Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na to není třeba metaverse. Stačí webkamera. 

  • Derp_1337

    Přesně jak tady Smaug napsal. Když chceš přes prohlížeč v mobilu najet na nějaké stránky a ty stránky tě otravují s tím, že si máš nainstalovat jejich appku a toho upozornění se nedá zbavit. Je to fakt otravný trend, appka na kdejakou blbou stránku.


    A k problematice smartphonů: ačkoliv lidi si je kupují, tak kolik jich skutečně využije "plný potenciál" toho smarthphonu a nebudou přes nějak jenom volat a psát??

    Moji prarodiče mají smarthphone, rodiče mají smarthphone (protože chcou jít s dobou a být "cool") , ale stejně jenom přes něj volají a píšou zprávy.

  • Já si pod tím zas představuji něco jako Ready player One nebo Free guy..


  • Ve VR nehraji každý den ani delší dobu tahem ale především když mám chuť na kratší ale intenzivní zážitek. Snad proto mám zatím stále co hrát.

    Všechny hry co mě baví dlouhodobě mají společné že se o ně vývojáři stále starají, vylepšují je a rozšiřují.

    IDU dostal od uvedení tunu vylepšení, před pár dny dvě nové mapy do Gate Defense modu.

    Klonů Beat Saberu jsem zkoušel více a skončil jsem u Synth Riders který mě baví víc než "originál". Je více "taneční", není to jen zběsilé máchání jako BS. A na Questu se do něj jednodušeji nahrávají custom songy, BS je po každém updatu nutné modovat a číst výhružky o zablokování účtu.

    Pistol Whip je úplně jiný než Superhot. Znovuhratelnost je slušná díky různým modifikátorům. Custom songy nepodporuje, zatím vyšly zdarma dvě rozšíření s novými songy, časem asi budou placená DLC. 

    K virtuálnímu minigolfu jsem mněl taky nedůvěru, ale vysoká hodnocení mně přesvědčila ho vyzkoušet. Pro mně skvěle odpovídá definici "Larger then life", perfektní level design hřišť a úplně rozdílná prostředí.

  • Ke znechucení je, když si v mobilním prohlížeči otevřeš stránku a ta tě otravuje s tím, že si máš nainstalovat apku, aby ses plnohodnotně dostal k obsahu, ke kterému na počítači prohlížeč v pohodě stačí. Pokud pak trváš na mobilním prohlížeči, máš půl displeje zapláclou obřím odkazem na instalaci apky.

  • Nevystačila, to by si furt lidi nekupovali nové a nové smart phony za x tisíc, když by jim stačily obyčejné tlačítkové za pár stovek. 83,72% lidí na světě dnes vlastní smartphone (včetně Afriky, Indie nebo Jižní ameriky kde jsou lidi fakt chudí)  a číslo pořád roste.

    A to že jsou lidi znechucení, že existuje appka na kdejakou blbost bereš kde? Nutí tě někdo instalovat všechno co najdeš v Google Play? Na tom že je na výběr milión užitečných aplikací na počasí, finance, zdraví, seznamování, sociální sítě, hry, mapy, atd. (a většina zdarma) fakt nevidím nic k znechucení.

  • Hidden

    To zalezi na definici, ja si pod pojmem "metaverzum" predstavuju trochu vice nez jen virtualni zvanirnu, pripadne vylepsenou tim, ze tam lze delat drobne hry. Rekneme neco vice smerem starickeho Second Life, coz mi z vagnich vyjadreni pripada, ze je i smer kterym chce jit Facebook. O pojeti jako ve Stephensonove Snow Crash ani nemluve... ;)

  • Derp_1337

    To jsi mě špatně pochopil. Já netvrdil, že na VR se nenajdou kvalitní hry. Je tam pár fakt dobrých her. Ale bohužel je toho příliš málo. Až to dohraješ, tak co dál? Prakticky jenom k Beat Saberu se vracím.


    Death Unchained - po čase většinu lidí přestane bavit neustále dokola hrát prodecurálně generovanou rogue-like hru. Jenom pár "vyjímečných" jedinců se k tomu dokáže neustále vracet.

    Synth Riders - to je totožná hra jako Beat Saber. Jedině s tím rozdílem, že v BS máváte mečem, zatímco v SR boxuješ. Jelikož BS vyšel dřív než SR, tak SR je klon BS.

    Pistol Whip - už jsem hrál hru na podobném principu Superhot, ale taky to nebyla hra navždy. Nemyslím si, že to VR zachrání.

    Walk About Minigolf - V blízkosti mého bydliště se nachází 1 minigolfové a jedno klasické golfové hřiště. Mám toho nahraného fakt dost. Člověk ve hrách chce většinou dělat něco, co v reálu nemůže. Takže Meh, e-minigolf není pro mě.


    Jinak díly za tip na Pistol Whip. Vyzkouším to.

  • Pravidelně se vracím k In Death Unchained, Synth Riders, Pistol Whip a Walk About Minigolf. To že je známý jenom Beat Saber neznamená že nejsou jiné kvalitní hry.

  • Metaverza už existují, nejúspěšnější je VRChat a Rec Room. Rec Room není pouze pro VR, ale i tak má jeho VR verze 3 miliony aktivních uživatelů. Miliardy kterými se ohání Adam v článku to sice nejsou ale i tak to není marné.

  • ..a ani staré

  • Zkoušel jsem ve VR, problém je že můj PC, který non-VR DCS rozjede bez problémů na 4k na +-50FPS naprosto nedává mise s více assety ve VR. Vypadá to krásně ale na serious hraní bych musel vykrást NASA.

  • Derp_1337

    "Pokud se mezitím nestihneme poslat do středověku..."

    Putin: Challenge accepted!

  • Derp_1337

    Kdyby byl dostatek kvalitního obsahu, tak by to lidi bavilo v něm trávit čas. Jenže kromě Beat Saber člověk nenajde nic, co by ho bavilo delší dobu.

  • Derp_1337

    Tak na jednu stranu je blbé, že různé sociální služby zhoršili reálný kontakt mezi lidmi.

    Ale zase na druhou stranu je to plus v případech, kdy člověk nemá možnost, jak se vidět se rodinou a kamarády jinak než online. Např. během období nejvyšší paniky z pandemie covidu se člověk prostě nemohl někde sejít.

  • Derp_1337

    Tak ale velká část uživatelů by si opravdu vystačila s telefonem, který nabízí stejné služby jako měla prastará Nokia 3310.

    A lidí, co si už zvykli na moderní telefony, jsou pomalu už znechucení z toho, jak se je appka na kdejakou blbost.

  • Tak já myslím, že větší pozornost strhl až když přišel oculus. Zhruba v té době jsem začal slýchat o velkých AAA hrách, které začínají vývoj. Plus pokud to má být pořádně, budou muset i pořádně experimentovat, protože VR hru se musí nejdřív naučit dělat..  není to stejné, jako klasické hry

  • Asi tak. Až něco uvidím, začnu se zajímat. Navíc, vývoj předpokládám potrvá, takže je čas začít. Nepředpokládáme, že VR upadne... Pozvolna poroste

  • Připomíná mi to: "K čemu chytrej telefon, když ho musím nabíjet každej den?? Moje 3310 vydrží nabitá skoro týden a stejně mi stačí jen volat a psát SMS a lepší hru než hada stejně nevymyslí" 😂

  • Hidden

    Ono jestli to nebude tim, ze se vsichni ohaneji metaverse, ale realne nema krome obecnych velkohubych prohlaseni nikdo nic poradne hmatatelneho, takze bych klidne tipl, ze vetsina respondentu ani nevi co to ma byt a proc by je to melo zajimat. Ale kdyz bude zabavny, dostatecne atraktivni a dlouhodoby obsah, ono si to uzivatele najde. Teda pokud bude mit penize na VR, pokud nebude existovat i non-VR verze daneho produktu (a zamerne pouzivam slovo "produkt", protoze zatim to na nic jineho nez neslany a nemastny produkt k naplneni financniho vyhledu nevypada).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit