Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud je hra free... je f2p mikrotransakcni system ok... pokud je hra placena, ale je to onlineovka je podobny system na presdrzku ale da se pochopit a prodluzuje pripadny zivot te hry (servery neco stojej)...pokud je to ale singlovka (a bez ohledu na pofiderni onlinefuknce) je hra s AI protivnikama proste singlovka... je hodne chucpe chtit u (v tomto pripade dost krvave) placenyho titulu tahat z hracu dalsi penize, natoz je k tomu takhle nutit.

    Adamovi diky za uprimne varovani a tady asi nezbejva nez Lukasova rada z fightclubu... hlasovat penezenkou a ukazat EA (a jim podobnym) prostrednicek.

    Za mne porad plati ze od zavedeni "origin only" politiky, mne EA nepresvedcilo abych si byl ochotny nainstalovat dalsiho klienta a s takovym pristupem si uprimne rikam ze uz mne asi ani nezajima co u nich bude vychazet.
    • ea hry jen piratit
    • Jenže v té hře žádné F2P prvky nejsou (dohrál jsem ji ještě před zavedení změn v odměňovacím systému a nezaplatil jsem ani korunu nad pořizovací cenu hry). Nechápu, kde je tam pořád ti redaktoři vidí. Někdy mám pocit, že tu hru hráli dvě hodiny, pak se podívali, co píšou jinde, a napsali to stejné.

      A čtenáři pak tenhle nesmysl papouškují, aniž by si ho ověřili. Demence.
      • Overili myslis jak? Ze si prectou mizerny hodnoceni v recenzi a pak vyhodej 40 ecek aby si overili jestli to tak je zvlast kdyz podle vseho ta hra nestoji za moc ani tak? Prekvapko, ty recenze tu jsou prave proto aby ctenari ty prachy neutraceli zbytecne,

        Ja jsem teda videl i Adamuv gameplay a neprislo mi ze by frustraci z grindu a mariase se speed kartickama vylozene simuloval...

        Co se tyka arkadovejch zavodu tak si myslim na trhu je co hrat a tak znacku NFS meli nechat davno dustojne umrit namisto tech chabych pokusu o zachranu na JIPce s 365 pokracovanim...
        • To, že někdo nemá čas, náladu, chuť nebo trpělivost grindovat, ještě neznamená, že grind je úplně špatně. Nepamatuju závodní hru, kde by nebylo potřeba grindovat, aby se člověk dostal k nej autům. Jasně, to losování kartiček je trochu divný, ale hráč si může vybrat, jestli bude losovat kartičky a grindovat body do trade-in a nebo si vyjezdí nějaké kredity a kartičky nakoupí za ně. Za 4 hodiny závodění (ještě před zásahem do odměňovacího systému) jsem vylepšil 2 auta z nuly na max a ještě mi zbyla hromada kreditů, jak rychleji by to ještě mělo jít? (Chápu, když potřebuješ napsat recenzi za 2 dny, 4 hodiny jsou moc, tak se prostě napíše "Moc grindu, F2P, P2W, bububu, ruce pryč". Zoufalý.)

          V těch legendárních a pořád omílaných Underground 2 jsi za CELOU hru vylepšil 2 auta z nuly na max. Nebo třeba Forza Horizon 3, další často zmiňovaný titul... Losování, mikrotransakce, grind jako prase (už jsi tam někdy zkoušel vydělat milion kreditů závoděním?) a dostala 9/10. Ale Payback za to samé dostane 4/10, přitom na tom zdaleka není tak špatně. Tak kde to jsme?

          Samozřejmě můžeme chtít, aby nám hra dala všechno zadarmo už na začátku, ale... to bych tu četl zase stesky nad tím, jak tam není žádná výzva a člověka nic nemotivuje hrát dál.

          Za mě nejlepší NFS za posledních 6 let, takže doufám, že žádné umírání nebude. Zvlášť když do The Crew 2 zbývá půl roku (navíc jednička nebyla zrovna desítková hra) a Forza Horizon 3 mě po 150 hodinách už fakt nebaví.
          • ucho
            souhlas, grindování není vyloženě špatná věc, pokud daná hra člověka baví. u diabla se taky vždy grindovalo a na lepší věci dlouho čekalo. samozřejmě s mikrotransakcemi je to ošemetné, pokud to člověka vyloženě nutí utrácet reálné peníze a je tam příliš znát to gamblerství, hře to škodí.
            jestli tady někdo musí zajet nějaké závody víckrát, co je na tom vlastně špatného, když je to závodní hra?
            • ucho
              n: no a nebo jsi hloupej ty. tolik možností. stačí si vybrat :)
            • bud to hrajes nebo neumis cist nebo jsi fakt hloupej
            • ucho
              n: ano, to je u hry samozřejmě otravné hrát něco víckrát. každý závod by se měl jet jen jednou a až by se odjely všechny, byl by konec hry. chtít po hráči, aby něco opakoval, je zlo nejhrubšího zrna, protože lze očekávat, že je to něco otravného a člověk se při hraní nebaví. jen si tak říkám, proč by někdo takovou hru hrál, když ho nebaví hlavní náplň hry...
            • jak tu nekteri obhajuji forza horizon 3, tam na nejdrazsi auta bylo potreba odjet nejdelsi zavod snad 50krat, proto taky nechapu, ze ji davaj za vzor "neskodnych" mikrotransakci
            • spatneho je, pokud ho musis zajizdet znova a znova

              sice to bylo driv nekdy o nervy, kdyz se nektery zavody musely ve hrach vyhrat, jinak se neproslo dal, ale tomu rikam zavodeni

              ne 10 krat odkrouzit stejnej zavod proti naky mrzacky ai jenom proto, abych mel na lepsi auto
        • ucho
          já si myslím, že recenzent by měl recenzovat a popsat hru. pokud ve svém verdiktu lidem říká, ať se hrou neztrácí svůj čas, je to podle mě fail recenzenta. tuhle hranici by podle mě profesionální recenze překročit neměla. každý hráč má snad dostatek rozumu na to, aby se sám rozhodl, u čeho bude trávit svůj čas. recenze mohou někomu pomoct při rozhodování, ale natvrdo někomu říkat, co nemá hrát? to se moc často nevidí.
          • kubi-wan
            Recenze má sloužit jako doporučení. A některý recenze holt doporučujou nehrát špatnou hru.
            Přijde mi naprosto v pořádku v recenzi vyčíst věci, co jsou na hře špatně... a odradit tak hráče před vyhazovánim peněz za očividnej šit.
            • ^ Naopak ten verdikt je dost důležitý, protože samotné číselné hodnocení většinou nemůže plně vypovědět názor na hru.

              - První problém je ve stupnici, protože v žurnalistice NEEXISTUJE sjednocená stupnice a častokrát platí pravidlo, že co web/recenzent to jiná číselná stupnice.

              - Druhý problém je v nemožnosti plně zhodnotit hru do zjednodušených 10bodů:
              Budete se asi divit, ale bylo mnoho her, které sice dostali papírově vysoké hodnocení 8+ , ale prostě ta hra lidi moc nebavila a po pár měsících po ní už ani neštěkl pes.
              A naopak občas se objevila hra, která měla pár problémů, kvůli kterým si nezasloužila víc než 6-7/10, ale přesto tu hru dlouho hráli a nesmírně se u ní bavili.
            • ucho
              však ano, je v pořádku v recenzi vyčíst věci, co jsou na hře špatně, proti tomu nic nemám.
              ale napsat do verdiktu, ať lidi s hrou neztrácí čas, mi přijde jako že recenzent nevěděl, co do toho verdiktu napsat. tady na webu je nějaké číselné hodnocení, které se snaží sumarizovat hru jako takovou. známka 4 jako taková už ze svého popisu značí, že hrát by to měli jen největší odvážlivci. ale to je na každém člověku. podle mě to recenzent takhle napřímo říkat nemá (tohle svým způsobem definuje to číselné hodnocení, kdy 1-4 za hraní prakticky nestojí) a rozhodnutí by měl nechat na samotných hráčích. ale tak je to z mé strany takové hnidopišství.
              prostě mi tu chybělo trochu kreativity.
  • Ristoro
    Skvělá recenze, naprostý souhlas a já bych dal dokonce 3/10. Ta "fyzika" co v těch hrách už nějaký pátek je, je sama o sobě 5 bodů dolů.
  • Výblitek jako vše od EA z poslední doby...
  • Od kdy hraje Homola zavodni hry?
    • Overwatch
      Zhruba někdy od dob Road Rashe a prvních Micro Machines.
      • A proc je recenzuje az ted? Jen uprimny udiv nad prvnim zhodnocenim velke zavodni hry, byli jsme zvykli na jine autory.
        • Overwatch
          Máme na to dost lidí, já se do toho zas tak nehrnu a třeba simulátory fakt nehraju, spíš jen ty závodní arkády. A teď to tak nějak vyšlo na mě, i když bych byl teda radši, kdyby zrovna tohle NFS recenzoval někdo jiný... :)
  • Nějak se nemuzu zabvit dojmu, ze to chteli udelat jako The Crew, jenze ono to The Crew je ve vysledku o hodne lepsi a znacka NFS opet umira.
  • Systém progrese alias P2W ?
    Očividně EA dělá to, co umí nejlépe, ničí další herní sérii.
  • Jack1947
    Tohle je prostě horší verze Burnout paradise ten otrevřený svět a řízlé trochu MW 2013 + jsaou tam mikrosrantakce které ve Sp jsou už dost postavené na hlavu.

    PAY to grind *12*
  • Nic jineho jsem necekal. EA opet nezklamala. Meli by se spis omlouvat ze neco takoveho vubec vydali a kazdymu predplatiteli jeste zaplatit tucne odskodne. Hnus tohle.
  • Jem rád, že alespoň někde se lze dočít normálního střízlivého hodnocení hry. Ty 8/10, 9/10 atp. to jsou prostě super známky a u takovéto hry nemají co dělat. Asi podplacenost či nějaká provize nebo nevím ale jsem za games.cz rád. Koupil jsem na XOne nedávno za 750 kč Mass Effect Andromeda, abych se za tuto částku přesvědčil, že je ta hra fakt tak špatná a jak to vnímám? Je špatná, ovládání postavy je těžkopadné jako by klouzavé, hra mi připadá po technické stránce taková jako by neplynulá, asi nízké FPS. V čem je ale ten největší problém? V herní náplni. Chceš lepší zbraň? Dej si jí v laborce vyzkoumat a zároveň najdi požadovaný dostatek surovin. Proboha přoč si jí prostě nemohu pořídit hned. Nejen že je hra takto zdržována grindováním, které není vůbec zábavné ale celý ten otevřený svět je nekonečné proklikávání se z planety na planetu, z ikony na ikonu, soustavně je hráč zdržován rozhovory a úkoly kde máš letět na Eos, tam dojít na požadovaný bod, poté se vrátit na Nexus, tam pohovořit s tím, ten tě zase pošle na Voled atp. Žádná akce, žádný poutavý příběh, jen otrocká nuda. EA to tedy válí, ty jejich hry jsou čím dál tím větší odpad. Když jsem si zplatinoval Mirrors Edge Catalyst, říkal jsem si, a tohle jako mělo být co? Ten svět, celé to bylo tak nudné, příběh na tři-čtyři hodiny a to ještě tak nezajímavý. Fakt se nedivím, že se jim bortí půda pod nohama. Zapnu si Horizon Zero Dawn, bavím se. Zapnu si Rise of The Tomb Raider, bavím se. Zapnu si Uncharted 4, bavím se. Zapnu si Forza Horozon 3, bavím se. Zapnu si Nier Automata, bavím se. Zapnu si hru od EA a nudím se.
    • No vidíš a já bych klidně dal 7/10, tedy jen o něco málo méně než třeba Forze Horizon 3.
    • Vy se aspon nudite, ale ja kdyz zapnu hru od EA tak jdou na me mrakoty. Hrat jejich hry je vazny hazard se zdravim. Mela by to prosetrit lekarska komora.
  • tu sérii by už konečně měli pohřbít a zkusit něco jinýho... cokoliv jinýho...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit