Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tady na vaší diskuzi jsem narazil jako náhodný kolemjdoucí při hledání na googlu fráze,, Rim World "
    .
    Komentuji pouze kategorii IndieDB.
    .
    Docela mě pobavilo, co kdo píše... Vesměs jste mi ukradnuli slova :D
    Upřímně, kromě Rim Worldu a Factoria jinou hru ze seznamu neznám. Mezi GTA V, Rim Worldem a reálným životem se více času nenajde. A proč taky.
    Rim World je podle mě hra, která vás chytne a nepustí. Upřímně jsem ani jednu mapu nedohrál (jestli je tím myšleno odletěl s osadníky), nevím tedy co se vlastně děje po odletu. Hodiny a hodiny neustálého klikání (připomínající zhruba 40 lvl na WOW) kdy máte pořád co dělat a nad čím přemýšlet. Ve hře totiž neovládáte osadníky přímo (klikáním - ikdyž to také lze), ale panelem s prioritami práce. 6 stupňů priority (1-5 + 0) pro asi 20 ,,základních" prací.
    Po prvním zapnutí nebudete chápat o co jde... Přijdete na to, že každá postavička má jinak rozložené dovednosti. Po první hře už víte, že první osadník by měl být Builder, po 2 hodinách už víte, že musíte postavit nějaké skladiště, nějakou zábavu, ale hlavně ubytování, protože nikdo nechce spát na zemi, dále musíte provádět výzkum, i když máte jen 2 osadníky, po 10 hodinách, že je elektřinu dobré stavět od začátku, že musíte pěstovat jídlo, aby jste neumřeli hladem, že se musíte vyzbrojit na obranu a obléknout do zimy... Zásadní je, že vše, co děláte proti obvyklým předpokladům, vám dají osadníci nepěkně najevo pomocí jejich nálady. Určitě si všimnete, že všichni chtějí to stejné = Dostatečně velký pokoj sám pro sebe, kuchyň pro teplé jídlo, stůl aby nejedli ve stoje, v zimě teplo, v létě tak akorát, a dalších milion věcí. Časem vám to bude připadat hooodně málo možností a tak okusíte možnost modů a v tuto chvíli už hru nevypnete. Proč? Tvůrci hry (Tynan Sylvester and Ludeon Studios) jsou plně otevřeni modifikacím tvořenými hráči (mají i svůj github, kde jim můžete vypomoci s překlady = hodilo by se, poslední 2-3 verze(ALPHA) již nejsou přeloženy v ČJ), tak si upravíte vše, co vás štvalo. Získáte možnost vytvoření kompletních svých postav, rozšíříte počet priorit osadníků, zvětšíte počet možných ovládaných osadníků, přidáte chat pro komunikaci, přidáte možnosti umělých končetin a orgánů, upravíte možnosti střelby (nabíjení, řešení nábojů, přesnějšího míření), možnost výměny zboží a osadníků s ostatními hráči, hromady věcí navíc, jako zdí, podlah, nábytku, trade spot a dalšími stovkami modu, které vycházejí ihned po aktualizacích na novou verzi. Blížím se k 1000h nahraným = k nim ale nepočítám pouze hodiny na steamu, ale i hodiny, kdy jsem chytal základy na pirátské verzi = než jsem začal chtít módy přímo ze steamového Workshopu. Neskutečně mě to chytnulo, ale to jste už asi pochopili. Zde nějaké screenshoty, aby jste věděli o čem je řeč: https://goo.gl/photos/7PUMxsXw1EiV1C9g6...
    Faktorio je dobré, ale raději si zahraji s 12 panáčkama, než s jedním a milionem dopravníků. Rim World je prostě živější a zasloužil si můj plný obdiv :)
  • RimWorld mě bavil, Stardew Valey byla super odpočinková záležitost ale asi nejvíc mě chytla Subnautica. Nejenom e dobře vypadá ,ale doslova mě ten mořský svět baví prozkoumávat a budovat v něm základnu
  • Mám přes 250 hodin a tu hru miluju i když je nedodělaná :) Mody doplní to co mi chybí a je vymalováno.
  • KronosDeret
    JJ Rimworld se nezdá. Běží na enginu prison architekta, takže jde o velmi komplexní simulaci, která je ovšem z většiny skryta a svět tak působí velmi živě a logicky byť je reprezentován jednoduchými sprity. Je to přesně ten typ hry jako Rust nebo EvE, zapnete si k tomu audioknížku nebo Tom Horn a Steve Quayle a na hodiny zmizíte z povrchu Zemského. Osadníky neovládáte přímo (krom soubojů) a tak pouze přidělováním práciček co je potřeba se je snažíte udržet naživu ve velmi drsném a nemilosrdném prostředí. Tedy ono taky záleží v jakém klimatickém pásu kolonii založíte, protože dát první rok na permafrostu nebo dokonce na ledovci je fakt jen pro fajnšmekry survivalu. Budete žrát nájezdníky zasyrova a vesele se uchechtávat nad omrzlinami, aneb když hulíte Yayo je to všechno švanda... 10/10
    • Paulcz
      Rimworld běží na Unity, resp. používá jen některé části (zvuk, vykreslování) a game loop, objekty atd. jsou naprogramovaný mimo framework (C#). PA má engine vlastní (C++).
    • Permafrost je ještě easy (jde tam pěstovat při troše práce i mimo hydroponii), ale ledovec je totální masakr. Tam se asi zahryznutí do souDruhova stehýnka neubráníš a takovej raid je vlastně přízeň bohů, protože ať to dopadne jakkoliv, bude co jíst. :p
  • GlaDOS
    Jaký smysl ta anketa má, když polovina z těch her ani nevyšla?
  • Rimworld je opravdu skvělá hra, už tam mám pres 60 hodin. Hlavně ted vyšla nova verze, která toho hodně přidala, třeba ze planeta je nyní opravdu planeta. Také je nyní možné vysílat karavany a případně i založit další kolonii. Zatím jsem ještě nezkoušel, ale z videii vypadá víc než dobře. Ještě by mohli časem přidat multiplayer....Mno to bych chtěl asi moc :D
    Jinak Factorio taky super, tam mám už pres 100h. Bohužel zatím tam podle me chybí víc obsahu, takže se vrátím az časem. Uvidíme co vše přidají.
    Stardew Valley mám asi taky okolo 60h a moc jsem se bavil, ted ale čekám na multiplayer, abych mohl hrát s partnerkou. Snad nebude dlouhé čekání.
    Každopádně Indie scéna se mi zamlouva poslední dobou čím dál víc, často lepší hry než mainstreamem.
  • Za mne nejlepsi indie hrou 2016 je Hyper light drifter. Nadherna grafika (tedy pokud je vam vice nez 15), neskutecne dobry soundtrack a vynikajici level design, bossove kazdy unikatni atd. Pro mne hra roku.

    Taky jeste muzu doporucit Oxenfree, takova trochu strasidelna teen adventura. Pribeh byl super i kdyz trochu kratky a je tam spousta veci na prozkoumani.
  • zaty
    Já bych tam za sebe vmáčknul Salt&Sanctuary a Hyperlight Drifter.
  • jamar28
    Factorio jsem si koupil asi před půl rokem a byl to po dlouhé době pořádný herní zásek. Kdo nehrál, tak doporučuji.
  • Veny
    Tak to čumim... musim to vyzkoušet, protože není možný, že by mě to chytlo víc než factorio :D
    • Veny
      Zkusil jsem a nechápu. RimWorld lepší než factorio? V čem? :D
      • Já ujíždím na obojím.
      • madPav3L
        Tak každý má rád něco jiného, ale za mě by taky vyhrálo Factorio. Na Rimworldu mně zatím vadí, že mají špatně implementované UI scale, rozmazává to text... :(
      • cca ve všem

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit