Přejít na výpis diskuzí

Nová generace, část druhá: Jak vygenerovat náboženství

8.1.2017 14:48
Mark Johnson 4 příspěvky

Vstupuji do městského centra a přede mnou se tyčí masivní budova katedrály Urrotheka, Bezútěšné tlamy pouště. Její architektura připomíná další kaple tohoto náboženství, na které jsem narazil ve zbytku země, ale v mnohem větším měřítku. Propracovaná zahrada tvořená rostlinami a stromy je rozložena v...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Rád bych viděl alespoň úryvek toho algoritmu. Sám se snažím coby bakalářskou práci vytvořit procedurálně generovaný terén.
  • Ja uz neco podobneho naimplementoval: https://sim-religion.cz
   Bohuzel, zdojaky podlehaji copiryghtu :-D
 • Co se tyce dominance narodu s tribalnimi charaktery typu jizveni obliceju, je to otazka na historiky nebo psychology historie ci kdo to zkouma. Myslim si, ze tyto ritualy maji hodne co delat s sepjetim s prirodou a bez opusteni teto vazby si narod technicky vyspelou civilisaci nevybuduje. I kdyz mnohem pozdeji se tyto veci muzou vratit jako subkultura (i dnes mame tetovani a jizveni), tezko to prezije onen proces osvicenstvi a racionalismu.
  A to uz nemluvim o tezi, ze vsechny vyspele narody si prosly obdobim monoteismu, jejichz bohove se uctivaji abstraktne a ne prirodnimi ritualy. Ale tezko rici.

  A u te sady promennych pro nabozenstvi, mate tam i nachylnost k vybuchum a teroru?
 • Teda to muselo dát příšernou práci, Václave. Přitom taková vysoce specializovaná tematika.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit