstancovaný svět (vyjma několika regionů), takže se můžete bez pitomého loadování projiždět dlouho a dlouho na koni. I výrobce hry nespí a neustále pracuje a za poslední dva roky se hra rozvíjela snad nejvíce - nové regiony, řada systémových úprav a vylepšení.

      Free to play model je velmi dobře udělaný. Vlastně neznám lepší model. Kup si jen to, co si koupit chceš. A pokud na to nemáš peníze, vydělej si hraním. Sice dříve či později nějakou tu korunu potřebovat budete, ale hra vám dá spoustu času na rozhodnutí, jestli investovat či ne. Takže žádné hloupé trialy nebo směšné free víkendy!

      Určitě bych nevyzdvihl systém vlastních domů. Ten bohužel nevyužívá potenciál hry. Questy jsou víceméně ve formě zabij, dones, doprovoď - žádná revoluce. Crafting je docela dobrý, pro mě sice nudný, ale z MMO, co jsem hrál, nejlepší. Herní classy jsou dostatečné ale nikoli ideální. Bohužel jsou classy, které jsou příliš silné a naopak classy, které jsou relativně slabé. Změny za poslední dobu bohužel jen zhoršily tuto situaci.
      • Takže ta placená měna se dá i nějak vydělat i přímo ve hře? Radši bych bral měsíční poplatky, než si muset platit každý dung/rasu/classu zvlášť.
        • Obsah ve hře se kupuje za tzv. turbine points (body). Tyhle body si člověk může koupit - 600 TP cca za 8 USD a nebo vydělat hraním. TP člověk získává plněním questů, deedů apod. Já třeba nedávno rozehrál novou postavu. Měl jsem 2 TP (jo, hodně jsem utrácel *1* ) a nyní je má postava na levelu 35 a TP mám cca 700 a to jsem ještě neudělal všechny deedy. Za 700 TP se dá koupit např. nový region (ovšem ne ty hlavní regiony, ty stojí trochu více), otevřít si různé věci, které zlehčují hraní atd.

          Hrát bez nutnosti cokoli platit a zároveň, aby to nějak neničilo samotnou hratelnost, jde tak do levelu 30. Zcela zdarma jsou 4 regiony (pro level 5 až 30-35), pokud si dobře vzpomínám, a veškerý obsah v nich. Já dám level 30 cca za týden, ale to už to znám. Nový hráč by to mohl zvládnout během 2-3 týdnů, pokud by hrál denně pár hodin, nebo cca za 4 týdny, pokud by to nehrotil (dá se ovšem nahrát level za 2 dny, ale to už je šílenství). *4*

          Měsíční poplatky jsou, myslím, 10 USD.
          • 10 USD je to tuším jenom, když si to vezmeš na tři měsíce a stejně se to přepočítá na částku, na kterou by to vyšlo v EU. Tzn. když si vezmeš na měsíc, tak to je někde kolem 18 USD.
  • Je to hnus, v zivote bych nesahnul na hru kde si koupíš výhodu, takové hry patří do koše
    • A výhodu v čem? V LOTRO žádné PVP není, takže co? Nehledě na to, že se tam dají koupit jen "výhody", které jsou stále docela dost zanedbatelné. Všechno, co se dá koupit jako vylepšení charakteru, se dá taky získat přímo ve hře a některé tyhle věci lze dokonce získat velice snadno.

      LOTRO rozhodně nepatří do koše.
      • A přijde ti například normální, že nějakou dobu expíš a rozkládáš zbraně, abys měl lepší settingy, které do nich pak vkládáš a když narazíš na lepší zbraň, musíš si koupit z obchodu za TP svitek, kterým ty dlouho farmené settingy ze zbraně vytáhneš, abys je mohl použít v té nové. Hnus.
      • MMO bey PVP je cistz fail:)
        ale ked vas to bavi tak dobre vam tak
        • Tak ono tam cosi jako PVP je - PVMP - tj player vs monster player, kdy proti sobě hrají hráči se svou postavou a hráči, co hrají za temnou stranu - orky, pavouky, vrky atd.
        • My se tu ale bavime o MMORPG a ne jen MMO. Ti chytri moc dobre pochopi jak to myslim. Skutecne kvalitni MMORPG vubec nepotrebuje PVP. :-P Jedina forma PvP ktera byla alespon podobne zabavna jako PvE je ten, co je udelany ve stylu skupinove hry jako treba v DDO, nebo Hutball v SWTOR.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit