Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • victor

    To se tvrdilo už o několika hrách a měl jsem tu možnost to řešit už v době GF 8800 ....ale vždy za tím byla nedokonalost na straně výrobce karty  a slavné OC revize HW který topil sám o sobě víc než by měl .

    Ostatně pravidelné atakování 100°C hranice mne vedlo k vyřazení ostrovního ATI 7870 z PC , protože kde nepomáhá přepastování tam je na řadě koš . Na sw undervolting a podtaktování se nedá spoléhat věčně . 

  • Poučení pro příště, nehrát nějaké alfy a bety a počkat si na finální produkt. Tohle už je fakt na hlavu, že se vypouští takové nedodělky ve kterých jsou díry co by si dříve nikdo nedovolil. 🙂


     

    •  Četl jsi článek a nebo jen nadpis ?


      Avšak proto se dělají alfa/beta testy. Aby se ty nedodělky odhalily a nebyly (pokud možno) při release hry. 

  • inno3D RTX 2080 ti a žádný problém jsem nikdy neměl.

  • walltar

    Tohle je celkem dlouho trvající problém o kterém jsem zaslechl už u několik her... Společným činitelem tady nebývá vytížení GPU na 100% ale to že se renderují klidně tisíce FPS. Ale zatím jsem o takovém poškození slyšel spíš u starších karet.

  • Mne to odpaluje celý noťas s 2060 😅❄️

  • To je nesmysl, vzdyt by ta karta nesla pretaktovat...prece se taktuje, dokud ta karta nehaze chyby, pripadne nevytuhne. To by shorela pri kazdem pokusu o pretaktovani.

    • To není nesmysl. Karta může krátkodobě stabilně běžet na vyšších taktech. Každopádně, jak uvedl autor, je blbost aby jakákoli zátěž poslala kartu do křemíkového nebe. Co by s ní asi udělala těžba kryptoměn.

  • Houdini

    Chyba bude medzi stoličkou a klávesnicou. Zrejme nezmyselne pretaktované karty, buď na strane užívateľa, alebo výrobcu karty.

    • victor

      Grafické karty stabilně fungující na hranicích fyzikálních možností ....to není žádné scifi ale normální realita dnes stejně jako dříve ( z 25°C na 80°C při měděném bloku je ehmm požár permanentně pod kontrolou ) 

  • matthew451

    Netýka sa to len 3090 kariet, problémy hlásili aj majitelia nasledujúcich (zdroj JayzTwoCents):

    RX590, 6800, 6800XT, 6900XT, 3080Ti

    • údajně i 5700XT atp. Ale nic z toho nebylo potvrzeno, protože je to na úrovni "jeden cápek povídal na global chatu, že kamarádovi to odpálilo kartu...". 

    • Odkaz na zdroj. Resp. jací jsou další výrobci?

      • matthew451

        https://twitter.com/JayzTwoCents/status/1418107831786434561

  • Norjed

    Stalo se mi to, ale comp se normalne vypnul a OK.. proste vim, ze tahle ochrana je u procaku, ze pokud jde do tuhyho, tak se comp v zajmu pudu sebezachovy vypne. Nevim jak je to u grafik, kazdopadne me se vypnul, po rebootu vse OK.

    • U me teda vypnuti vzdycky znacilo problem s napajenim : )

      • Derp_1337

        Přesně tak. To je jedna z velmi pravděpodobných příčin. Počítač by se sám od sebe neměl vypnout kvůli "vysoké teploty". Spíš mu to nezvládl utáhnout zdroj (např. při zvýšené teplotě ve skříni kolísá výkon kondenzátorů a přepětové ochrany).

        • Norjed

          Chlapci, nevim moc o cem tocite :) Tahle funkce bejva bezne v BIOSu, u serveru je to uplne normalni.. u domacich compu to tam byva taky, zalezi na desce. Nerikam, ze to je normalni vec, ale je to "safety" funkce. Kdo neveri, zkuste si zaGooglit.

          • Derp_1337

            Myslím, že se jedná spíš o vzájemné nepochopení.

            Máš pravdu v tom, že když teplota překročí nějakou kritickou hodnotu, tak se počítač kvůli bezpečnosti vypne (restartuje).

            Tady jde ale o to, že za běžného provozu by se to nemělo stát, že teplota naroste na kritické hodnoty. Když se to stává, tak to většinou znamená, že něco je v nepořádku (třeba to, že je špatně nanešená nebo zkorodovaná teplovodivá pasta a nebo třeba odchází větráček).


            Za samovolné restarty PC většinou může odlišné problémy. Velmi častým problémem je třeba odcházející PSU (zdroj). Pokud se ti to fakt stalo jenom jednou, tak to mohla být třeba ta teplotní pojistka. Ale častější restarty značí většinou jiný problém.

            • Norjed

              Jo, bylo to u toho New Worldu, nicmene cetl jsem toho hodne.. ve smyslu New World vs. 3090 a co jsem tak tedy vycetl, tak nejcasteji se to tykalo karet od EVGA. Kazdopadne neco nezdraveho tam v ty hre asi bylo, nebo to byla nahoda, netusim. Kazdopadne comp se proste resetnul (v logach od NZXT jsem pak nasel, ze karta i CPU mela hodne vysoke teploty a pak se to resetlo), od te doby v pohode. Jinak driv se mi to snad nikdy nestalo, ani s touto kartou, ani s tou minulou, ani s tou pred ni (drive jsem mel 1080Ti, pred ni myslim 970 nebo 980).

            • victor

              BSOD dřív podobným problémům předcházel ale relevantní diagnostiku zpravidla nenabídl ;)

              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                hehe, o BSOD a "relevantní diagnostice" se nedá mluvit ve stejné větě 😂

                • Reakce na příspěvek:

                  U BSOD si většinou řekneš "WTF?" a doufáš, že se to znovu při stejné aktivitě nestane, protože většinou netušíš, co to způsobilo. 

    • Derp_1337

      Když se počítač sám od sebe vypne, tak je něco velmi špatně. "Správné" chování by mělo být dočasné podtaktování a snížení výkonu. A až teplota klesne na "přijatelnou" hodnotu, tak se zase může zvýšit výkon.

      • victor

        Naopak poslední způsob ochrany je odpojení zařízení ....Thermal trottling je bohužel  dnes běžná součást fungování GK a CPU  a zrovna jako ochrana se  fakticky už ani nebere .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit