Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Brilantní článek od Adama👌

  • PC + PS5 = WIN

    • spoock

      oprava: PC+PS5+Switch, bohužel Mário a Zelda nikde jinde není

  • Jack1947

    Myslím že Mrkvo$oftu je  celkem jedno co si o něm kde kdo myslí prostě Xboxem cílí na konzumní američaní co mají Xbox k tv aby si tam poušteli BLURAY nebo streamovali filmy prostě takovou levnou alternativu.

    Halo Infinite víceméne more of the same sice by mohli poladit grafiku atp ale když tam bude dobré střílení bude to super a navíc i na pc.

    Forza psedudo simulace s menšimi tweaky nejspíše

    Fable pokud to nepohnojí online hrou tak může bejt dobré.

    State of decay 3 super survival který snad bude dál vylepšovat dvojku a ty zomboidní zvířata tomu taky přidají na kvalitě. Piodbná offline hra prostě moc není všechny jsou bud mdlé a nudné a stejně cílí na Multák.

    Hellblade 2 se snaží asi dost neuspchat a je to dobře kor když víme jak moc usílí stál první díl.

    Avowed to je to coop hezky vpadající ale ta grafika je vypujčená z jiné hry takto uznávám tohle asi nebude želízko v ohni a navíc jsme se nic nedozveděli o Gears6 ani!

    Jinak fakt kdyby to měl nezaujatý redaktor na starosti nevyznívalo by to tak negativně a hejtovně. Jenže na M$ je to těžké asi se moc nehrne.

    Mimochodem PS5 zatím taky nemá nějakej přehršel Exkluzivek, pomalu se dostáváme do doby že PS5/Xbox bude spíše náhrada pro lidi co nechtějí pc nebo nemají takové horší. Což není úplně marné. Třeba tam zůstane pár exkluzivit ale nebude tak závratné.

  • JohnyTheZik

    Na jednu stranu je ukazka exkluzivit vzdycky super, na druhou stranu to jde podle me hodne proti tomu, o co se ted MS snazi. Uvahy o tom, kdo si koho na predvadecce namazal na chleba, nebo pohled na exkluzivity, jdou hodne proti realite a trhu (predevsim americkymu).

    Nehlede na cisla prodeju PS4, v americe je znacne dominantni Xbox a casualni lidi neprejdou na PS5, jen protoze je tam nejaka fajn exkluzivita. Navic i pres prodejni uspechy PS, se Sony nemuze rovnat s MS v pouzivani placeny sluzby (na cem je samozrejme nejvetsi profit). PS Now ma podle poslednich cisel asi 2.5M lidi oproti Xbox live s 10M.

    Nehlede na (ne)uspech nebo famoznost predvadecky je Microsoft mnohem lepsi ve snaze vytvorit Gaming netflix. I proto je tu jasnej posun k redukovani exkluzivit a presun vsech her na GamePass. Je zajimavy, ze je tu z toho neustale nekdo prekvapenej. Tohle se, minimalne v blizky budoucnosti, nezmeni.

    • spoock

      GamePass je cesta do pekla, stejně jako nárůst streamovacích služeb. 

      • JohnyTheZik

        Muzes to rozvest nebo je to jen komentar z minulosti?

    • unicz

      Jako 10M Xbox GP jsou pravidelně platící uživatelé? Protože MS to dost rozdává ke všemu možnému. 

      • JohnyTheZik

        Ano, 10M platicich uzivatelu. MS rozdava max tak mesicni trial.

        • unicz

          A proč mám 2x3 měsíce k HW AMD?😉

          • JohnyTheZik

            My bad, ve vysledku je to ale uplne sumak. Stejne bys mohl argumentovat i u wowka, kde se rozdavaly free trialy/game timy uplne ke vsemu.

            Ta sluzba uz tu nejakej patek je, takze to neni zadna novinka a paradoxne i tvoje hlaska, ze to ke vsemu rozdavaj, by mela dost napovedet k tomu, ze tam bude asi dost lidi. Benchmarky v tomhle celkem jasne indikujou, ze hodne lidi po free trialu zustane prihlasena.

    • Jack1947

      Ten Gamepass nebude tak slavnej beztak ale tak to těm zminovanej Amíkum je jedno stejně jako je jim jedno mít předplacený 10-20 stream služeb. Někomu to zase pomůže se rozhodnout jestli by o podobnou hru měl zájem někdy v budoucnu.

  • Luk83

    Vážený pane "redaktore", je vidět, že původní článek asi vydělal klikáním dost na to, aby jste se lopotil s další fabulací.

    Pro jistotu jsem se podíval na prezentaci Sony a docela by mě zajímalo, co na ní bylo tak super a nepřekonatelné, co MS neměl? 

    Možná tam bylo víc gameplay videí se super grafikou, ale nic, co by na PS už někdy nebylo. Jejich studia jedou to samé pořád dokola a všichni jim to vesele žerou. A že by u videí bylo více kontaktních datumů? To jsme si teda nikdy nevšiml.

    Nejlepší je srovnání Forza série a Grand Turismo. Na PS4 vyšla jedna hra, na Xbox One několik a všechny měli kvalitu, kterou jsme si mohli pravidelně užívat, zatím co závodníci od Sony stále jenom čekali a doufali (dostali Drive Club, ale o tom se tolik nemluví).

    Asi by bylo nejlepší se nad sebou zamyslet, vyndat si hlavu z pr*ele a stejným okem se podívat na PS. Ale to se nehodí do krámu a díky PS komunitě byste tu už asi dlouho nepracoval. Games je fajn, ale tyhle články ho dostávají někam na úroveň žumpy a toho největší odpadu, jakým je konzolista.cz. Reakci nečekám, stejně jako jsem se jí nedočkal posledně. Díky za nic a užijte si peníze za článek.

    • Nevěřím , že tendečnost článku není po dohodě nebo přímo na objednávku vedení redakce.

      Asi by se dal rozebrat odstavec po odstavci, tak jen dva na ukázku:

      Je tedy hezké, že Microsoft neprodává konzoli, ale ekosystém. Jenže já v tom ekosystému pořád nevidím žádné velké pecky, kvůli kterým bych se tam hnal s vyplazeným jazykem. Ve výsledku zkrátka chápu, proč bych si mohl chtít koupit PlayStation 5, a nechápu, proč bych měl chtít Xbox Series X nebo investovat ještě větší peníze do herního PC.

      -V čem je tedy ta výjimečnost PS5, kvůli které se budete hnát si PS5 koupit s vyplazeným jazykem a v čem je tedy ten "průšvih" Xboxu a herního PC, že Vám nedává smysl o nich uvažovat?

      -Za mě, který hraje jiné hry, než od Microsoft Studií a Sony exklusivity, je z pohledu hraní plus/mínus HW obou konzolí srovnatelný a tedy předpokládám, že hraní na jakékoliv z těchto konzolí bude srovnatelný zážitek.


      Pokud Sony oznámí další God of War render trailerem, přivřu nad ním oči – budu totiž tušit, co asi dostanu a jak to bude vypadat. Ale render trailer na Avowed? Ano, krásný a Obsidianu věřím, ovšem mnohem raději bych viděl hru.

      - Vždyť tady jasně říkáte, že co Vám nevadí u Sony a přivřete oči, Vám vadí u Obsidianu, protože Sony. Ach jo :-(


      Články Adama nejsou objektivní kritika. Tu si MS zaslouží, ale nejen on. Člověk by čekal, že čím více bude dobrých her, tím více spokojených hráčů a je jedno, kdo je vydavatel. Hlavně, že je na co se těšit. Ale Adam by napsal , že na hry od Sony se těší a že vyjdou za dva tři roky je prima, protože je to záruka, že to bude odladěná pecka, ale u MS je to špatně, protože koho zajímá , co bude za dva roky a kdoví, co z toho nakonec vyleze.

      Moc mě články tohoto typu mrzí a snižují kredit celého games.cz.

      • Cvicme_v_rytme

        Řekl bych, že podstatou článku je to, že letos vyjde nová generace konzolí. A to jak od MS tak od Sony. No a tak nějak se očekává konkurenční boj. Tedy něco, čím si chtějí ty firmy chytit své zákazníky. Ukázat jim něco, po čem jim spadne čelist. Je to moment, který má být přínosem pro hráče, protože mají dostávat dárečky a překvapení a hračky, na které se mají těšit.

        No a jde tak nějak o to, že se MS zatím s prezentací moc nepochlapil. Takže upozornit na to, že se promuje něco, co vyjde snad za dva roky, není pro propagaci aktuální konzole úplně top přístup. Je to komentář, názor člověka. Podle mě to kredit games.cz nesnižuje. Podle mě je to vlastně ta přidaná hodnota, kterou jinde nenajdeš. Plus je samozřejmě normální, že se všemi věcmi nemusí všichni souhlasit a můžou na to mít jiný pohled.

        Sony ukázalo konkrétní seznam připravovaných her s řadou konkrétních termínů, kdy co vyjde. A pro launch PS5 pár exkluzivit mají.

        Tento článek vznikl zdá se na základě poslední prezentace od MS, kde se ukázalo Halo. A to, co ukázali, prostě nijak zázračně nevypadalo. Tím nikdo neříká, že je chystané Halo špatná hrala. Jen i ta prezentace a odhalování informací mohlo být uděláno lépe. A o tom to je. Jde o to, jak se obě firmy chystají na launch své nové konzole. Ale tak o co jde, vlastně jen o peníze těch firem.

        • Luk83

          Doporučuji číst i jiné weby, které dokáží nabídnout trochu jiný pohled. Podle nich a já s tím jenom souhlasím, už souboje generací nebudou. Jak je ostatně vidět, PS si dál bude dělat ty svoje SP věci, MS nabídne MP hry a hromadu služeb kolem a Nintendo je prostě Nintendo, tam je to jasné. Tudíž nikdo nemá potřebu jít do nějakého souboje a srovnání, každý má to svoje, s čím si je na trhu jistý a tak je to v pořádku. Chce to vidět trochu dál než jenom na hate jedné nebo druhé konzole a to bych třeba od Games čekal. Tohle tady prezentované je hodně laciný názor a clickbait bez přidané hodnoty. Nechť si pan autor na takové blbosti založí blog, kde se může realizovat. Nemá ani tolik odvahy, aby sem přišel a nějak se k připomínkám vyjádřil. Třeba že 2020 + 2 roky není 2024, jak uvádí v textu a takových věcí je tam víc...

        • V pořádku. Můžu souhlasit s tím - MS zatím s prezentací moc nepochlapil... Já s tou kritikou souhlasím. Ale forma, jakou to Adam podává, a kterou někdo schválil, ten kredit u mě snižuje. Přidanou hodnotu v tom, že napíšu, že si Sony MS namazal na chleba, nevidím. Já si přidanou hodnotu od redaktora herního časopisu představuji jinak, jinou kvalitu a větší míru objektivnosti. 

  • Hidden

    S predchozim clankem jsem nesouhlasil, protoze to bylo takove neprilis podlozene vesteni, ale zde musim souhlasit. Ackoliv ta prezentace jako celek nebyla blba, ucel proste nesplnila. Co bylo videt primo z her neoslovilo a co bylo videt jen v renderovanych trailerech oslovilo, ale zaroven reklo "zajimej se znovu za rok, dva, az dane hry budou pred dokoncenim" a tedy nic, co by pri vydani konzole nahnalo kupce do kramu. Jestli pred vydanim konzole neukazou fakt neco, co jasne demonstruje schopnosti a moznosti celeho systemu a sluzeb, tedy neco, co konzoli proste proda a rekne "zahod stary Xbox a kup si novy", pak maji v tom lepsim pripade hodne rozvlacnou strategii a tom horsim... snad radeji ani nedomyslet.

  • Lukass

    Opet Homola a jeho moudra,  takova druha Mirka Spacilova

    • Jako majitel dvou předešlých a jednoho budoucího Xboxu s článkem na 90% souhlasím. Seremě, že Xbox neodřízl minulou generaci, Halo vypadá jak něco co vyblil sousedův čokl, game pass je geniální služba. Kromě halo tam snad nebylo jediný datum vydání u těch větších her, ty studia prezentovali už před dvěma lety tak sem čekal,  že už budou nachystáni na launch o dost víc než tohle. Možná si jsou tak strašně jistí xcloudem, že za dva roky budeme hrát všechno v top PC kvalitě přes stream. Nicméně zůstanu věrný, mám kámoše s xboxama, kteří evidentně nemusí upgradovat a stejně budou všechno hrát dál se mnou, mám t mraky achievementů a chci je sbírat dál takže mě nezbývá než doufat, že to bude dobrý. 

  • ravux

    Podle me by MS udelal nejlip, kdyby priznal, ze mu pokus o herni konzoli proste nevysel a cele to radeji zabalil, nez aby se nadale ztrapnoval a umrel na ubyte.

    • Luk83

      A v čem by to bylo lepší? Že by Sony mělo monopol na svoje super japonský hovadiny a jejich cool exkluzivity? Děkuji, já radši něco jiného, ale to stejně nemá cenu vysvětlovat, protože diskuze s lidma od PS neexistuje, ty si melou to svoje pořád dokola...

    • N

  • Pixie

    Nějak jsem nepochopil ten konec toho článku, proč by hráč neměl k vůli neschopnosti Microsoftu s Xboxem a hrama, nechtít invenstovat do nového herního PC. 

    Já hraji na PC a zůstanu u něj , protože je mi příjemnější hraní na myši a klávesnici, pak je tu i hezčí podoba her atd.. Vážně je mi u zadku pár exluzivit od Sony, přeci si k vůli těm pár her, nemusím kupovat jejich konzoli, potažmo vlastně jakoukoli konzoli.

    • honcka

      Ono jde akorát o tuhle prezentaci, divím se, že nevytáhli true nextgen FS2020

    • Já ten závěr pochopil jako že kupovat si herní PC na základě této prezentace (všechny hry vyjdou i na PC).

      • Pixie

        A z jakého důvodu to spojuje? Na pc vychází hry od všech možných vydavatelů. Mě je nějaký Microsoft ukradený, to jen jedna rybka v moři vydavatelů.

  • Jarisko84

    Uplny suhlas halo malo ukazat silu konzoly a ukazat kto je novy kral co sa vykonu konzole tyka... namiesto toho ukazali toto... mali sancu vsetkym vytriet zrak zato halo stoji stale so svojou hratelnostou pri prvom dieli... ale hraci co hrali 1 su uz v podstate dospely a pochybujem ze ich toto dako uchvati...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit