Přejít na výpis diskuzí

Na PC konečně vyšla Journey, jedna z nejlepších her všech dob

7.6.2019 16:21
Patrik Hajda 15 příspěvků

Zázraky se dějí a Journey je toho nejnovějším důkazem. Sedm let od vydání se krásná adventura konečně dostává z konzolí na počítače. Jedna velmi dlouhá exkluzivita tím pádem končí, nicméně další začíná. Journey si totiž na PC zahrajete pouze skrz launcher Epic Games Storu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ALHAZRED

Nejako sa neviem stotožniť s tym smiešnym panačikom, a to prostredie, ma tiež velmi nenadchyna, čo sa tyka metitačnej hudby, tej je hafo na ytb, no a že by som si zahral, nezda sa mi. Keby to niekto ohodnotil ako best idie tvorba, OK ale dať tomu desať ako hre, ale neni to skôr o tom že konzolove exkluzivky sa vždy nadhodnocuju, a ked to pride na PC, tak už to nie je taka šupa, a to sa tyka aj inych hier napr. Draugen, a celeho Tiscali...že.

Beriem, že hra ma atmosferu a niekto ju vie viac menej oceniť, a potešilo by ma, keby bolo aj v inych hrach viac umenia ako remesla, ale BEST OF to rozhodne nie je...

• Artorias

no koukat na to😂 na youtube a dělat závěry? 

Ta hra je meditativní záležitost. Do toho se musíš ponořit a samozřejmě mět i poetickou duši. Je to klidná záležitost, která dokáže zlepšit den, navíc je tam i krásná interakce s ostatními lidmi a do toho hraje fenoménální OST. Je to spíše zážitek než hra. Takže bych to upřesnil. Je to jeden z nejlepších herních zážitků všech dob. 

• K tomu abych se rozhodl, jestli to koupím a budu chtít hrát mi to přijde dostatečné, abych si udělal závěr, obzvlášť, když je to tady vychválené, jako nejlepší hra všech dob, a už chybí udůvodnění. Hru v tom nějak postrádám. Navíc chápu, že třeba u složitějšíh RPG s otevřeným světem to každý bude hrát úplně jinak už jen výběrem postavy, takže tam každé video bude úplně jiné, s jiným zážitkem, ale toho je lineární hříčka na hodinu kde je veškerá hratelnost omezena prakticky jen na průchod prostředním.

• Artorias

nechápu, proč zcela ignoruješ můj text a píšeš pořád to samé dokola. Snad jsme ti popsal, v čem je ta hra unikátní. Pokud je pro tebe hra jen nějaké RPG a otevřený svět a uměleckou tvorbu ignoruješ, tak to není problém té hry ale tvé omezenosti v rámci herní scény. 

• RPG si občas pustím, ale spíš mám radši strategie a management hry, respektive něco co má alespoň nějakou znovuhratelnost. Na relax jdu radši do přírody. A pokud to bereš takhle, tak umělecká tvorba je dneska i černý zarámovaný čtverec, to mi taky nic neříká.

• Artorias

jsem rád, že jsme zjistili, co máš rád a co ne.  Ve finále jsi prostě pod hrou, která tě nezajímá a je mimo tvé zorné pole. Tvá frustrace je jen z toho, že hra je tu tagována jako jedna z nejlepších. 

• Frustrace ani ne, jen v tom v první řadě nevidím hru.

• Artorias

Reakce na příspěvek:

interakce s prostředím, interakce s ostatním hráčí(coop), řešení jednoduchých puzzlů. V čem přesně nevidíš hru? Co definuje hru? 

• Cvicme_v_rytme

Reakce na příspěvek:

Hra to samozřejmě je, jen třeba pro mě osobně je většina her mnohem zábavnějších a lepších než toto. A přesto má tahle hra označení "jedna z nejlepších her všech dob".

Jen náhodný výčet toho, co považuji za mnohem lepší hry: Duke Nukem 3D, Blood, Shadow Warriror, Doom, Resident Evil 1-6, Uncharted 1-4, Last of Us, Tomb Raider všechny díly, The Witness, Diablo, Fallout 1-4.

Tohle všechno jsou pro mě hry o několik tříd lepší a zábavnější než Journey. Že u ní někdo dokáže meditovat a relaxovat? To nikomu neberu, já medituju a relaxuju klidně u Dooma. Můj názor je, že je to dost přeceňovaná a nadhodnocená hra a ozna¨čení "jedna z nejlepších her všech dob" jde mimo moje chápání.

• Štítíme, ale nějak nechápu to nadšení a absolutní score. Tyhle walking simulatory jdou úplně mimo mě. Proklikal jsem celý walkthrough 01:22 h a nějak to nezaujalo, podobně jako jejich přechozí Flower ("herní" doba pod hodinu i s 10 min. cerdits a intrem), taky jsem po velmi kladných ohlasech mrknul jako to vypadá a na mě je tam hrozně málo "hry", je to spíš artový interaktivní film.

• Jack1947

Je to dost odvážné tvrzení ale dá se napsat třeba v roli experimentálních her, to už by se dalo, konekonců v roce 2009 ještě tolik podobné hry nebyli ( na pc už vůbec).

• madPav3L

Po přečtení článku, jak je to nejlepší hra všech dob, jsem také chvíli koukal na let's play a musím souhlasit, nechápu proč...

• Cvicme_v_rytme

Souhlas. Taky nechápu, čím si tahle hra vysloužila označení "jedna z nejlepších her všech dob". Je to jen taková relaxační jednohubka s poměrně unikátním prostředím. Ale herně nijak nevyniká. Prostě se jde/letí z bodu A do bodu B. A během cesty se prakticky nic neřeší a nedělá.

• Corvus

A je v knihovničce! Stejně jako všechno od Quantic Dreams. Bůh žehnej Epicu za exkluzivity na PC! :-)

• Jásot... a zklamání. Nu co, doufám v časovku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit