Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • VortexCZ

    Najdi Valdu... Sakra, nenašel jsem ho :D

    • Jack1947

      Kdyby napsali Valdo je támhle bylo by to o dost jednodušší 😛😎

  • Darrick

    Asi jsem slepí, můžete dodat obrázky, které budou obsahovat zvýrazněné rozdíly? U Battlefield jsem rozdíl vyděl ale tady absolutně nepoznávám.

    • wenceslaus

      Nikz tu dával zřetelnější příklady o několik komentářů níž. Pro mě je tohle zase znatelnější než Battlefield.

      • Jack1947

        Tak když bych si vzal lupu která má sto násobné zvětšení Taky bych něco málo našel 🙂

        BF byla první hra a to byl výsměch to co tam ukázali s RTX ON :D

        • wenceslaus

          Na tohle snad opravdu nepotřebuješ žádný zvětšení... jinak je problém jinde.

          https://youtu.be/eiQv32imK2g?t=867

  • unicz

    Tohle jsou chujoviny. Skutečný přínos bude např. v ETS2 (3), jízda v noci dostane úplně jinou dimenzi. Ach pardon, SCS v roce 2019 přechází na moderní DX11..... 

  • Hehe, místní sraz RT expertů ala GGG a Jack 😀

    • Jack1947

      Já to nikomu neberu, čekám že za pár let 5-10let to bude stejně standartní jako dneska třeba DX11 potažmo DX12, vývoj je potřeba byt teda našlapuje hodně s rozvahou 😉

      Hele pokrok nezastavíš, nejdříve bylo DX10 a to byl sám o sobě dost velkej progres ale na Vistách neoptimilizovaný, DX11 teselace přidalo se hairworks ( ono co si budeme povídat rozevláté vlasy nebo tráva to je prostě potřeba)DX12 kapky vody a vůbec tekoucí vody DX13+?

      No a ted je tu RTX, radume se konečně po staletí neskutečně, neřešitelný problém s dopadem REalným paprskem světla a působení rozdílů světlo/tma. Hele na druhou stranu je to rychleji než v dalším Dirextc! a to je co říct.

      Nojo jeneže co já vím já jen chudý muzykant co tu kartu ani nemá a neplánuje koupit🙂😈

      • DX12 prinasi low level api ktere nektere operace pripravy grafiky dokaze prehodit z cpu na gpu a tim vyresit problem s drawcallama problem je ze to neni nic automatyckeho a vyzaduje to hodne driny a vetsina her dx12 i kdyz treba maj tak ho vlastne nevyuzivaj tak jak se ma a verim ze este par let potrva nez se to naucej vsichni pouzivat

        S tekouci vodou to nesouvysi dema s tekouci vodou jsou stara uz 10 let problem je vykon kterej je furt nedostacujici nikdo si nechce upalit pulku vykonu gpu aby resil kaluz realne simulujici se vody a na to s tim udelat reku to este potrva hooodne dlouho nez se na takovou uroven vykonu dostanem

        • Jack1947

          Jsem myslel kaplky vody minulé mělo teselaci- vrstvení a tohle má kapku vody ne? nwebo tak nějak.

          • Dx jednotlive efekty nepridava ale meni programovaci API a pipelinu tessalace prisla s geometrick shaderama kde se da delat spousta dalsich veci takze Dx 12 urcite nepridava zadne kapky ty se daj udelat uz dlouho pres gpu particle ktere jsou dostupne uz dlouho jen se to nevyplati ve vetsine pripadech delat pouziva je tusim drive club na sklo pri pohledu z kokpitu na ps4

            • Jack1947

              Jenom sem komentoval jedno video co snad bylo i tady a už tehdy to bylo docela vtipné - stékajicí kapky vody na obrazovce nebo co ty na to jdeš až moc vědecky.

  • Wolfcastle

    Při prohlížení těch screenshotů si připadám jak v testu najdi 10 rozdílů... já tam žádnej nevidím😬

  • Meow

    Za mě naprosto zbytečná věc. Po zdejším retru na Arx Fatalis jsem si to nainstaloval a znovu to hraji a ta atmosféra a hratelnost je nadevše. Žel to dnešním hrám docela chybí. Grafika jde dopředu, ale hratelnost mnohdy spíš dozadu... 

  • sukovf

    Na nějaký srovnávání je zatím moc brzo, jelikož žádnej titul RT neimplementuje zcela. V BFV jsou to jen odlesky a tady zase jen GI (prý taky stíny, ale v jejich případě trvám na tom, že jsou použitý klasický SM). V ME už mám na pažbě ~20 hodin, ale rozdíly s RTX on/off jsou vážně minimální, a jak tady kdosi poukazuje, třeba AO jen "zbytečně" ztemňuje už tak tmavá místa, takže člověk musí víc používat baterku, kterou musí neustále dobíjet a tak pořád dokola.

    Blbý je, že v těch, kteří tomu ani za prase nerozumí, to pak právem vyvolává dojem, že celý RT vlastně není k ničemu a že za ten FPS drop a relativně drahej GW vůbec nestojí. Teď je potřeba vyčkávat, než se mezi lidma víc rozšíří RTX karty (nebo ekvivalent od AMD, až si vytáhne hlavu ze zádele a něco předvede), protože udělat scénu, kde je RT poznat sakra hodně, že by každýmu z vás spadla čelist do gatí, není nijak těžký, jenže stavět se na tom nedá, protože by každej zas brečel, že nemá na to, aby si koupil RTX2080 a podobně. Teď to prostě chce čas...

  • XorxoxTalarius

    Asi uz jsem uplne slepy, ale nevidim rozdil (jako podstatny) mezi RTX On a Off, pokud clovek hraje na ultra, mozna je i lepsi mit to vyply, jelikoz pak je hra o dost temnejsi.

    • ale vidis: 

      off vs on

      off vs on

      • Wolfcastle

        no tak to off rozhodne vypada lepe a u FPS urcite prakticteji (lip by se mirilo na neco co neni z 60% cerna barva...)😂

        • wenceslaus

          Lépe? Chápu že má každý svůj vkus ale tady se prostě dva snaží dělat totéž a jeden to dělá o 100% lépe.

          Jelikož na svém monitoru užiju jen 60 fps, tak to praktičtější není. A i tak bych raději např nehrál ve 4k a vypnul Hairworks než hrát bez Ray Tracingu.

          Jako líp by se mířílo kdyby se grafika nějak odstranila skoro úplně, a jako cíle se jen pohybovaly kontrastní body. Ale to bych asi hrát nechtěl.

        • A na tom je neco spatne, ze budes mit problem u atmosfericke strilecky neco trefit za tmy? Tak si treba posvitim, budu muset postupovat do cernych zakouti opatrne, treba se snazit orientovat i podle zvuku. Me to prijde, ze zrovna pro tento typ her to jde naprosto ruku v ruce a ovlivni to hratelnost spravnym smerem a mozna ji to doda i novy rozmer, to uz zalezi na vyvojarich, jak si s tim pohrajou.

          Samozrejme jestli se ti libi vic rtx off je otazka vkusu a tu ti neberu, ale ono to bude taky tim, ze jsme si za to roky navykli videt v tech hrach tak nejak vsechno vyblite a bez hloubky, coz je mozna super pro CS:GO, ale tady me to uz ted bije do oci, jak nudne rtx off vypada.

          • Jack1947

            Tak zase někdo to musí koupit jinak se to nezlevní, mě stačí to nevyblité bez paprsků světla, prozatím.

  • Johnny

    Zas taková hitparáda za ty FPSka dolu to teda není.... pro mě zatim uplná zbytečnost.

  • TheGGG

    zbytečná technologie a slepá vývojová větev... další světýlka, to je přesně to co dnešní hry potřebují.... rozdíly jsou nulové, nebo jediný viditelný efekt je tmavá místnost místo světlé... černou místnost kde je pendrek vidět bez baterky, uměli hry odjakživa a vždy to byl opruz...

    ale hlavně že se výrobcům HW sypou penízky a tvůrci her mají co prezentovat na screenshotech... že samotné hry často stojí za pendrek, to už nikoho nezajímá...

    rtx dobrou hru nedělá

    • mikezz

      RT je všetko len nie slepá vetva, nič lepšie ako variácie RT v 3D grafike neexistuje takže budúcnosť grafiky hier je v RT a bola už dlho pred tým ako jeho real-time podobu uviedla Nvidia. Ak chceš, aby hry niekedy vyzeraly ako renderované filmy, prvý real-time RT pokus by ťa mal asi možno aj tešiť :) To, že hry stoja za pendrek a to bohužial ich väčšina, hlavne súčasné populárne žánre, ktoré ale veľmi rád úplne ignorujem, je už úplne iná vec.

    • driv se filmy renderovali podobne jak hry potom s dostatkem vykonu presli na raytracing nerikam ze se to ted vyplati ale primer ze je to slepa vetev je stejne kratkozrake jako kdyz kdysi ridic povozu s konma tvrdit to same o motorovych vozidlech kdyz byli spatne dostupne 

    • walltar

      Nevím, jestli bych o ray tracingu řekl, že je to zbytečná technologie, nebo slepá vývojová větev.

      Ale souhlasím s tím, že teď a za tyhle peníze cenu to vážně nemá cenu kupovat.

      • Jack1947

        Mě to příjde trochu komické tot vše, trochu jako když vědci bádají... alejasně pokrok nelze uspěchat vždy jakou dobu trvalo než se zjistilo že země není placatá...

      • TheGGG

        zatím nikdo není schopen dodat hru fps, tps, řežbu, hack and slash, která by zvládla nějak rozumně zpracovat obrovské bitvy o tisíci jednotkách v koukatelném enginu s dobrou hratelností, tedy ne pakárny jako dynasty warrior

        ai je ve hrách bídná

        fyzika a demolice pořád děs

        a že v AAA hrách pořád klipujou textury, o tom ani nemluvím

        koho zajímají nějaký světýlka

        on samozřejmě stejně jde celý herní průmysl do p****e... na battleroyaly, p2w omalovánky a kartičky, není RTX potřeba

        • Jack1947

          Díky bohu (Sony) za ty konzole! 😛😎

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit