Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja chcem bloodborne na ps3 a nie taketo hovadiny !!!
    • hovadiny? -_-
  • Ona na internetu už existuje Aot hra.
    Je to sice Chibi verze a jede to na Unity ale je to docela fajn.
    http://fenglee.com/game/aog/
  • x_ander
    Attack on the Titan je především velmi nářezová manga - určitě doporučuju, aktuálně jsou venku 4 díly. Anime jsem neviděl, takže nemůžu hodnotit, ale co jsem četl, tak je to spíš jen klasický přívěšek k manze, který není nijak převratný, ale popularitu nasbíral právě skrz originální mangu. Ale to už je u Japonců klasika - když je úspěšná manga, tak udělají anime, a samozřejmě naopak.

    Jinak co hry samotné týká, tak pokud vybalancují soubojový systém, tak by krájení Titánů mohlo být dost zábavné.
    • tych dielov mangy je 70 momentalne...
    • TheGGG
      pokud to bude jak ostatní hry podle anime, tak to bude garbage, kvůli absolutní absenci krve. Ani ve hrách podle naruta, OP, nebo třeba bleachu nebyla krev.
      Teda pravda, naruto, nebo ten OP měli docela dost dobrý hry, jen bez tý krve to bylo trochu meh.
  • Tyhle japonské pohádky pro děti stejně nikoho nezajímají, období kdy jsem sledoval pokémony mám už naštěstí zasebou
    • Chim
      Jsem nedávno viděl jedno anime asi po x letech a moc pro děti to teda nebylo. A ne, opravdu to nebylo péčko.
    • Japonské pohádky? Rly? Když nevíš co vlastně anime je a o čem je tak bych být tebou radši držel hubu. :D Takový lidi mám fakt nejradši Nevědí a kecají do toho.
    • Tak proč sem lezeš pane vyspělý :)
  • Jack1947
    To je podle toho filmu(film podle anime slandáá) ne? ale zas takto může bejt pěkná rubanice no po delší době. *4*
  • TheGGG
    "Jedním z mála anime, která masivně uspěla i mimo Japonsko je Attack on Titan" po tomto jsem přestal číst, protože tento člověk ví o anime očividně velký prd. Radši pište jen o pissardích omalovánkách a hipster hopsačkách,
    • 0011
      Hele abys mu nekřivdil, článek je dobrý a dole se přiznal, že zásadní klasiky viděl. Shingeki no Kyojin aka Attack on Titan skutečně znají i lidi, kteří na Anime nekoukají a takových anime skutečně není moc, lidi znají spíš ten nejprovařenější odpad jako je Naruto nebo One Pi(ss)ece, málo co se dostane do povědomí neotaku veřejnosti, ale jak píšu níž AoT pomohli reklamy nejen na auta, meme a to že se točí film(a taky to že spousta magorů na youtubu staví to lanové zařízení a dělá repliky těch mečů s výměnitelnou čepelí, kupodivu v případě mečů plně funkčních)
      • TheGGG
        jistě že není tolik anime co by bylo známo mimo otaku scénu (ale full metal a Dead note jsou mnohem víc v podvědomí než titán), ale otaku jsou po celém světě, v každé zemi jsou jich bez přehánění tisíce (hell já jsem na FB v českých skupinách, kde jsou jich stovky a stovky). Autor to napsal stylem, jakože kromě titána zde není skoro žádný anime, který by znal někdo mimo japonsko, což je největší hloupost ever. Je mi jedno, jestli se někdo vyzná v anime nebo ne, ale ať nepodceňuje jeho obecnou rozšířenost po světě. Jinak naruto je anime žánru shounen, tzn pro lidi ve věku 13-15, to samé One piece (které vůbec není špatné, ostatně i naruto má dost dobré momenty, bohužel ubité mračnem filerů), takže to není odpad, jen pokud ti je 30 let, je jasné že to pro tebe není. Osobně radši taky preferuji seinen. Titan je sice mainstream, ale má dobrou akci a pár slušných momentů, masterpiece to ale není.
        • 0011
          no anime ve vetším měřítku jsem viděl když mi bylo cca 22 let, takže když mi tehdy stejně staří spolužáci přinesli naruta, koukal jsem na ně po shlédnutí prvních 20 dílů jak na ufouny, ale jasný, už v tý době to nebylo určený pro mojí věkovou skupinu tak mi to nic neřeklo a začal jsem se opravdu pravidelně dívat až po letech, kdy jsem zjistil, že jsou mnohem lepší věci, ale death note je taky shonen a ten mě fakt nebavil AoT rozhodně nepatří do mých top 10, ale z těch komerčně úspěšných byl loni jeden z nejlepších, ale nedá se to srovnávat třeba s taky loňským pokračováním bakemonogatari, které je zpracováním na umělecké úrovni mnohem výš i když je to žánrově mj. i harémovka. Tím nechci říct že by shonen byl špatný celkově, FMA brotherhood je fakt slušný a Soul Eater taky není špatný
          • TheGGG
            nikde jsem nepsal jestli je DN seinen, nebo shounen, ale je to jedno z nejlepších anime ever. No a ano, nevím co sleduješ za žánry, ale hodnotit anime co má stovky dílů podle prvních dvaceti je trochu ťululu. Naruto má pár dobrých momentů a OP se stane dost slušným asi po první stovce dílů. Jinak nechcu začínat hádku, ale zrovna bakemonogatari no ehm ehm. Já radši věci jako Hellsing, Monster, Psycho Pass, Shiki nebo Baccano či Code Geass, než tyto lolitas, ecchi hovadinky, ať už je z nich umělecký dojem jaký chce. No offense, jen můj názor, i já znám mraky lidí, který maj podobný žánry rádi.
            • 0011
              No zrovna Baccano a Hellsinga jsem si fakt užil, nepohrdnu jakýmkoliv žánrem ale u některého si pečlivě vybírám, na code geas už se chystám 2 roky musím prohrabat harddisky a Shiki mám taky v plánu
      • zajímavé viděl jsem fakt hodně anime a z těch tři vypsaných by bylo řazení nasledující Naruto poslední místo o tom žádná pak Shingeki nějak mě to nebralo a One piece proti tomu nic nemam není to nic nepřekonatelného ale i na 700 dílech je to pořád stejně vtipné
    • to jsi na tom dobre, ja prestal číst po slove aleš smutny... *3*
  • Bože to je hrůza ta pokemonská grafika *11*
  • Femto
    jsou daleko lepší anime, tohle mně nepřipadalo nějak zvlášt dobré.
    • nightborne
      Mělo dost hluchejch míst, to máš recht, a totálně ubrečená hlavní postava většinou zážitku moc nepřidá, ale na druhou stranu některý scény za to opravdu stály, a atmosféru to má parádní =).

      Nicméně, rád si nechám doporučit něco lepšího, nějak nevím co sledovat v poslední době =).
      • koukáme teď na Ergo Proxy, začátek totální chaos, ale celkem pěkně se to pak rozjede... nicméně akce je tam trochu méně, a zase spousta filozofie a tak... to jen jako varování :)
        • nightborne
          Duševní potrava mě neodrazuje, žádný strach =). Co mě nicméně, jako šovinistický prase, odrazuje, je ženská jako hlavní postava... možná sem divnej, ale nedokážu si to pak užít naplno =D.
          • TheGGG
            to souhlas, ženský jako hlavní nebo dominantní postavy mě fakt štvou. Hlavně když na styl Black Lagoon zachraňují ubrečenýho chlapa. V titánech to zachraňoval jen ten Levi
          • nightborne
            Steins Gate je jedno z mých nejoblíbenějších anime, podle mě zrovna u něj je ten hype naprosto oprávněnej =).

            Mimochodem, připomněls mi, Kyoukai no Kanata jsi viděl? Příběhově docela blitka, ale má to asi tak nejkrásnější a nejplynulejší animaci, která poctila mé oči =). Takže když zrovna není nálada na hluboký vyprávění, je to fajn pokoukání =).

            edit: Pokoušel jsem se samozřejmě odpovědět Femtovi, ale jsem dmnt a klikl jsem špatně >_>
            • nightborne
              Hah, jo, to máš pravdu, ten závěr Brotherhood je trošku extravagantnější... jak tam začali tvl šahat do vesmíru po planetách, musel sem si začít protírat oči, abych se přesvědčil, že se pořád ještě koukám na FMA =)).
            • Femto
              No Fullmetal mě nebavil ani jeden, ale ten který nejede dle mangy má lepší konec *3*
            • nightborne
              Ale tak FMA: Brotherhood je ultra-povinnost, žejo... nováčkům hlavně doporučím neplést s původním FMA anime, které od cca třetiny stálo za skok do kompostu.
            • elwiscomeback
              KnK je super, jinak čekám na film :) jinak já bych doporučil Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova, taky výborné cgi, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Grisaia no Kajitsu na zábavu a celkem seriózní Planetes (Hrdina není děcko *1* )
            • Femto
              ne, tohle neznám *3* dám si to do listu a pak někdy zkouknu...
          • Ergo proxy ma ale i hlavniho hrdinu :) http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=8491
            • nightborne
              DtB jsem viděl, ale jak už jsem psal kdesi dole, tam za to stojí jenom první série, ta druhá je až nepochopitelně mizerná. F/S mám taky rozkoukáno, mimochodem, baví mě daleko víc, než původní Night...hlavně úroveň kresby, nebe a dudy, pánové =).

              I am the bone of my sword!

              edit na tvůj edit: většinu jsem viděl, shinsekai yori jsem, zajímavá náhoda, zrovna včera zvažoval =). Shiki mělo strašně super úvod a závěr, ale uprostřed zbytečnej balast, řek bych =/. Nicméně Mushishi je naprostá paráda, musím souhlasit. Casshern byl... zajímavej, řekněme =D.
            • Femto
              Ergo Proxy je výborný tip. Je to podobné trošku Ghost in the Shell. Také doporučuji. Teď zrovna ještě koukám na Darker than Black. Nové Fate/ Stay. Záleží jaký anime máš rád .) Dále pak Mushishi, film Paprika, Shinsekai yori, Seirei no Moribito, samozřejmě Hellsing a Berserk, ale to určitě znáš, Casshern Sins jako tip od Subjektiva na ČSFD a je docela fakt art, je to fakt hodně zvláštní. Z úpirské tématiky asi nejlepší Shiki, kde je takový ten tradiční motiv, že lidi jsou největší zrůdy a pak film Vampire Hunter. Z hororu pak Kara no Kyoukai sérii. Z komedie určitě Baccano! Ze Sci-fi pak možná první série Psycho-pass jako horší verze Ghost in the Shell. A pak jsou ty hypy jako Fullmetal, ten mě moc nebavil a Steins Gate, který mě naopak docela bavil.

              PS. Jo s tím Shiki souhlasím, šíleně natahované, ale na úpirské anime to není špatné.
            • nightborne
              Hmmm... v tom případě dáme šanci =)).
  • deathfish
    Ten nadpis je matoucí! Už jsem myslel, že si po dlouhé době vytáhnu svůj PS1 !!!
    • Taky jsem si říkal,že vytáhnu svůj 15 let starý PSX a své pár let staré PSP,příště volte nějaký jiný a tak nezávadějící nadpis alá Novinky,děkujeme *6* *11*
  • XorxoxTalarius
    Pane Smutny, za tu prvni vetu si prosim dejte facku *5*
    Tak ted uz jenom nezbyva nez cekat az se udela remake na PC, uz ted se tesim *14*
    • ales.smutny
      Nedám, vzhledem k tomu, kolik anime vzniká se jich mainstreamově na západě prosadí opravdu minimum. Tedy ne jen mezi anime nadšenci, ale opravdu i mimo tuhle (stále malou) komunitu, u lidí, kteří jinak o anime zájem nemají, respektive o něm třeba nic moc nevědí. Takových je i po letech opravdu jen pár a mezi ně patří AoT.
      • 0011
        No nevím, kolik má crunchyroll odběratelů, ale řekl bych, že to nebude zas tak špatný, AoT je spíš nejvíc vidět, protože byl i v reklamě, chystá se film a navíc se z něj stalo meme, což ho vystřelilo mezi populární tituly přímo raketově
      • Sr_Lobo
        Hoj,
        Jelikoz sem anime panic, tak bych se rad zeptal proc mylsis, ze zrovna tohle prorazilo na zapade a taky jestli to je treba dobra zalezitost, s kterou by se dalo do zanru proniknout ?
        • Spice nad Wolf titulky muzes stahnout na http://anime.akihabara.cz/anime/Ookami-to-Koushinryou-2008
          jinak anime na ktere nedam dopustit Berserk, Mushishi, Seirei no Moribito, Durarara, Baccano , Great teacher Onizuka zarucenej lek na spatnou naladu :) School Rumble (silena komedie) Fate/Stay Night
          Fullmetal Alchemist ma nadhernej ost (https://www.youtube.com/watch?v=BXQLrkW33f0) Gosick,
          Higashi no Eden, D.Gray-man , Steins;Gate ,Rurouni Kenshin , Suzumiya Haruhi no Yuuutsu , Darker Than Black , Clannad , Break Blade , Monster , Ergo Proxy ,Bakemonogatari ,Code Geass , NHK ni Youkoso! , Danshi Koukousei no Nichijou ,Bakuman ,Sky Crawlers , Macross Frontier (Guildy pleasure) Nana , Bounen no Xamdou na konec Legend of the Galactic Heroes to je naprosto bozi zalezitost http://www.csfd.cz/film/137884-ginga-eiyu-densetsu/
          • nightborne
            Mushishi je jedno z nejlepších anime vůbec, řekl bych, ale pro nováčka možná dost nestravitelné, bál bych se. Ještě Darker than Black bych upřesnil, že tam stojí za pokoukání jenom první série, ta druhá tomu neuvěřitelně láme vaz. Ale jinak bych se pod tvá doporučení podepsal =).
        • jakubc
          Neon Genesis Evangelion nedoporučuju, to je hodně těžké.
          Za mě rozhodně Code Geass, který je nejen stravitelný, ale taky extrémně kvalitní a většinu i zde zmíněných anime strčí do kapsy s přehledem. :-)
          • Fordzy
            Taky se přikláním ke Code Geass, pro mě nejlepší anime a pro nováčka dobrá volba. Další tipy bych volil Psycho Pass, Fate Zero, Nanatsu no Taizai, atd... je jich spousta.
          • nightborne
            Ale no tak, Code Geass je v podstatě Death Note s magickým okem místo zápisníku =). Neříkám, že mě parádně nebavil, ale až tak bych ho neglorifikoval =).
            • nightborne
              Na evangelionu jsou hlavně epesní ty poslední dva díly, kdy jim na férovku došly prachy, a tak se dvacet minut díváš na bílou čáru na černým pozadí =D.
            • Femto
              Evangelion nemá otravné puberťáky? Ta hlavní postava mě vyloženě iritovala...
            • nightborne
              Vážně? To já jeho pokroucený ideály a brutální podrazáctví zbožňoval... ale co, tak to má bejt, byla by to nuda, kdyby se každýmu líbilo to samý =).
            • jakubc
              No já ho nenáviděl, jediná opravdu perfektní postava byl L. *3* Ale jinak samozřejmě parádní anime a nutnost pro každého, ale právě Code Geass je zajímavý v tom, že si bere klasická témata z anime (instrumentality, nebo právě to vládnutí světu) a překrucuje je, a to finále... to je prostě perfektní
            • nightborne
              Možná sem divnej, ale to magorství mě právě na Kirovi/Raitovi bavilo zdaleka nejvíc =).

              edit: ale máš pravdu, že co se týče akce sbírá Geass plusový body oproti DN docela s přehledem.
            • jakubc
              Jasně, až na skvělou akci, mnohem zajímavější postavy, lepší scénář a fakt, že Lelouch není blázen kterej chce navždy vládnout světu... Code Geass jde mnohem dál než Death Note a jediné v čem DN vede, je atmosféra, která je mnohem tíživější, byť některé tragédie v Code Geass taky dokážou vyvolat pořádný šok. Přiznávám, R1 je spíše taková rozjížďka, ale bez ní by R2 nebyla tak perfektní.
            • Vogon
              AoT je prakticky Evangelion, akorát místo andělů tam jsou titáni, a místo zajímavých postav, tam jsou otravní puberťáci. Claymore je prakticky Berserk, akorát místo chlápka je tam ženská. Space Dandy je prakticky Cowboy Bebop, akorát místo lovce odměn tam jsou lovci mimozemšťanů. A tak bych pravděpodobně mohl pokračovat donekonečna(kdybych anime hodně sledoval).
              To je prostě jeden z mnoha problému moderního anime, že se nedokáže odpojit od minulých děl. A do všeho přidává puberťáky.
        • ales.smutny
          Podle mě AoT uspělo protože je zpracováním hodně západní. Jak zápletkou, tak i vyobrazením emocí, motivy apod - myslím, že některá anime hodně "japonským" stylem dokáží spíš zmást a odradit. Takže jako začátek to určitě není špatná volba.

          Co se týče jiných, tak ze starších kousků klasiky jako Cowboy Bebop, Samurai Champloo, Akira, Berserk (ale ten teď vlastně předělaly tři filmy v mnohem lepší animaci, takže spíš ty), Hellsing OVA... Mám fakt rád Basilisk, byť to není žádný hlavolam a z novějších je třeba solidní Fate/Zero.

          Pokud nechceš vysloveně fantastiku a akci, tak je vynikající třeba Silver Spoon a naopak ze šílené fantastiky Hataraku Maou Sama (ale to už vlastně není moc na vstup do žánru, vlastně vůbec), z přemýšlivých Uchouten Kazoku, Ergo Proxy... ale to už spíš vyjmenovávám věci, které se mi líbily, než věci vhodné na "představení."

          Ale nejsem nějaký extra odborník, spíš si vybírám věci, které mne zaujaly, než že bych sjížděl většinu poangličtělé produkce.
          • Sr_Lobo
            Bezva diky moc nejen tobe Alesi, ale i Vognovi,Nightbornovi a 0011 za dodatky a pripadny tipy!
            Urco se na neco z toho mrknu, nez zacnu nadavat jaka to je kravina *4*
          • nightborne
            Zkus Fate/Stay Unlimited Blade Works... je to F/S:N, ale lepší =).
            • ales.smutny
              Zkusím, díky :)
        • Vogon
          Začni u toho nejlepšího, čím je Studio Ghibli a Satoshi Kon. Jinak pokud chceš temné fantasy tak se podívej na Berserka(Doporučuji 3 filmy, které vznikly okolo roku 2012). Pokud psychologické sci-fi tak se podívej na Neon Genesis Evangelion. Pokud sci-fi western bondovku tak se podívej na Cowboy Bebop. pokud chceš filozofické sci-fi tak se podívej na Ghost in the Shell. To jsou všechny koukatelné anime, na které jsem prozatím narazil(A na které si z hlavy vzpomenu). Většina anime, která vznikla od roku 2000(a výše) jsou bohužel naprosto nekoukatelné(jsou taková obdoba rudé knihovny) kvůli tomu že směřují na určité publikum, navíc jsou plné hrozného fan servicu.

          Edit: Satoshi Kon je pravděpodobně mnoha lidem neznámý, ale je to pravděpodobně jeden z největších průkopníků na poli filmu(Na poli animovaných filmů byl rozhodně nejgeniálnější tvůrce). Viz. Toto video rozebírající jeho způsob střihu : https://www.youtube.com/watch?v=oz49vQwSoTE
          , tohle je prvních pár minut Papriky(Nejšílenější z jeho filmů, inspirace pro Inception), o kterých je ve videu zmínka(Bohužel v anglickém dabingu) : https://www.youtube.com/watch?v=oMfjMdY0t1k
        • nightborne
          Death Note. Doporučuju všem jako úvodní anime =). Nicméně Shingeki (AoT) taky není úplně marná první volba.
          • Death Note je jedna z nejúspěšnějších anime vůbec,kromě filmů teď dělaj už normal hranou verzi (Doramu)..
            • nightborne
              Hele zas jak který, přiznám se, že dorama sem neviděl zas tolik, ale třeba My Boss My Hero bylo naprosto ženiální =)).
            • 0011
              Cheeseburger je jedno z nejúspěšnějších jídel vůbec, znamená to, že je nejlepší? Japonská dorama je taky příběh sám pro sebe, to si pak člověk zpětně myslí, že beverly 90210 musel napsat Shakespeare
          • Do prvního střetu supr. Pak už to stojí za prd a je to natahovaná s dost divným koncem *8*
            • nightborne
              Death Note, myslíš? Ano, to jsem zapomněl zmínit, DN je třeba sledovat jen do chvíle, kdy se objeví Near, pak je nutno předstírat, že anime skončilo =D.
          • 0011
            Ale fuj, takový odpad. Pokud se chce člověk zasmát tak jako první Great teacher Onizuka nebo Samurai Champloo, pokud chce vážnější Ghost in the shell nebo Akira
            • 0011
              wetbandit: Genshiken je snad jediné anime, které popisuje otaku jací opravdu ve skutečnosti jsou a má spoustu fanservice v různých podobách, například odkazy na spoustu jiných známých anime
            • já začínal na ghost in the shell není nic lepšího a great teacher onizuka je taky parádička a Genshinken je moje srdcovka (anime o partě Otaku *1* )
            • 0011
              Nightborne: Miliony lidí nemá vkus? Nic nového pod sluncem, proto jsou populární filmy jako Transformers i když to bych tomu křivdil, zas tak špatný jako transformers to nebylo. Gits klidně doporučím jako první, protože člověka přesvědčí, že i v anime je kvalitní dospělé sci-fi, konkrétně cyberpunk, který je lepší než Matrix(a který bratra a nyní sestru Wachowské inspiroval). Že anime není jenom plytká zábava pro teenagery jako naruto ani záležitostí pro děti jako pokémoni, obě velmi úspěšné série, který zná skoro každý, nic to nedokazuje o kvalitě. Deathnote u nás vychází dokonce i jako manga česky(stejně jako naruto) ale imho jsou to vyhozené peníze. Ale viděl jsem jednu povedenou fotku, kdy se Bieber podepisuje fanouškovi do zápisníku s nápisem Deathnote *1* (pro neznalé, čí jméno se do zápisníku smrti napíše tak ten pak zemře)
            • nightborne
              Odpad? To jako fakt? Miliony nesouhlasí =). Gits bych na první koukání nedoporučil, je to přece jenom těžší látka a člověk by si nejdřív měl zvyknout na specifika anime, pokud je úplnej nováček =). Nicméně Samurai Champloo, proč ne =). Když už něco vážnějšího na první zážitek, tak Steins Gate.
    • 0011
      Ale no tak, jenom to zrovna není jeho šálek čaje, já se třeba nevyznám v autech. Tohle anime jsem zrovna sledoval, ostatně to bylo jedno z nejpopulárnějších anime loňského roku, ale nejsem si jistej jestli by mě to bavilo i jako hra
      • alladjex
        Podíval jsem se na to na popud informace o hře na Nintendo 3DS. Líbilo se mi to moc. Perfektní atmosféra brutální, ale přitom ne nechutně. Bohužel když dojela první řada a vlastně se nic nevyřešilo, člověk se nic nedozvěděl ... tak u mě zájem ochabl. Mám strach, že z toho bude další hra na tajemno, které nikdy nekončí a nevyřeší se. Hrozně mi to připomíná Mass Effect. Kde je boží premisa, ale postupně člověk zjišťuje, že to autoři nemají promyšlené a příběh minimálně vyšumí do prázdna místo toho, aby ho finále posadilo na pr...

        (Pozor bulvár ;] ) Mimochodem víte, že AoT patří mezi zakázané mangy v Číně?
        • 0011
          Hlavní problém japonců je, že jakmile se objeví komerčně úspěšná manga tak rovnou dělají seriál, aniž by tušili budoucí vývoj, takže otevřený konec je osudem většiny co vychází
    • nightborne
      Kdyby tak hlavně chtěli začít vydávat druhou řadu anime, himl hergot =)).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit