Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě akorát zaráží ta neskutečná drzost a arogance... moc dobře si byli vědomi toho, že ta hra není dobrá. Neposkytnutí hry před vydáním herním serverům je toho důkazem, důkazem, že spoléhali a využili fanoušky této série. Myslím, že nakonec na tom braku slušně vydělali a teď se ještě smějou. Je to hnus... chovají se jako *12* *12* *12* Tohle by měl v herním průmyslu někdo začít hlídat... a takové tunely trestat vysokýma pokutama.
    • sssssd
      naprosto bezna vec. Naposledy tak byl recenzovan Doom a nikdo si nestezoval. Je to proto, ze day one patch je k dispozici vetsinou az pri dni vydani a je v nem nekolik mesicu debugovani, coz se jim stejne nepovedlo, pac video s bugy "quality control" je z prvni verze bez day one patche...
    • Tilwaen
      Fanoušek nefanoušek, pokud v den, kdy si chceš koupit tříáčkovou hru, nejsou k dispozici žádné recenze, mělo by se ti v hlavě rozblikat varovné červené světýlko. Pokud si už hru musíš za každou cenu koupit dřív, než recenze vyjdou, obvykle není problém zažádat si o refund.
  • jak jsou na tom vlastne v M3 auta? Rozjel jsem ted znova M2 a hned jsem si vzpomel ze rizeni je jedna z tech veci co me na M2 bavilo uplne nejvic!
    • Stačí číst.
      • To jsem samozejme udelal ale ptam se lidi tady co treti Mafii vyzkouseli.
        • Jízdní model má evokovat akční filmy typu Bullit, myslím, že povedeně. I slabší hráč má pocit, že je dobrý řidič, simulační mód však přidá jen přetáčivost v zatáčkách a na mokru (povinnost zapnout). Celkově se mi auta ovládají lépe než v konkurenčních hrách tohoto typu. Střelba a auta tu za mne fungují dobře, AI je srovnatelná s jinými hrami, výše zmiňované hvízdání je "overpowered feature" a né otázka inteligence. To znamená, že ji lze opravit velmi snadno patchem. Opět čistě za mě osobně i ty souboje fungují hezky, jako v béčkovém akčním filmu (se Segallem a spol.).
          Na závěr dvě doporučení - nehrát hru v kuse a vybodnout se na to, že je to pokračování série M., je to jiná hra, která se hezky hraje, není-li člověk naprostý hňup co musí omílat 100x řečené. Na fixech krizových věcí se pracuje, možná release PC verze ve stejný den nebyl šťastný, ale kdo si vzpomene na GTA4 problémy? Dyť se to nedalo dlouho hrát.
  • Myslim, ze Daniel Vavra to vystihl nejlepe:
    "Je smutný, že je to takřka po všech stránkách horší než M2. Vlastně je to naprosto neuvěřitelný. A hlavně po grafické stránce to nechápu s vyjímkou ksichtů, ale i faciálky jsem už viděl lepší. Design je bez komentáře a příběh je vcelku tuctovej, ale u her platí, že mezi slepými je jednooký králem a když si vybrali "kontroverzní" téma tak mají charisma +10 bez práce."
  • Umělá inteligence je komická.
    Stačí někoho zabít, stoupnout si před telefonní budku a lidi, co na vás chtěj zavolat policii poběží přímo k vám.
    • Zdenda666
      Která hra měla dechberoucí AI ?
      • Tato AI mi přijde dost reálná, jestli je to pravé http://imgur.com/gallery/WBqpT :o) ooo)
        • Paulcz
          jojo, GTA V :)
      • Lukass
        Fear!!!
        • To teda, nejlepsi AI co kdy kdo udelal, ale bohuzel se ten trend vubec neuchytil a to dokonce ani v pokracovani te same serie.
  • S recenzí v celku lze souhlasit. Hodnocení neřeším nikdy, víc mne zajímá psaný text, který o hře pojednává.
    Jen teda na tu recenzi vyžeňte ještě korektora.. *5*
  • Vidím tady hodně lidí, kteří najednou omlouvají Mafii 2 a vzpomínají, jaká to byla skvělá hra. Ano, ve srovnání s tímhle paskvilem to tak působit může, ale vedle kravince vypadá i kus hlíny krásně. Mafia 2 nebyla špatná hra, ale rozhodně byla hodně problematická a nedokončená. Vzpomeňte si na lživý marketing, kde se zmiňovala a ukazovala spousta mechanik i celých misí, které nakonec nebyly ve vydaném produktu.
    Prázdný otevřený svět sice nevadil v roce 2002, kdy se celý žánr teprve rozjížděl, ale po 8 letech byla situace hodně jiná. Navíc těch pár mechanik open-world her, které zůstaly, byly špatně zakomponovány do zbytku hry, takže se třeba vydělané peníze a koupené zbraně měnily po každé druhé misi.
    Hra byla viditelně nedokončená, jak po příběhové stránce, tak obsahové. 10h je na podobně hypovanou a otevřenou hru opravdu málo, zvlášť když chybí jakákoliv motivace k opětovnému hraní. Konec děje působil hrozně zbrkle a navíc úplně popřel vztah Vita a Joea v průběhu hry. Montáže v cutscénách ukazují zajímavé situace, které bych si rád zahrál, ale nikdy k tomu nemám možnost. Při průjezdu městem potom můžete narazit na spoustu detailně zpracovaných lokací, které měly určitě hrát roli v příběhových misích, ale nebyly nikdy využity, nebo se objevily až DLC.

    A když už jsem u DLC, pojdmě si popovídat o té absolutní žumpě herního designu, cynické snaze vytřískat pár babek za tu nejmenší snahu, kterou si pro nás vývojáři připravili. Betrayal of Jimmy a Jimmy's Vendetta jsou asi ty nejlínější a nejhorší DLC, jaké jsem kdy viděl. Pár desítek misí, které jsou všechny variací na "dojeď k bodu A a všechny postřílej", a jediný příběhový kontext je textová kartička se 3 větami. Žádné zajímavé cutscény, dobrý level design nebo atmosféra, jen primitivní aréna, kde se kolem vás naspawnují nepřátelé. Design na úrovni Unity stříleček v Early Accessu. Joe's Adventures měla šanci být příběhovým rozšířením, které by osvětlilo mezery v ději původní hry, ale k tomu je v ní rezervována necelá hodina skutečných misí a zbytek je stejný líný odpad, jako v předchozích DLC.
    Mafia 2 má poutavý příběh, dobře napsané postavy a skvělou dobovou atmosféru. Baví mě střelba a jízdní model, které působí tak nějak robustněji, než u konkurence, a často obdivuji ten úžasný smysl pro detail. Jenže všechny ten chybějící obsah, špatná rozhodnutí a v poslední fázi i chladná vypočítavost mi brání v tom, abych to někdy nazval skvělou hrou.
    • Mart9
      Absolutní nesouhlas. Od začátku tvrdím, že Mafia 2 je skvělá hra, u které je největší problém to, jak moc je tam vidět, že měla být ještě lepší.

      To o čem na začátku mluvili a ukazovali Vávra a spol. nemůžeš brát jako marketing. Dnes už všichni víme, že Vávra je detailista a pravděpodobně by tam tohle vše i bylo, však jsme toho dost viděli v těch ukázkách, jenže pak se do toho vesralo 2K, které tlačilo na vydání, hru osekalo a Vávra tak od vývoje odešel.

      Přesto je úctyhodné, že i přes kurvení ze strany 2K ta hra zůstala tak výborná. Naprosto ostudné je jen ten přístup 2K od osekání hry po tebou zmíněná DLC.
    • janchor
      Jen k tomu sice nedokončenýmu, ale za mě i přesto (proto?) fenomenálnímu konci: Joe se celou dobu chová jako ultimátní amorální hovado, proto čekáš, že povolí a půjde proti tobě – jenže on tě naopak podrží a o to působivější mi pak přišla lakoničnost vyústění, kdy za svý gangsterství platíte oba, akorát ty si to v sobě poneseš dál..
      • Mě to právě vůbec nesedělo k jejich vztahu. Vito ani Joe se v průběhu hry neukazují jako zrovna morální andílci a život berou hodně cynicky, ale jedna věc, která se nikdy nemění a na kterou se můžou vždycky spolehnout, je jejich přátelství. I v té nejhorší situaci se podrží a jsou schopni kvůli přátelství rozstřílet půlku města a poštvat proti sobě pohlaváry, jako při pomstě Henryho. Zkrátka ve světě podrazů, štěnic a intrik různých bossů je jejich osobní vztah tím jediným pevným bodem a vším, na čem opravdu záleží. Ten Vito, kterého jsem celou hru pozoroval, by radši umřel po boku Joea, než aby ho nechal zařvat a stal se dalším z mafiánských intrikánů.
        • janchor
          Mně to naopak sedělo perfektně: Vito je od první chvíle vcelku oportunistickej grázl a konec je momentem, kdy ho to definitivně zlomí.
          • frantisek_nejezchleba
            hrál jsem to na PS3 a nevím, možná to bylo chybějící mimikou (grafické řešení toho portu je fakt něco nevídaného ve špatném slova smyslu), ale z konce jsem nic necítil. Vůbec nic...
      • Mart9
        Když si vzpomenu na první dohrání, byl jsem hodně nemile překvapen, že najednou naskočily titulky a hra skončila. Samozřejmě zpětně to až tak špatný neni, jenže radši bych viděl, jak to skutečně dopadlo, než abych si to domýšlel. To popírá tvůj poslední řádek, protože my nevíme, jak za to Joe a Vito zaplatili, jen jeho auto jelo jinam. To je pro mě hlavní problém.
        • janchor
          Nevíme? Vždyť to bylo podaný naprosto jednoznačně. Joea sejmuli, Vito si bude dál gangsteřit s vědomím, jaká cena se za tuhle kariéru platí (čímž nemyslím ani tak smrt, jako ztrátu "lidskosti").
          • Mart9
            Já neviděl, že ho sejmuli. Jen ho chtěli sejmout. Ale to chtěl i Sam Tommyho v jedničce.
            • Fordzy
              Správně pochopení je to, že Joe umřel. Podle tvé dedukce nemá konec dvojky žádné vyústění. Smrt Joea byla pro Vita ponaučením. Ve trojce je Joe živí, protože trojku psali nějací američtí hlupáci a očividně neměli důvod a ani nechtěli konzultovat s Danem Vávrou jeho původní vizi.
            • Mart9
              Tak ty tu ze mě děláš hlupáka, že jsem nepochopil konec a zároveň sem dáš video, kde přežil *1*

              A opět - jediné správné pochopení je to, že ho SEJMOUT CHTĚLI.
            • Fordzy
              https://www.youtube.com/watch?v=ARrk8z7fqF8
              Joe je očividně spokojený. Amíci mají prostě rádi happyendy. Jsem se musel smát, když jsem to viděl. *15*

              Pokud si nepochopil, že ho ve dvojce sejmuli, tak ti to asi nemá cenu vysvětlovat. *1*
            • Mart9
              Fordzy: Vážně je ve trojce kromě Vita i Joe?

              A jaký nepochopení??? Jasně jsem napsal, že ho chtěli sejmout. To je to úplně nejjasnější pochopení celého konce. Kdokoliv píše něco jiného, nemá pravdu, pokud to scénáristé hry někde oficiálně nepotvrdili.
            • Fordzy
              Podle pochopení/nepochopení konce Mafie 2, by se dali rozlišovat dva druhy hráčů: Ti chytří a ti "druzí". Ne všechno musíš mít naservírováno na stříbrném podnose. A stejně Joe v Mafii 3 zase obživl, takže celé ponaučení z konce dvojky je úplně v řiti. *7*
        • frantisek_nejezchleba
          dobrý režisér ti i z takového scénáře udělá scénu, při které pochopíš všechno. Tady snaha byla (Leo: „Joe nebyl součástí naší dohody.“), ale působí to lacině. Rovněž jsem měl problém s tím, že jsem vnitřně necítil konec a ten přesto tak nějak odnikud přišel. Byl jsem vytržen z uvažování nad fabulí a řešil jsem technickou stránku projektu. A to je špatně. Opět, dobrý režisér by tohle neměl dopustit. A Mafia 2 toho svého režiséra (Vávru) ztratila.
      • frantisek_nejezchleba
        jenže problém s Mafií 2 je ten, že ani Vito není chlápkem, který by na hráče působil jako morální člověk (z války, kde vraždil jak o závod, nemá mindráky, ve vězení chladnokrevně zavraždí hovado, ve výsledku se smíří s nevzdorováním proti zavraždění Galanteho, atd.). Shodneme se určitě aspoň na tom, že to není citlivá postava. Z mé zkušenosti se rozhodně nedá mluvit o tom, že bych si po skončení příběhu uvědomoval nějakou vnitřní tíseň hlavního hrdiny vzhledem k osudu Joa. Ovšem jelikož se mi tvé vidění příběhu líbí, tak musím alespoň ve druhé vlně konstatovat, že nedokončená je na této hře minimálně narativní složka.
  • Uz to neni holt co za Dana. Doufam, ze jim ukaze, jak se to dela *2*
    • Zatím to vypadá, že dělá ještě větší bugfest. Ono si třeba lidi uvědomí, že Mafii 1 nedělal jen Dan :-D Ten mohl akorát za scénář a cutscény (a ani ty nedělal sám). Ale dobrou, zábavnou, nezabugovanou hru dělali úplně jiní:
      https://www.youtube.com/watch?v=Xnyy7-b_lfY
      • My víme že Čelisti dělalo spousta lidí, herců, střihač, kameraman... a přesto je to film Stevena Spielberga.
  • James110
    Je třeba se ted omluvit verejne jak jsem pomlouval Mafia 2 protoze ve srovnani s timto to byla pecka, Jediny duvod proc hrat Mafia 3 je pokud chce clovek vedet jak pribeh dopadne. jinak nuda nuda nuda. At se vyvojari vzpamatuji, je rok 2016, meli engine meli za sebou jednu stejnou hru a presto z nich vyslo toto. Jsem zklamany.Ted je to jen prazdny svet a mozna DCL mozna patche, mozna komunita z toho jednou udela. 6/10!
    • KrPa
      To radeji usetrim 1200 kc a podivam se na YT na nejaky lets play zadarmo.
      • Zdenda666
        Hry jsou od toho aby se hrály.Dívat se má člověk na filmy.
        Nic proti lets playum :)
      • Femto
        Jo, to jsi jim to nandal...
  • DonVirtuous
    Dobře napsaná recenze. :)))
  • Ještě že jsem nekoupil *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit