Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stejne si 95% lidi zapne to nejarkadovejsi ovladani
  • Lukyz
    "na PC hra už tradičně nevyjde" -> tohle nechápu, proč? Fifa, Madden atd. klasicky vychází na všechny platformy, tak proč je NHL jako jediná značka pouze na konzole? *9*

    EDIT: Ok, moje chyba, žil jsme v domnění, že Madden stále vychází i na PC.
    • Keyz
      Se*ou na to. To je celé.

      Silně pochybuji, že by hra na PC nějak šíleně propadla. Hokej hraje dost lidí a port dnes není tak složité udělat. Tedy EA si to může dovolit.

      Ale asi řeší pouze prachy. To PC port nepřinese. Určitě ne ve velkém množství. Ale přinese to lepší povědomí o firmě a to také firmy hledají. EA to asi nehledá, že si nemůže dovolit naportovat levnou sportovní hru aby si získali nějaké "+" body.
      • a kdo by na to nesral, delat PC port kvuli mizivemu trhu pro par statu v EU o kterych nikdo z nich ani neslysel
        • Slovenská Lidová Republika Zmlknout ona sama smrdět jako Mimi Kaku-Kaku.
    • Jeden z důvodů proč NHL na PC nevychází, je ovládání. Na ovladači slouží jedna páčka k pohybu hráče a druhá k pohybu hokejky. To se hold na klávesnici blbě dělá.
      • Bránit se tímhle je to pořád to samý a ohraný, jako by nešlo připojit k PC několik různých typů ovladačů pro opičáky. A výmluvy typu, že se na PC krade jsou stejně hloupé, pokud je hra kvalitní a má nějakou tu online složku stejně je podle mě jednodušší manažerům z EA nacpat do jejich nenažraného chřtánu peníze a nesnažit se hru krást. Spíš bych se po nedávných a opakujících se zkušenostech bál o to jak by případný port dopadl a za to abych si NHL koupil a pak byl naštvanej jak ten port zase podělali mi to nestojí, to ať si to konzolisti klidně nechají.
      • Mart9
        Ve FIFĚ jednou páčkou ovládáš směr a druhou děláš kličky a taky je na PC
    • Pokud tě NHL tak moc láká, tak si kup herní konzoli. Hokej nevychází na PC už pěkných pár let a stále se najde dost plaček, kteří se musí vyplakat v diskuzi. Taky bych měl jednodušší život, kdyby na nějakou platformu vycházelo všechno. Jenže místo abych brečel, tak mám doma všechny platformy, které mě zajímají.
    • Dalo sa to pochopiť v roku 2010 kde mali konzele úplne inú architektúru a ešte nebol tak populárny digitálny predaj ale v roku 2015 kde v podstate portnúť hru je minimum úsilia nechápem.. Furt sa vyhovárajú ,že by sa to nehralo dobre na klávesnici .. ako keby sa nedal dať ovládač aj do PC
      • Můžeš nahodit nějaký odkaz na oficiální informaci od EA, ve které tvrdí, že je problém v hratelnosti na klávesnici? Já si myslím, že je to jen a jen jejich rozhodnutí, které nemusí vůbec nikomu vysvětlovat. Kdyby je PC jako trh pro NHL zajímalo, tak si určitě cestu najdou.
      • Presne, vyhovorky. Pritom na PC mam ovela vacsi vyber ovladacov ako na konzole. Jednoducho su lenivy a myslia si, ze to co by zarobili na PC by sa im neoplatilo. Pritom sa staci pozret na 2K a ich sportove hry, ktore sa dobre predavaju aj na PC. Keby EA nemalo exkluzivne licencie tak je v prdeli jak jarny sneh.
        • Myslia si? Alebo len ty si myslis ze sa im to strasne oplatí? :D ani na konzolach sa moc nepredava a take 2k to so svojim nhl2k uz davno zabalili aj na konzolach :D
          • Tak predpokladam:) A 2K to zabalili aj preto, lebo EA ziskala exkluzivnu licenciu v tej dobe od NHL. AKo jasne, ze tie predaje niesu nejako extremne vysoke ked to clovek porovna s inymi zanrami. ALe ked chce niekto NBA na pc tak jedina moznost je od 2K. A stale lepsi nejaky zarobok ako ziadny.
    • Taky je mi to záhadou ale prostě se tak idioti z EA rozhodli.. Pochybuju že Madden, golf a tyhle nezáživný sporty na PC někdo kupuje a přesto je vydávají (nebo vydávali do nedávna). Za NHL by jim všichni utrhali ruce a celý roky nic..nechápu *13* *10*
      • golf na PC už taky nedělaj
        • Lukyz
          Teď na to koukám a opravdu jediný sportovní hry, co EA vydává na PC jsou Fifa a Fifa manager *8*

          https://www.origin.com/en-ie/store/browse/pc-download/sports
          • Taky jsem měl za to, že ještě minimalně při starejch konzolích dělali Madden, NBA a PGA tour.. ale holt ne *8* Asi to je tim, že mě tyhle sporty fakt nezajímají, takže jsem je nehledal.. ale myslel jsem si to *7*
            • smutné je, že většinu her od EA nemá cenu ani krást
            • Až na PC nebudou lidé krást hry, tak budou hry od EA vycházet i pro PC (takže nikdy) :D
            • Rozdíl v prodejnosti FIFA a všech ostatních sportovních her od EA je propastný. FIFA prodá mnohonásobek toho, co všechny zbývající sportovní série dohromady. Takže se tím prostě v EA nezatěžují a všechny minoritní série vydávají jen na konzole. Nevím, co na tom není k pochopení.
  • Co mě zaráží je v tomhle sportu nulová konkurence. To je EA na světě opravdu jediná firma, která je schopna udělat hokej? Vždyť i na mobily vychází kvalitní hokeje, jen to ovládání... Proč neudělají port na PC? Vždyť mraky lidí hraje sporty normálně na PC na gamepadech. Nechápu
    • Problém leží za oceánem, v Americe se hry hrají hlavně na konzolích. A těch zemí v Evropě kde je hokej populární taky zrovna moc není. Takže si to v EA spočítali a vyšlo jim to tak jak to je. Nakonec můžem být rádi že to vůbec na něčem vydávají, protože ty prodeje zrovna moc oslňující nejsou. Někde jsem četl že fotbalu se prodá desetkrát víc. A proto tam existuje i konkurence a oba výrobci spokojeně vydělávají. Až bude hokej celosvětově sledovanej jako třeba fotbal nebo basket tak by vznikla i konkurence. Ale to se asi nestane. Bohužel.
      • "těch zemí v Evropě kde je hokej populární taky zrovna moc není." lol dobrý vtip *1*
    • Tam ide o to, ze ako jediny maju licenciu od NHL. A hokej bez licencie NHL by sa tak dobre nepredaval, tak sa do toho nejake vacsie studio nechce pustat. A urobit konkurencie schopny hokej pre nejake male studio by bolo velmi nakladne, s otaznym vysledkom.
    • se podívej na počty prodaných kopíí na PC posledního ročníku, co vyšel. Byli by blázni, kdyby to dál vydávali...
      • Mart9
        Protože to byla už čtvrtý rok stejná hra, kde se daly dávat stále stejné góly.
  • Keci o pirátství na PC je alibismus. Mám mraky her na STEAMu. Ano, nakupuju v většinou v akcích, ale hry o které opravdu stojím si klidně koupím za plnou cenu. Nekouřím, hospody taky úplně nevymetám, tak proč bych si jednou za čas neudělal radost.
  • Kdyby byla licence na NHL zdarma pro nekomerční účely, fanouškovská PC základna by udělala sama a zadarmo o mnoho lepší hru, než tento do nekonečna se opakující recyklát enginu z roku 2005, který se ani na PC zahrát nedá.
    • Mart9
      Neudělala by vůbec nic. Na PES vydávají právě fanoušci mody s reálnými jmény a názvy klubů, myslíš, že u hokeje by to bylo něco jiného? Kdyby byli fanoušci schopní, už něco dávno bylo.
      • Tak na NHL 09 stale vychadzaju rozne mody a aktualne supisky a tak. Problem len je, ze na NHL 09 je uz celkom vidiet jej vek:)
    • nezavid a kup si konzoli
  • NHL sa robila ja pre PC, ale kedze EA na to kaslala uz vtedy a tie verzie mali stary engine a dostavali hodnotenia 5-6/10 vykaslali sa na to. Podla mna nezvladnuty marketing od EA...
  • Kdy už sakra PCčkáři pochopí že se NHL nedočkaj ... Tak pořád nebrečte a kupte si tu krabici pod telku ;-)
  • Kingo1983
    Pokiaľ sa nemylim, tak posledný Madden na PC bol ako NHL 08 takže ten nevychádza tiež.
    • Madden je stejně převážně americká záležitost, stejně jako celý americký fotbal. Tady nejspíš zvolili správně, portovat to na PC by pro ně bylo zbytečné, ale hokej je mnohem větší než "fotbal" a je hloupost ho dusit na konzolích.
  • no tak mozna zase zapnu ps4 uvidime

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit